drozdm
21.02.12,19:51
čitam že je lepšie ak v strope medzi alu foliou a sadrokartonom je vzduchova medzera od 2,5 do 5 cm , vraj to zvyšuje tepelny odpor..je to tak? Lebo na fotkach vidim že sa sadrokarton montuje aj priamo na foliu aj s medzerou, čo je teda lepšie
Martin1310
21.02.12,19:30
Pokial je to parotesná hliníková folia výrobca doporučuje medzeru.AL folia má totiž odrážať časť tepla späť do interieru,podobne ako izolácie za radiatory a na to potrebuje tú vzduchovú medzeru.Pokial tam medzera nebude tak bude fungovať ako normálna parotesná folia,akúrát bez toho údajného efektu odrazu tepla.
drozdm
21.02.12,19:49
takže dam medzeru , dakujem
jahoszmsk
21.02.12,20:54
A aký výsledný odpor od toho "zateplenia" vlastne očakávaš?:confused:
drozdm
21.02.12,22:20
ani tak nejde o odpor ale o to aby ta alu folia plnila svoj učel a teda o spravnu montaž
jahoszmsk
21.02.12,22:24
ja som bol len zvedavy, ze preco to davas pod sadrokarton. som myslel ze kôli zatepleniu.
220870
22.02.12,07:10
Tá fólia má zanedbateľný význam.Celá hliníková fólia sú vyhodené peniaze.
Indeed
22.02.12,07:13
Ak by si vedel tu hlinikovú foliu vo všetkých spojoch a kutoch dokonale utesniť, tak to význam má.
marleau
22.02.12,07:17
Celá hliníková fólia je hlúposť.Mám potvrdené od ľudí,ktorí ju na žiadosť zákazníkov montujú,že ak je takou fóliu obtiahnutý celý dom,majú tam problém s chytením signálu zvonku,či už mobil alebo internet.
Naši majú len hliníkový plech na streche a tam signál vobec nie je nikde,všade okolo domu je....
Indeed
22.02.12,11:56
aký problém vystrčiť nejakú anténu z domu a signal zviesť káblom ?
Hop377
22.02.12,13:34
Moze mi niekto vysvetlit ako a kam hlinikova folia odrazat teplo ked je za sadrakartonom? Prosim nejak fyzikalne, reklamne keci predajcov nie.
alltracboy
22.02.12,13:38
podla mna sa v reale vzduchova medzera dosiahne tazko. jednak izolacia ma svoj priehyb a aj samotna folia. takze sa stane to ze ta medzera bude iba pri CD profiloch a na vacsine plochy izolacia a folia sadne na sadokarton vlastnou vahou. Uz samotnu foliu je problem natiahnut tak aby bola nasponovana bez priehybu. Cize ak medzeru tak treba dat foliu na izolaciu, pod to rost a na ten sadrokarton. Uz samotna vzduchova medzera (uzavrena) je izolant.
alltracboy
22.02.12,13:46
Moze mi niekto vysvetlit ako a kam hlinikova folia odrazat teplo ked je za sadrakartonom? Prosim nejak fyzikalne, reklamne keci predajcov nie.
moze ho odrazt presne tak ako pred sadrokartonom. teplo sa siri vlnenim, takze ked teplo vyzaruje radiator tak reflexna folia odrazi cast tepla nazad do priestoru. Tak isto to funguje v strope, kde je zdroj tepla sadokartonova platna a cast tepla odrazi nazad do vdzuchovej medzery ktora tam musi byt. Samozrejne ze sa bavime o teplote dajme tomu okolo 18 stupnov.
pivko
22.02.12,13:52
Ja mám hliníkovú a fungujem v celom dome na mobilný Orange, tak že v tom problém nevidím a či to je pravda s odrazom toho tepla tak tomu tiez neverim. Pozdávala sa mi ta folia kvalitnejšia ako ta obyčajná a rozdiel v cene bol zanedbateľný.
Hop377
22.02.12,13:55
To viem ze teplo sa siri vlnenim, kolko asi % toho vlnenia sa dostane cez sadrokarton, nasledne cez vzduchovu medzeru a odrazi sa naspat od folie a prejde celu cestu naspat? Odadujem ze to budu max jednotky %.
jahoszmsk
22.02.12,14:09
To viem ze teplo sa siri vlnenim, kolko asi % toho vlnenia sa dostane cez sadrokarton, nasledne cez vzduchovu medzeru a odrazi sa naspat od folie a prejde celu cestu naspat? Odadujem ze to budu max jednotky %.

na nete udavaju ze az 15% , alebo aj 20% ale zda sa mi to prehnane.. resp pri folii za radiator tak pisu.
220870
22.02.12,14:14
Tá fólia má význam pri vysokých teplotách mávajú to požiarnici a pod.Ale nie pri rozdiele 10-20°C v zadebnenom priestore..
alltracboy
22.02.12,14:15
sadokarton teplo absorbuje takze sa vyhreje na teplotu interieru. Teplota nema preco klesat prechodom cez sadrokarton, teplota klesa vplyvom prechodu do priestoru s nizsou teplotou. Kolko tepla cez sadrokarotn prejde ti urcuje tepelny odpor. Ja som niekde zahliadol ze folia odrazi asi 30% tepla, ale to moze byt kludne reklamny blud. Taketo reflexne veci maju urcite vacsi vyznam pri velkych telotach.
jahoszmsk
22.02.12,14:31
Asi to bude reklamný blud, ked uvazim ze ak jedna folia odrazi 30%, tak dam foliu dvakrat a nemusim vobec nic zateplovat.
alltracboy
22.02.12,14:46
Asi to bude reklamný blud, ked uvazim ze ak jedna folia odrazi 30%, tak dam foliu dvakrat a nemusim vobec nic zateplovat.
co dvakrat.. ty tam das jednu vrstvu, a ta ti odrazi 30% nazad pritom tam pride dalsich +100% uz tam mat 130% z toho sa ti 30 vrati.. nakoniec ti bude vykurovat aj strop :D. Ten odraz sa pravdepodobne berie pri rovnakej teplote na oboch stranach folie. To by skor nejaky matfyzak vedel vysvetlit.
alltracboy
22.02.12,14:48
hlinikova folia sa dava hlavne preto ze ma o dost nizsiu paropriepustnost ako klasicka parozabrana.
jahoszmsk
22.02.12,15:07
Zadávatel otazky pise ze medzera medzi foliou a sadrokartonom zvysuje tepelny odpor, cize znizuje ubytok tepla z miestnosti. Takze je to zateplovanie.
drozdm
22.02.12,18:09
je mi jasne že ta folia nedokaže zázraky avšak ma dobre vlastnosti proti paropriepustu . čo sa tyka tepelnych vlastnosti..je možne že ta folia a medzera vytvoria akusi teplu zonu v strope čim sa zamedzi prieniku tepla do vaty v strope a zaroven sa udrži sadrokarton teplejši čo znamena že sa vzduch pri strope bude menej ochladzovať resp.teplo bude menej unikať.Udaje vyrobcu beriem z rezervou.
jahoszmsk
22.02.12,18:32
si nepisal ze strop uz mas zatepleny? ci nebude problem s tym rosnym bodom?
drozdm
22.02.12,18:37
ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH . ide o to že ak chcem pridať 5 cm vata a k tomu zachovať medzeru tak sa mi strop zniži na uroven 238cm .
a prečo problem z rosnym bodom?
marleau
22.02.12,18:39
Používam materiály s nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti,preto ma nejaký alobal nezaujíma.
:D...hliník sa aj tak presťahoval do Humpolca....:D
marleau
22.02.12,18:41
ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH . ide o to že ak chcem pridať 5 cm vata a k tomu zachovať medzeru tak sa mi strop zniži na uroven 238cm .
a prečo problem z rosnym bodom?
Svetlá výška 238 cm?Ak to nie je obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou,tak to nie je tragédia.
drozdm
22.02.12,18:48
Svetlá výška 238 cm?Ak to nie je obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou,tak to nie je tragédia.

ja si tiež myslim že to je schodne , aj ked to nema taky efekt ale menej m3 vytapaneho priestoru a nemam predsa 2,2 m vyšky :D
marleau
22.02.12,18:50
A ani Chára sa nechystá k Vám na návštevu,či?
jahoszmsk
22.02.12,18:51
ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH .
a prečo problem z rosnym bodom?
nevravim ze bude, musime pockat na niektoreho poraďáka, co sa tomu rozumie. ja len viem, ze rosny bod znamena kondenzovanie vodnej pary pri urcitej teplote, a ak sa dostane do vaty, tak za par rokov ju mozes vyhodit.
Martin1310
22.02.12,21:46
Tá folia je tam ale práve preto aby sa tam tá vodná para nedostala vo večšom množstve než je schopná sa odtial dostať preč.Takže žiadna para žiaden kondenz.
TomasHC
23.02.12,07:13
Na mobil? :)