wlladko
24.02.12,07:39
Chcem si dať uzatvoriť balkón napr. plastovými žalúziami, ale neviem sa rozhodnúť - priesvitné (po čase že vraj sčernajú od slnka), alebo nepriesvitné? Aké máte skúsenosti?
Poradíte neáku firmu v Prievidzi? Díky
Indeed
24.02.12,06:55
Má to svoj efekt, ale ja by som sa rozhodol pre OPTIMI.

Z toho dovodu, že ak nechceš aby si mal balkon,pardon loggiu, uzatvorený jednoducho odsunieš všetky dielce do jednej strany

pri žaluziach budeš mať stále balkon rozdelený vodiacimi lištami, čo nie je estetické podĺa mńa.

Inak ja by som uzatvaral len nejakú veĺkú loggiu, za učelom aby mi tam vznikla ďalšia izba resp.špajz alebo také niečo.

Uzatvárať nejaký priestor čo ma 3x1 m,podľa mńa nemá vyznam
wlladko
24.02.12,07:01
diky, ale ja si musim dat uzavret balkon, lebo ked nam zateplili barak, urobili aj balkony, teraz ked prsi - voda stoji na balkone. mal som tam striesku, ale ta pod tarchou snehu spadla.... uzavtorenie vidim ako zatial najlepsie reisenie...
Indeed
24.02.12,07:04
strieška je dobra hlavne proti slnku, v Taliansku ma každý dom na slnečnej strane nad oknami namontovanú markízu,

a tiež v zime zametám sneh z balkona,

ak ostáva na balkone voda,tak je chyba vo vyspádovaní podlahy
wlladko
24.02.12,07:05
nie je chyba v spadovani, balkon je uplne uzavrety aj zospodu.
Stina
24.02.12,07:10
Mala som plastové žalúzie, ale už som ich zrušila . Namiesto toho som dala spraviť presklenie (som spokojná). Vyzerá to oveľa lepšie, dielce sa dajú odsunúť a je tam možnosť dať vnútorné žalúzie.
Indeed
24.02.12,07:10
tak tam osaď nejaký kanalik s vývodmi ,

uzatvorením balkóna sa to na 100 % nevyrieši , lebo pri prudkom daždi smerom na balkón ,tam voda natečie tak-či tak
tictac7
24.02.12,07:14
nie je chyba v spadovani, balkon je uplne uzavrety aj zospodu.

no tak tam je pes zakopaný....

mimotemy môj brat má tiež takto urobenú loggiu (po zateplení) a teraz má problém so spodnou susedou, ktorá ju má zatvorenú a využíva ju ako archív a zateká jej. Ja neviem, či si ona myslí, že keď prší (nakoľko na tú stranu "šľahá") bude utekať z roboty a vylievať vodu... Povedala som mu, nech si ju nevšíma, ona predsa bola v pracovnej skupine, čo behali okolo zateplenia a nemali teda zamurovať tú dieru na spodu, alebo to mali vyspádovať a osadiť tam trubky na odtekanie, ako to majú v dome oproti...
marleau
24.02.12,07:19
Loggie či balkóny boli povodne navrhované ako exteriérové objekty,preto by mali mať odtok na dažďovú vodu.S vyspádovaním mám aj ja problém,lebo...fušeri atď,ale ak si jeden majiteľ balkón uzavrie,musí počítať s tým,že ten nad ním ho može mať stále otvorený a teda može zatekať.
martin130w
25.02.12,15:24
mi mame uzavretý balkon.. a jednoznačne to pomohlo hoci... firmu TATRAMOUNT z popradu neodporučam nikomu.. pekne to s naším balkonom mysleli aešte krajšie zfušovali..ale k veci.. ak je vonkajšia teplota -20 tak pradlo zavesene na balkone nezamrzne..no tuto zimu sme maly - 30 a zamrzlo ... no predovšetkym je to ako keby dalšia stena... nie dokonala ale zabrani prestupu tepla a volil by som zaťahovacie okna nie rolety.... sused ich má a postupom času vyzeraju ako keby to pes osťal.... slnko urobí svoje
alenaja
15.05.12,11:29
zdravím vás! ja tiež riešim problém s balkónom a odtokom vody. Keďže byt podo mnou je zasklený, predchádzajúci majiteľ do balkónového múrika vyvŕtal také malé dierky, cez ktoré voda mohla odtekať. Potom nám zateplili bytovku a tak moje dierky zatreli stierkou a maľbou. Volala som domovníčke, reklamovali sme to u firmy, firma došla a skonštatovali, že oni mi tie dierky vyvŕtať nemôžu, lebo by to odtekalo susedovi podo mnou na parapetu. No a čo?? Padalo by to na parapetu, tak sa z toho nezbláznim. Každopádne, neurobili to. A domovníčka mi dnes na moje opätovné naliehanie povedala, že keď bude pršať, tak si to mám poutierať handrou. Na to ozaj nemám slov. Ona má balkón zasklený, tak ju to netrápi.
Problém je v tom, že ja by som si tie dierky vyvŕtala aj sama, ale obávam sa, že sa vŕtaním odlupne farba z vonku a tak sa poškodí fasáda, no a tie škody platiť teda nechcem.. Bývam na 10tom poschodí, takže vŕtať z vonka sa nedá.. Nemáte nejakú radu?? Bojím sa nárazových dažďov. Ozaj to tak nechcem nechať, plánujem si tiež kúpiť nejaké sedenie na balkón, keď to bude stáť vo vode tak sa to poškodí. A zasklenie neprichádza momentálne do úvahy.
pekne ďakujem!
misoft
15.05.12,15:40
Skús toto: pokiaľ máš prístup k "dierkam" z tvojho balkóna, vhodným a patrične dlhým vrtákom pomaly (aby sa nepoškodilo zateplenie a fasáda, ale len prešlo cez to) obnov priechodnosť. Potom do otvorov zasuň (podľa priemeru) plastové trubičky, ktoré budú o cca 10cm dlhšie, zarovnáš ich podľa plochy svojho balkóna, no na druhej strane budú práve o tých 10cm prečnievať mimo fasádu.
Výhoda: voda bude od teba odtekať, susedovi na parapet nebude kvapkať, fasádu to nezamočí (padá mimo ňu dole).
Moja laická rada.
alenaja
16.05.12,09:13
ďakujem, budem teda intenzívne pomaly vŕtať, nič iné mi nezostáva. To je fakt divný výmysel tieto balkóny..
a.