Spyko24
22.02.12,11:10
Zdravím mal som minulý rok úraz ruky, bol som operovaný a teraz mám v ruke kus železa a 6 skrutiek. O dva tyzdne budem letiet lietadlom do zahranicia a informoval som sa prostredníctvom emailov aj na letisku vo Viedni a aj na letisku kde pristanem, či treba nejaké potvrdenie o tom že mám naozaj v ruke kovovú platničku. Povedali ze nevyzaduju ale preistotu aby som si zaobstaral nieco ako "travel note" v slovenskom a aj anglickom jazyku. Doktorka mi vsak iba z karty dala prepustaciu spravu z nemocnice a este jeden papier co chodim na kontroly na traumatologiu.

Uz ste niekto takto cestoval? Ako ma vyzerat to potvrdenie? Nestacilo by aj na jeden papier par vetami moju diagnozu a ze som podstupil operaciu? Nevidim v tom zmysel dat prekladat celu prepustaciu spravu.

Vopred dakujem za informácie.
buchač
24.02.12,06:51
Zdravím mal som minulý rok úraz ruky, bol som operovaný a teraz mám v ruke kus železa a 6 skrutiek. O dva tyzdne budem letiet lietadlom do zahranicia a informoval som sa prostredníctvom emailov aj na letisku vo Viedni a aj na letisku kde pristanem, či treba nejaké potvrdenie o tom že mám naozaj v ruke kovovú platničku. Povedali ze nevyzaduju ale preistotu aby som si zaobstaral nieco ako "travel note" v slovenskom a aj anglickom jazyku. Doktorka mi vsak iba z karty dala prepustaciu spravu z nemocnice a este jeden papier co chodim na kontroly na traumatologiu.

Uz ste niekto takto cestoval? Ako ma vyzerat to potvrdenie? Nestacilo by aj na jeden papier par vetami moju diagnozu a ze som podstupil operaciu? Nevidim v tom zmysel dat prekladat celu prepustaciu spravu.

Vopred dakujem za informácie.

Diabetici majú niečo také ....ide totiž o to , že ak si aplikuje inzulín perom , tak na letisku je potrebné sa týmto potvrdením preukázať , nakoľko to inzulínové pero sa môže považovať za zbraň ...
Mal som možnosť skúsiť na vlastnej koži ...v Dubline ma hneď nabok dali , len čo na monitore videl dotyčný pracovník batožinu... ;)

http://www.diabetesmellitus.cz/WebSite/Images/edukace/kartadiabetika.pdf

Skús si vyhotoviť v Exceli podľa svojich potrieb a daj oštemplovať lekárovi ...
Spyko24
24.02.12,06:54
Nasiel som to aj na tomto fóre, len som to mierne pozmenil podla mojich potrieb a dam to doktorke potvrdit
http://www.porada.sk/t82477-p2-lekarske-potvrdenie-na-letisko-kovy-v-tele.html