niella
23.02.12,21:04
Dávam do éteru, čo mi prišlo v maili :

> Veľmi dôležitá informácia pre ženy, ktoré chodia na mamografiu
> Pri rentgenovaní si pýtajte golier na ochranu št.žľazy.
> Volne prelozene:
> V stredu mal Dr. Oz televizny program o najrychlejsie rastucej
> rakovine u zien, rakovine stitnej zlazy. Bol to velmi zaujimavy
> program.
> Povedal, ze to moze byt kvoli zubnym roentgenom a mamonogramom.
> Ukazal, ze na zastere , ktorú zubar zalozi na osobu je maly "golier",
> ktory moze byt zdvihnuty hore a okruteny okolo pacientovho krku. Vela
> zubarov sa nenamaha zdvihnut ten golier.
> Tiez, existuje nieco ako "ochrana stitnej zlazy" na pouzitie pocas
> mamonogramov.
> Nahodou, ja (pisatelka e-mailu) som mala rocny mamonogram vcera.
> Citila som sa trochu hlupo, ale spytala som sa na ochranu. Technik mal
> jednu zasterku v zasuvke.
> Spytala som sa, preco nepouziva zasterku rutinne. Odpoved: "Neviem.
> Musite si ju vypytat."
> Nuz, ak by som nevidela program, nevedela by som, co si mam vypytat.
> Potrebujeme poslat tuto informaciu nasim dceram, neteriam, matkam a
> vsetkym nasim priatelkam. Manzelia, povedzte svojim manzelkam. Ja som
> to prave urobila, teraz Ty posli Tvojim znamym na e-mail zozname.
> Niekto bol mily, a poslal mi to. Dufam, ze aj Ty to posles svojim
> priatelom a rodine.
>
> Dr. Oz vystupuje na Oprah kanali.
Stanislav 1975
23.02.12,20:09
ale nestraš tu ľudí zbytočne- od jedného rtg ešte nikdy nikto rakovinu nedostal ani nedostane- 1 rtg je úplne bezpečný- ten tvoj príspevok je obyčajný hoax a poplašná správa...
kukučka
23.02.12,20:12
vôbec netreba chodiť na mamograf a prv kým začnete protestovať, zamyslite sa, kto na tom zarába
Stanislav 1975
23.02.12,20:15
vôbec netreba chodiť na mamograf a prv kým začnete protestovať, zamyslite sa, kto na tom zarába
:eek::eek:-kukina som s teba šokovaný- je mi jedno kto na tom zarába, ale vieš kolko žien mohlo ešte žiť, keby chodili preventívne na mamo a včas sa im odhalil nádor???:confused:
akože fakt som s tvojho názoru velmi prekvapený- ty taká múdra, rozhladená žena tresne takú tupinu, pomaly jak ivan mikloš...
arizona
23.02.12,20:37
kukučka
23.02.12,20:41
Si o tom naozaj presvedčený? Keby jeden...Poplašnej správe veria jeho zástancovia, akože ich spasí...
Nevlastníš aj ty jeden? ;)

Doplnené:

A teraz vážne, čítal si aspoň jeden seriózny článok? / Nie reklamné masírovanie mozgov a lá naše celebrity :mee: /
kopretinka
23.02.12,20:53
blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...
plavčík
24.02.12,11:48
........článok varuje pred rakovinou štítnej žľazy...a čo tak varovanie pred rakovinou prsníka???... moderný mamograf má automaticky "ochranný" štít ktorý chráni aj hruď.http://www.gynecoland.ro/admin/uploads/Image/mamograf_nou.gif...http://www.ezadar.hr/repository/image_raw/24658/large/http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCoal6y51yy5o1hwjHLWXAtDVhjz7z-AER2s9HsE0f7wfEDg5Aewto je ten štít čo ide z hora...ale keď máš strach, tak si kľudne vypýtaj ochranu...

Žiaľ sama mám po operácii rakoviny prsníka a tak dobre viem ako je dôležité prísť včas a biopsia nie je 6 ihiel... mala som - viem...je to 1x také vbodnutie pod mamografom...možno 2x ak netrafili či sú aj iné útvari...

a s tým ...nespaním a čakaním na výsledok- baby zamyslite sa! Chcete v kľude spať alebo žiť? Čo z toho keď nejdem na vyšetrenie, pretože je bolestivé a bojím sa výsledkov... telo si aj tak ide svojou cestou a potom sa jedného dňa zobudíte a bude neskoro.
betka631
24.02.12,15:29
blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...

Nedá mi nezareagovať...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne, o jej škodlivosti alebo nie som sa vyjadrila v téme, ktorú tu prilepila arizona: Mamografia - ano ci nie? (http://www.porada.sk/t109275-mamografia-ano-ci-nie.html) Súhlasím s tým, čo tu napísala plavčík a dodám k tomu, že mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať.
Absolvovala som aj zopár biopsií...určite to nie je príjemný zákrok, ale dá sa vydržať a zvladnúť...a to som absolvovala aj biopsiu oboch prsníkov naraz. A tých 6 ihiel je mierne povedané prehnané, mňa vždy pichli len jeden krát.
Na výsledok biopsie som čakala týždeň...ale aj keby som mala čakať 3 týždne a akokoľvek sa stresovať...tak radšej budem čakať a stresovať sa, hoc aj zbytočne, ako by som mala niečo zanedbať a vlastne si tým nevážiť vlastný život.
kopretinka
24.02.12,15:34
Nedá mi nezareagovať...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne, o jej škodlivosti alebo nie som sa vyjadrila v téme, ktorú tu prilepila arizona: Mamografia - ano ci nie? (http://www.porada.sk/t109275-mamografia-ano-ci-nie.html) Súhlasím s tým, čo tu napísala plavčík a dodám k tomu, že mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať.
Absolvovala som aj zopár biopsií...určite to nie je príjemný zákrok, ale dá sa vydržať a zvladnúť...a to som absolvovala aj biopsiu oboch prsníkov naraz. A tých 6 ihiel je mierne povedané prehnané, mňa vždy pichli len jeden krát.
Na výsledok biopsie som čakala týždeň...ale aj keby som mala čakať 3 týždne a akokoľvek sa stresovať...tak radšej budem čakať a stresovať sa, hoc aj zbytočne, ako by som mala niečo zanedbať a vlastne si tým nevážiť vlastný život.
možno niekomu dávajú 1 ihlu,a inému viac,to asi záleží od veľkosti a od toho,kde tá hrčka je.....nemám prečo neveriť mojej mame,ktorá to podstúpila a nie raz.Niekde sa čaká možno týždeň,inde viac.
plavčík
27.02.12,11:22
blbé je,že mamograf nájde KAŽDÚ hrčku,ale nevie rozlíšiť,či je zhubná alebo nezhubná.....aj tak sa potom musí ísť na veľmi bolestivú biopsiu (6 ihiel) a potom čakať na výsledok,nespať a stresovať sa 3 týždne a častokrát zbytočne...

...ešte chcem doplniť, že aj SONO- ultrazvuk po prvé neodhalí všetko a aj keď niečo nájde, tiež musíš ísť na biopsiu, lebo neodhalí či je to zhubné- dokonca ani magnetická rezonancia nie je 100% - ja som mala na magnetickej rezonanci napísané, že sa jedná pravdepodobne o nezhubný tumor... / hoc mammografia a biopsia zistili žiaľ niečo iné/ a po vyoperovaní sa to zlé žiaľ potvrdilo.
petermikuláš
27.02.12,11:53
problém je však v tom, že nie všade taký golier aj majú...videl som prípady keď povedali pacientovi - nemáme
Štefan Sirý
27.02.12,13:55
V súvislosti s rtg mamografiou mi dovoľte podotknúť, že na Slovensko už prichádza generačne nový neínvazívny bez rtg. mamograf novej generácie ktorý funguje na uplne nových princípoch ako RTG mamograf a dokáže zachytiť problém oveľa skôr ako človek u ktorého tento problém vzniká. Podotýkam je neinvazívny a hlavne bezbolestný, čo predpokladám ocení väčšina žien ktoré už na bežnom mamografe boli.
Stefan2005
27.02.12,21:05
=betka631;1991499...od roku 2004 som absolvovala mammografiu každoročne,... mne vždy na krk dajú ochranný golier, bez toho aby som oň musela zvlášť žiadať...

...ak sa smiem spýtať, do ktorého chodíš zaradenia ?
manželka od r. 2004 tiež chodí každoročne, golier nikde nedali (ani o tom doteraz nevedela, že existuje), ani na Klenovej :mee:
betka631
28.02.12,07:08
chodím v Košiciach do Univerzitnej nemocnice na Tr.SNP
rejich
09.07.12,07:05