Ľubka Abrahamovská
23.02.12,10:15
Dobrý deň. Mám taký problém...Mám Windows 7 a keď si chcem pridať sieťovú tlačiareň, tak mi napíše: Systém Windows nemôže otvoriť sprievodcu pridaním tlačiarne. Nie je spustená lokálna služba zaraďovača tlače. Znova spustite službu zaraďovača alebo reštartujte pc.
Lenže keď pc reštartujem, tak mi to napíše znova...aj keď som si dala nájsť chybu vo vyhľadávači, tak mi napíše, že služba zaraďovača nie je spustená.
Ako ju mám spustiť? Nevie prosím Vás niekto?? Ďakujem
Ľubka Abrahamovská
23.02.12,13:04
nevie nikto poradiť?? inak teraz mám trochu iný problém, ten zaraďovač som už našla kde sa nastavuje, len keď ho dám zapnúť, tak mi ho hneď za pár sekúnd samého vypne...
sthruska
23.02.12,13:41
Skontroluj PC či nie infikovaný.
Ľubka Abrahamovská
23.02.12,14:10
a smiem vedieť ako? ako už sa tu nad tým trápim celé 2 dni...ja ten zaraďovač zapnem a on sa sám za pár sekúnd zasa vypne...a ešte inštalujem tlačiareň cez sieť...driver som si stiahla z HP stránky...všetko išlo uplne super aj mi ju našlo po sieti ale posledný krok ma to zastavilo a neviem prečo...začalo to vypisovať, že inštalačný program nie je schopný dokončiť inštaláciu...pritom pc je pripojený k sieti...išla som presne podľa krokov až na to, že tlačiareň je multifunkčná a dá sa na nej nastaviť aj fax...ale to my nepotrebujeme, tak som ju nepripájala na kábel od telefónu...alebo ešte píše niečo o firewalle...
Vlado40
23.02.12,14:51
Vo firewalle windows treba službu povoliť.Prípadne môže to blokovať firewall antivírusového programu.
KoxXxo
23.02.12,16:25
A kde zapínaš ten zaraďovač?
Ľubka Abrahamovská
23.02.12,21:25
cez štart-ovládacie panely-systém a zabezpečenie-nástroje na správu-services (tam si vyberiem print spooler-pravým tlačítkom na myši dám vlastnosti-štart a ok...napíše mi, že je zapnutý a po chvíľke sa sám dá zasa do režimu stoped....nechápem...

skúsim pozrieť ten firewalle...a uvidíme...
ďakujem
KoxXxo
24.02.12,07:48
A v tých vlastnostiach máš aký Startup type? Nemáš náhodou Disabled?
Ľubka Abrahamovská
24.02.12,09:15
nie, mám tam automatic...ako nechápem...ráno, keď som pc zapla, tak som sa išla pozrieť či ten zaraďovač je zapatý...bolo started - automatic, tak som išla do zariadení a tlačiarní pridať tlačiareň a keď som klikla na pridať tlačiareň, tak mi zasa napísalo, že zaraďovač je vypnutý...tak som sa zasa išla pozrieť do jeho nastavení...a bol vypnutý a automatic
KoxXxo
24.02.12,18:52
Go to C -> Windows -> System32 -> Spool -> Printers and delete all files in side this folder.
Ľubka Abrahamovská
06.03.12,06:52
ďakujem moc za rady...KoxXxo vymazala som to a uvidíme...zatiaľ to ide :) len mám problém s nainštalovaním tej novej multifunkčnej tlačiarne...ten posledný krok ma nechce pustiť...neviem aj vo firewalle som ju povolila...tak neviem...idem to skúšať...
Ľubka Abrahamovská
06.03.12,06:55
no vyskúšala som to hneď a ide...neviem čo sa mu porobilo, asi sa dobre vyspal :) všetko zrazu funguje...ďakujem ešte raz KoxXxo :)
KoxXxo
06.03.12,13:18
Už toľko neďakuj, lebo sa rozplačem.