jokiboy
24.02.12,10:08
Ahoj,
1,vie mi niekto "helfnut" ako spravne zateplit podlahu v podkrovi,tak aby som mal co najmensie tepelne straty na poschodi pod podkrovim? Strop tvori"deka" ZB cca 200mm+10-15mm omietka ,zospodu z obytnej casti,zvrchu len holy beton, taktiez strecha neni zateplena.., podlaha v podkrovi musi byt pochodzna.
2,existuje nejaky material co by sa len ulozil ci nalepil na beton a bol by pochodzny?
Dakujem
malyklaun
25.02.12,15:20
ja by som to zateplil zhora. a to z dôvodu zníženie rizika príp. vzniku plesní. Vždy je lepšie zatepliť nosnú konštrukciu ako zatepliť vnútorný priestor a nosnú konštrukciu nechať chladnú. Možnosti sú rôzne, podlahový polystyrén a na to poter, prípadne penobetón. dnes sú už potery na druhý deň pochôdzne, alebo len tepelnú izoláciu a nejaké roznášacie dosky (OSB, sadrokartonove podlahove, cetris, aelbo len drevené)
ak z vnútra, tak jediné čo som kdesi videl a vraj funguje je TecTem.
marleau
25.02.12,15:24
Drevený rošt zaizolovaný vatou a na to OSB p-d.Ľahké,vzdušné,teplé,lacné,jednoduché.
220870
25.02.12,16:56
Môžete aj poukladať polystyrén na to roznášacie dosky .OSB,alebo podlahový sadrokarton.
marleau
25.02.12,17:43
My sme kedysi dávali 4 cm hobru,na to OSB alebo podlahový sadrokartón.
jokiboy
27.02.12,06:51
ak dam polystyren, treba aj lepit? a aku hrubku? popripade aku hrubku vaty?
Dakujem
marleau
27.02.12,10:20
Ak nie je zateplený krov,tak hrubšiu vatu,aj 14 cm,aj viac.Ide o to,či plánujete v budúcnosti zatepľovať krov a robiť podkrovné izby.Ak nie,dajte tam aspoň 16 cm.Polystyrén by bol dobrý pod poter,ak je na to deka silná,aj to je riešenie.
lapejko
27.02.12,19:05
V Baumaxe majú podlahový polystyrén s nalepenou sadrovláknitou doskou s presahom, stačí to podlepiť pur penou, môžete pod to položiť aj ďalšiu vrstvu polystyrénu.