TomasHo
22.02.12,17:29
Zdravím všetkých. Mám jednu hlúpu otázku: nemá niekto tip na 24m betónpumpu v okolí Stupavy, Záhorskej Bystrice, Marianky?

Neviem sa dopátrať a google nie je nápomocný. Beriem betón z veľkej diaľky, ale pumpu by som rád vzal lokálnu.

Vďaka.
fabo123
24.02.12,11:12
firma Karovič , sídli v Lozorne . Je to betonárka a majú aj pumpy roznych dlzok.
TomasHo
24.02.12,11:42
mas pravdu fabo, biznis je biznis, preco by neposunuli aj len samotnu pumpu. Dufal som, ze najdem niekoho, kto ma len pumpu a robi nezavisle od betonarok. Karovic ani Zahorska mi neponukaju dobru cenu betonu.
fabo123
24.02.12,12:33
neviem čo je zla cena , ale ja od nich beriem na svoje stavby a mám dobrú cenu . V Marianke je to cca 49 Eur bez Dph za beton triedy B 20.B 17 / obyčajný cca 47 Eur / m3. Nie je to zla cena , len si ju treba z obchodovat u nich. Sú v pohode a da sa s nimy dohodnut.
TomasHo
24.02.12,12:50
Fabo, vdaka za tip, pojdem sa s nimi este porozpravat. Ja som braval beton z Azet betonu (co je az za slovnaftom) a vyslo ma to aj s tou 30km cestou na 60 eur konecna cena u mna na pozemku. Karovic mi naposledy ponukal taku cenu, ze s dovozom by som sa nedostal pod 70, Zahorska ani nevravim.
mattto
24.02.12,12:55
Fabo asi berie pravidelne, preto má u nich také ceny. Dohodni sa s ním, nech zoberie on na svoje meno za tých 49 resp. 47 EUR, ty daj Fabovi 52 EUR za kubík a obaja budete spokojní :D
TomasHo
24.02.12,12:57
Fabo to asi nemyslel tak, ze bez DPH = BEZ DPH : ) A nevravi nic o tom, kolko stoji doprava, stojne, vykladka a cistenie rakety na kubik. Firmy si niekedy uctuju veci...
fabo123
24.02.12,14:51
najprv skus ist za Karovičom a potom uvidíme
fabo123
24.02.12,14:54
Tá cena je vrátane všetkých poplatkov , doba vykládky je 15 minút. Nič viac sa neplatí okrem času naviac. Tá cena bola pre viacej stavieb v Kuchyni / čo je zhruba tak isto od Lozorna ako Marianka.
TomasHo
24.02.12,19:25
Fabo, dakujem za tip, uz ma tam poznaju a mam aj konkretne mnozstva, co budem potrebovat, takze s nimi mozno dohodnem nieco blizsie tej urovni, ktoru spominas. Ta by mi uplne vyhovovala. Vdaka za tip!
fabo123
25.02.12,11:07
nech sa darí
TomasHo
05.08.12,10:51
AKTUALIZACIA: Bral som nakoniec beton z Correct Betonu v Dubravke, cena nebola oslniva (tak nejako okolo 60e/m3 aj s dovozom), ale pristup v pohode. Moc som nebol spokojny s obsluhou betonpumpy, ale zase, robili sme veniec, a teraz uznavam, ze liat to betonpumpou je kravina, lebo pohyby boli velmi nepresne a beton bol vsade naokolo.

Zrejme budem nabuduce znova brat z Azet betonu.
fetya
05.08.12,15:24
da sa s pumpou aj presne, ale treba na to poriadnu silu a nedrzat hadicu nad jednym bodom pri zalievani, ale trochu treba s nim hojdat doprava, dolava, aby sa beton vedel dobre roztiect, a treba ma poriadne lesenie pri venci. Ja som robil meter siroke, aby ma pumpa nevyviedol z rovnovahy, lebo jednou rukou drzat hadicu, druhou sa chytit niecoho, to je poriadna gymnastyka.
TomasHo
05.08.12,18:21
Fetya, robili sme to v podstate tak, ako si povedal, mali sme dlhu hadicu na konci, ale aj tak som to podcenil, lebo predtym sme mali vyborneho pumpara na zaklady aj muriky. Ten viedol hadicu presne na centimeter.
Je mozne, ze tato pumpa bola na hraniciach svojich moznosti a veniec bol pre nu vysoko, alebo mala nejake moc jednoduche ovladanie. Lesenie sme mali dobre, siroke, ale boli sme na to len dvaja s tatkom, a zabudol som nechat nariedit beton - vzdy mi to pripomina pumpar, tento sa na to vykaslal, takze nam to rychlo tuhlo.

Neviem neviem, asi by som nabuduce tie tri kubiky radsej miesal so styrmi brigadnikmi. Za den by to bolo v pohode urobene.
fetya
05.08.12,19:45
3 kubiky sa da zvladnut, ja som potreboval do venca 9, ale mal som vyborneho pumpara, bol majstrom svojho povolania. boli sme traja, ja som viedol hadicu, mal nasadeny aj ten spomalovac-s-sko, a dvaja len hladili, za pol hodiny sa to skoncilo.
TomasHo
06.08.12,05:54
Tak to si mal stastie na pumpara. Ja som mal aspon ihlu vibrator, takze som to akotak zavibroval a zarovnal, ale urobili sme chybu a nestihli ju opravit, takze strecha ma sklon 5 stupnov namiesto 6 : )