slavonix
21.02.12,14:09
Dobrý deň. Do spálne chcem položiť na pôvodnú drevenú podlahu z dosák plávajúcu podlahu a stojím pred dilemou ktorým smerom ju ukladať. Spálňa má obdlžníkový pôdorys a pôvodná podlaha ide rovnobežne s kratšou stenou. Logicky by som teda ukladal podlahu rovnobežne s dlhšou stenou aby sa "previazala" s pôvodnou podlahou. Problém je však v tom, že by som radšej izbu opticky rozšíril ak by som ju uložil rovnobežne s pôvodnou podlahou. poloha okna v izbe nehrá rolu, nakoľko je na kratšej stene okno a na dlhšej sú balkónové dvere. Takže moja otázka znie, či to plávajúcej podlahe nebude vadiť ak pôjde rovnobezne s pôvodnými doskami starej podlahy. Ďakujem za rady.
kutilko
21.02.12,13:38
Jednoznačne do kríža,čiže rovnobežne s dlhšou stranou.Na prvý pohlad sa to zdá nepodstatné,ale po určitej dobe to oceníte.Zvlášt pri tenkej hrubke podlahy 6-7mm.
220870
21.02.12,14:08
V našej spálni je 80% podlahy zakrytej takže z tej našej plávajúcej podlahy je vidieť veľmi málo.Pokial je stará podlaha rovná tak je viacmenej jedno ktorým smerom budete ukladať podlahu.Skôr ma napadlo.Ak nemáte starú podlahu poriadne zaizolovanú proti prieniku vlhkosti tak to musíte urobiť ešte pred pokládkou plávajúcej podlahy.Inak vám tie staré dosky môžu zniť.
slavonix
22.02.12,05:32
Jedná sa o spáľňu na poschodí, tak snáď nebudú problémi s vlhkosťou. Ako by sa to dalo zistiť ?
220870
22.02.12,07:06
Pokiaľ je to na poschodí tak je to ok.
marleau
22.02.12,07:22
Položte ju v smere ako Vám pasuje.Aj povodná podlaha predsa spĺňala nejakú mieru pevnosti,lamely laminátu sú širšie,pohodlne prekryjú aj viac dosiek,tam by som sa nebál.
dasoft
22.02.12,07:31
Tiez si myslim ze ju mozte polozit lubovolne - ja som kladol plavajucu este v starom dome tiez na doskovu podlahu v smere starych dosak presne ako pisete kvoli optickemu vzhladu, nedavali sme tam vtedy ziadne koberce a nie su s tym problemy (samozrejme pokial neboli problemy s tou povodnou ale to je uz potom o inom).
elkibo
04.03.12,11:22
Lamely parkiet dávajte užšou stranou smerom k oknu (kolmo na zdroj svetla). Ked svieti slnko alebo ked svetlo prichadza z okna vidite spoje lamiel. Takymto sposobom potom uvidite menej spojov.
jahoszmsk
04.03.12,11:40
sa spytam, mame v rodicovskom dome podlahu tiez len z dosak, pod tym je asi beton, nie je pod tym pivnica ani nic.
ak chcem dat plavajucu podlahu, ako by som to mal zateplit? vdaka.
elkibo
04.03.12,11:46
Co rozumiete pod pojmom zateplit podlahu? Co by ste chceli ocakavat od noveho zateplenia podlahy?
jahoszmsk
04.03.12,13:00
od zateplenia podlahy ocakavam nejaku energeticku usporu samozrejme.
elkibo
05.03.12,18:17
najednoduchsie je dat na drevennu podlahu hobru a na to priamo klikat laminatovu podlahu. Bez folie. Ak chcete vecsiu izolaciu tak vyhodte staru drevenu podlahu ak je pod nou beton a nie je izolovany tak dajte IPU potom foliu, dajte podlahovy polystyren, zase foliu - aby sa poter neprilepil na polystyren (neskor ked si zmyslite poter lahsie vyhodite) dajte poter, nechajte vyschnut. Po vyschnuti dajte foliu, krocajovu izolaciu a na zaver podlahu. Ked uz rekostruujete podlahu tak do poteru zabudujte napr. podlahove kurenie. V tom pripade namiesto krocajovej izolacie pouzite texizol - to je taka podlozka pod parkety ked je podlahove kurenie.