davidov
03.02.06,13:41
Dostal som tip na obdarovanie obchodného partnera formou poukážky (na relax, cestovanie, od obchodných sietí,...). Dajú sa zaúčtovať ako reklamné predmety do 500 Sk ale problém je ako ich zaúčtovať do nákladov ak ich nominálna hodnota je vyššia ako 500Sk.

ďakujem za radu.
KEJKA
03.02.06,16:25
ak ich nominálna hodnota je vyššia , tak to nie sú reklamné predmety. To sú darčekové poukážky. Do nákladov ich dostaneš, len tak, že budú napr. bonusom pre obchodných partnerov, ktorí urobia obrat nad určitú sumu.
Teda ak som správne pochopila otázku.
Ale ako samostatný predmet do 500 Sk to neobstojí.
davidov
06.02.06,13:22
Dakujem za odpoved.
Dodatocne sa spytam: bonus resp. zľavu predsa musím vyfakturovať (dobropisovať) klientovi, ako to teda urobím s poukážkami? Ponížim tým "obdarovanému" daňové náklady = musí si to zdaniť?
Existuje v tomto smere nejake riesenie?
KEJKA
06.02.06,17:09
Dakujem za odpoved.
Dodatocne sa spytam: bonus resp. zľavu predsa musím vyfakturovať (dobropisovať) klientovi, ako to teda urobím s poukážkami? Ponížim tým "obdarovanému" daňové náklady = musí si to zdaniť?
Existuje v tomto smere nejake riesenie?
Mala som na mysli obchodné podmienky firmy.. urobí akciu, že napr. pri nákupe nad 30000 Sk (sumu som si vymyslela) dostane kupujúci poukažku zadarmo. Je to obmena rôznych akciií.
takže tovar riadne vyfaktutuješ, ale zároven s vyskladnením tovaru "vyskladníš" aj poukážku.
teda napr. 504 /132
a tiež 548/213
alebo aj 504 xx / 213 - len toto mi opticky nesedí.
krikra
24.11.07,01:28
co s tou poukazkou urobi prijemca? (firma, ktorej poukazku v hodnote napr. 500Sk alebo 1000Sk dame za napriklad jednorazovy nakup v hodnote 30.000Sk)
Iba ju prijme ako ceninu?
213/648 ?
Musi ju takto prijat (a tym padom zdanit)?
Mozem si s danou firmou radsej dohodnut, ze pri splneni podmienok (odber 30000) si moze kupit odo mna poukazku (nie nami emitovanu, ale nejaku beznu nakupnu poukazku) za napr. 1Sk? Aj ked by to asi nic neriesilo...mozno keby na fakture s tovarom bola zaroven poukazka v jej hodnote a vzapati zlava v tej istej hodnote, pripadne tak, aby bol rozdiel nejaka ta koruna - aj ked pri ceninach by to mohlo byt z hladiska dph jedno

Ciel je dat partnerovi/zakaznikovi poukazku za odber nasho tovaru bez toho, aby sme mu zbytocne komplikovali zivot a uctovnictvo.

Este ma napadlo alternativne riesenie - dat si na poukazku vytlacit aj nase logo a proste to k jednorazovemu odberu 30000 davat ako reklamny predmet do 500 Sk, za predpokladu ze by sa do tohoto limitu zmestila hodnota poukazky + naklady na umiestnenie nasho loga na poukazku.


vdaka