Miška15
24.02.12,19:29
Chcem sa spýtať, ako sa postupuje v prípade ked človek od narodenia nepočuje na 1 ucho(vývojová,vrodená vada), čí má nárok na nejaký príspevok od štátu od svojich 18rokov(alebo aj skôr - rodičia)a ak áno,ako postupovať ked už má človek 30r a doteraz o nijaké financie nepožiadal, má právo na nejaký doplatok za predošlé roky, a dalej či sa môže táto osoba posudzovať ako aspon čiastočný invalid a nárokovať si na ID?? aký príspevok má vlastne takáto osoba dostávať, čo všetko je k tomu potrebné? Ďakujem!
berta2
24.02.12,18:57
Ahoj, ja som tu riešila podobný problém s nárokom na ID ale mňa trápi skolióza....no zákon mam preštudovaný z každej strany, na konci zákona je aj "percentuálna miera poklesu zárobkovej činnosti podľa druhu zdravotného poistenia orgánov a systému"....tam si nájdeš danú chorobu a máš k nej aj percentá, no ja som tam našla len obojstrannú hluchotu ľahku, strednú, ťažku.....skús si pozrieť aj ti zákon http://www.socpoist.sk/legislativa/552s
Miška15
26.02.12,10:38
Dakujem za tip,pozriem si, ale napr.kamarát si v detstve nožničkami pichol do oka a odvtedy nan nevidí alebo maxim.rozlíši svetlo a tmu,tiež si dlho nežiadal žiadne financie a teraz takmer v 40.rokoch dostáva peniaze,dokonca mu niečo doplatili za predošlé roky,len neviem či je to ID. Vzhladom k tomu je aj neplatičom DPH ako živnostník. Len už dlhšiu dobu nemám nanho kontakt tak neviem ako postupoval.