Jack_spk
23.02.12,20:27
Zdravím,
chcem sa spýtať ak niekto prišiel do styku s firmou INFRASAUNAEUROPE s.r.o. v Komárne nech napíše skúsenosti. Ide mi hlavne o to, že pýtajú peniaze dopredu a je to mladá firma - tak mám trochu obavy.
Ak má niekto skúsenosť, že si objednali tovar, zaplatili a dodali všetko v poriadku budem veľmi vďačný.
220870
23.02.12,19:30
veľmi nedôverihodný názov .
ciners
23.02.12,20:55
Co znamena peniaze dopredu? Nejaku cast alebo vsetko?
jezo421
24.02.12,04:28
Firmu nepoznam, ale skusenost s pouzivanim infra sauny by aj mna zaujimala. Na nieco take som natrafil aj na hej.sk (dom zahrada-domacnost-sauny).
Jack_spk
24.02.12,06:29
Co znamena peniaze dopredu? Nejaku cast alebo vsetko?

20% alebo aj všetko. Ja som chcel - dojdite, namontujte - odskúšame - vyplatím.
ciners
24.02.12,07:03
20% alebo aj všetko. Ja som chcel - dojdite, namontujte - odskúšame - vyplatím.


dojdite, namontujte - odskúšame - vyplatím...na toto Vám seriózna firma tiež povie nie. Lebo je velka moda nevyplatit a firmu to moze polozit a tým ste pre firmu zase neseriozny klient. Vsetko dopredu tiež určite nie. Tých 20% moze byt take seriozne.
marleau
24.02.12,07:12
Veľa záleží aj na tom,či je výrobok (teraz nemyslím len saunu) typizovaný a majú ho na sklade alebo ho treba robiť na mieru.Niekedy aj malá úprava urobí z katalógového typu prototyp,ktorý keď firma nepredá prvotnému záujemcovi,tak ho nemusí viac predať.
Jack_spk
24.02.12,08:48
Sauna je typizovaná - t.j. vyrobená a nič sa na nej nemení. To je ako keď sa kupuje TV - nebudem platiť za TV 20% zálohu - proste donesú, vyskúšam - dám peniaze na mieste a obchod sa skončil. Ak nedám peniaze - tovar si môžu zobrať naspäť - firma neriskuje absolútne nič - iba cestovné náklady.
marleau
24.02.12,08:59
Sauna je typizovaná - t.j. vyrobená a nič sa na nej nemení. To je ako keď sa kupuje TV - nebudem platiť za TV 20% zálohu - proste donesú, vyskúšam - dám peniaze na mieste a obchod sa skončil. Ak nedám peniaze - tovar si môžu zobrať naspäť - firma neriskuje absolútne nič - iba cestovné náklady.
To bolo treba napísať.Ja by som bez zálohy drevo nedal pripraviť.
Tá štvrtina-pätina by mala stačiť,aby by si boli istí,že máte vážny záujem a oplatí sa mať starosti s jej odvozom k vám a s montážou.
marleau
24.02.12,09:02
20% alebo aj všetko. Ja som chcel - dojdite, namontujte - odskúšame - vyplatím.
Tak 20% alebo všetko?
Firma nevyzerá férovo,musia si stáť za jednou hodnotou a mali by aj vedieť odovodniť,na čo ju potrebujú a prečo práve toľko.
tienik
24.02.12,14:29
pokial ide o typovu voec co len zoberu zo skladu, tak sa dohodnite ze platite v hotovosti v momente montaze a je to.
Neviem, ja oobne nevidim ziadny dovod na zalohu ak je to standardny vyrobok, ktory je podla nazvu, hlavnou pracovnou naplnou firmy. Takze mozem predpokladat ze ho nezacnu vyrabat len a len pre mna.
Jack_spk
24.02.12,19:29
Ide o typovú vec - je to proste vyrobená sauna bez akýchkoľvek úprav. Samozrejme som navrhoval, že to vyplatím v hotovosti na mieste po montáži a odskúšaní - ale nemajú fiskálnu pokladňu asi aj preto pýtajú peniaze dopredu. Takáto firma by proste mala mať fiškálnu pokladňu - s tými pokladňami to bol podraz /to je ale na inú tému/ - ale mali by ju mať. Aby som upresnil - požadujú 20% a potom pred dodávkou doplatiť zvyšok.
Jack_spk
24.02.12,19:33
Ide o typovú vec - je to proste vyrobená sauna bez akýchkoľvek úprav. Samozrejme som navrhoval, že to vyplatím v hotovosti na mieste po montáži a odskúšaní - ale nemajú fiskálnu pokladňu asi aj preto pýtajú peniaze dopredu. Takáto firma by proste mala mať fiškálnu pokladňu - s tými pokladňami to bol podraz /to je ale na inú tému/ - ale mali by ju mať. Aby som upresnil - požadujú 20% a potom pred dodávkou doplatiť zvyšok.

Inak boli velmi milí a ústretoví - proste všetko je v poriadku okrem tej platby.
alltracboy
24.02.12,19:39
dnes je velka moda zobrat prachy, kupit tovar a potom ho predat. Normalny postup je ze to kupis , oni to pridu namontovat a ked sa ti nepaci nieco tak reklamacia. Mlieko tiez neplatis az po ochutnavke. Treba len dat pozor aby boli veci pravne v poriadku, teda doklady o zaplateni a nejaky preberaci protokol.. mozno nejaka zmluva kde je vsetko jasne definovane, potom sa nemusis bat zaplatit aj celu sumu.
tienik
24.02.12,19:46
Ide o typovú vec - je to proste vyrobená sauna bez akýchkoľvek úprav. Samozrejme som navrhoval, že to vyplatím v hotovosti na mieste po montáži a odskúšaní - ale nemajú fiskálnu pokladňu asi aj preto pýtajú peniaze dopredu. Takáto firma by proste mala mať fiškálnu pokladňu - s tými pokladňami to bol podraz /to je ale na inú tému/ - ale mali by ju mať. Aby som upresnil - požadujú 20% a potom pred dodávkou doplatiť zvyšok.


tak pockaj, to hadam ani nahodou. Ty im mas dat dopredu 100% ceny a este nebude u Teba ani skrutka?
Pristupil by som na to jedine metodou zaloha - max 50% z ceny a zvysok az po UPLNOM odovzdani po montazi.
Mam strasne rad tieto firmy ktorym sa vidi normalne dostat peniaze dopredu za nic. Ma to celkom potesi ako skoro kazda firma dojde zo zmluvou v ktorej je na skoro vzdy pozadovana zaloha od 75% vyssie. Ja im to vzdy s usmevom skrtnem a prepisem na max. 50% (podla povahy veci) a zatial nikto ani necekol, vzdy sme sa takto dohodli. 100% ceny nedam dopredu ani za vec na objednavku (musim mat predsa nejaku kontrolu nad terminom a kvalitou) takze za seriovy vyrobok ani nahodou.