bobino38
24.02.12,06:54
Ahojte, keďže tu to je nazývané porada, tak by som chcel poradiť v jednej veci, v blízkej dobe by som chcel do domácnosti kúpiť kombinovaný sporák, rúra na elektriku, horáky na plyn...a neviem aký, akú značku, mal by byť do takých 250€.
Ďakujem.
tom_NR
24.02.12,19:42
Čo sa týka značiek, osvedčené sú napr. Mora, Electrolux, Zanussi, Gorenje. Zober taký, čo sa Ti páči a má požadovanú cenu.:)
P.S. kvôli platnosti záruky ho musí pripojiť plynár, ktorý potvrdí záručný list - treba rátať s miernym poplatkom.
Valcake
24.02.12,22:43
http://www.najnakup.sk/kombinovane-sporaky?f=_pi*200*300_

...výber je veľký, záleží od toho, čo očakávaš?!
Valcake
24.02.12,22:45
..tu sú aj vyššie ceny, ale môžeš porovnať..

http://sporaky-kombinovane.monitor-cien.sk/
Indeed
25.02.12,04:29
V tejto oblasti hádam nie je ako poradiť, pretože kvalita všetkých sporákov, čo sú na trhu je veĺmi vyrovnaná,

dokonca vzhĺadom na inovácie sa na sporákoch už nevyskytujú také chyby ako kedysi, že odpadol gombík a jeden horák sa už nedal ovládať lebo ho nebolo možné zohnať.

Snáď by som podotkol iba to, že si treba vybrať taký sporák, kde rúra má funkciu teplovzdušnej rúry.
peterkos2
25.02.12,05:29
V neposlednom rade dostupnosť servisu a náhradných dielov
Indeed
25.02.12,05:34
Ja mam kombinovany sporak MORA 2470 už viac ako 10 rokov a plna spokojnosť , žiadné poruchy

totiž na sporáku sa nemá čo pokaziť.
peterkos2
25.02.12,05:55
Ja mam kombinovany sporak MORA 2470 už viac ako 10 rokov a plna spokojnosť , žiadné poruchy

totiž na sporáku sa nemá čo pokaziť.To by som celkom netvrdil,mne odišla na More špirála tak po piatich rokoch,záleží ako často sa používa.Ale špirála bola otvorená-nadpojil som odporový drát a pečie ďalej.Takisto môže odísť termostat
lujza.j
25.02.12,09:34
Ja mam kombinovany sporak MORA 2470 už viac ako 10 rokov a plna spokojnosť , žiadné poruchy

totiž na sporáku sa nemá čo pokaziť.
tiež mám tento typ, už by som ho nekúpila. po krajoch na vrchu popukal smalt-glazúra alebo čo to je a fakt nemal prečo a dokonca to bolo ešte v záruke, ale neriešila som to-moj problem. a jedna funkcia mi na trúbe nefunguje a to až toľko toho neupečiem-nenavarím, ale verím že to je "indi-vindi" . brat má tiež moru a tiež mu na tom niečo odišlo .keby som kupovala nový asi už nie moru.a lacná teda nebola:(
misstka
25.02.12,09:39
a aký je zhruba ten poplatok?
misstka
25.02.12,09:44
ak sa môžem tiež opýtať a máte niekto skúsenosť so značkou Amica? lebo aj tú v poslednom čase dosť vidno v obchodoch a väčšina jej modelov sa mi páči čo sa týka funkcií a aj dizajnu čo sa napríklad o More u mňa povedať nedá. pri More mne osobne pri tých lacnejších modeloch vždy niečo chýba alebo prekáža a tiež mám zhruba taký rozpočet ako zakladateľka.
Valcake
25.02.12,19:03
..tak tu je AMICA..aj mňa zaujíma táto téma.

http://www.najnakup.sk/kombinovane-sporaky?f=_pi*200*300__p*7050_
lujza.j
25.02.12,19:28
tom_NR
25.02.12,19:54
Veľmi zhruba €50, záleží od odborníka a lokality
Luky89
26.02.12,15:15
Pri výbere nezabúdajte aj na elektrický príkon sporáka.
ja.nus.ka34
26.02.12,16:19
My máme už piaty rok značku ARISTON...mám pocit že je to talianska značka ale fakt už neviem presne...má teplovzdušnú rúru ,má funkciu gril,režim pizza atd... som s ním spokojná,rúra pečie zatiaľ dobre...a viem že vtedy stál nejakých 8000 sk...zatiaľ spokojnosť :-))
elpka
29.02.12,06:55
ja by som doporučovala stabilné značky (Gorenje Mora, Elektrolux..)z dôvodu, že veľa značiek začiatkom tohto roku na Slovensku zaniklo, ale výrobky sa stále predávajú, takže treba si pred kúpou zistiť či je zabezpečený servis na tieto výrobky...čo sa týka značky Amica..jej predchodca je Gas a ktorí ho mali, tak vedia o kvalite výrobku..dizajn by nemal byť provoradým pri kúpe spotrebiča...príklad ktorý sa Vám prejaví po čase pri niektorých značkách..vnútorné smaltovanie rúry, pri pravidelnom čistení sa po1-2rokoch začne odlupovať, ale ako tu už niekto spomínal, tak treba si vybrať sporák s teplovzdušným ohrevom rúry má to veľké využitie,samostatnú funkciu gril, ale aj VNZ..poistku plameňa už musia mať všetky typy od 01.01.2011 to stanovuje zákon..
Svoro
27.03.12,05:47
Ahojte, ja by som do tejto témy trošku zabrdol. Tiež chceme pomaly so ženou vymeniť asi tak 30 ročnú moru a odkedy sme kúpili umývačky od firmy BEKO, rozmýšľam aj nad sporákom od tejto značky. Ak by mal niekto nejakú skúsenosť, poprosím napísať niečo o nich. Čo sa týka značky AMICA, sestra si kúpila novú AMICU asi tak 2 mesiace dozadu, bol to tuším model 5333 Eco, všetko na ňom je v pohode, ale tie bezpečnostné poistky stoja za úplné a totálne hov.. . Od novoty treba stlačiť gombík, sporák začne zapalovať, chytí sa plyn, horák už dávno horí (má to tak byť, to beriem, ale toto trvá fakt dlho), ale gombík treba stále držať a ničiť Piezo, inak zhasne a čo si všimla po pár týždňoch sama, tak horák ktorý používa najčastejšie, teda vpravo dolu, tak tam už musí pridŕžať zapaľovanie aspoň 15 sekúnd, inak plameň zhasne. Neviem teda, či len firma AMICA používa túto ochranu proti zhasnutiu plameňa od nejakej šupáckej značky, alebo takéto správanie treba očakávať aj pri iných značkách. Na toto by som veľmi rád vedel odpoveď, vždy sa smejem, keď som u nej a ona dá niečo zohriať a musí zapalovať a zapalovať a zapalovať.... ono je to už pomaly zohriate, ale ona stále zapaluje:-), preháňam, ale ja by som ten vergel vyhodil z okna.