Godless
21.02.12,23:25
Zdravím poraďákov, mam záujem o tento eliptical a chcel by som sa spýtať či ho niekto pozná, vlastní ho alebo s ním má nejaké skúsenosti. Poprípade ak sa v danej oblasti vyzná, či je to v tej cenovej hranici dobrý výber alebo sa dá za podobnú cenu zohnať niečo kvalitnejšie. Ďakujem. :) Pridávam aj popis: http://www.najlacnejsisport.sk/eliptical-master-ergometer-p-8257.html
pivko
22.02.12,06:38
8kg na záťažove koleso je strašne málo a za tu cenu..... Pogoogluj po značke Kettler.
Godless
22.02.12,11:52
Áno, to je síce pravda, ale značka Kettler je už dosť drahá. Najlacnejší model stojí okolo 350€, čo by vlastne nebol až taký problém, ale odporúčajú ho hlavne ženám a ľudom menšieho vzrastu. Pri mojich 182 cm by to mohol byť problém. Vyskúšať si ho nemám kde. modely vyšších tried už stoja nad 400€ a toľko zas investovať nemienim. Navyše som čítal aj články, kde mali problémy práve s prístrojom od Kettler-a a k Eliptical MASTER E30 Ergometer je záruka 5 rokov, zatiaľ čo ku Kettler-ovi ponúkajú iba 3-ročnú. Ale aj tak ďakujem za názor....
pivko
22.02.12,13:35
Godless
22.02.12,14:14
Hej, hej. Bol som dnes v Exisporte a maju tam aj 109 aj 309 a môžem ti povedať, že tá 109 je fakt malá. Rozmery
115 × 60 × 164 cm čo mi príde fakt ako pre ženu. Ten tvoj je predsa len robustnejší. Je to tzažké rozhodovanie. Uvidím. Vďaka za pomoc.
pivko
22.02.12,14:51
kupuj cez internet , pri takej sume je vačšinou doprava gratis a cena výhodnejšia ako v kameňákoch.
friday13th
27.02.12,08:51
ahoj mozem sa opytat ako si sa nakoniec rozhodol s tym elipticalom??? ja mam totizto tiez zaujem si ho zakupit, pretoze aj na internete som nasla dobre recenzie a s takouto cenou som nenasla eliptical s elektronickym ovladanim....a nieje to tak ze ten 12 kg zotrvacnik je lepsi pre niekoho kto to cvicenie bere vaznejsie?? teda pre nejakeho sportovca a mne ako zene, ktora chce chudnut by stacil aj ten 8kg?
Godless
27.02.12,12:12
Ahoj, no moje rozhodnutie po tyzdnovom prezerani inzeratov, porovnavani strojov atd. bolo, ze som si vcera objednal pristroj znacky Kettler, zotrvacnik 14kg, elektronicky ovladana zataz atd. Ma vsetko ako tu spomynany Master e30, ale mensie rozmery, vecsi zotrvacnik a hlavne je od kvalitneho vyrobcu. Pristroj som si obzrel aj nazivo v jednom obchode a vyzera naozaj pevne, stabilne a kvalitne vyrobeny. Pokial ide o tvoj vyber, musis sa rozhodnut ako casto ho budes vyuzivat a ako dlho. Ja mam v plane 3 mesiace intenzivneho cvicenia okolo 30-60 min denne a aj potom by som som ho rad vyuzival par-krat do tyzdna, preto som zvolil na istotu....
friday13th
27.02.12,12:33
a ktory od kettlera si si bral??? a ten master si tiez niekde videl v predajni alebo len na nete ?
Godless
27.02.12,21:37
No tak Kettler je model Rivo P. Master som nikde nevidel nazivo a to bolo minus. Ja si rad urcité veci obzrem radsej nazivo ako len na obrazku. To ma odradilo od kupy Master-u. Mozno keby som si ho mal kde vyskusat, úplne by mi vyhovoval a o inej kúpe by som neuvazoval. Ale nevadi. Teraz uz len pockam kym pridem a dam vediet ako som so strojom spokojni...
friday13th
28.02.12,06:59
nakoniec si mi vcera nasadil chrobaka do hlavy a dopadla som tak isto ako ty :D vcera som objednala rivo p .... radsej dat teraz viac penazi za kvalitu a spolahlivy servis a mat pokoj namiesto aby som tie peniaze na ten stroj tak ci tak casom pouzila, pripadne preplatila viac a mala z toho este aj nervy na dranc lebo som chcela usporit :) tak ja len dufam ze sme sa rozhodli spravnem, kazdopadne daj vediet ako sa ti na nom cvici ked ho dostanes :)
Zdenka175
29.02.12,13:56
nakoniec si mi vcera nasadil chrobaka do hlavy a dopadla som tak isto ako ty :D vcera som objednala rivo p .... radsej dat teraz viac penazi za kvalitu a spolahlivy servis a mat pokoj namiesto aby som tie peniaze na ten stroj tak ci tak casom pouzila, pripadne preplatila viac a mala z toho este aj nervy na dranc lebo som chcela usporit :) tak ja len dufam ze sme sa rozhodli spravnem, kazdopadne daj vediet ako sa ti na nom cvici ked ho dostanes :)


My máme doma Master E 30 , nemohli sme sa dočkať, kedy nám ho dovezú:D A teraz na ňom skoro necvičíme:confused:
pinta
29.02.12,14:04
mam podobnu skusenost
friday13th
29.02.12,14:13
takze u vas doma plni funkciu tradicneho vesiaka na saty :D
Godless
29.02.12,21:33
A kde ste boli ked som zhanal radu, ci sa oplati kupit? :)
Zdenka175
01.03.12,10:39
A kde ste boli ked som zhanal radu, ci sa oplati kupit? :)

No u vás to môže byť ináč.:)
Zdenka175
01.03.12,10:40
takze u vas doma plni funkciu tradicneho vesiaka na saty :D



Čo si bola u nás :D Keď potrebujem narýchlo presušiť bundu, zavesím na stroj.
ja.nus.ka34
01.03.12,14:55
ja sa tiež chystám kúpiť nejaký takýto stroj,ale ked už jeden stroj na cvičenie máme a tiež plní úlohu vešiaka,tak manželovi sa nepáči že chcem investovať euráčiky a tak som mu sľúbila že investujem tak 150 eur...len taký jednoduchý...máte niekto skúsenosť s takým lacnejším elipticalom????
lujza.j
01.03.12,19:52
mimotemydoma sa málo kto prinúti cvičiť a ak to je o donútení, je to o ničom. ja fanj si ísť zacvičiť medzi ľudí, alebo cvičiť kolektívne.
Godless
01.03.12,21:37
ja sa tiež chystám kúpiť nejaký takýto stroj,ale ked už jeden stroj na cvičenie máme a tiež plní úlohu vešiaka,tak manželovi sa nepáči že chcem investovať euráčiky a tak som mu sľúbila že investujem tak 150 eur...len taký jednoduchý...máte niekto skúsenosť s takým lacnejším elipticalom????

A aky stroj uz mate? Pokial ide o elipticaly za 150€ tak si myslim ze tazko zozeniete nieco kvalitne. Najskor len na obcasne cvicenie by to bolo postacujuce...
Godless
01.03.12,21:38
mimotemydoma sa málo kto prinúti cvičiť a ak to je o donútení, je to o ničom. ja fanj si ísť zacvičiť medzi ľudí, alebo cvičiť kolektívne.

Presne tak. Cvicenie z donutenia je zbytocne. Musite mat chut a motivaciu. Vediet preco cvicite a ked uz to viete, tak je treba si najst sposob cvicenia ktory vas bude bavit. Pretoze cvicit je treba pravidelne, nie sa iba raz do tyzdna prinutit...
friday13th
02.03.12,16:53
tak dnes mi prislo domov rivo p.....a som unesena!!!!!perfektne :D skvele sa na nom cvici, je tichucky a naozaj stabilny a pevny, mam taky dojem ze ani terminator by ho neznicil :D sice mi trosku vyrazilo dych aky je mohutny, ale naozaj masivny, kvalitne zostrojeny a perfektne sa na nom cvici :D vrelo odporucam :D
Godless
03.03.12,12:57
Aj mne prisiel vcera, ale zlozil som ho az po robote, cize som skoncil o tretej rano. No a po dlhom spanku som ho hned vyskusal. Tichý, stabilný, mohutný. Cvičenie ide lahko, teda zo zaciatku a podla obtiaznosti, ale cvicenie je plynulé... Po polhodinke som sa riadne spotil, cize svoju funkciu plni dostatocne. Uvidime vysledky po par mesiacoch...
lujza.j
03.03.12,13:23
Aj mne prisiel vcera, ale zlozil som ho az po robote, cize som skoncil o tretej rano. No a po dlhom spanku som ho hned vyskusal. Tichý, stabilný, mohutný. Cvičenie ide lahko, teda zo zaciatku a podla obtiaznosti, ale cvicenie je plynulé... Po polhodinke som sa riadne spotil, cize svoju funkciu plni dostatocne. Uvidime vysledky po par mesiacoch...
to je málo.....;)
Godless
03.03.12,22:31
to je málo.....;)

Čoje malo??? Ak mas na mysli tu polhodinku, tak to je jasne ze je to malo, ale s kardio cvicenim este len zacinam, tak sa do toho snazim dostat primeranim tempom. Predsa hned nezacnem s hodinovym treningom a potom sa 3 dni nepostavim na nohy...
ErinErin
04.03.12,12:32
ja sa tiež chystám kúpiť nejaký takýto stroj,ale ked už jeden stroj na cvičenie máme a tiež plní úlohu vešiaka,tak manželovi sa nepáči že chcem investovať euráčiky a tak som mu sľúbila že investujem tak 150 eur...len taký jednoduchý...máte niekto skúsenosť s takým lacnejším elipticalom????

Poradím niečo lepšie ako eliptical! ;):D Nedá sa na ňom robiť len jeden druh pohybu? Ale vážne - ak ide o ženu, z príspevku predpokladám, že sa sama nepovažuje za športový typ, možno by pomohlo vyskúšať nahrávky supermodeliek. Tie cviky sú pre každého v tom zmysle, že narozdiel od dvojitého ritbergeru či salta výpady, drepy, brušáky, dvíhanie ľahkých aerobických činiek zvládne aj drevo. :D K návšteve aerobiku vo fitku treba nabrať odvahu - silnejšia žena sa medzi štíhlymi môže cítiť nesvoja, ak nemá kondičku na začiatok, tak lapanie po dychu a nestíhanie zostáv narozdiel od ostatných tiež nepridá na dobrej nálade a športovanie ako také nadobro znechutí. Na stíhanie aerobikových zostáv podobne ako na zvládnutie ritbergera či salta treba okrem daností aj určitý tréning... Nahrávky majú aj tú výhodu, že človek predsa len necvičí úplne sám - ale so Cindy Crawford alebo Claudiou Schiffer:D, je tam motivácia - modelka, hudba a u Claudie na mňa dobre pôsobí tá pláž, more v pozadí... K cvičeniu stačí podložka či koberček alebo uterák, ľahké aerobické činky (1 - 1,5kg) sa dajú nahradiť napr. plastovými fľašami s minerálkou, stoličku má snáď doma každý. Na začiatok stačí urobiť len toľko opakovaní, koľko sa dá - postupne pridávať s rastúcou kondíciou, veď sa nikto nedíva. ;) Neskôr, keď sa človek prepracuje k lepšej úrovni, dá sa dokúpiť záťaž na členky, nové nahrávky alebo už žena pocíti viac sebadôvery skúsiť nejaké fitko s aerobikom či iný šport...

Cindy Crawford
Shape your body = Formuj své tělo
-prvá nahrávka obsahuje 2 cca 45 minútové tréningy na celé telo + 10 minútovku pre deň, keď nestíhate... Tréningy je možné striedať obdeň či denne podľa kondície.
1.tréning:
http://www.youtube.com/watch?v=Th0nM9aEMo4&feature=related
2.tréning:
http://www.youtube.com/watch?v=D8d4cUSHfMg&feature=related
10 minútovka:
http://www.youtube.com/watch?v=GQPLQ3NbLNE

Next chalenge = Další výzva
-hodinový tréning Cindy nahrala o pár rokov - ide o vyššiu intenzitu. Upozornenie pre začiatočníčky - "zabijácka" verzia!
http://www.youtube.com/watch?v=wrRrsvxRVXU&feature=related

New dimension = Nová dimenze
- 3 tréningy s trvaním cca 5, 15 a 50 minút pre mamičky po pôrode, prípadne pre ľudí s "nulovou" kondíciou
http://www.youtube.com/watch?v=jMY7b2iIuW0&feature=related

S českým dabingom sa dajú zohnať všetky tri horeuvedené Cindine nahrávky na jednom DVD pod 3 Eurá... ;)

Claudia Schiffer
Perfectly fit - vyšli 2 nahrávky ešte na videokazetách horné a dolné partie, žiaľ v súčasnosti neviem o reedícii.
Upper body = Horné partie (Brucho, ruky, chrbát)
http://www.youtube.com/watch?v=BhNIZPkRaOI&feature=related
Lower body = Dolné partie (Zadok, nohy)
http://www.youtube.com/watch?v=6K5amb8x-zU&feature=related

Na začiatok doporučujem striedať Cindine 2 tréningy Shape your body so Schifferovej 2 dielmi.
lujza.j
04.03.12,12:48
Erin, súhlasím. poznám kazetu Cindy mám ju niekde doma, ale viem že by som sa doma neprinútila cvičiť. tiež som kedysi dávno začínala...najpr aerobic, body work a teraz Tae-bo/european/ je pravda, že holky ktoré prídu ako nové už ďalej neprídu lebo nevládzu, ale to je predsa logické tým sa nedá odradiť treba len prekonať samu seba.ked niekto nechce cvičiť výhovorku prečo necvičiť si vždy nájde, či už preto alebo pre ono;)