Falcon666
24.02.12,18:23
Dobrý večer.

Mám taký problém - kúpil som si v Nay strihací strojček Rowenta s keramickými nožmi a pri strihaní dlhších vlasov, cca 5cm, strojček ako keby vôbec nestrihal - nestíhal rezať vlasy aj pri úplne pomalom posuve. Starý lacný strihací strojček Philips s oceľovými nožmi s tým nemá absolútne žiadny problém.
Bol som to reklamovať v termíne do 14 dní s tým, že keramické čepele vôbec nestrihajú ako klasické oceľové a tým pádom pri dlhších vlasoch neplní strojček svoju funkciu a nie som s ním vôbec spokojný.
Požadoval som výmenu za iný s doplatkom.
Údajne sa na tovar osobnej hygieny nevzťahuje klasická záruka a zvlášť, keď už bol použitý ( inak sa to odskúšať nedá :confused: ) a tvárili sa, že sa s tým nedá nič robiť.
Keď som po krátkom neúspešnom presviedčaní požadoval vyjadrenie k problému - na papieri s pečiatkou a podpisom, navrhli mi, aby som to reklamoval ako chybu, na čo som nakoniec pristúpil.
Pýtam sa:
- je to v súlade s mojimi právami, že nemusia vyhovieť mojej požiadavke na výmenu ?
- aké mám možnosti ( okrem kontaktovania výrobcu ) pri neuznaní reklamácie ?

Dá sa normálnym spôsobom dosiahnuť, aby strojček zobrali späť ?

Ďakujem
buchač
24.02.12,17:34
..názov témy

Stihací strojček
...nuž reku , že jaká to stíhačka ....žeby v NAY predávali ...

F-16 Fighting Falcon ...;)

http://www.tyden.cz/obrazek/f-16-fighting-falcon-4672da9fa2cf1_300x175.jpg
Halli
24.02.12,18:05
Buchi ta to riadny "strojčok" :D
pasuliatko
24.02.12,18:20
a čo to má so zdravím?!
Stefan2005
24.02.12,18:20
... a má poriadne "pichliače"
Halli
24.02.12,18:44
a čo to má so zdravím?!

no čo? fffšak je to na šľaktrafenie keď tu nemôžeš normálne niečo reklamovať.:o
Falcon666
24.02.12,19:46
Ďakujem za hodnotné odpovede.....
buchač
24.02.12,19:51
...hm .....lidičky .....bacha .....

Falcon strieľa neužitočné hlava - nehlava ........čo už , keď mu strojček zvaný STÍHAČKA jeho hlavu neokosila ...

...ozaj Falco .....inak nie je problém si nájsť aj príslušné ...


Údajne sa na tovar osobnej hygieny nevzťahuje klasická záruka a zvlášť, keď už bol použitý ( inak sa to odskúšať nedá ) a tvárili sa, že sa s tým nedá nič robiť.
Dokonca nie že ÚDAJNE , ale je to holý fakt .......ono je potrebné aj čítať občas .....capisci ???????


Výmena tovaru do 14 dní v predajni NAY Elektrodom

Tovar zakúpený v kamenných predajniach NAY Elektrodom si môžete v lehote 14 dní od zakúpenia vymeniť za iný bez udania dôvodu nasledovne:
Prineste do ktorejkoľvek predajne doklad o zaplatení, záručný list, návod spolu s kompletným a nepoužívaným tovarom zabaleným v originálnom obale vrátane fólií a polystyrénu.
Táto služba platí v prípade, ak ste si nepotvrdili záručný list do 14 dní. Výnimku tvorí veľká biela technika, ako sú chladničky, práčky a sušičky bielizne, umývačky riadu.
Za tento tovar si môžete vybrať iný v minimálnej hodnote vymieňaného tovaru. Ak si vyberiete drahší, rozdiel doplatíte.
V prípade, ak si neviete tovar na výmenu okamžite vybrať, ponúkame vám možnosť výmeny za Darčekový poukaz v hodnote tovaru, s ktorým máte 1 rok času na rozhodnutie, alebo ním môžete urobiť radosť niekomu blízkemu.
Výmena tovaru sa nevzťahuje na výrobky osobnej hygieny, ako sú holiace strojčeky, epilátory, strihače vlasov, zubné kefky, masážne stroje a pod.
Detailné informácie nájdete v Reklamačnom poriadku.

http://www.nay.sk/vymena-tovaru-do-14-dni/t-203/


Falcon666

Re: Stihací strojček
Ďakujem za hodnotné odpovede.....

....máš za čo ............či .....??????
kopretinka
24.02.12,20:06
som vám tie neužitočné vykompenzovala,nech je sranda :D som zvedavá,či aj mne dá neužitočné :cool:
lujza.j
24.02.12,20:15
hlavne že on vie písať....
Halli
25.02.12,13:32
..a v piatok večer a takú ťažkú tému :D