Genesis.SVK
22.02.12,18:10
Nevie náhodou niekto kde na slovensku operujú varikokélu mikrochirurgicky?

Nemyslím zastaralou metódou bez použitia mikroskopu alebo laparoskopicky ktoré majú vysoké percento recidívy po operácii a komplikácii.

Viem že v čechách sa to bežne robí na niekoľkých miestach ale nevie niekto či to robia aj niekde na slovensku ?
lujza.j
22.02.12,18:48
Genesis.SVK
24.02.12,08:03
moc tomu nechapem co si mi to poslala pretoze ja som sa pytal na operaciu varikokely mikrochirurgicky a to co si mi poslala tak dva odkazy z toho tam vykonavaju plastiku varikokely co nemam paru co to je a v tom tretom odkaze sa jedna o zastaralu laparoskopicku operaciu.
Genesis.SVK
27.02.12,17:49
vazne tu nebol nikto operovany na varikokelu mikrochirurgickou metodou?
Kvaka
27.02.12,17:57
Pozri tu, http://varikokela.szm.com/
dole je adresa
Urologické oddelenie VšNsP Lučenec

Námestie Republiky č.15
984 39, Lučenec
Tel.: 047 / 4311 120
Genesis.SVK
01.03.12,18:32
Pozri tu, http://varikokela.szm.com/
dole je adresa
Urologické oddelenie VšNsP Lučenec

Námestie Republiky č.15
984 39, Lučenec
Tel.: 047 / 4311 120

bohuzial v tomto pripade sa jedna o sklerotizaciu a teda jednu z najmenej efektivnych moznosti odstranenia varikokely. trosku viac efektivna je laparoskopicka operacia dalej klasicka operacia a neporovnatelne najlepsie vysledky ma mikrichirurgicka operacia.
SamuelG
16.03.12,15:19
Cau Genesis. Prosím ťa ako si dopadol s tou operáciou varikokély? Tiež mám podobný problém a chcel by som si to dať operovať taktiež mikrochirurgicky. Našiel si kde to robia na Slovensku? Pretože mne sa to doposiaľ na nete nepodarilo nájsť.
Genesis.SVK
20.03.12,08:47
bohuzial na slovensku som nenasiel ze by to robili. Jedina moznost je nechat sa operovat klasicky (ivanisevic metoda) alebo laparoskopicky alebo sklerotizaciou ... ani jedno z toho nemoze konkurovat mikrochirurgii vzhladom na vysledky ... su to zastarale techniky ktore nevedia dobre selektovat poskodene zilky od zdravych. Hrozi tam pomerne vysoke percento hydrokel a recidiv.

Jedina moznost je si zaplatit operaciu v cechach v nejakej univerzitnej alebo fakultnej nemocnici. Rozhodne ale nie v androcare v Ceskych budejoviciach kde ta ta operacia prijde cca na 170 000 ceskych korún :) ... hold ludia su nenazrani a najlepsie sa zaraba na ludoch co su chori alebo v nudzi ... to lekari velmi dobre vedia rovnako ako farmaceuticky priemysel a vsetci ti udajni liecitelia ktorych je mrte vela.
orrinocco
23.11.14,00:33
Mikrochirurgicku operaciu varikokely robia v nemecku
konkterne v Mnichove. Je to urologicke centrum panov
Prof. Dr. med. J. Ullrich Schwarzer a Dr. med. Heiko Steinfatt.

http://www.andrologie-centrum-muenchen.de/

Zameriavaju sa aj na operacie varikokely mikrochirugickou metodou.
Je to sukromna klinika, nespolupracuje so ziadnymi poistovnami
a pacient si hradi operacny zakrok sam.
Cena operacie je max. ca. 1.500-1.600 euro ( zalezi od komplikovanosti varikokely - operacie)
V tej cene je uz aj poplatok za celkovu anestezu 400 euro.
Tieto ceny su overene, pretoze som tam osobne zavolal a informoval sa.

Cakacie doby su tam kratke, termin dostanete rychlo co sa tyka prveho pohovoru a vysetrenia. Termin OP zalezi uz na dohode, prisposobia sa.
Na svojej stranke maju aj kratky film operacie mikrochirurgickou metodou.
Jazvu po zahojeni skoro vobec nevidno, pretoze reznu ranu zasivaju v podkozi.
Tato praxis patri medzi svetovu spicku v urologickych operaciach.

Info, ktore som dostal vo VsZP - hocikto sa moze nechat operovat aj touto metodou v zahranici, ale refundovane mu za tuto operaciu po predlozeni faktury bude len vo vyske 330 euro (cena operacie varikokely na SK).
To znamena, celkova cena operacie po refundovani VsZP vychadza na ca. 1.200 euro.

Ja si myslim, ze za tuto cenu sa za tou operaciou ozaj oplati vycestovat, kedze je to najucinnejsia zo vsetkych metod operacie varikokely.
Mnichov predsa nieje daleko ;)