alenka57
21.02.12,09:47
Dobry den,
prosím o raadu a názor: Pred 6 rokmi som kupila byt s plastovými oknami. Tento fungoval po celých 5 rokov OK. Panelák zateplovali pred troma rokmi.
Minulý rok zacali okná v celom byte rosiť, voda steká po sklenej výplni az na parapetnu dosku, tato je uz uvolnená, zvlnená od vlhka, zatekaju mury okolo okien a pod parapetnou doskou a vytvara sa plesen. Takyto stav je hlavne od zaciatku tejto zimy, /minuloročná zima bolo iba zatekanie kútikov okien/, potrebujem zistit pricinu, ci je v nedostatocnom vetraní bytu, alebo sa chyba stala pri zateplovani- nedostatočné množstvo izolácie, purpeny....?
Prosim poradte mi, v byte mam najomnikov a títo zvaluju chybu na zle plastove okna imked moj nazor je ze je to nedostatočným vetraním. Ako sa da zmerat vlhkost vzduchu v byte a aka by mala byt, je mozné urobit nejaký odborný záver z tejto situacie a kto ho môže urobiť? Dakujem.
alenka57
21.02.12,10:25
prosim o nazory.
ivka70
21.02.12,10:33
alenka57
21.02.12,10:43
prosim o nazory.
pepsikova
21.02.12,10:51
prosim o nazory...

..keby si si prešla tie témy, čo ti priložila ivka70, možno by si našla odpovede na svoje otázky...ale ak sa ti nechce čítať, budeš musieť počkať, kým príde niekto, komu sa bude chcieť dookola písať to isté...
arizona
21.02.12,15:23
Dobry den,
prosím o raadu a názor: Pred 6 rokmi som kupila byt s plastovými oknami. Tento fungoval po celých 5 rokov OK. Panelák zateplovali pred troma rokmi.
Minulý rok zacali okná v celom byte rosiť, voda steká po sklenej výplni az na parapetnu dosku, tato je uz uvolnená, zvlnená od vlhka, zatekaju mury okolo okien a pod parapetnou doskou a vytvara sa plesen. Takyto stav je hlavne od zaciatku tejto zimy, /minuloročná zima bolo iba zatekanie kútikov okien/, potrebujem zistit pricinu, ci je v nedostatocnom vetraní bytu, alebo sa chyba stala pri zateplovani- nedostatočné množstvo izolácie, purpeny....?
Prosim poradte mi, v byte mam najomnikov a títo zvaluju chybu na zle plastove okna imked moj nazor je ze je to nedostatočným vetraním. Ako sa da zmerat vlhkost vzduchu v byte a aka by mala byt, je mozné urobit nejaký odborný záver z tejto situacie a kto ho môže urobiť? Dakujem.

http://www.celzius.sk/vlhkomery

optimalna vlhkost v byte http://www.google.sk/search?q=optimalnaa+vlhkost+v+byte&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a#hl=sk&client=firefox-a&hs=ysY&rls=org.mozilla:sk:official&sa=X&ei=KMRDT8T9LtDSsgbp88HsBA&ved=0CCkQvwUoAA&q=optimalna+vlhkost+v+byte&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=35017d35cd0476fe&biw=1366&bih=586
MOBILab
11.06.12,06:52
Nový prípevok o kondenzácii vody na zaskalení nájdete na internetovej sránke http://www.slovenergookno.sk/oknoviny.htp
Indeed
11.06.12,06:56
Nie každú bytovku je treba ZATEPLIŤ ,

len preto aby bola pekná farebná !
wayko
29.09.12,17:20
V juli som namontoval plastove okna Aluplast 5-komorovy profil,izolačne 2-sklo,plnene argonom.Neviem čím to je ale ešte je teplo a už sa začína interierové sklo orosovať.Cim su vonkajšie teploty nižšie tým viac sa okná v interiéri orosuju.Vetranie je pomaly sustavne akurát v noci sa nevetra a ráno su skla zarosene.Izolacne dvojsklo je vraj tepelnej priepustnosti Q-1.Ak mi vie niekto poradit nech sa ozve.Dakujem
lujza.j
29.09.12,17:24
V juli som namontoval plastove okna Aluplast 5-komorovy profil,izolačne 2-sklo,plnene argonom.Neviem čím to je ale ešte je teplo a už sa začína interierové sklo orosovať.Cim su vonkajšie teploty nižšie tým viac sa okná v interiéri orosuju.Vetranie je pomaly sustavne akurát v noci sa nevetra a ráno su skla zarosene.Izolacne dvojsklo je vraj tepelnej priepustnosti Q-1.Ak mi vie niekto poradit nech sa ozve.Dakujem
prečo sa v noci nevetrá? tak daj mikrovetrenie, alebo zacvakni aspoň okno na polohovač.....
wayko
29.09.12,17:28
Skusal som a nepomaha.Co stym?A este aj v zime mam mat otvorene?
lujza.j
29.09.12,17:34
Skusal som a nepomaha.Co stym?A este aj v zime mam mat otvorene?
nepomáha ani ked máš okno na polohovač otvorené? ja mám aj v zime minimálne mikro, ale skôr na polohovači, podľa toho aká je zima....
a máš na oknách polohovače?
lapejko
29.09.12,17:42
toto nie je riešenie...ak je mierne zvýšená vlhkosť v byte ešte sa nemôže zrážať ani na obyčajnom dvojskle...reklamovať, ten argón asi nedodali:cool: kvalitné zasklenie s teplým rámikom to nespraví!
wayko
29.09.12,17:57
a ako to mam zistit ze je tam ten argon?co ho mam rozbit?dodovatel bude tvrdit ze ten argon tam je.
lujza.j
29.09.12,18:07
pre mňa sú tieto problémy spojené v prvom rade s nedostatočným vetraním....mám kopec kvetov, suším prádlo doma-v byte....nemám nič orosené, ani plesnivé...možno sú trošku orosené v zime, ale to je nič a býva to len občas.....a to mi okná v byte robili dve firmy a tá prvá to boli JO podvodníci, môžem byť rada, že mám okná, lebo boli aj taký čo nemali ani okná ani zálohu, čiže ked pripíšem k tejto "serióznosti" kvalitu okna:rolleyes:
wayko
29.09.12,18:07
ano mam na oknach polohovače.kovanie je Winkhaus.A potom prečo su na kovani nastavitelne prítlaky tesnenia ked ho mam mat stale na mikro?
lapejko
29.09.12,18:10
Aluplast je bežný profil, videl som už ale aj z Ukrajiny a často z PL...viem, že je ťažko reklamovať, skôr vymeniť sklá za kvalitnejšie aspoň v spálni - rámik swisspacer a krypton má vraj lepšie izolačné schopnosti...apropo, rosí sa iba spodok zasklenia alebo aj rám?
lujza.j
29.09.12,18:17
Aluplast je bežný profil, videl som už ale aj z Ukrajiny a často z PL...viem, že je ťažko reklamovať, skôr vymeniť sklá za kvalitnejšie aspoň v spálni - rámik swisspacer a krypton má vraj lepšie izolačné schopnosti...apropo, rosí sa iba spodok zasklenia alebo aj rám?
http://www.profiprofil.sk/uploads/fck/image/swisspacer.jpg
http://www.tospur.sk/rosenie-oken/
http://www.tospur.sk/dvojskla/
wayko
29.09.12,18:17
rosi sa m len spodok skla.ram nie.normalne kvapky vody.
wayko
29.09.12,18:20
80% plastovych okien je vyrobenych v polsku.
lapejko
29.09.12,18:24
Nič nepíšeš o byte, či je tehlový/panelový/rod. dom? nie je práve po rekonštrukcii s vysokou zabudovanou vlhkosťou?
wayko
29.09.12,18:27
je to starsi rodinny dom.kváder-tehla.nie je zatepleny.vonkajsie omietky su kryte brizolitom a v dost velkej hrubke.
lapejko
29.09.12,18:37
Žiadne stavbárske aktivity v interiéri tohto leta? A predtým boli špaletové okná alebo šrubovacie dvojité? po špaletových totiž nasledujú veľké výspravky častokrát prekryté polystyrénom, ktorý bráni normálnemu vyschnutiu...každopádne nejaký čas merať vlhkosť v najviac postihnutých miestnostiach, ak sa nepohybuje okolo 70 %, vadné sú sklá.
wayko
29.09.12,18:46
ziadne aktivity tohto leta neboli.Ak nepocitam vybratie starych spaletovych okien a osadenie novych plastovych.Polystyren nebol pouzity.okna boli robene na mieru.Vonkajsie aj vnutorne spalety boli len zahladene.Zapenenie som kontroloval.Vsetko bolo OK.A este dostat kupit nejaky seriozny vlhkomer?
lujza.j
29.09.12,18:53
80% plastovych okien je vyrobenych v polsku.
no ja mám mám pocit, že % je aj väčšie....neviem ktoré okná sú na 100% slovenské.....že je tu fabrika a vyrába sa od plastovej granulky:rolleyes: celý finálny produkt....
lapejko
29.09.12,18:57
vyrába sa tu vôbec niečo okrem veľkých papulí?
lapejko
29.09.12,18:59
najlepší je mechanický s konským vlasom príp. digitálny ale nie českočínsky Emos...
220870
29.09.12,18:59
Zrejme tie sklá nespĺňajú normy.Kto je ich výrobcom?
lapejko
29.09.12,19:02
je uvedený na zasklievacej lište, ak nie je sklo je neznámeho pôvodu a môže byť z neho UFO...
wayko
29.09.12,19:06
to mam ako zistit?Okna su Aluplast dvojsklo tepelna priepustnost Q-1.Tepelny ramik thermo neviem dalej.je tam vela cislic aj pismen.a je tam vraj Argon.
wayko
29.09.12,19:08
Viem ze v POlsku je velka fabrika na plastove profily.A snych sa vyrabaju okna v celej EU.
220870
29.09.12,19:12
Plastový profil nemá moc spoločné s rosením skiel.Ak vám ožltne alebo praskne profil tak potom sa bavme o profiloch .Na prílohe k faktúre za okná by ste mali mať uvedené kto ich vyrába a aké sklá,profil a kovanie použil.
lujza.j
29.09.12,19:29
ved kde si si dával robiť okná? ja viem, že moje oná sú poľské aj prvá aj druhá várka.....druhú várku mám od:http://www.oknolider.sk/ už majú nejaký ten rok a som spokojná....okná od nich má aj brat a týždeň už aj rodičia.....
wayko
29.09.12,19:38
viem ale ja s ramom nemam ziadny problem. mne sa rosia skla.mam napisane tepelna priepustnost -1.Profil 5 komorovy.Kovanie Winkhaus.To kovanie je istena 100%.Ostatne neviem.S tepelneho ramika sa nic nedozviem ,je tam toho popisaneho ako na cintorine.trebalo by k tomu nejaku tabulku,zial tu nemam.
lapejko
29.09.12,19:40
Ja som pre rodičov dal vyrobiť priamo v Krosne 6-komorové okná s trojsklom a swisspacerom, kovanie Siegenia-Aubi, dizajnovo sú priemerné ale hluk ulice vypínajú na povel a rosa nehrozí.
wayko
29.09.12,19:48
Aj ja som spokojny .Okna tesnia mam na nich 5 rokov zaruku dokonca aj pozarucny servis.FA je na Sl ovenskom trhu nejake 10 rocie aj viac.Informoval som sa.3 moji kamosi maju od nich okna dokonca 1 iba 3 komorove ama ich asi 10 rokov a nic lenze byva v panelaku a ja v RD. tak sa informujem ci niekto nema nieco podobne.
wayko
29.09.12,19:51
V pondelok idem do FA reklamovat mam foto tak uvidim ako bude.,
MOBILab
04.03.14,08:30