suseda31
24.02.12,20:47
Dobry den, obraciam sa na Vas s otazkou, ktora tu uz sice bola spominana, ale od 1.1.2012 doslo k zmene v oblasti ukoncenia prac. pomeru.
Momentalne som este na rodicovskej dovolenke.U mojho zamestnavatela som sa bola informovat na pracu. Bolo mi povedane, ze na miesto mna uz dalsieho nikoho nezobrali (pred tym tam bola jedna namiesto zastupovania mojej osoby, ktorej dali vypoved). Avsak ponukli mi podobne prac. miesto ale nepriamo mi povedali, ze maju plny stav a ze kto bude horsi (pri plneni planu), tak s tym skoncia. Zatial som suhlasila, len ustne. Priznam sa, ze to co som si zistovala tak je dost mozne, ze to budem prave ja a co je mozno este horsie, tak chcu mojim prichodom vykrit pripadne prazdniny-dovolenky a potom odchod. Pocas MD a RD mi zostalo 20 dni dovolenky. Zamestnana som (aj s cerpanim materskej a rodicovskej s dvoma detmi po sebe) viac ako 5 rokov.
Otazka je, ze co je pre mna lepsie? Bolo by lepsie keby som oznamila, ze takuto pracu neprijimam a chcem sa dohodnut. Musi mi v takom pripade dat zamestnavatel odstupne, alebo po novom len vypovednu dobu?
Ak by sa mi podarilo najst medzi tym pracu a musela by som nastupit skor ako mi konci RD (napr. o 1-2 mesiace) ako by bolo najkorektnejsie riesit vypoved u povodneho zamestnavatela? Ak by sa so mnou nedohodol, musi mi dat vypovednu lehotu?
Dakujem za kazdu radu!