220870
25.02.12,06:38
Dokončime revolúciu!

V uplynulých týždňoch sme boli svedkami znovuzrodenia skutočnej občianskej spoločnosti na Slovensku. Neobyčajné vzopnutie ľudí protestujúcich na námestiach proti svojvôli skorumpovanej moci vzkriesilo nádej, že občania sa konečne budú nahlas domáhať svojich práv a prestanú tolerovať bezbrehé rozkrádanie našej vlasti. Cítime veľkú šancu dokončiť po dvoch desaťročiach to, čo sa začalo na námestiach počas Nežnej revolúcie – vrátiť moc do rúk občana. Za túto šancu sme vďační skupinke nadšencov, ktorá rozdúchala spoločenskú energiu a dovolila nám opäť snívať o lepšom Slovensku. Aby táto šanca nevyhasla, musíme ostať nielen jednotní, ale aj otvorení pre spoluprácu rôznych skupín, musíme presnejšie sformulovať program vychádzajúci z myšlienok, koncepcií a vízií, o ktorých sa diskutovalo na univerzitách, v kaviarňach, v občianskych iniciatívach a mimo záujmu médií celé roky. Dnes tieto idey ožili, spontánne zaznievajú na námestiach, a to nás napĺňa presvedčením, že dozrel čas na ich politické presadenie.

Dozrel čas, aby občania tohto štátu nahlas vyslovili to, čo už dávno všetci vieme, ale nikdy sme to tým, ktorí nám vládnu, nepovedali tak drsne do očí: nežijeme v demokratickej spoločnosti a vidíme, ako sa od nej stále viac vzďaľujeme. Systém, ktorý tu vládne je oligarchia podporovaná partokraciou a rôznymi nevolenými a nedemokratickými záujmovými skupinami. Je to oveľa zložitejší protivník ako v roku 1989, lebo jeho moc nie je odvodená len od nomenklatúrnych kádrov a funkcií, ale je zviazaná finančne a majetkovo. Ak ho chceme poraziť, musíme sa zjednotiť na prodemokratickom a antikorupčnom programe, ktorý nás spája a nerozdeľuje, ktorý je v záujme celej spoločnosti. Skôr, ako sa staneme pravičiarmi a ľavičiarmi, konzervatívcami a liberálmi, musíme sa naučiť byť občanmi.

Súčasný politický systém je vybudovaný na zločinnom prepojení politických a ekonomických mafií, v ktorom sú demokratické mechanizmy čiastočne alebo úplne paralyzované.....................pokračovanie na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647
Indeed
25.02.12,05:40
na čom fičíš ???

ak ma to také vynikajuce psychotropne učinky , a na tvojom prispevku vidím,že má,

tak chcem to užiť aj ja.
Indeed
25.02.12,06:15
prečítal som si to celé ešte raz aj z uvedeného linku a vychádza mi to tak, a znázornil by som to na príklade školy,

že skladba Rozvrhu hodín a počet vyučovacích hodín, by bol určeny demokraticky- na základe hlasovania žiakov, pričom rozhodujuci hlas by mali tí z nižších ročnikov.

ešte len vtedy by nastala kvalita vyučovania a aj uroveň absolventov !
220870
25.02.12,06:19
prečítal som si to celé ešte raz aj z uvedeného linku a vychádza mi to tak, a znázornil by som to na príklade školy,

že skladba Rozvrhu hodín a počet vyučovacích hodín, by bol určeny demokraticky- na základe hlasovania žiakov, pričom rozhodujuci hlas by mali tí z nižších ročnikov.

ešte len vtedy by nastala kvalita vyučovania a aj uroveň absolventov !
Nikto vás nenúti .Ak chcete sedte doma za počítačom a študujte volebné spoty politických strán.Túto tému si nevšímajte .Ja som vás nijako neurazil ani neurážam prečo to robíte vy?Ďakujem.
misomiso
25.02.12,07:47
Nikto vás nenúti .Ak chcete sedte doma za počítačom a študujte volebné spoty politických strán.Túto tému si nevšímajte .Ja som vás nijako neurazil ani neurážam prečo to robíte vy?Ďakujem.

Indeed ta nijako neuraza. Iba ti vysvetluje, za do tu vlastne v skutocnosti horlis.
Silvernola
25.02.12,08:36
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
lubko6394
25.02.12,08:40
Možno som skeptický, ale tejto spoločnosti nepomôže nič iné ako aby polícia prešetrovala a sudcovia trestali a ak máme slabé zákony treba ich zmeniť. A pokiaľ jednému pánovi neostane len tá korzička a nebude nasťahovaný do Ilavy, tak žiadnemu politikovi a teda ani zriadeniu neverím.
marleau
25.02.12,08:49
Všetko majú v rukách ľudia.
Lenže ľudia sú podplatení,ovplyvnený klamstvami z médií,preto nerozoznajú dobro od zla.Bohužiaľ,najviac škodnej je medzi tými,ktorí tú zmenu potrebujú - medzi obyčajným plebsom.
Fero11
25.02.12,08:51
Mna by zaujmalo, preco dnesny politici, ci uz v parlamente, alebo aj ty co sa don chystaju, tak strasne tam chcu ist a na kampane vynalozia nehorazne sumy.
Preco tam chcu ist, ked stat je v nehoraznej strate a cim dalej tym tie dlhy rastu a zrejme sa nebude dat z toho vymotat vid niektore staty EU.
Existuje nejaky clovek (skupina) ktory by chcel riadit a manazovat firmu, ktora ma neskutocne dlhy ? Myslim si nie a kazdy by dal od toho ruky prec.
Ale preco chcu politici tak silou mocou do parlamentu, lebo si mozu rozkradat to co este ostalo, dalej si mozu poziciavat, ved narod to tak ci tak bude musiet zaplatit.
Ak sa nezmeni legislativa a system kontroly riadenia, tak nema akykolvek zmysel ist volit, lebo je to uplne jedno, kto bude vladnut.
220870
25.02.12,08:51
Je to občianska výzva na ,ktorú som upozornil.Boli tu výzvy na pomoc psom ,černoškom,...Teraz je tu výzva na pomoc sebe samým.Ja v tých bodoch, ktoré sú uvedené vo výzve nevidím nič zlé.Niektoré z nich boli zaslané politickým stranám ,aby sa k nim vyjadrili .Väčšina strán sa s nimi stotožnila a sľúbila ich podporiť a zaradiť na rokovanie parlamentu.Uvidíme.
http://web.protestgorila.sk/index.php/117-odpovede-na-vyzvy-politickym-stranam
Fero11
25.02.12,08:55
Všetko majú v rukách ľudia.
Lenže ľudia sú podplatení,ovplyvnený klamstvami z médií,preto nerozoznajú dobro od zla.Bohužiaľ,najviac škodnej je medzi tými,ktorí tú zmenu potrebujú - medzi obyčajným plebsom.
Neboj sa ... velmi dobre rozoznavaju dobro od zla a to co robia, robia vedome (jediny dovod preco to robia je ziskanie penazi akymkolvek sposobom (jediny sposob ako sa to da urobit, je kradez))
marleau
25.02.12,08:55
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
Je!Ide o našu budúcnosť.Porada nie je len o ekonomike (nič proti) a psoch...
marleau
25.02.12,08:58
Neboj sa ... velmi dobre rozoznavaju dobro od zla a to co robia, robia vedome (jediny dovod preco to robia je ziskanie penazi akymkolvek sposobom (jediny sposob ako sa to da urobit, je kradez))
Minule som kdesi čítal podobnú diskusiu a jedna ... napísala,že jej vadia zlodejiny od všetkých strán,ale aj tak bude voliť SDKÚ,lebo je tam jeden človek,ktorý je dobrý.To je o čom?
marleau
25.02.12,09:01
Mna by zaujmalo, preco dnesny politici, ci uz v parlamente, alebo aj ty co sa don chystaju, tak strasne tam chcu ist a na kampane vynalozia nehorazne sumy.
Preco tam chcu ist, ked stat je v nehoraznej strate a cim dalej tym tie dlhy rastu a zrejme sa nebude dat z toho vymotat vid niektore staty EU.
Existuje nejaky clovek (skupina) ktory by chcel riadit a manazovat firmu, ktora ma neskutocne dlhy ? Myslim si nie a kazdy by dal od toho ruky prec.
Ale preco chcu politici tak silou mocou do parlamentu, lebo si mozu rozkradat to co este ostalo, dalej si mozu poziciavat, ved narod to tak ci tak bude musiet zaplatit.
Ak sa nezmeni legislativa a system kontroly riadenia, tak nema akykolvek zmysel ist volit, lebo je to uplne jedno, kto bude vladnut.
Pretože tí,čo už nakradli,potrebujú imunitu a tí,čo majú málo,potrebujú ešte nakradnúť.Je niekoľko strán,kde to neplatí,ale tie médiá taktne obchádzajú,lebo aj napriek nižším preferenciám cítia z ich strany obavu.
SamuelSK
25.02.12,09:06
Ja som sa o toto pokusal uz pred x-rokmi, jedine co som pochopil je:

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

resp. slovaci si vyslovene ziadaju masochozmus a vyslovoene odmietaju pomoc.

tak prosim.. uzite si to. dufam ze vam vase deti podakuju.

edit:
asi sa boja, ze po novom by nemohli nauctovat do nakladov blocik za benzin od suseda, co si to nemoze uplatnit, vsak ?

ale heh, to je divne - ak by bolo vsetko ako ma, stacila by nam 10% DPH na vsetko, 10% dan z prijmu (vsetky danove raje by sa stali nerentabilnymi)

a clovek by si nemusel potom uctovat blocik za 30eur od suseda ..
marleau
25.02.12,09:12
Keby bola aspoň jedna TV,kde by sa celý systém financií vysvetlil hlavne tým tupcom,čo vidia spásu v starých stranách,preferencie by sa prudko otočili.Lenže médiá sú aké sú a chodiť to vysvetľovať po jednom sa nedá.O to viac ma mrzí,keď tu niekto obhajuje napr. zahraničných investorov ako spasenie národa.
Petra Nová
25.02.12,09:14
Na koneeeeeee!! ... Kone nemáme! ... No tak utekajme... ;) :)
lujza.j
25.02.12,09:20
prečo chcú ísť do parlamentu? ved to je super robotička "kašu miešajú"-rozprávajú iba tí krotí chcú a ostatok pomačká gombíky ako im ukážu, nemusia ani čítať to čo sa schvaľuje, prežil tam aj hokejista aj rozhodca prežijú aj iní, len škoda že občania sú pre nich už ked tam sú pojem neznámy:(
marleau
25.02.12,09:22
Dovolím si tvrdiť,že takmer každý štát Európy by mohol existovať bez dlhov.
Ani Slovensko sa nepotrebuje zadlžovať,zadlžujú nás len politici svojimi zlými rozhodnutiami (no zlodejstvom,čo to budem tajiť,že?).Peňazí je dosť.Aj štátny rozpočet sa dá urobiť vyrovnaný.Kde ich vziať?Tie peniaze tam sú,iba sa zle delia (ja viem,pri delení peňazí nikdy nevznikne zostatok...).
To,čo sa deje v Európe,je len modernejšia forma kolonizovania.Aj Angličania zbohatli len olúpením kolónií a zotročením ich obyvateľstva.Šťava došla,bolo treba obrátiť kormidlo na Východnú Európu.
misomiso
25.02.12,09:25
Je to občianska výzva na ,ktorú som upozornil.Boli tu výzvy na pomoc psom ,černoškom,...Teraz je tu výzva na pomoc sebe samým.Ja v tých bodoch, ktoré sú uvedené vo výzve nevidím nič zlé.Niektoré z nich boli zaslané politickým stranám ,aby sa k nim vyjadrili .Väčšina strán sa s nimi stotožnila a sľúbila ich podporiť a zaradiť na rokovanie parlamentu.Uvidíme.
http://web.protestgorila.sk/index.php/117-odpovede-na-vyzvy-politickym-stranam


Poziadavky z toho prveho linku, ktory si sme zavesil http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647 nie su vacsinou vobec od veci, to ten posledny bod, aby obcania schvalovali ustavu v referende si velmi neviem predstavit. 5 mil ludi sa tazko dohodne, ake chce mat znenie, ked odhlasuju, ze tato nie, tak kto zisti, aka ma byt aby presla? Kazdy bude posielat navrhy?

Navyse - je naivne spoliehat sa na to, ze akasi forma priamej demokraci nas spasi. Ako to dopadne, ked sa da rozhodujuci hlas naozaj priamo do ruk ludom najlepsie dokumentuje sucana anketa o nazov mosta pre cyklistov, ktory sa prave zacina stavat do Rakuska.

Myslim, ze uz aj Freso olutoval, ze taku anketu zriadil, pretoze sme si ako Slovaci uz vysluzili hanbu aj v zahranici. Ludia nie su vo vacsine pripadov dostatocne informovani a hlavne zodpovedni, aby dokazali spravne rozhodnut, bohuzial.
Pikoška
25.02.12,09:51
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.Ak sa Ti tak veľmi všetko páči v tejto spoločnosti, skús mi odpovedať, prečo učitelia štrajkovali? Dúfam, že to nerobíš v škole rovnako, ako tu. Vodu kážeš a víno piješ. Ak Ťa téma nezaujíma, ak Ťa dianie v spoločnosti nezaujíma, ak Ťa nezaujíma snaha občana o zmenu skorumpovanej vykradnutej spoločnosti, tak klikni si napríklad na tému- muškáty v oknách, je to pekná, ukľudňujúca a poučná téma. A ak nemáš recept na riešenie, tak sa nestavaj do pozície, že je už niečo vyriešené, prosím. Aj toto fórum je vhodné, aby sa prostredníctvom neho mohli riešiť veci verejné. Mám pocit, že trpíš komplexom neomynosti. To sa občas vo Vašom povolaní stáva.

P.S. Ja rovnako som za dokončenie revolúcie, nadšená však z tých mien pod petíciou nie som.
Petra Nová
25.02.12,12:17
Na koneeeeeee!! ... Kone nemáme! ... No tak utekajme... ;) :)Milá anklar, teda neviem, čo už sa ti vidí na tomto neužitočné. Veď naša "revolúcia" zodpovedá presne tomuto Pachovmu sloganu. A kto to nepochopil, tak nepochopil! Je na smiech, že Slováci vidia spásu v priamej demokracii. Veď nevieme, čo so zastupiteľskou. Účasť vo voľbách pod 50%, referendá pod 30%, voľba prezidenta 43% a 51%, voľby v samospráve okolo 20%. Ak budeme voliť priamo aj upratovačky na úrade vlády, asi aká veľka bude voličská účasť? Možno priama demokracia je namieste v Švajčiarsku, len to je asi v tej demokracii niekde inde. Tak len mínuskuj , milá anklar, všetko, čo nezodpovedá tvojmu videniu sveta, keď už pre nič iné, aspoň sa ti uľaví.
Gapo
25.02.12,13:20
Aj podľa tohoto vidíte, že na "nežný puč" sa treba pripraviť, že to nie je iba akési vzplanutie duší za lepší život. Že stačí vybehnúť niečo vykríknuť a mocní sa pokakajú a uvoľnia nám miesta. Na niečo také sa pripravuje roky, treba mať "kádre" ktoré budú postavou diania a samozrejme jasno v hlave čo chceme. Inak ten rozhorievajúci sa ohník začne zhášať, pretože nemá kto prikladať. Tie heslá keď vidia dotknutí sa smejú. Máme snáď my na takých právnikov ako oni? Tak potom?????
Sme kultúrny národ, aspoň tak si nahovárame, jediný nástroj čo by pomohol je defenestrácia, ale sme predsa kultúrny.
Čoho sa báť, ulice? Veď už raz ktosi po nežnom prevrate povedal, že s ulicou sa baviť nebudú, či ste zabudli?
pinta
25.02.12,13:32
Gapo, zabudli, tento národ je tým povestný - krátka príp.žiadna pamäť. Preto je kopa vecí nedotiahnutých do konca, alebo spackaných smutným spôsobom.
marleau
25.02.12,15:30
Veď dáááávno píšem,že po dobrom to nejde.
Treba vešať,strieľať,zatvárať.
lubko6394
25.02.12,16:21
Veď dáááávno píšem,že po dobrom to nejde.
Treba vešať,strieľať,zatvárať.

Stačilo by začať súdiť a vyžadovať dodržiavanie zákonov a morálky v prvom rade od policajtov, sudcov, prokurátorov, vlády, poslancov, starostov, podnikateľov, cigánov a aj ostatnej bedače. A na tresty by mali mať verejní činitelia 2 násobné taxy.

Btw. dávnejšie som v TV videl pohreb akéhosi mafiána a komentátor komentoval protekčné čísla na luxusných autách z rôznych okresov. A teraz sa zamyslite kto im tieto značky prednostne dal a pre koho sú kamaráti. Tak čo čakáte ?
pavol54
25.02.12,16:34
Minule som kdesi čítal podobnú diskusiu a jedna ... napísala,že jej vadia zlodejiny od všetkých strán,ale aj tak bude voliť SDKÚ,lebo je tam jeden človek,ktorý je dobrý.To je o čom?
Každý hovorí o existencii zlodejiny strán ako existencii lásky ale nikto ju neukázal a tá sa dá na rozdiel od lásky dokázať.
Gapo
25.02.12,18:15
Každý hovorí o existencii zlodejiny strán ako existencii lásky ale nikto ju neukázal a tá sa dá na rozdiel od lásky dokázať.
Kto ju môže ukázať, keď kradli všetci!
pavol54
25.02.12,18:47
Kto ju môže ukázať, keď kradli všetci!
Však ukáž keď si nekradol , veď sa pýtaj politika ale na konkrétnu vec. Veď keď bude vedieť že sa musí zodpovedať za každú blbosť s prepáčením tak sa bude ťažko kradnúť bez toho že za to bude zodpovedať.
Za čo cestujú ministri vo voľbách ? Majú voľno alebo im ide plat, poslanci čo poslancujú alebo berú plat za budúce činnosti. alebo prednášajú kdesi v Amerike. To sú tie ich každodenné krádeže a okamžite žalovať Veď si z Ba miesto hodinového skandovania proti gorile zájdi na centrálu SDKU a podaj písomný dotaz za aké peniaze behá dzurinda po svete veď ti musia odpovedať. Na sto pro to nebude sedieť a hneď treba podať na každého z nich trestné oznámenie za rozkrádačku. A platených novinárov čo zaujíma? potrebujú rozvášniť národ. Načo máme sis políciu keď na všetko stačí vypátrať a vyšetriť Nicholson 007? Nakoniec sa nič nepotvrdí a zaradí sa do kategórie tvorcov scifi románu. Aby nám bolo jasné ak nikoho z tých zlodejov neobhajujem tak pokiaľ nemám fakty tak ani útočiť nemôžem.
Fero11
26.02.12,04:36
Toto co beru plat poslanci alebo ministry to je kvapka v mori :) Obycajnemu cloveku sa ani nesnivalo ake financne prilepsenia maju ludia co su zainteresovany v statnom biznise, jedna sa o miliardy.
Napr. taka Bubenikova, ja som ju ani nepoznal az pokial to nevypukolo a Bubenikovu uz nikdy nikto neuvidi, zije si svoj krasny zivot s rodinou niekde na karibiku, zmenena identita, po plastike (je este krajsia ako pred tym :) )
A takych co nas okradaju a ich nepozname, su stovky.
Podla mna fico, miklos, dzurinda atd ... su len biela kone, ktore pracuju pre tych, ktorych vobec nepozname
220870
26.02.12,07:26
Je vyrátané že stačí 10% daň z príjmu .Nemusí byť žiadna DPH a podobné dane.Nič len 10% z každého príjmu v štáte.
220870
26.02.12,07:58
Poziadavky z toho prveho linku, ktory si sme zavesil http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647 nie su vacsinou vobec od veci, to ten posledny bod, aby obcania schvalovali ustavu v referende si velmi neviem predstavit. 5 mil ludi sa tazko dohodne, ake chce mat znenie, ked odhlasuju, ze tato nie, tak kto zisti, aka ma byt aby presla? Kazdy bude posielat navrhy?

Navyse - je naivne spoliehat sa na to, ze akasi forma priamej demokraci nas spasi. Ako to dopadne, ked sa da rozhodujuci hlas naozaj priamo do ruk ludom najlepsie dokumentuje sucana anketa o nazov mosta pre cyklistov, ktory sa prave zacina stavat do Rakuska.

Myslim, ze uz aj Freso olutoval, ze taku anketu zriadil, pretoze sme si ako Slovaci uz vysluzili hanbu aj v zahranici. Ludia nie su vo vacsine pripadov dostatocne informovani a hlavne zodpovedni, aby dokazali spravne rozhodnut, bohuzial.
Netvrdím ,že je to ideálne ani organizátori to netvrdia.Absolútne najdôležitejšie je to referendum.Aby mali politici nad sebou bič ktorý ich môže kedykoľvek tresnúť po prašine.Nádherný príklad všetci naši prezidenti vrátane toho kok...a čo tam je teraz.V priebehu prezidentovania sa mu dokázalo ,že nakrdol,okradol slovensko o zásobníky plynu,je na Mečiarovom cédečku,neplní si svoju povinnosť ohľadne GP....Mečiarove protiprávne amnestie,Ficova ,Dzurindova imunita pri gorile,rozhodovanie súdov v prospech partokracie a oligarchie.Je to ho tak strašne moc sám viete čítate máte rozhľad.Ak sa k tomu budeme stavať tak ,že si toho budeme nevšímať ,tak ako doteraz tak to bude v nezmenenej podobe pokračovať do konca sveta.Kde niet žalobcu ,tam niet sudcu.Tam sa nič meniť nebude.
Ak si niekto myslí ,že táto vlna odporu ,ktorá sa tu zdvihla politikom nevadí tak sa mýli.Stačí sa pozrieť na preferencie SDKU pred voľbami.Oni sa nás boja a všetky protesty podpisové akcie im nehrajú do kariet ,oni sa toho boja ako čerti kríža.A preto treba do nich šiť z každej strany neustále ich bombardovať otázkami a námietkami.Postupne pomaličky okresávať z ich moci.Nepoznám človeka ktorému by súčasný systém okrem politikov vyhovoval.Ak sa Ficovi a Dzurindovi takýto systém páči tak nech si ho idú budovať do cigánskej osady nepamätám si jej názov, Fico tam získal 90% hlasov v minulých voľbách.
Nie som idealista .Neverím ,že po voľbách sa systém zrúti a nastúpi raj na zemi.Ale verím ,že toto je začiatok ,konca neobmedzenej moci partokracie a oligarchie na Slovensku.Ja som sa s týmito hnutiami stotožnil uznal som ,že chcú veci pohnúť dopredu.Nechcú zle.Preto sa budem snažiť vysvetlovať ľudom o čo im ide.100% by sa pridala a s navrhovanými riešeniami súhlasila absolútna väčšina národa.Len tý ľudia o tom nevedia.Televízie Markíza,JOJ,TA3 a celoslovenské denníky PRAVDA,SME,NOVÝ ČAS vlastnia politické mafie SMER a SDKU ,ľudia sa to nemajú odkiaľ dozvedieť.
Chcú zmeniť systém či sa im to podarí za 2 alebo 10 rokov .Neviem ,ale verím, že dosiahnu svoje.A ja im v tom budem určite pomáhať.
Inak mne sa ten názov most Chucka Norisa ,celkom pozdáva.Na svete sú iné bláznivejšie veci a ľudia majú z toho pobavenie.Prečo nie ak môžu mafie z SDKU SMERU hrať na zamrznutom štrbskom plese pólo.:)
Pikoška
26.02.12,08:25
To 220870, máš absolútnu pravdu. Vôbec politikom nie sú ľahostajné protesty. Môže ich len tešiť, že veľa občanov postonkáva v kuchyni za pecou. Bola som na námestí o 15.55 samozrejme medzi prvými, keď tam bolo ešte najviac novinárov a kamier, či čo to mali v rukách. Zbiehalo sa to pomalšie, ľudia kvaltovali z práce, mamičky ešte museli zabaliť deti do spacákov a kočíkov, no a medzi prvými tam bol jeden bezdomovec, ktorý skončil na ulici vďaka rýchlym exekútorom a nezamestnanosti. Všetkých trápila chudoba, bezmocnosť a hnus zo zlodejov, ktorí zatiaľ beztrestne vytunelovali náš spoločný majetok. Ľudí nezaujímajú tí, čo nás zorganizovali do ulíc, ľudí zaujíma dosiahnutie spravodlivosti a práva pre všetkých rovným dielom. No ale v revolúcii sa suplovať nedá, KSENP.
pavol54
26.02.12,11:18
Toto co beru plat poslanci alebo ministry to je kvapka v mori :) Obycajnemu cloveku sa ani nesnivalo ake financne prilepsenia maju ludia co su zainteresovany v statnom biznise, jedna sa o miliardy.
Napr. taka Bubenikova, ja som ju ani nepoznal az pokial to nevypukolo a Bubenikovu uz nikdy nikto neuvidi, zije si svoj krasny zivot s rodinou niekde na karibiku, zmenena identita, po plastike (je este krajsia ako pred tym :) )
A takych co nas okradaju a ich nepozname, su stovky.
Podla mna fico, miklos, dzurinda atd ... su len biela kone, ktore pracuju pre tych, ktorych vobec nepozname
V náboženstve sme sa učili "Nepokradneš" "Nepožiadaš o majetok blížneho" nehovorí či je rozdiel v tom málo alebo veľa, len trestný zákon je citlivejší na výšku krádeže takže nemôžeme výšku zlodejstva bagatelizovať. Myslím si že enormná túžba po peniazoch a majetku(chcieť ich mať viac ako dokážem rozumne spotrebovať) je choroba "mamonafóbia"
Pikoška
26.02.12,12:32
V náboženstve sme sa učili "Nepokradneš" "Nepožiadaš o majetok blížneho" nehovorí či je rozdiel v tom málo alebo veľa, len trestný zákon je citlivejší na výšku krádeže takže nemôžeme výšku zlodejstva bagatelizovať. Myslím si že enormná túžba po peniazoch a majetku(chcieť ich mať viac ako dokážem rozumne spotrebovať) je choroba "mamonafóbia"ONI rozumne spotrebujú všetko. Ľahko nabil, ľahko pozbil- stará múdrosť. Čím viac majú, tým menej im stačí. Sú schopní vydolovať aj od jalovej kravy teľa. A s takými je tento dnešný súboj nerovný, ale nie nemožný.
BXLmiami
26.02.12,13:12
ONI rozumne spotrebujú všetko. Ľahko nabil, ľahko pozbil- stará múdrosť. Čím viac majú, tým menej im stačí. Sú schopní vydolovať aj od jalovej kravy teľa. A s takými je tento dnešný súboj nerovný, ale nie nemožný.
Ja len stále nerozumiem,s kým sa to vlastne bijete.Ved dobre SDKU,SaS-KDH? Tí sú v poriadku?Kto si uvedomuje,že dnešný stav v zdravotníctve je výsledok roku 1995?Nutenej privatizácie prvého kontaktu v roku 1995,vzniku zdravotných poisťovní v tom istom roku,vzniku bodovníka v tom istom roku,atd,atd.Rady pred fondom národného majetku a kuponka,ved to je Mečiarova práca a tej jeho suity okolo Lexu,Pora,Kina atd atd.A tí istí ľudia stvorili Smer,ich peniaze sú za Kalinákom,Ficom...ved prečo by Fico išiel otvárať továren do Srbska Porovi? Pokiaľ nepolietajú vajcia aj týmito smermi,neuverím,že zase niekto nemanipuluje.A čo sa týka Božieho prikázania Nepokradneš,dávam do pozornosti rok 1948.
Pikoška
26.02.12,19:14
Ja len stále nerozumiem,s kým sa to vlastne bijete.Ved dobre SDKU,SaS-KDH? Tí sú v poriadku?Kto si uvedomuje,že dnešný stav v zdravotníctve je výsledok roku 1995?Nutenej privatizácie prvého kontaktu v roku 1995,vzniku zdravotných poisťovní v tom istom roku,vzniku bodovníka v tom istom roku,atd,atd.Rady pred fondom národného majetku a kuponka,ved to je Mečiarova práca a tej jeho suity okolo Lexu,Pora,Kina atd atd.A tí istí ľudia stvorili Smer,ich peniaze sú za Kalinákom,Ficom...ved prečo by Fico išiel otvárať továren do Srbska Porovi? Pokiaľ nepolietajú vajcia aj týmito smermi,neuverím,že zase niekto nemanipuluje.A čo sa týka Božieho prikázania Nepokradneš,dávam do pozornosti rok 1948.Škoda, že si sa nespýtala, proti čomu bojujeme. Na to by som Ti vedela odpovedať. Nescudzoložíš,dávam do pozornosti. Aj zlatokopky sú na dnešné pomery v štátnej kasičke drahé. Neskúsiš prezradiť, kto podľa Teba je nepoškvrnený a poletí do volebnej urny z Tvojej ruky? No a že práve Ty stále ničomu nerozumieš je príznačé. Národ chorľavie. Čím ďalej, tým viac.
pavol54
26.02.12,20:03
Ja len stále nerozumiem,s kým sa to vlastne bijete.Ved dobre SDKU,SaS-KDH? Tí sú v poriadku?Kto si uvedomuje,že dnešný stav v zdravotníctve je výsledok roku 1995?Nutenej privatizácie prvého kontaktu v roku 1995,vzniku zdravotných poisťovní v tom istom roku,vzniku bodovníka v tom istom roku,atd,atd.Rady pred fondom národného majetku a kuponka,ved to je Mečiarova práca a tej jeho suity okolo Lexu,Pora,Kina atd atd.A tí istí ľudia stvorili Smer,ich peniaze sú za Kalinákom,Ficom...ved prečo by Fico išiel otvárať továren do Srbska Porovi? Pokiaľ nepolietajú vajcia aj týmito smermi,neuverím,že zase niekto nemanipuluje.A čo sa týka Božieho prikázania Nepokradneš,dávam do pozornosti rok 1948.
s tou kupónkou si sa poriadne sekla ale veď v štýle "mečiarizmus"
1. vlnu mal na starosti jeden súčasný podpredseda vlády mám z nej h...o
2. vlnu chvalabohu za Mečiara zmenili na dlhopisy a dostal som z nej až 11300 Sk a cvakli zuby naprázdno investičným spoločnostiam a výplatu zariadila dzurindova vláda no mne mohli trvale vyplácať z FNM dividendy z dlhopisov lenže to by potom nemohli vykrikovať že "mečiarizmus".
Daniela
27.02.12,05:42
nehnevaj sa nich, mnohí zabúdajú,manipulácia je dokonalá
Gapo
27.02.12,13:09
Neútočím, konštatujem a vlastne si si aj odpovedal.
jar88
27.02.12,13:23
V náboženstve sme sa učili "Nepokradneš" "Nepožiadaš o majetok blížneho" nehovorí či je rozdiel v tom málo alebo veľa, len trestný zákon je citlivejší na výšku krádeže takže nemôžeme výšku zlodejstva bagatelizovať. Myslím si že enormná túžba po peniazoch a majetku(chcieť ich mať viac ako dokážem rozumne spotrebovať) je choroba "mamonafóbia"
Čo na tom, že ste sa učili "nepokradneš", keď sa s tým nestotožníš a stále žiadaš majetok blížneho.
Keď ti napíšem, že nemám čo platiť odvody na tvoj dôchodok a tvoje zdravotníctvo, tak ti to vadí a považuješ to za sobectvo. Tiež si jedným z tých, čo schvaľujú zlodejinu (formou odvodov) pre zdravotníctvo a vaše dôchodky. Aj to je zlodejstvo, ktoré nemožno bagatelizovať, či dokonca ospravedlňovať spoločenskou potrebou. Ty to schvaluješ a podporuješ.
-------------------------------
Aj keď sa ti priamo povie, že moje peniaze sú moje, že som z nich už raz zaplatil dane a aj ak ich budem sám míňať na svoje potreby, znova zaplatím ďalšie dane, aj tak budeš súhlasiť, že je to málo, že ešte odvody treba.
-------------------------------
Keď ti napíšem, že neplatím odvody z príjmov, som u teba zlodej, lebo platím len daň. Pritom len dodržiavam zákony a chránim si svoje právo a majetok. Mám ho chránené aj ústavou.
Gapo
27.02.12,13:25
Však ukáž keď si nekradol , veď sa pýtaj politika ale na konkrétnu vec. Veď keď bude vedieť že sa musí zodpovedať za každú blbosť s prepáčením tak sa bude ťažko kradnúť bez toho že za to bude zodpovedať.
Za čo cestujú ministri vo voľbách ? Majú voľno alebo im ide plat, poslanci čo poslancujú alebo berú plat za budúce činnosti. alebo prednášajú kdesi v Amerike. To sú tie ich každodenné krádeže a okamžite žalovať Veď si z Ba miesto hodinového skandovania proti gorile zájdi na centrálu SDKU a podaj písomný dotaz za aké peniaze behá dzurinda po svete veď ti musia odpovedať. Na sto pro to nebude sedieť a hneď treba podať na každého z nich trestné oznámenie za rozkrádačku. A platených novinárov čo zaujíma? potrebujú rozvášniť národ. Načo máme sis políciu keď na všetko stačí vypátrať a vyšetriť Nicholson 007? Nakoniec sa nič nepotvrdí a zaradí sa do kategórie tvorcov scifi románu. Aby nám bolo jasné ak nikoho z tých zlodejov neobhajujem tak pokiaľ nemám fakty tak ani útočiť nemôžem.
Podľa toho čo píšeš, vyzeráš byť informovaný človek. A keďže tých informácií či podávaných indícií mám ja, aj Ty možno rovnako, môžeš to iba konštatovať, tak ako ja. Neviem čo sa ti na tom nepáči. Bohužiaľ nepracujem na takom mieste kde sa dá takto bohatnúť, takže ťa sklamem, nekradol som! Tvoja reakcia je mi prinajmenšom nejasná.
trisestri
27.02.12,13:32
ktovie ci zarobis na vlastny dochodok,kdeto este na cudzi,tych prav chranenych ustavov je viacej,ale co ked kazdy ju cita tak ako mu vyhovuje
trisestri
27.02.12,13:35
na vyklad ustavy je tu ustavny sud,ak povazujes odvody za protiustavne,tak zaplat pravnika a daj podanie na ustavny sud,tak len kecas,tvojim sposobom sa da aj vrazda ospravedlnit,lebo dovod sa najde
jar88
27.02.12,13:45
Dokončime revolúciu!


Ak ho chceme poraziť, musíme sa zjednotiť na prodemokratickom a antikorupčnom programe, ktorý nás spája a nerozdeľuje, ktorý je v záujme celej spoločnosti. Skôr, ako sa staneme pravičiarmi a ľavičiarmi, konzervatívcami a liberálmi, musíme sa naučiť byť občanmi.

Súčasný politický systém je vybudovaný na zločinnom prepojení politických a ekonomických mafií, v ktorom sú demokratické mechanizmy čiastočne alebo úplne paralyzované.....................pokračovanie na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647
Čo to znamená naučiť sa byť občanom?
Mal by si sa začať učiť byť občanom a zavolať si k sebe aj Pikošku, marleauz, trisestri a podobných.
-------
-------
Skús sa zamyslieť aj nad tým, čím sú tie demokratické mechanizmy paralyzované.
Ty chceš revolúciu, alebo nastolenie socialistickej diktatúry?
Veď ju tu dávno máš.
Vybudoval a vyžobronil si si ju a teraz nadávaš?
----------------------------------------------
Už si červenší, ako čerešňa a diktátorskejší, ako Stalin s Hitlerom dokopy.
trisestri
27.02.12,13:49
nuz Hitler je tvoj idol,ako my sa nemusime ucit ako byt obcanom,na rozdiel od teba
trisestri
27.02.12,13:54
si dobre seres do huby a zamotavas sa do vlastnych bludov,raz sa odvolavas na chartu ludskych prav a potom je to pre teba socialisticka diktatura,lebo music zaplatit dane,sa spamätaj,lebo sa z toho zvoknes a nepomozu ti ani tie milony ktorymi sda chvalis
jar88
27.02.12,14:11
Ty si také duševné chúďatko - trisestri.
--------------------------------------
Čo nevieš čítať?
Ja som reagoval na Pavla54 a jeho dovolávanie sa na "nepožiadaš majetok blížného".
-----
-----
Vy socialisti, nežiadate, vy rovno uzákoníte povinnosť občana odovzdať peniaze (aj to je majetok) komusi na čosi.
Následne nadávate, že ten ktosi tie peniaze ukradol - rozkradol.
-------------------------------------------------------------
Ty tiež na jednej strane schvaľuješ a obhajuješ zlodejinu a na druhej strane legálne rabovanie týchto zdrojov vydávaš za nezákonné - asi trestné.
Tak si vyber čo je jednoduchšie: revolúcia (zrušenie systému) alebo využi systém a podaj trestné oznámenie na Gorilákov.
-------------------------------------------------------------
Ja nepotrebujem bojovať s ústavným súdom. Mne ta bieda biednych vyhovuje, lebo čím dlhšie to vydrží, tým viac sa napakujem.
Tebe by vadilo zaplatiť pár Euro odvodov a pritom legálne zdaniť 30.000 € 20% daňou?
Veď to nieje ani promile odvodov z takých ziskov čo mám. Iné to majú tí, čo zarábajú 700 - 800 € mesačne a nedajbože, ako podnikatelia - živnostníci.
marleau
27.02.12,14:17
jar88,
neber meno Božie nadarmo do úst.
Tak ma nespomínaj!
jar88
27.02.12,14:17
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

trisestri (http://www.porada.sk/member.php?u=63373)

16 Minutes Ago #1737 si dobre seres do huby a zamotavas sa do vlastnych bludov,raz sa odvolavas na chartu ludskych prav a potom je to pre teba socialisticka diktatura,lebo music zaplatit dane,sa spamätaj,lebo sa z toho zvoknes a nepomozu ti ani tie milony ktorymi sda chvalis

------------------------------------------------------------
Ty chúďa:
kde som sa sťažoval na platenie daní?
------------------------------------
Ja vravím - zaplaťpánboh za tie dane. Veď keby nebolo zisku, nebolo by ani daní.
Ja žijem zo vzduchu - na rozdiel od teba.
---
Ja nemám peniaze, lebo všetko čo získam, ihneď mením na nehnuteľnosti. Ak potrebujem nejaké peniaze, tak len na kúpu nejakej nehnuteľnosti a tak nejakú predám. No a že pri rekonštrukcii niečo zostane za nechtami?
jar88
27.02.12,14:28
jar88,
neber meno Božie nadarmo do úst.
Tak ma nespomínaj!
----------------------------------
Mal by si upresniť, kto je tvoj boh.
Stalin?
Hitler?
Či ty si ten boh?:D
------------------------------------
Ty nie si boh - ty si iný patrón.
marleau
27.02.12,14:47
----------------------------------
Mal by si upresniť, kto je tvoj boh.
Stalin?
Hitler?
Či ty si ten boh?:D
------------------------------------
Ty nie si boh - ty si iný patrón.
Čo ťa serie,že sa rúca kapitalizmus na celom svete?
jar88
27.02.12,15:11
Čo ťa serie,že sa rúca kapitalizmus na celom svete?
A na to si ako prišiel, že ma niečo serie?
Veď som písal tromsestrám, že som rád, že sú dane.
Písal som aj to, že mi ani odvody nevadia. Teda za predpokladu, že tie odvody platia iní a nie ja.
To som mal napísať aj to, že iní musia platiť a tak škemrú, či by to nešlo bez papiera?
----------------------------------------------
Ja by som bol najradšej, keby stúpli dane aspoň na dvojnásobok a odvody môžu dať aj na trojnásobok. To by bolo spokojnosti.
Socani by skákali aj rok od radosti a ja možno aj do konca života.
marleau
27.02.12,15:28
Prezraď,čím sa živís.A koho budeš voliť.
trisestri
27.02.12,16:08
dusevne chdatko vidis v zrkadle-ak si ateista nevklaj si boha do ust-lebo pycha a chamtivost su dva smrtelne chriechy
trisestri
27.02.12,16:19
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

trisestri (http://www.porada.sk/member.php?u=63373)

16 Minutes Ago #1737 si dobre seres do huby a zamotavas sa do vlastnych bludov,raz sa odvolavas na chartu ludskych prav a potom je to pre teba socialisticka diktatura,lebo music zaplatit dane,sa spamätaj,lebo sa z toho zvoknes a nepomozu ti ani tie milony ktorymi sda chvalis

------------------------------------------------------------
Ty chúďa:
kde som sa sťažoval na platenie daní?
------------------------------------
Ja vravím - zaplaťpánboh za tie dane. Veď keby nebolo zisku, nebolo by ani daní.
Ja žijem zo vzduchu - na rozdiel od teba.
---
Ja nemám peniaze, lebo všetko čo získam, ihneď mením na nehnuteľnosti. Ak potrebujem nejaké peniaze, tak len na kúpu nejakej nehnuteľnosti a tak nejakú predám. No a že pri rekonštrukcii niečo zostane za nechtami?

si vyprosim take urazky od chudaka ktory si tu chodi riesit svoje komplexy,ked chces vidiet dusevneho kripla,tak sa pozri do zrkadla,kseftujes z nehnutelnostami,asi tak zo psimi budami
trisestri
27.02.12,16:22
on je dochodca,skrachoval a hovno ma,tak tu sa chodi hrat na velkeho machra,nuz vies napisat ze zarobim za den 33 000 eur za den v biznise z nehnutelnostami moze kazdy magor,kto ma ten sa nnebude chvalit
trisestri
27.02.12,16:26
jeho zerie ze mu skoncili zlate casy v ksc a stb,ze ma figu borovu,myslis ze nejaky uspesny realitny makler by mal potrebu vysedavat cele dni na nete a pisat bludy a zurit cele roky?
IVETA N
27.02.12,19:19
stále aktuálne nielen 1968 nie tanky ale text piesne
http://www.youtube.com/watch?v=L8_a7zoKv-0
IVETA N
27.02.12,20:03
http://www.youtube.com/watch?v=KE71yXTDUY0

a toto bolo pred dvoma rokmi
pavol54
27.02.12,20:34
Čo na tom, že ste sa učili "nepokradneš", keď sa s tým nestotožníš a stále žiadaš majetok blížneho.
Keď ti napíšem, že nemám čo platiť odvody na tvoj dôchodok a tvoje zdravotníctvo, tak ti to vadí a považuješ to za sobectvo. Tiež si jedným z tých, čo schvaľujú zlodejinu (formou odvodov) pre zdravotníctvo a vaše dôchodky. Aj to je zlodejstvo, ktoré nemožno bagatelizovať, či dokonca ospravedlňovať spoločenskou potrebou. Ty to schvaluješ a podporuješ.
-------------------------------
Aj keď sa ti priamo povie, že moje peniaze sú moje, že som z nich už raz zaplatil dane a aj ak ich budem sám míňať na svoje potreby, znova zaplatím ďalšie dane, aj tak budeš súhlasiť, že je to málo, že ešte odvody treba.
-------------------------------
Keď ti napíšem, že neplatím odvody z príjmov, som u teba zlodej, lebo platím len daň. Pritom len dodržiavam zákony a chránim si svoje právo a majetok. Mám ho chránené aj ústavou.
Platiť odvody nie je zlodejina, ale spoluúčasť ne bezvládnosti iných zlodejstvo a to najhrubšieho kalibru je zneužiť túto spoluúčasť a okradnúť z toho čo ostatní prispeli bezvládnych v svoj prospech. A druhé čo tvrdím daň z príjmu slušný človek a slušný podnikateľ platiť nemusí má ju približujúcu sa nule lebo nezdiera, neokráda svojich obchodných partnerov a zamestnancov . Lenže ty pre svoje ego to nepochopíš a myslíš že aký si dobrý.
pavol54
27.02.12,20:39
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

trisestri (http://www.porada.sk/member.php?u=63373)

16 Minutes Ago #1737 si dobre seres do huby a zamotavas sa do vlastnych bludov,raz sa odvolavas na chartu ludskych prav a potom je to pre teba socialisticka diktatura,lebo music zaplatit dane,sa spamätaj,lebo sa z toho zvoknes a nepomozu ti ani tie milony ktorymi sda chvalis

------------------------------------------------------------
Ty chúďa:
kde som sa sťažoval na platenie daní?
------------------------------------
Ja vravím - zaplaťpánboh za tie dane. Veď keby nebolo zisku, nebolo by ani daní.
Ja žijem zo vzduchu - na rozdiel od teba.
---
Ja nemám peniaze, lebo všetko čo získam, ihneď mením na nehnuteľnosti. Ak potrebujem nejaké peniaze, tak len na kúpu nejakej nehnuteľnosti a tak nejakú predám. No a že pri rekonštrukcii niečo zostane za nechtami?
to čo ti ostalo za nechtami je výsledok kradnutia, lebo ak má dom nejakú hodnotu tak buď si niekoho ošmekol pri jeho nákupe, alebo si niekoho odrbal pri predaji. Preto treba zaviesť progresívnu daň - daň zo zlodejstva.
pavol54
27.02.12,20:42
A na to si ako prišiel, že ma niečo serie?
Veď som písal tromsestrám, že som rád, že sú dane.
Písal som aj to, že mi ani odvody nevadia. Teda za predpokladu, že tie odvody platia iní a nie ja.
To som mal napísať aj to, že iní musia platiť a tak škemrú, či by to nešlo bez papiera?
----------------------------------------------
Ja by som bol najradšej, keby stúpli dane aspoň na dvojnásobok a odvody môžu dať aj na trojnásobok. To by bolo spokojnosti.
Socani by skákali aj rok od radosti a ja možno aj do konca života.
Aj Vareha vyskakoval
Pikoška
28.02.12,06:23
Však ukáž keď si nekradol , veď sa pýtaj politika ale na konkrétnu vec. Veď keď bude vedieť že sa musí zodpovedať za každú blbosť s prepáčením tak sa bude ťažko kradnúť bez toho že za to bude zodpovedať.
Za čo cestujú ministri vo voľbách ? Majú voľno alebo im ide plat, poslanci čo poslancujú alebo berú plat za budúce činnosti. alebo prednášajú kdesi v Amerike. To sú tie ich každodenné krádeže a okamžite žalovať Veď si z Ba miesto hodinového skandovania proti gorile zájdi na centrálu SDKU a podaj písomný dotaz za aké peniaze behá dzurinda po svete veď ti musia odpovedať. Na sto pro to nebude sedieť a hneď treba podať na každého z nich trestné oznámenie za rozkrádačku. A platených novinárov čo zaujíma? potrebujú rozvášniť národ. Načo máme sis políciu keď na všetko stačí vypátrať a vyšetriť Nicholson 007? Nakoniec sa nič nepotvrdí a zaradí sa do kategórie tvorcov scifi románu. Aby nám bolo jasné ak nikoho z tých zlodejov neobhajujem tak pokiaľ nemám fakty tak ani útočiť nemôžem.Ty žiješ na Slovensku? Verím, že áno. Na to, aký si múdry a ešte k tomu chlap, čo je nezvyčajná kombinácia, by si mohol vedieť, že s podaniami na takých, čo si ich tu opísal, si nanajvýš v úvode možeš vytrieť zadok. Ak nechceš pri objektívnom, ha,ha, prešetrení takýchto podaní zostárnuť. Na ulici je potrebné dosiahnúť právnosť štátu a spravodlivosť. A potom postupne trebárs podať aj žaloby. Zatiaľ platí, že spravodlivosť a pravda je priamoúmerná výške Tvojho konta.
jar88
28.02.12,09:00
Platiť odvody nie je zlodejina, ale spoluúčasť ne bezvládnosti iných zlodejstvo a to najhrubšieho kalibru je zneužiť túto spoluúčasť a okradnúť z toho čo ostatní prispeli bezvládnych v svoj prospech. A druhé čo tvrdím daň z príjmu slušný človek a slušný podnikateľ platiť nemusí má ju približujúcu sa nule lebo nezdiera, neokráda svojich obchodných partnerov a zamestnancov . Lenže ty pre svoje ego to nepochopíš a myslíš že aký si dobrý.
Zbytočne to vysvetľuješ a obhajuješ,
veď som ti jasne napísal, že ty to za zlodejinu nepovažuješ, súhlasíš s tým a tým to podporuješ.
Ja to na rozdiel od teba považujem za násilné zasahovanie do môjho práva rozhodovať o tom, komu dám a komu nedám peniaze.
Ty si schopný nadávať, že bezvládnym áno, ale cigánom nie. Pente nedáme, ale niekomu inému dáme. Následne sa dozvieš, že gorila a si z toho magor.
-------------------------------------------------
No a tie táraninky o slušnom podnikaní si nechaj na výbor KSS a MNV.
Ty píšeš, že podnikáš v poľnohospodárstve a tak by si aj mohol a mal, niečo vedieť o podnikaní.
Vraj zisk blízko nule:--- alebo primeraný zisk:---
Ale ako to tak po tebe čítam v iných témach, tak sa vieš len sťažovať a nariekať.
jar88
28.02.12,09:21
to čo ti ostalo za nechtami je výsledok kradnutia, lebo ak má dom nejakú hodnotu tak buď si niekoho ošmekol pri jeho nákupe, alebo si niekoho odrbal pri predaji. Preto treba zaviesť progresívnu daň - daň zo zlodejstva.
Si fakt naivný, alebo máš vzdelanie, či skôr poznatky na úrovni dôb dávno minulých.
------------------------------
Dnes už neplatí, že dom má cenovku, že má určitú cenu, či dokonca všeobecne platnú hodnotu.
Dnes už aj peniaze majú relatívnu hodnotu.

No a z toho logicky vyplýva, že pre niekoho má 150.000 € nejakú hodnotu a pre niekoho iného majú inú hodnotu.
Tiež platí, že niekto si cení svoj dom na 160.000 € a pri stretnutí s realitou a peniazmi zmení názor a jednoducho si prizná, že aj 120.000 € má pre neho veľkú hodnotu. Takú veľkú hodnotu, že aj ten dom za ne pustí.
Asi vie prečo.
Asi vie, že to čo si vie za tých 120.000€ kúpiť, má pre neho väčšiu hodnotu, ako mať ten dom.
------------------------------
Počul si niekedy slovo DOHODA a vieš čo to slovo znamená? Asi nie.

No a ešte dovetok pre trisestri:
Ty si myslíš, že obyčajný občan, ako som ja, nesmie kúpiť dom a následne ho predať?
To musím byť realitný maklér?:D
Pikoška
28.02.12,09:55
To jardo88, To mi spadol kameň zo srdca, že Ty si obyčajný občan. Doteraz som mala pocit, že si nadčlovek, s nadmajetkom, s nadrozumom, s nadinteligenčným potenciáloma a nadvšetkými.:D
IVETA N
28.02.12,10:37
[QUOTE=jar88;1995508]Si
No a z toho logicky vyplýva, že pre niekoho má 150.000 € nejakú hodnotu a pre niekoho iného majú inú hodnotu.
Tiež platí, že niekto si cení svoj dom na 160.000 € a pri stretnutí s realitou a peniazmi zmení názor a jednoducho si prizná, že aj 120.000 € má pre neho veľkú hodnotu. Takú veľkú hodnotu, že aj ten dom za ne pustí.

aká je tá realita a prečo prizná, že aj 120 000 eur má pre neho Veľkú hodnotu ? Prečo ten dom za ne pustí ? Prečo by ho predával pod cenu keď nemusí?
A dohoda ? Papier veľa znesie hlavne keď je tam niečo písané maličkými písmenkami .Vždy na to príde čo vlastne tam je až keď je neskoro. A pre mňa má hodnotu viac ten dom ako peniaze.
anam
28.02.12,13:13
220870 vcelku by som s tebou aj súhlasila, ale už sa mi zdá, že kopeš za nejakú stranu. Napr. Mečiarove amnestie neboli len tak, najprv bola amnestia pre syna bývalého prezidenta Kováča,na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač kvoli kauze Technopol. Mladý Kováč tiež nebol potrestaný ( tiež tuším dostal amnestiu ) a dnes je zašitý na nejakom veľvyslanectve. Toto nie je obhajoba Mečiara, len pripomínam, že na to aby sme niečo vedeli kritizovať a chcieť zmeniť, mali by sme poznať potrebné fakty. Len zopár ľudí vie, ako to všetko bolo - my vieme len to, čo nám povedali z médií a teda len to, čo sme mali a mohli vedieť v tom čase a čo sa hodilo určitým stranám, ktoré z toho ťažili.
Pustiť sa do boja len tak s obmedzenými vedomosťami na rôzne prepojenia rôznych záujmových skupín, či jednotlivcov, to je divočina...môže sa ľahko stať, že podporíme presne tých, čo sú dnešnou situáciou " ohrozovaní". Je to preto také smutné a beznádejné, že ani niet komu veriť.
pavol54
28.02.12,13:39
VŠETKO má maximálnu cenu IBA takú vysokú, ako je ochotný dať najchtivejší kupec (viď dražby).
každá vec má svoju hodnotu, tá je v danom čase nemenná v jednotnom hospodárskom prostredí. druhá vec je trhová hodnota - čím väčšia sviňa tým viac trhne n tom druhom buď pri kúpe alebo pri predaji. tie dražby, najmä exekučné to len dokazujú.
pavol54
28.02.12,13:41
Si fakt naivný, alebo máš vzdelanie, či skôr poznatky na úrovni dôb dávno minulých.
------------------------------
Dnes už neplatí, že dom má cenovku, že má určitú cenu, či dokonca všeobecne platnú hodnotu.
Dnes už aj peniaze majú relatívnu hodnotu.

No a z toho logicky vyplýva, že pre niekoho má 150.000 € nejakú hodnotu a pre niekoho iného majú inú hodnotu.
Tiež platí, že niekto si cení svoj dom na 160.000 € a pri stretnutí s realitou a peniazmi zmení názor a jednoducho si prizná, že aj 120.000 € má pre neho veľkú hodnotu. Takú veľkú hodnotu, že aj ten dom za ne pustí.
Asi vie prečo.
Asi vie, že to čo si vie za tých 120.000€ kúpiť, má pre neho väčšiu hodnotu, ako mať ten dom.
------------------------------
Počul si niekedy slovo DOHODA a vieš čo to slovo znamená? Asi nie.

No a ešte dovetok pre trisestri:
Ty si myslíš, že obyčajný občan, ako som ja, nesmie kúpiť dom a následne ho predať?
To musím byť realitný maklér?:D
možno mám vzdelanie dôb minulých ale nikdy som neprestal byť človekom a to je pre mňa podstatné.
anam
28.02.12,13:50
Kam sa posúva táto debata? Ešte sa nič nedeje a už sa tu niekto vyhlasuje za boha:-(((
IVETA N
28.02.12,14:28
220870
Pustiť sa do boja len tak s obmedzenými vedomosťami na rôzne prepojenia rôznych záujmových skupín, či jednotlivcov, to je divočina...môže sa ľahko stať, že podporíme presne tých, čo sú dnešnou situáciou " ohrozovaní". Je to preto také smutné a beznádejné, že ani niet komu veriť.

A politika je vysoká a špinavá hra ktorej sa len tak malo kto vyzná.Kde mám záruku, že aj ten o ktorom si myslím,, že je čistý,, a dám mu ten svoj hlas vo voľbách, sa ,,nespreneverí,, tým mojím ideálom správnej voľby.
ela77
28.02.12,14:32
Pikoška
28.02.12,14:32
A politika je vysoká a špinavá hra ktorej sa len tak malo kto vyzná.Kde mám záruku, že aj ten o ktorom si myslím,, že je čistý,, a dám mu ten svoj hlas vo voľbách, sa ,,nespreneverí,, tým mojím ideálom správnej voľby.Vysoká a špinavá politika určite je. Ja najviac pozorne počúvam tých politikov, ktorí odmietajú privatizáciu, teda tunely minulosti a prítomnosti. Aj keď tie z minulosti už asi ťažko bude zachraňovať ktokoľvek.
lujza.j
28.02.12,14:56
Pikoška
28.02.12,17:56
http://robsaleh.wordpress.com/2012/02/14/sergej-chelemendik-americke-gorily-a-europska-jar/ (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Frobsaleh.wordpress.com%2F2012%2F0 2%2F14%2Fsergej-chelemendik-americke-gorily-a-europska-jar%2F)

možno budete súhlasiť, možno nie, nechám to na každom z vás, nebudem presviedčať, ani za ani proti, je to ale zaujímavý postreh, dostala som to meilom.
Máš pravdu, zaujímavý veru postreh. Aj Chelemendik sa zmenil, rovnako, ako jeho postrehy, možno vstupom do parlamentu.
trisestri
29.02.12,18:00
ta v novembri bola az nadmieru nezna,preto neviem ci je co dokoncit,ked vsetka moc, majetok a dokonca aj niektore zdokonalene spinave metody su v rukach byvalych sudruhov,estebakov a ich rodin-teraz sa hraju na pravicovych liberalov,ale poznat ich podla totalitnych praktik,spravania,nazorov a optiky akou prezentuju novu prezlecenu ideologiu,este aj provokuju a zosmiesnuju svoje obete,nuz co svina ostane svinou pri zlatom valove aj keby mala kozuch baranka
Fero11
29.02.12,18:11
jj, ako dobre vieme Robert F v roku 1987 vstupil do KSS a tot slovac ma tak rada pana Roberta, dokonca je to najdoverihodnejsi politik haha ...
Taktiez hlava Ivan G. zacinal u komancov atd...
SKoda reci toto co tu je je novodoby komunizmus
Katy a R
29.02.12,18:19
fero - ja musím oceniť tvoje nové foto :):):) .... Keď si si dal foto Roberta F - padla jeho vláda, keď si si dal Bin Ládina - zlikvidovali ho.
žeby tento nový avatar znamenal, že gorily odstúpia ...... :confused:;):D;) KIEŽBY ;):)
Fero11
01.03.12,05:16
No vsetci by sme boli radi, keby sa skutocny zlodeji na nas pozerali s poza kovovych tyci, ale samozrejme prd sa vysetri, pretoze kamarati si predsa nebudu robit naprieky.
BTW ale tvoj avatar je tiez nejaky specialny pripada mi ako nejaky koral, co sa podoba sasanke :)
IVETA N
01.03.12,08:27
Pikoška
01.03.12,09:13
jj, ako dobre vieme Robert F v roku 1987 vstupil do KSS a tot slovac ma tak rada pana Roberta, dokonca je to najdoverihodnejsi politik haha ...
Taktiez hlava Ivan G. zacinal u komancov atd...
SKoda reci toto co tu je je novodoby komunizmusNeviem ako Ty, ale ja som prežila len kúsok socializmu, ak chceš, pod riadením KSS. Pozri si posledné priložené video od Ivety. Také niečo som počas toho socializmu nezažila, to mi museli vyštrngať na ulici tí, čo sa tešili na Švajčiarsko. K tomu čo mi povieš?
IVETA N
01.03.12,11:40
IVETA N
01.03.12,12:32
Daniela
01.03.12,12:35
no, za dva roky veľa vody nenamútil...
Daniela
01.03.12,12:36
myslím Fico
Gapo
01.03.12,16:31
Ja som musel byť stráááášne zdeptaný z bývalého režimu, že som si nevšimol, že bol komunizmus.:confused:
misomiso
01.03.12,16:43
http://www.youtube.com/watch?v=pA8_4WViayA


Neviem ako Ty, ale ja som prežila len kúsok socializmu, ak chceš, pod riadením KSS. Pozri si posledné priložené video od Ivety. Také niečo som počas toho socializmu nezažila, to mi museli vyštrngať na ulici tí, čo sa tešili na Švajčiarsko. K tomu čo mi povieš?

A co je na tom? Dva razy to tam ohadzali vajickami, rozbili sklo na dverach, ja osobne by som nechcel ako danovy poplatnik platit dalsie cistenie a zasklievanie.

Svoje poziadavky mozu formulovat aj na namesti SNP. Problem je inde. Problem je v tom, ze sice chcu hadzat vajcia, ale nevedia, co maju vlastne (konstruktivneho) pozadovat.

Spis Gorila sa vysetruje, tak co v tom teraz mozu poslanci NR (aj tak uz odchadzajuci) robit, ze na nich treba tlacit fyzickymi atakmi pred parlamentom?

Nechapem, o com tu vsetci tocite. A tie prirovnania k socializmu ma naozaj rozosmiali. Vraj - nasadili mi puta. No ked niekomu za sociku nasadili puta, tak o 3 hodiny nerozpraval veselo do kamery, to si mozete isti. A ten, co by to video zavesil na internet (ak by internet vtedy existoval) by to uz nerozchodil.

Len pripominam, ze za sociku bolo trestnym cinom vlastnenie kopirky (Xeroxu) tak si spravte vlastny nazor, ci by tu dovolili vobec komunisti nejaky internet. Nedovolili. Ani v roku 2012 by sme nemali internet, rovnako ako kopirky by ho mali iba statne institucie.
misomiso
01.03.12,16:48
Neviem ako Ty, ale ja som prežila len kúsok socializmu, ak chceš, pod riadením KSS. Pozri si posledné priložené video od Ivety. Také niečo som počas toho socializmu nezažila, to mi museli vyštrngať na ulici tí, čo sa tešili na Švajčiarsko. K tomu čo mi povieš?

No nezazila si, pretoze to bolo take brutalne, ze kazdeho presla chut demostrovat. Hadam jedina demostracia na Slovensku bola svieckova. Na stare babky so svieckou v ruke nasadili vodne dela a obusky. Ja som vtedy chodil na strednu skolu, uz den pred planovanou demostraciou sme mali od riaditelstva zakazany vstup na Hviezdoslavove namestie pod hrozbou vyhodenia zo skoly. Dost tazko to dnes niektorym ludom vysvetlovat.
Darina1234
01.03.12,16:56
No hej, ale sloboda prejavu sa mala zmenit neznou, vtedy nikto nechcel, aby na 1 dievcinu bolo nasadenych 200 kuklacov, aj o tom to je.
Katy a R
01.03.12,17:03
Je to Aechmea fasciata - žádná SASANKA
kukučka
01.03.12,17:15
Ak by ste si pozreli video, ktoré pridal erzet, tak by ste vedeli, že požadovali od pani premiérky, aby dali vládny návrh na skrátené leg. konanie a od poslancov, aby si na včerajšom zasadnutí zrušili imunitu. Preto tam boli títo ťažkí...
Našim novinárom, ktorí si toto pomenovanie vôbec nezaslúžia, sa nelenilo vydávať "biele" noviny pri ohrození slobody tlače za Mečiara, teraz sa im lení pravdivo písať o spise Gorila, najlepšie je ho nechať dva roky v zásuvke
duves
01.03.12,17:35
Treba odstraniť kapitalizmus, ten kasinovy, ktory sa rozmaha ako rakovina. Kapitalisticke zriadenie je prežitok, je to vykopavka z druhohôr a do skutočne modernej spoločnosti nepatrí. Je to odpad.
duves
01.03.12,17:39
No nezazila si, pretoze to bolo take brutalne, ze kazdeho presla chut demostrovat. Hadam jedina demostracia na Slovensku bola svieckova. Na stare babky so svieckou v ruke nasadili vodne dela a obusky. Ja som vtedy chodil na strednu skolu, uz den pred planovanou demostraciou sme mali od riaditelstva zakazany vstup na Hviezdoslavove namestie pod hrozbou vyhodenia zo skoly. Dost tazko to dnes niektorym ludom vysvetlovat.
Netrep sprostosti o sviečkovej, že to bola akcia starych babičiek. Osobne som sa tam bol pozrieť. Davaj pozor čo píšeš, existuju stale ludia, čo ti tvoje "zážitky" vyvratia.
buchač
01.03.12,17:55
No nezazila si, pretoze to bolo take brutalne, ze kazdeho presla chut demostrovat. Hadam jedina demostracia na Slovensku bola svieckova. Na stare babky so svieckou v ruke nasadili vodne dela a obusky. Ja som vtedy chodil na strednu skolu, uz den pred planovanou demostraciou sme mali od riaditelstva zakazany vstup na Hviezdoslavove namestie pod hrozbou vyhodenia zo skoly. Dost tazko to dnes niektorym ludom vysvetlovat.


Netrep sprostosti o sviečkovej, že to bola akcia starych babičiek. Osobne som sa tam bol pozrieť. Davaj pozor čo píšeš, existuju stale ludia, čo ti tvoje "zážitky" vyvratia.

...nejak tie babičky nevidno .......

http://www.youtube.com/results?search_query=revolucia+v+bratislave+1989&oq=revolucia+v+bratislave+1989&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=1598l13324l0l14228l27l27l0l1l1l0l224l3302l0 .21.3l24l0
Gapo
01.03.12,18:17
No nezazila si, pretoze to bolo take brutalne, ze kazdeho presla chut demostrovat. Hadam jedina demostracia na Slovensku bola svieckova. Na stare babky so svieckou v ruke nasadili vodne dela a obusky. Ja som vtedy chodil na strednu skolu, uz den pred planovanou demostraciou sme mali od riaditelstva zakazany vstup na Hviezdoslavove namestie pod hrozbou vyhodenia zo skoly. Dost tazko to dnes niektorym ludom vysvetlovat.
Takýchto mám rád čo trepú a z minulosti vedia iba propagandu. Keď si nosil plienky s prepáčením hovno si pamätáš!
Dnes si videl a počul ako ťa majú radi podnikatelia kapitalisti, čo ti dávajú jesť? Tak neterep o brutálnosti.
duves
01.03.12,19:43
Kto, ak nie my, a kedy ak nie teraz?

Dana Čahojová:
Priatelia,

nezvyknem robiť polovičatú robotu, preto som i dnes obula hrubé ponožky a hybaj pred parlament.

Mala by som byť poctená, že kvôli mne a zopár ďaľším vytrvalcom bola pravdepodobne vyhlásená všeobecná mobilizácia policajného zboru, všetkých jeho tmavozelených, bledozelených, utajených i čiernych zložiek.

Bola som slušne oblečená, nemala som žiaden transparent, ani nástroj vyludzujúci hluk, nepoužívam hrubé výrazy v súkromí nieto na ulici, násilníkov sa štítim, bola som len rozhodnutá svojou slušnou prítomnosťou na verejnom zasadaní NR pripomenúť existenciu občana.

Nešlo to, pretože medzi mňa a parlament ktosi po 23 rokoch demokracie nainštaloval malú armádu a železnú oponu.

Bolo naozaj smiešne, vidieť zástupy policajtov proti pár tlčhubom, dvom- trom provokatérom od prírody a hŕstke romantických hrdinov.

Bolo by to smiešne, keby to nebolo tragické.

Ozbrojené zložky chránia inštitúciu, ktorá nedokázala za dvadsaťtri rokov demokracie ochrániť Slovensko pred ňou samou. Neochránila slovenský trh, slovenské pracovné miesta, prírodné bohatstvo, kultúrne dedičstvo, potravinovú sebestačnosť, slušnú úroveň školstva a zdravotníctva, sociálne istoty, dôchodky, neochránila pred vysokou kriminalitou a poklesom morálky, neochránila nás pred dehonestáciou justície, pred svojou vlastnou nadutosťou a nenajedenosťou, neochránila spoločnosť pred exodom nadanej mládeže do zahraničia, devastáciou kultúry, pred chudobou, pred vplyvom globalizácie, pred materializáciou každodenného života a povýšením konzumu na métu naplneného života. Za to ozbrojené zložky chránia parlament. Nie pred vajíčkami, ale predo mnou. A pre istotu. Gorila totiž prelomila zábrany a niektorí z občanov Slovenska začali dávať priame otázky. Priame otázky, na ktoré sa veľmi ťažko priamo odpovedá.

Nie som taká naivná, aby som verila, že naša motivácia je rovnaká. Sme nespokojní, nahnevaní a mnohí frustrovaní ťažkými životnými situáciami, a sme rôzni. Väčšina z nás nevie ponúknuť, ako z tohto kola von. Jedno je však isté. Radi by sme zmenu.

Preto si myslím, že nasadenie silových zložiek pred parlamentom a jeho obohnanie dvojitým plotom, preventívne obsadenie parlamentného balkóna policajtmi v civile a zamestnancami parlamentu, systematické dezinformácie o protestoch v médiách sú metódy, ktoré môžu silne evokovať minulosť spred novembrovej revolúcie.

To cítim ako hrozbu.

Preto vám oznamujem, priatelia, chýbali ste tam. Nechcete byť spájaní s politickými polobláznami, nechcete byť zneužívaní na čiusi volebnú kampaň, nie sú vám jasné ciele, sú vám podozriví organizátori, máte podozrenia z manipulácie zo zákulisia, neveríte tomu, čo vidíte, ani tomu čo počujete, vlastne neveríte už nikomu, vyhovárate sa na prejavy násilia, ktoré sú vám cudzie, obávate sa straty svojho ctihodného mena v tejto nie práve nóbl spoločnosti?

Mnohých z vás som spoznala v priebehu posledných týždňov, niektorých len virtuálne,

a naozaj neviem, ku komu všetkému doputujú moje slová. Napriek tomu sa pod ne podpisujem. Väčšinu z vás by som si však želala vidieť na námestí, pretože kto, ak nie my, a kedy, ak nie teraz?

Na akú stratégiu, priaznivé okolnosti, schopného lídra, technické zázemie alebo podporný tým sa mám spoľahnúť? Nikto za mňa nič nevymyslí ani nič neurobí.

Arogancia mocných silnie o to viac, o čo nás menej počuť. Je to každým dňom. Nemáme na čo čakať. Preto som doteraz rozdávala letáky s piatočným dátumom a dúfam, že zopár z nich si nájde správneho adresáta. Právom to očakávam i od vás, priatelia. Vzájomná podpora je naša sila.

Všetkých zdravím dana čahojovázdroj: https://www.facebook.com/groups/161866157241524/permalink/240096296085176/
Darina1234
01.03.12,19:58
Nechapem, o com tu vsetci tocite.
Nechapes, o com to tu vsetci tocime, o tom , ako sme dovolili za 22 rokov rozkradnut a zadlzit krajinu, kde chceme zit aj so svojimi rodinami.
o tom, ze mnohe rodiny hladuju a oni sviniari ......
duves
01.03.12,20:01
Nechapes, o com to tu vsetci tocime, o tom , ako sme dovolili za 22 rokov rozkradnut a zadlzit krajinu, kde chceme zit aj so svojimi rodinami.
o tom, ze mnohe rodiny hladuju a oni sviniari ......

Tak veru. Točíme o arogancii moci, ktora je 100 razy horšia ako sa nam demonštrovala do novembra 89.
misomiso
01.03.12,20:06
Nechapes, o com to tu vsetci tocime, o tom , ako sme dovolili za 22 rokov rozkradnut a zadlzit krajinu, kde chceme zit aj so svojimi rodinami.
o tom, ze mnohe rodiny hladuju a oni sviniari ......

No ved dobre, ale zhodou okolnosti prave o tyzden mame vsetci prilezitost rozhodnut, kto tuto krajinu povedie dalej, a vy idete prave teraz hadzat vajcia na parlament? Aky to ma vyznam?

Uz som to tu pisal, ale napisam to znova. Ked kradol Meciar, tak cela zenska polovica naroda ho zhypnotizovanymi ocami pozorovala z hladiska sportovej haly na Pasienkoch ako rozprava vulgarne vtipy. Ked kradol Slota, tak bolo vsetko v najlepsom poriadku. Az teraz, ked kradol Dzurinda, tak sme prisli na to, ze to treba aj vysetrovat. Ano, treba. Ale netreba stale dookola vykrikovat a atakovat parlament, pretoze to nema ziaden vyznam. Je tyzden pred volbami, to je trocha ina situacia ako v r. 1989, kedy sme volbami nemohli ovplyvnit absolutne nic.
duves
01.03.12,20:08
Darina1234
01.03.12,20:09
Vies velmi dobre ako to je skutocne s tymi volbami, su nam na prd, vobec nemozme o nicom rozhodnut.
duves
01.03.12,20:11
Jestliže prolomíme individuální strach a začneme jednat, nemusí to být konec světa, nýbrž nový začátek.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=15690
misomiso
01.03.12,20:11
Tak veru. Točíme o arogancii moci, ktora je 100 razy horšia ako sa nam demonštrovala do novembra 89.

Pocuvaj Duves, to uz si celkom prisiel o rozum? Kde by si za sociku mohol ist demostrovat do parlamentu. Ved uz iba s tou myslienkou na take sci-fi si celkom smiesny.

Tu pravdepodobne ide o nejaky predvolebny marketing, ked nejakou "cirou nahodou" nejaky poslanec za SAS pomohol dostat sa do budovy NR nejakym (zarucene nahodnym, nenaviazanym na SAS) obcanom.
kukučka
01.03.12,20:12
prečítaj si moju odpoveď na tvoj príspevok v téme Voľby, pozri erzetove video z tlačovky a príspevok č. 83 a potom sa vráť a niečo napíš, samozrejme ak chceš...
lapejko
01.03.12,20:13
Nepriamo súvisiace: občas niečo kupujem od Wurthu a náhodou som sa dozvedel, že ak to objednám priamo z Nemecka, neplatím manipulačný poplatok, z bratislavskej centrály je však pár eur nalepených na každú blbosť...Kolega vysliedil že je to zlepšovák nejakej vyššie postavenej pracovníčky, ktorá skúsila nahodiť jedno euro na skúšku a keďže sa NIKTO NEOZVAL dvihla to postupne percentuálne.Takže keď sa nikto neozval a neozve všetkým prejde všetko???
misomiso
01.03.12,20:13
Vies velmi dobre ako to je skutocne s tymi volbami, su nam na prd, vobec nemozme o nicom rozhodnut.

No tak to je pre mna novinka. Mne teda vobec nie su na prd, mne vobec nie je jedno, ci tam bude napriklad Slota ci Weiss, alebo Matovic co Figel.
Darina1234
01.03.12,20:16
Vies, ze tam bude robko, ten bude mat hlavne slovo. a na tom sa bohuzial neda nic zmenit.
misomiso
01.03.12,20:16
Nepriamo súvisiace: občas niečo kupujem od Wurthu a náhodou som sa dozvedel, že ak to objednám priamo z Nemecka, neplatím manipulačný poplatok, z bratislavskej centrály je však pár eur nalepených na každú blbosť...Kolega vysliedil že je to zlepšovák nejakej vyššie postavenej pracovníčky, ktorá skúsila nahodiť jedno euro na skúšku a keďže sa NIKTO NEOZVAL dvihla to postupne percentuálne.Takže keď sa nikto neozval a neozve všetkým prejde všetko???

Ale ved v tom je prave ta sila volneho trhu. Mozes objednat od pracovnicky z BA, ale aj z Nemecka, mozno dokonca aj v Polsku ti radi predaju skrutky Wurth a potom mozno existuju aj ini vyrobcovia. O tom je svet, mas moznost volby, ved na to mas aj mozog, inak by si ho nepotreboval.
misomiso
01.03.12,20:37
Vies, ze tam bude robko, ten bude mat hlavne slovo. a na tom sa bohuzial neda nic zmenit.

No aby som bol uprimny, po tom co tu predviedla koalicia, ktoru som (ciastocne) volil, tak tym Robkom uz nie som az taky zdeseny.

O tom je demokracia, bohuzial. Vacsine naroda vyhovuje Robko, tak budemem mat Robka, tiez ale nie naveky. Ani Mecier tu neotravoval vzduch naveky. Robko odide vtedy, ked narobi tolko zla, ako narobil Meciar a ked si to ludia uvedomia. Dovtedy ale pretecie este dost vody a pre uplnost treba povedat, ze mozno dovtedy urobi aj dost dobrych rozhodnuti.

Ja celkom nechapem tu vseobecnu kritiku a nasratost na politikov. Kazdy ma pravo vstupit do politiky. Aj mna uz 100 x napadlo, ze by som to vedel robit lepsie. Urcite by som vedel zlepsit podnikatelske prostredie a urcite by som sa snazil zaviest take zakony, aby ti zamestnavatelia, ktori sa spravaju k zamestnancom ferovo citili podporu statu a ti, ktori si chcu iba napchavat vacky, aby k tomu nemali tolko prilezitosti.

Urcite by som radikalne znizil byrokraciu a aroganciu statu v jednani ako s podnikatelmi, tak aj s obcanmi. Samozrejme by som sa snazil vyuzit co najlepsie statne peniaze, aby sme mali aj dobre cesty, aj nemocnice. + 100 dalsich dobrych veci.

Dokonca si myslim, ze mam urcite skusenosti, ktore by som mohol vyuzit, teda mohol by som vstupit do politiky.

Ale neurobim to. Preco? No pretoze som zalozil vlastnu firmu, a praca v nej ma zamestnava, ale sucasne naplna a bavi. Davam ludom pracu, nase vyrobky pod slovenskou znackou exportujeme do celeho sveta, zacinali sme uplne od nuly, teraz z nas maju uz obavy aj zabehane svetove znacky. Toto moje "dieta" budujem spolocne s ludmi, ktorych som na zaciatku presvedcil, aby odisli zo svojich zamestnani. Samozrejme, citim voci nim aj urcitu zodpovednost a nemam dovod moje smerovanie menit.

Toto vseko by som musel opustit. Ak by som robil pracu poslanca, (nebodaj minstra, ci predsedu vlady), tak by som sa urcite nemohol venovat nicomu inemu.

Preco by som tomal robit? Preco by som sa mal obetovat v prospech krajiny, nechat na seba plut a vykrikovat v parlamente politickych oponentov, ktori patria skor na protialkoholicke liecenie? Preco by som mal obetovat svoje sukromie a nechat novinarov z Noveho casu striehnut u mna doma cez plot s fotkom v ruke aby potom o mne mohli napisat uplnu chujovinu, len aby predali zajtrajsie cislo? Nemam najmensi dovod menit svoj zivot, dokazem sa realizovat aj bez takychto "sprievodnych efektov".

Ak ja nie som ochotny "do toho ist", tak musim byt vdacny tym, ktori ochotni toto znasat a obetovat su. Z tychto si potom vo volbach vyberiem tych, ktorym najviac doverujem.
Darina1234
01.03.12,20:44
S tymto s tebou suhlasim, nie kazdy moze a chce byt politikom, pre mna momentalne sviniarom.
misomiso
01.03.12,20:48
No ved, a niekto tu robotu robit musi. Ja sosobne si myslim, ze skor plati ze im niet velmi co zavidiet. Prave preto zo schopnych ludi sa tam tlaci iba naozaj male percento (samozrejme, z krciem by sa naslo dost kandidatov...)
IVETA N
01.03.12,21:02
No ved dobre, ale zhodou okolnosti prave o tyzden mame vsetci prilezitost rozhodnut, kto tuto krajinu povedie dalej, a vy idete prave teraz hadzat vajcia na parlament? Aky to ma vyznam?

Uz som to tu pisal, ale napisam to znova. Ked kradol Meciar, tak cela zenska polovica naroda ho zhypnotizovanymi ocami pozorovala z hladiska sportovej haly na Pasienkoch ako rozprava vulgarne vtipy. Ked kradol Slota, tak bolo vsetko v najlepsom poriadku. Az teraz, ked kradol Dzurinda, tak sme prisli na to, ze to treba aj vysetrovat. Ano, treba. Ale netreba stale dookola vykrikovat a atakovat parlament, pretoze to nema ziaden vyznam. Je tyzden pred volbami, to je trocha ina situacia ako v r. 1989, kedy sme volbami nemohli ovplyvnit absolutne nic.

Tak určite nepatrím k tej ženskej polovici národa /píšem za seba /,Slota jeden výsledok má k dobru kto vie nech posúdi ako vypadala Žilina predtým ako sa tam on stal primátorom a ako sa začala rozvíjať počas jeho ,,vládnutia ,, viem aj to ,že v prvom rade nevpustil žiadneho cudzieho napr. na opravu budov citujem ho ,,najprv našinec dostane prácu a potom cudzí,, nie som jeho ,,fanúšička ,, a DZURINDA to je história sama o sebe a škoda , že to bolo neskoro ,že sme prišli na to , že treba vyšetrovať a ešte ako sa mal normálny človek dostať k takým spisom ako vyplávali na povrch teraz?. Treba vykrikovať a atakovať parlament ešte vo väčšej miere ako do teraz, nie hádzať vajcia , ale ich tam nimi zahádzať. Možno že aj tá škrupina, ktorá by im vpálila do hlavy aby ich osvietila natoľko , že by konečne pochopili , čo sa od nich chce. Aj v tom máš pravdu, že je iná situácia , ale ľudia sú tu stále Tí istí len o pár rôčkov starší, skúsenejší, ale verím aj tomu, keby to bolo ,,masívne,, tak ako v tom 89 tak si myslím, že mnoho vecí by sa tu zmenilo hneď a nečakalo by sa tu na predčasné voľby ani na ,,zbytočné vykrikovanie . O tom kto ju povedie/ tú našu krajinu/ je dávno rozhodnuté naším nezáujmom , nevôlou a dovolím si povedať strachom o spravovanie vecí verejných , lebo povedzme si úprimne vždy nás niekto vodil za ručičku a rozhodoval za nás štyridsať rokov to boli komunisti, za federálneho štátu to bola PRAHA a dvadsaťdva rokov politici, ktorým sme dávali svoj mandát , aby za nás spravovali túto krajinu.
day
01.03.12,21:05
Urcite by som radikalne znizil byrokraciu a aroganciu statu v jednani ako s podnikatelmi, tak aj s obcanmi. Samozrejme by som sa snazil vyuzit co najlepsie statne peniaze, aby sme mali aj dobre cesty, aj nemocnice. + 100 dalsich dobrych veci.

Dokonca si myslim, ze mam urcite skusenosti, ktore by som mohol vyuzit, teda mohol by som vstupit do politiky.

neznizil a neurobil,

tvoje postavenie nedokaze zmenit zamestnanca na MsU v meste XY, nedokazes zlepsit cesty, korupcia v stavebnictve, mozno mensia, mozno vacsia, bola aj pri stavbe R1

musime si priznat, my obcania, nemame trpezlivost na koncepcnu pracu, chceme radikalne zmeny k lepsiemu z mesiaca na mesiac, nedokazes dat dohromady 150 ludi (mozno zatial) ktori by s tebou tahali za jeden koniec povrazu, vela prekazok, .... + dalsich 100 inych veci

nas stat zatial nefunguje ako spravne nastartovana firma
misomiso
01.03.12,21:15
neznizil a neurobil,

tvoje postavenie nedokaze zmenit zamestnanca na MsU v meste XY, nedokazes zlepsit cesty, korupcia v stavebnictve, mozno mensia, mozno vacsia, bola aj pri stavbe R1

musime si priznat, my obcania, nemame trpezlivost na koncepcnu pracu, chceme radikalne zmeny k lepsiemu z mesiaca na mesiac, nedokazes dat dohromady 150 ludi (mozno zatial) ktori by s tebou tahali za jeden koniec povrazu, vela prekazok, .... + dalsich 100 inych veci

nas stat zatial nefunguje ako spravne nastartovana firma

Ano, nebolo by to lahke, ale dalo by sa to, hoci samozrejme nie zo dna na den. Ale niektore veci idu spravit zo dna na den.

napriklad ked nastupil primator Popradu Danko do uradu, tak na MU vymenil vsetky dvere za priehladne. Teda obcan vidi, co sa deje vo vnutri, ci sa iba kavickuje alebo aj pracuje, ci tam vobec vybavuju nejaku stranku pred tebou, ked ta nechau cakat, dokonca aj uplatky sa mozno horsie davaju. Teraz neobhajujem Danka v inych veciach, ale dufal som, ze ked uz niekto taketo nieco vymysli, tak to parlament zakonom schvali pre vsetky statne urady v krajine.... napriklad.

Takychto drobnych zlepseni su (mohli by byt) stovky a ich pricinenim by mohli veci zacat fungovat lepsie (hoci nie idealne)pomerne skoro. Pre mna osobne je dnes akymsi protoypm cloveka, ktory sa neboji ani netradicnych rieseni naprikad Matovic. Mozno ho nebudem volit, pretoze mam iba jeden hlas, ale ma moje sympatie.
kukučka
01.03.12,21:20
Iveta nepreberaj to po svojej menovkyni, táto krajina sa Slovensko - volá naša vlasť
day
01.03.12,21:24
matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic
IVETA N
02.03.12,08:10
pre kukučka

nepreberám nič je to môj názor.Toto už hovorím niekoľko rokov a mňa čo povie moja menovkyňa vôbec nezaujíma. Moje názory či preberám alebo nepreberám môže posúdiť a povedať iba ten čo ma pozná. Ty ma poznáš iba z toho čo tu píšem .Ale akceptujem aj toto.
IVETA N
02.03.12,11:09
misomiso
02.03.12,11:11
Tak určite nepatrím k tej ženskej polovici národa /píšem za seba /,Slota jeden výsledok má k dobru kto vie nech posúdi ako vypadala Žilina predtým ako sa tam on stal primátorom a ako sa začala rozvíjať počas jeho ,,vládnutia ,,

Zilina sa zacala rozvijat? No to som si nejako nevsimol...
Gapo
02.03.12,11:56
No ved dobre, ale zhodou okolnosti prave o tyzden mame vsetci prilezitost rozhodnut, kto tuto krajinu povedie dalej, a vy idete prave teraz hadzat vajcia na parlament? Aky to ma vyznam?
.
Nešibe mi, aby som hádzal drahé vajcia na nich. Hahaha, že by práve preto zdraželi, aby na nich nehádzali????? :D
Keď to nie je dlažobná kocka, vajca je škoda.
No ale vidíš, keď si dáš záležať, aj čitateľné vieš napísať ;) :D
lujza.j
02.03.12,18:10
matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic

on chce by v prvom rade stredobodom pozornosti a kamery miluje...
korela
02.03.12,22:29
matovica, ci sa nam to paci alebo nie, nas parlament potrebuje,
bohaty saso co sa neboji povedat co si mysli, ale na vedenie statu, dakujem nie

dopadlo by to ako jeho noviny, nemaju ani hlavu, ani patu

mozno by sa to dalo, ale musel by si zvysit socialne istoty, rozumej pridat € = cukor, aby si ukludnil lud,
kto to neurobi po styroch rokoch konci, potom pomaly menit zle zabehnute veci = bic
Každý dvor mal svojho šaša.
korela
02.03.12,22:32
Súhlas za netradičné riešenia.
Fero11
03.03.12,05:00
http://www.youtube.com/watch?v=jTAGBlnEkYM

Dobre video pekne spracovane, ale ten zaver mi nejak nesedel .... ako nam moze vladnut niekto, kto krajinu v minulosti rozkradal ... ked bude vysetrena gorila, tak vsetci budu v base a mali by prist novy ludia, ale dobry a spravodlivy clovek do politiky nepojde to je jasne, cize o5 pridu dalsi klamari a zlodeji ktorych si sami zvolime. Takyto system je o nicom.
Ak nepocitam to ze nas stat okrada velke peniaze (ktore si potom rozdeli par ludi medzi sebou) tak najvacsi problem je nezamestnanost.
Kazdy sa ohana tym ze vytvori pracovne miesta .... myslite si ze pride figel, alebo fico a sibnutim carovneho prutika tu bude stat 10 novych velkych podnikov, ktore budu cakat na 100 000 novych pracovnych sil ??? Take velke hovno
Este aj samsung ak nie automobilky odijdu, pretoze vlada im neposkytne financny stimul, lebo im skoncia alebo skoncili danove prazdniny a fabriky presunu o par stoviek km na vychod.
Jednoducho nam pracu nedokaze zariadit ani jeden politik
Ak pojdes volit, tak ver tomu, ze vzdy ten tvoj koho si zvolis je podvodnik, klamar a zlodej, ktory prave teba podvadza klame a okrada.
Ako povedal slota, do tankoch a nie na budapest ale na parlament, lenze jak som nedavno pocuval tlacovku v jednej reg. TV tak slota hovoril, ze pocet tankov na slovensku je 0, takze uz ani do tankoch nemozeme ist :)

Toto sa deje vo vsetkych krajinach sveta, ze sa neskutocne vsetko rozkrada, lenze niekde to vedia stimulovat, ze sa aj ludia maju dobre, napr. Rakusko, Svajciarsko.

Ak by sme chceli nejaku zmenu, tak by sme museli vytvorit raz taku revoluciu ako bola v 1989, pretoze tych par 10 ludi co pride na namestie je o hovne
Pikoška
03.03.12,06:39
To Fero 11, o hovne je celý tento stav spoločnosti.A nie pár 10 ľudí, ale pár 100 ľudí v uliciach. A to sú tí, čo nedrístajú, ale svoj postoj k potrebným zmenám aj vyjadrujú. Prednedávnom pán minister Lipšic povedal, že polícia je na jednej lodi s protestujúcimi. Ak by to bola pravda, nebolo by ťažkoodených policajtov v uliciach viac ako protestujúcich. A nevozili by so sebou to stupídne vodné delo, pretože v uliciach sú ľudia s holými rukami. No a možno so zopár vajcami. To len ako pečiatka pre tých, čo nepostrehli, že tam - teda pred centrálami, boli občania vyjadriť svoj názor na spôsob ich vládnutia. V ČR vyšla do ulíc mládež a tá slovenská sa má opäť od koho učiť. Ak chcú najmä mladí zmeniť svet.
misomiso
03.03.12,07:30
Ako som vcera pozeral zabery vo vecernych spravach, tak - no - necham sa nikoho dotknut - ale ti, co tam naposlady boli mi napripadali ako normalni ludia. Skor ako ludia zozbierani z krciem, s naozaj dost podpriemernym IQ, nechcem pouzit nejaky hanlivy vyraz, ale take to spodne 1% spolocnosti.

Samozrejme, ako divak TV som bol odkazany na zabery, ktore mi poskytla televizia, netvrdim, ze mozno medzi nimi nebol zamoesany niekde nejaky univerzitny profesor - teoreticky.

Ale to mi celkom koresponduje s tym, co tu stale tvrdim - oni sice demostruju, ale nevedia co chcu. Je to absurdne. Take tie poziadavky - napriklad zrusenie trestnopravnej imunity - ale ved to maju niektore politicke strany v programe ako prioritu a o tyzden su volby. Tak aky problem?

Nezabudajte na uplne zakladny rozdiel medzi 1989 a 2012. V 1989 sme nemohli rozhodovat vo volbach, revolucia bola nevyhnutna. Dnes mozeme rozhodovat vo volbach, staci tu moznost vyuzit (hoci evidentne velka cast obyvatelstva ju nevyuziva).

A ze nedokazame niektorych politikov vopred prekuknut? Ze slubuju a potom kaslu na nas a kradnu? No tak to ale smola, s tym sa uz tazko da nieco robit. Je dost analogicke s tym, ze za sociku ak sme chceli auto, bola to Skoda. Dnes si mozes kupit od Dacia az po Hummer, vyber obrovsky. Nic to ale nemeni na tom, ze motoristi si stazuju, ze vplyvom krizy a setrenia uz dnes vsetky automobilky kvalitu flakaju a aj tie kedysi najspolahlivejsie auta sa casto kazia.


No tu ale nepomoze nic, iba si vzdy vybrat to (pre mna) najvhodnejsie.


A take tie drisky - ze - riadme si krajinu sami - to je uplne to iste, ako keby sme povedali ze vyrabajme si auta sami, ved kazdy ma doma v garazi nejaky ten zverak pilnik a sroubovak.
Zauzana
03.03.12,08:31
Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...nechcem sa ťa dotknúť, ale si jeden z miliónov ľudí, ktorým chýbajú informácie a ktorí sa topia v /slušne povedané/ problémoch a nevedia ako sa z nich dostať, tak sa točia v bludnom kruhu. Čo vieš ešte o cieľoch hnutia protestgorila? Čo vieš o systéme fungovania štátov ako napr. Švajčiarska, Islandu? Myslíš, že je to nereálny spôsob spravovania vecí verejných? Čo vieš o možnosti riadenia štátu úradníckou vládou?.....
...a ešte nakoniec: určite by som si nikdy nedovolila na základe záberov kamier hodnotiť IQ ľudí, ktorých nepoznám, s ktorými som sa nikdy osobne nestretla a nikdy nerozprávala...to iba na seba prezrádzaš vlastnú mieru inteligencie...:o
misomiso
03.03.12,08:40
Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...nechcem sa ťa dotknúť, ale si jeden z miliónov ľudí, ktorým chýbajú informácie a ktorí sa topia v /slušne povedané/ problémoch a nevedia ako sa z nich dostať, tak sa točia v bludnom kruhu. Čo vieš ešte o cieľoch hnutia protestgorila? Čo vieš o systéme fungovania štátov ako napr. Švajčiarska, Islandu? Myslíš, že je to nereálny spôsob spravovania vecí verejných? Čo vieš o možnosti riadenia štátu úradníckou vládou?.....
...a ešte nakoniec: určite by som si nikdy nedovolila na základe záberov kamier hodnotiť IQ ľudí, ktorých nepoznám, s ktorými som sa nikdy osobne nestretla a nikdy nerozprávala...to iba na seba prezrádzaš vlastnú mieru inteligencie...:o

Na to, preco Slovensko nemoze fungovat tym istym modelom, ako Svajciarsko som uz odpovedal. Nebudem sa opakovat.

A kto vyberie tu uradnicku vladu? Iba Gorily, ktore su teraz v parmalente. Kto iny? Nie je lepsie vybrat rovno riadne zvolenych zastupcov na 4 roky?

A neviem, na zaklade coho sa domnievas, ze mam problemy. Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat.

Prave preto by som bol nerad, keby sme spadli z dazda pod odkvap.
Pikoška
03.03.12,08:51
Ahoj miso, nerob si starosti, Ty sa nikoho dotknúť nemôžeš. Je dobré, že vieš žiť v sladkej nevedomosti, stačí Ti k tomu pozrieť zopár TV záberov z našej verejnoprávnej, ľudu oddanej a ešte možno aj inej mediálnej kampane. Podľa teba o všetkom rozhodneme vo voľbách. A doteraz sa brániš zverejneniu Tvojho výberu tých, čo zmenia chod nášho Slovenska. Asi by tí, podľa Teba jednopercentní opilci na protestoch, mali prísť pred svojich straníckych uchádzačov, pohladkať ich po tváričke, poprosiť - už nekradnite, národ nemá čo jesť, buďte spravodliví, a my Vám to v tejto sekunde uveríme a budeme Vás ľúbiť. Na večné časy a nikdy inak. Aj tak sa dá.
A ak Ty dnes celkom nahlas a verejne povieš, že Slovensko nemá žiadne vážne problémy, tak si sa práve vrátil z pralesa, alebo máš hrošiu kožu. Ak Ty sa máš ako prasa v žite, tak vedz, že mnohí už dávno nemajú ani žito, ani prasa. Teda vlastne zopár prasiatok by sa našlo, len ich porážka by bola protizákonná a v podstete sú nejedlé. Peknú sobotu a oddychuj, Čína je ďaleko a cesta náročná.
misomiso
03.03.12,08:54
Misomiso...chýba ti nadhľad, vízia, možno viera, že svet môže byť lepší a fungovať aj na iných princípoch, ako momentálne funguje...:o

Praveze mam aj vieru aj viziu. Ked sa na tomto svete budem spravat eticky, caka ma spolocnost, v ktorej uz nebudu ziadne nezhody, ani problemy.

Na tomto svete to bohuzial dosiahnutelne nie je a nikdy nebude. To, ze tu zopar ludi kradne je este nic, proti tomu, co nas caka. Zacnu dochadzat energie, bude coraz vacsi problem s potravinamy. Bude nam coraz vacsia zima a budeme mat coraz vacsi hlad.
trisestri
03.03.12,08:56
presne ako som pisal,zase pravicovy zlepenec chce skrtat najchudobnejsim-skrtat davky,stopnut valorizaciu dochodkov,zvysit dph a ceny,zaviest dane na energie ako v cesku,cim sa zvysia uz tak ich neunosne ceny a mnohe dalsie zas a znova a znova pre tych najchudobnejsich,pravica nema ani najmensiu chut setrit na mrhani penazi v statnej a verejnej sprave,lebo vraj nie je ochota ministrov,tak imm skrtnem 20% a musia to akceptovat,alebo odstupit,taky sopliak co sa hra na odbornika a o ekoonomike nema sajnu-jedina cesta je skrtit vydavky na statnu a verejnu spravu,inak sa z toho marazmu nedostaneme-ved je to chore ze najlepsie podnikatelske istoty je byt prisaty na statnych zakazkach,my potrebujeme take podnikanie,ktore bude motivovane tvorit zdroje,nie iba sa na nich prizivovat http://ekonomika.sme.sk/c/6283575/ludovit-odor-setrenie-sa-dotkne-vacsiny-ludi.html
misomiso
03.03.12,08:57
Ak Ty sa máš ako prasa v žite, tak vedz, že mnohí už dávno nemajú ani žito, ani prasa.

Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.
Zauzana
03.03.12,09:02
......"Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat." :eek:

....hlavne by bolo treba pocestovať po rodnej zemi...a až potom sa kvalifikovane vyjadrovať k téme problémov Slovenska!
220870
03.03.12,09:27
Nadviažem na Zuzana a pridám veľmi tefné pomenovanie dejín aj súčasnosti od Andreas Popp.Odporúčam prečítať celé aj s priloženými videami.A tým ktorým sa chce aj trošičku pootvoriť oči a mierne porozmýšlať.Večer o 19:00 si pustite správy a môžete ďalej milovať svojho oblúbenca ,ktorý sa vám bude z obrazovky škeriť do ksichtu .Potom tý, ktorý to pochopia , hlasno tak ,aby to počuli aj susedia povedzte IÁIÁIÁ.Tý čo nepochopia béééé...béééé...bééé.Zostante ďalej ovečkami svojho oblúbenca.
http://ac24.cz/zvidavy-vincenc/289
ilona
03.03.12,09:28
Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.

Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
misomiso
03.03.12,09:41
A doteraz sa brániš zverejneniu Tvojho výberu tých, čo zmenia chod nášho Slovenska.

Vobec sa nebranim. Ide ale o to, co myslis pod "zmenia chod". Ak tym myslis to, co vacsina ludi - teda kto nas dovedie k prosperite, tak ta musim sklamat, k prosperite sa musime dopracovat kazdy sam. Ani mne firmu nevybudovala ziadna politicka strana, musel som to pracne spravit sam. Az v dospelom veku som sa zacal ucit po anglicky (pretoze komunistom vyhovovalo, ze sme ostali sprosti), stalo ma roky zivota, boli to tisicky hodin prace + nejake financie. Zatial co ini vysedavali v krcme a teraz kricia na namestich, ze nic nemaju. Necakal som, kym za mna tieto veci urobi HZDS, SMER, SDKU alebo KDH.

Rovnako ani teraz necakam, ze za mna bude niekto riesit moje problemy a povinnosti. Mne staci, ak mi ten, kto vedie stat mi nebude hadzat polena pod nohy. Ked za to, ze ludom davam pracu ma nebude populisticky nazyvat vykoristovatelom a pri tom bude popijat s miliardarom Hascakom Coca Colu a dohadovat si svoje vlastne ksefty.

Z toho vsetkeho, co tu na Slovensku mame mi vychdza ako najmensie zlo KDH. Ako vidis, nemam problem probelm, napriek tomu, ze volby su tajne a vacsina ludi povazuje za svoje pravo taketo veci nezverejnovat.
misomiso
03.03.12,09:44
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.

Tak toto hadam nemyslis vazne. Boli X-krat vo vlade a neriesili to ani za mak, neriesili nic okrem vlastneho kradnutia.

Dobre to pomenoval jeden politolog - ze ked sa SNS nedostane do parlamentu, tak odpadne subjekt, ktoreho ani nemusite odpocuvat, aby ste zistili, ze kradne.

Ak by sa nedostali do parlamentu, tak by Slovensku svitla iskierka nadeje na lepsiu buducnost.
misomiso
03.03.12,09:57
......"Nemam ziadne problem a ani Slovensko nema ziadne vaznejsie problemy. Mame sa v podstate ako prasce v zite. Tym, ktori si myslia opak odporucam cestovat." :eek:

....hlavne by bolo treba pocestovať po rodnej zemi...a až potom sa kvalifikovane vyjadrovať k téme problémov Slovenska!

Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.

Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka - hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.

V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon.

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku.

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle.
trisestri
03.03.12,10:08
Ako som vcera pozeral zabery vo vecernych spravach, tak - no - necham sa nikoho dotknut - ale ti, co tam naposlady boli mi napripadali ako normalni ludia. Skor ako ludia zozbierani z krciem, s naozaj dost podpriemernym IQ, nechcem pouzit nejaky hanlivy vyraz, ale take to spodne 1% spolocnosti.

Samozrejme, ako divak TV som bol odkazany na zabery, ktore mi poskytla televizia, netvrdim, ze mozno medzi nimi nebol zamoesany niekde nejaky univerzitny profesor - teoreticky.

Ale to mi celkom koresponduje s tym, co tu stale tvrdim - oni sice demostruju, ale nevedia co chcu. Je to absurdne. Take tie poziadavky - napriklad zrusenie trestnopravnej imunity - ale ved to maju niektore politicke strany v programe ako prioritu a o tyzden su volby. Tak aky problem?

Nezabudajte na uplne zakladny rozdiel medzi 1989 a 2012. V 1989 sme nemohli rozhodovat vo volbach, revolucia bola nevyhnutna. Dnes mozeme rozhodovat vo volbach, staci tu moznost vyuzit (hoci evidentne velka cast obyvatelstva ju nevyuziva).

A ze nedokazame niektorych politikov vopred prekuknut? Ze slubuju a potom kaslu na nas a kradnu? No tak to ale smola, s tym sa uz tazko da nieco robit. Je dost analogicke s tym, ze za sociku ak sme chceli auto, bola to Skoda. Dnes si mozes kupit od Dacia az po Hummer, vyber obrovsky. Nic to ale nemeni na tom, ze motoristi si stazuju, ze vplyvom krizy a setrenia uz dnes vsetky automobilky kvalitu flakaju a aj tie kedysi najspolahlivejsie auta sa casto kazia.


No tu ale nepomoze nic, iba si vzdy vybrat to (pre mna) najvhodnejsie.


A take tie drisky - ze - riadme si krajinu sami - to je uplne to iste, ako keby sme povedali ze vyrabajme si auta sami, ved kazdy ma doma v garazi nejaky ten zverak pilnik a sroubovak.

asi si nepozeral zabery ako francusky prezident zdupkal pred protestujucimi,asi si nevidel ani zabery z Grecka kde hadzali dlazobne kocky,zapalne flasy a zabery z dalsich krajin,nase protesty sa ti nepacia pritom je to sumienka
misomiso
03.03.12,10:27
asi si nepozeral zabery ako francusky prezident zdupkal pred protestujucimi,asi si nevidel ani zabery z Grecka kde hadzali dlazobne kocky,zapalne flasy a zabery z dalsich krajin,nase protesty sa ti nepacia pritom je to sumienka

V kazdej krajine sa najde zberba, ktorej sa nechce pracovat, a ktora by bola rada, keby na cele statu bol niekto, kto ich bude "zivit". Takito sa mozrejme potom hadzu vajcia aj na normalnych politikov, tam staci, aby sa politik "previnil" tym, ze nechce zivit darmozracov.

Na tychto ludi sa potom v protestoch nabalia aj niektore ine skupiny, a nechaju sa demagogicky malipulovat, ale to je zbytocne rozoberat. Skratka - nespokojnost v spolocnosti bude vzdy, je fajn,ze su mozeme slobodne vyjadrovat, za sociku sme nemohli, no na druhej strane proti chuliganom, ktori sa chodia vsade iba vyburit a nicit majetok treba zasiahnut.
korela
03.03.12,10:33
Praveze mam aj vieru aj viziu. Ked sa na tomto svete budem spravat eticky, caka ma spolocnost, v ktorej uz nebudu ziadne nezhody, ani problemy.

Na tomto svete to bohuzial dosiahnutelne nie je a nikdy nebude. To, ze tu zopar ludi kradne je este nic, proti tomu, co nas caka. Zacnu dochadzat energie, bude coraz vacsi problem s potravinamy. Bude nam coraz vacsia zima a budeme mat coraz vacsi hlad.
Dnes je reálna možnosť, aby Zem uživila 12 miliárd ľudí. A že prečo je svet taký aký je? Nuž ...
Inak Zem "unesie" až 50 miliárd ľudí.
Žime pre prítomnosť.
trisestri
03.03.12,10:34
Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.


Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba

pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka -

hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.


V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon.

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku.

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle.

ty sa pozeras len svojim zjedodusenym uhlom pohladu,vidis iba to co chces vidiet,ano mozno 70% ludi sa ma dobre,len mnohy z nich aj dedili aj pracovali za hranicami aj mali 2-3 zamestnania,pozeraj viac tn a publicisticke relacie,Modre z neba a podobne-tam sa dozvies ze ne kazdy zije v luxuse a blahobyte,pre teba tu nie su ani bezdomovci,ludia ktory nemaju na lieky,na zakladne zivotne potreby adt-ano mozeme mat aj taky uhol pohladu ze mozme byt radi ze nedochneme od hladu ako v Afrike,lenze my zijeme v EU,pred nami z postkomunistickych krajin v zivotnej urovni boli iba vychodny nemci a cesi,teraz za nami su iba bulhari a rumuni-chlape mas klapky na ociach,vnimas realitu sposom ked ja sa mam dobre,tak sa vsetci maju fajn a maju blahobyt a nadavas na komancov ale sam zmyslas totalitne-ludia drzte hubu a krok lebo ja sa mam fajne a vam musi byt tiez fajn-naco potom je dobra demokracia ked mame drzat hubu a krok,ked nas maju uspokojit moznosti vhodit obalku raz za 4 roky a cusat-nuz ked my obcania nemame ziadny vplyv tak naco nam trebalo demokraciu-tebe vyhovuje len to ze mozes podnikat,len to je omyl demokracia nie je iba o slobode podnikania,toto je o mnohych slobodach a pravach,aspon by malo byt.
Ja sa nemam zle,ale urcite si nemyslim ze vsetci sa maju fajn a urcite nebude fajn ak sa krajina neposunie vpred v obcianskych aktivitach a ak sa nezastavi drancovanie krajiny-prave pre lahostajnost mnohych sme tam kde sme a si protirecis,tak ako 88ka,raz ze ludia sa maju dobre a stat sa nebude starat ze kazdy sa musi sam zabezpecit ,tak co myslis ta velka cast ma sa dobre preto ze cakali na stat ze ich zabespeci? asi nie,blbost
A rozpravanie starych rodicov,trochu od veci,snad sme sa neposunuli v case o 100 rokov dozadu,zijemu tu a teraz,ako ale to ze kolko z tych domov a bytov sa postavilo alebo rozostavalo za komunistov to nejak nespominas-vzdy pises ako ti to pasuje-oni stary rodicia tvrdo makali a malo z toho mali a teraz vobec malokto chce makat na pode-najviac biedy bolo za Masaryka ak nepocitam Rakusko-Uhorsko a to bol kapitalizmus-nic nie je cierne a biele a spolocensky vyvoj je komplikovany a ak statna moc funguje zle je na obcanoch aby sa postavili na odpor,nie je to o tom ze stat sa o nich ma postarat,ale ide o vytvorenie podmienok v zmysle Listiny ludskych prav a ustavy
ilona
03.03.12,10:40
Tak toto hadam nemyslis vazne. Boli X-krat vo vlade a neriesili to ani za mak, neriesili nic okrem vlastneho kradnutia.

Dobre to pomenoval jeden politolog - ze ked sa SNS nedostane do parlamentu, tak odpadne subjekt, ktoreho ani nemusite odpocuvat, aby ste zistili, ze kradne.

Ak by sa nedostali do parlamentu, tak by Slovensku svitla iskierka nadeje na lepsiu buducnost.
Misomiso, ja si pamätám, že to riešila jedine SNS, no KDH a ostatné strany ich nepodporili, lebo by to bola diskriminácia a čo by povedala EUROPA. Veľmi dobre si pamätám, ke´d Slota navrhol, aby sa im nevyplácali dávky v hmotnej núdzi, ktoré aj tak minú na alkohol a cigarety ,ale aby dostali niečo kde sa im budú zapisovať nákupy, aby sa z týchto dávok najprv zaplatil nájom, škola atď. No prvoradé bolo vstup do EU a všetky strany boli proti.
trisestri
03.03.12,10:41
V kazdej krajine sa najde zberba, ktorej sa nechce pracovat, a ktora by bola rada, keby na cele statu bol niekto, kto ich bude "zivit". Takito sa mozrejme potom hadzu vajcia aj na normalnych politikov, tam staci, aby sa politik "previnil" tym, ze nechce zivit darmozracov.


Na tychto ludi sa potom v protestoch nabalia aj niektore ine skupiny, a nechaju sa demagogicky malipulovat, ale to je zbytocne rozoberat. Skratka - nespokojnost v spolocnosti bude vzdy, je fajn,ze su mozeme slobodne vyjadrovat, za sociku sme nemohli, no na druhej strane proti chuliganom, ktori sa chodia vsade iba vyburit a nicit majetok treba zasiahnut.

a vies ze aj komunisti nazyvali nespokojencov a demonstrantov zberbou, chuliganov, čvargou,asocialou a pod? /aj hipies svojho casu v USA,len za tou ich kritikov stali militanti co podporvali vojnu a zarabali na nej-takze kto je chuligan,kto nosi dlhe vlasy a hadze dlazobne kocky,alebo ten co je bohaty,hovori a sprava sa distigvovane,je uhladany a pritom zaraba na zhadzovani napalmu na nevinne a bezbranne deti/
Excise Duty
03.03.12,10:46
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
Prepáč, že Ťa oslovím Mária (spomenul som si na jeden Slovákmi obĺúbený TV seriál), aj keď Tvoj nick znie Zauzana. Nech je tak, ako to skončí, (aj vďaka Tvojej logike) aký je reálny volebný výsledok nastávajúcich volieb? Nech sa tankista dostane do parlamentu aj vďaka Tvojej zvrátenej logike, jeho výsledok bude plus mínus 5 %, to mu nedáva ani koaličný potenciál, totiž ani Red Bull už oň nestojí ako o koaličného partnera. Ty zmárniš svoj hlas, pralinka bude sedieť v parlamente, externe bude nasávať a Tvoje zvrátené očakávania mu budú ukradnuté. Jemu je totiž ukradnutá aj spisovná slovenčina, hoci on sa hrá na veľkého Slováka a ktorú on dennodenne przní, jemu stačí, že bude poberať aj naďalej poslanecký plat, pripomínam, že aj z Tvojich peňazí ako daňového poplatníka a na základe Tvojho geniálneho rozhodnutia.
lujza.j
03.03.12,10:52
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.
:eek::eek::eek:
korela
03.03.12,10:53
Pre tento problém sa vážne zamýšľam , že idem voliť Slotu. Všetky strany ak sa dostanú do parlamentu zabudnú na sľuby / bude sa kradnúť ďalej, zabudnú na sľuby,nič na tom nezmeníme/ ale som presvedčená, že keby SNS mala nejaké to väčšie % že tento problém by sa začal riešiť.

Vieš hrať šach?
Katy a R
03.03.12,10:56
A čo ešte tak Vinca Lukáča .. ???? (našťastie tuším nekandiduje)
korela
03.03.12,11:03
Kto pozeral poslednú lampu? Bútora pri odpovedi koho bude voliť povedal, že ...keď sa Bugárovi teraz stalo niečo zlé (nie je to doslovné). Čo sa mu prihodilo?
misoft
03.03.12,11:05
Dokončime revolúciu!
Súdruh Lenin, kde že si?
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
ilona
03.03.12,11:20
Prepáč, že Ťa oslovím Mária (spomenul som si na jeden Slovákmi obĺúbený TV seriál), aj keď Tvoj nick znie Zauzana. Nech je tak, ako to skončí, (aj vďaka Tvojej logike) aký je reálny volebný výsledok nastávajúcich volieb? Nech sa tankista dostane do parlamentu aj vďaka Tvojej zvrátenej logike, jeho výsledok bude plus mínus 5 %, to mu nedáva ani koaličný potenciál, totiž ani Red Bull už oň nestojí ako o koaličného partnera. Ty zmárniš svoj hlas, pralinka bude sedieť v parlamente, externe bude nasávať a Tvoje zvrátené očakávania mu budú ukradnuté. Jemu je totiž ukradnutá aj spisovná slovenčina, hoci on sa hrá na veľkého Slováka a ktorú on dennodenne przní, jemu stačí, že bude poberať aj naďalej poslanecký plat, pripomínam, že aj z Tvojich peňazí ako daňového poplatníka a na základe Tvojho geniálneho rozhodnutia.
Uf, či ste sa do mňa pustili. Ja som len napísala, že sa vážne zamýšľam a nie že idem voliť. Presne si to napísal v tomto článku, všetkým poslancom sú ukradnuté sľuby ktoré dali voličom a niektorí si naivne myslia že ich splnia. Moju logiku na voľby som už v niektorom príspevku písala, že vznikne nový zlepenec ktorý bude zase trvať možno už len pol roka a tak to pôjde ďalej a budeme robiť len na voľby a uťahovať opasky atď. Všetkým im stačí, že budú poberať poslanecký plat z naších peňazí a všetko komplikovať ako terajšia vláda, že sa už nevieme ani zorientovať v tých debilinách ktoré vymýšľajú. Možno ak sa niekto zamyslí že či by nemal voliť KDH, alebo SaS,... možno ich rozhodnutia sú oveľa " genialnejšie " ako moje.
misomiso
03.03.12,11:25
a vies ze aj komunisti nazyvali nespokojencov a demonstrantov zberbou, chuliganov, čvargou,asocialou a pod? /aj hipies svojho casu v USA,len za tou ich kritikov stali militanti co podporvali vojnu a zarabali na nej-takze kto je chuligan,kto nosi dlhe vlasy a hadze dlazobne kocky,alebo ten co je bohaty,hovori a sprava sa distigvovane,je uhladany a pritom zaraba na zhadzovani napalmu na nevinne a bezbranne deti/

Tych, co zarabaju na zhazdovani alebo aj na vyrobe napalmu netreba volit. Ja na tom nezarabam, a snazim sa takych nevolit, to je vsetko co v tomto mozem urobit.
trisestri
03.03.12,12:04
Tych, co zarabaju na zhazdovani alebo aj na vyrobe napalmu netreba volit. Ja na tom nezarabam, a snazim sa takych nevolit, to je vsetko co v tomto mozem urobit.

z toho ta ani neobvinujem,len poukazujem na to ze spolocnost,hodnoty a vztahy su vec komplikovana a neplati pausalizovanie,alebo jednoduchy a jednofarebny pohlad-viem ze je idealisticke si mysliet ze sa da nastolil absolutna spravodlivost,ale spolocnost by mala mat nejake pravidla ktore by mali platit pre vsetkych rovnako /skoda ze je to iba vynimka ze zatkli policajtov ktory ubili bezdomovca,aj ked sa previnil,mali postupovat zakonou cestou-ano tak by to malo byt,aj bezdomovec ktory spacha prietupok ma byt chraneny pred svojvolnou pomstou-skoda ze je to vynimka/a ludia si maju vyzadavot dodrziavanie pravidiel a vytvarania podmienok pre slusnu existenciu-lebo inak tu rastie podhubie pre anarchiu a dlhodoby tlmeny pocit krivdy moze viest k stavu spolocenskych nepokojov na ktore moze doplatit vela nevinych ludi
lujza.j
03.03.12,12:31
vinco je síce fuč, ale hokejista kandiduje....
Pikoška
03.03.12,12:32
Vobec sa nebranim. Ide ale o to, co myslis pod "zmenia chod". Ak tym myslis to, co vacsina ludi - teda kto nas dovedie k prosperite, tak ta musim sklamat, k prosperite sa musime dopracovat kazdy sam. Ani mne firmu nevybudovala ziadna politicka strana, musel som to pracne spravit sam. Az v dospelom veku som sa zacal ucit po anglicky (pretoze komunistom vyhovovalo, ze sme ostali sprosti), stalo ma roky zivota, boli to tisicky hodin prace + nejake financie. Zatial co ini vysedavali v krcme a teraz kricia na namestich, ze nic nemaju. Necakal som, kym za mna tieto veci urobi HZDS, SMER, SDKU alebo KDH.

Rovnako ani teraz necakam, ze za mna bude niekto riesit moje problemy a povinnosti. Mne staci, ak mi ten, kto vedie stat mi nebude hadzat polena pod nohy. Ked za to, ze ludom davam pracu ma nebude populisticky nazyvat vykoristovatelom a pri tom bude popijat s miliardarom Hascakom Coca Colu a dohadovat si svoje vlastne ksefty.

Z toho vsetkeho, co tu na Slovensku mame mi vychdza ako najmensie zlo KDH. Ako vidis, nemam problem probelm, napriek tomu, ze volby su tajne a vacsina ludi povazuje za svoje pravo taketo veci nezverejnovat.Ja som rovnako nemala problém zverejniť, že budem voliť KSS.A v čom si želám zmeniť chod Slovenska? V smerovaní. Od zlodejiny, korupcie, mafie v bielych golieroch, vládnutia finančných skupín, k aspoň čiastočne lepšiemu a spravodlivejšiemu systému pre občana. Snáď nechcem až tak veľa. Možno čiastkové dosiahnutia spravodlivosti sú už na obzore, možno budú aj výraznejšie.
http://prestavka.sk/2-22015/SUDY:-Zalobu-spolupracovnika-Penty-na-Facebook-bratislavsky-sud-zamietol.xml

P.S. A ak si myslíš, že si jediný, čo dosiahol svoje osobné úspechy vlastnou prácou, tak sa skľudni. Ani mne, a mne podobným nepadali pečené holuby bezprácne. Ani na kontá nám neposielali mafiánci, zapredanci, či iní zlodeji, čo rozkradli náš majetok všimné. Takže tak, milý miso. Nadčlovekom tu bol jar88, a zdá sa, že ho vždy pri jeho odmlke nahradíš.
pivko
03.03.12,12:40
misomiso KDH ? a najmenšie zlo ? Vśak keď toho K....A vidím ako zalamuje rukami tak ma ide rozdrapiť. Svatuškár sa spamatal že ma vrátiť byt až potom ako bolo jasné že budú predčasné voľby.
K SaS len toľko že jednoznačne to na Riša Kočner narafičil , chybu spravil aj Rišo že sa s nim vobec stretol ,ale to zase nije až taký dovod aby som nevolil Sas.
lujza.j
03.03.12,12:43
ja fakt neviem koho aj by som chcela, ale koho:rolleyes:
Pikoška
03.03.12,12:46
Typickym obrazom dnesneho Slovenska je 160- kilovy Cigan s cigaretou v ruke, ktory hromzi do kamery, ze nema ani na zakladne potraviny a nema dat co jest detom.

Chudoba inak vyzera.Ak je toto práve príklad Tvojho ponímania chudoby na Slovensku, tak potom mi prepáč, ale Chudoba Tvojho ducha Ti viac pochopiť zrejme nedovolila. Ak ja hovorím o chudobe, tak 160 kilový Róm mi určite neprejde podvedomím. V rámci toho starého a múdreho: Sýty hladnému neverí, je s Tebou diskusia absolútne zbytočná.
misomiso
03.03.12,12:47
Ja som rovnako nemala problém zverejniť, že budem voliť KSS.A v čom si želám zmeniť chod Slovenska? V smerovaní. Od zlodejiny, korupcie, mafie v bielych golieroch, vládnutia finančných skupín, k aspoň čiastočne lepšiemu a spravodlivejšiemu systému pre občana. Snáď nechcem až tak veľa. Možno čiastkové dosiahnutia spravodlivosti sú už na obzore, možno budú aj výraznejšie.
http://prestavka.sk/2-22015/SUDY:-Zalobu-spolupracovnika-Penty-na-Facebook-bratislavsky-sud-zamietol.xml

P.S. A ak si myslíš, že si jediný, čo dosiahol svoje osobné úspechy vlastnou prácou, tak sa skľudni. Ani mne, a mne podobným nepadali pečené holuby bezprácne. Ani na kontá nám neposielali mafiánci, zapredanci, či iní zlodeji, čo rozkradli náš majetok všimné. Takže tak, milý miso. Nadčlovekom tu bol jar88, a zdá sa, že ho vždy pri jeho odmlke nahradíš.

Mas na to pravo. Ak chces taku spravodlivost, - ako napriklad v Severnej Korei, kde vsetci maju holu rit, okrem vladnucich pohlavarov, (v tom je ta spravodlivos, tze ked ja mam holu rit, tak nech aj sused ma iba holu rit, aby mu nebolo co zavidiet).
misomiso
03.03.12,12:51
misomiso KDH ? a najmenšie zlo ? Vśak keď toho K....A vidím ako zalamuje rukami tak ma ide rozdrapiť. Svatuškár sa spamatal že ma vrátiť byt až potom ako bolo jasné že budú predčasné voľby.
K SaS len toľko že jednoznačne to na Riša Kočner narafičil , chybu spravil aj Rišo že sa s nim vobec stretol ,ale to zase nije až taký dovod aby som nevolil Sas.

Samozrejme, v ramci demokracie a slobody mas na to pravo. Ja ho volit nebudem, pretoze by som sa prepadol od hanby, keby som mal opat prededu Narodnej Rady, ktory chodi ranajkovat k takym "kamaratom" ako je Kocner, nechava si od nich recenzovat svoje blogy a radi sa s nimi, ako podvadzat svojich koalicnych partnerov.

A SAS urcite nebudem volit aj preto, ze si nemyslim, ze by sme si mali zelat takuto "libaralnu" buducnost http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260795-poslal-jsem-svou-pritelkyni-do-nebe-za-kocourem-vypovedel-slovak-u-soudu.html?ref=ostatni-clanky
pivko
03.03.12,12:54
Samozrejme, v ramci demokracie a slobody mas na to pravo. Ja ho volit nebudem, pretoze by som sa prepadol od hanby, keby som mal opat prededu Narodnej Rady, ktory chodi ranajkovat k takym "kamaratom" ako je Kocner, nechava si od nich recenzovat svoje blogy a radi sa s nimi, ako podvadzat svojich koalicnych partnerov.

A SAS urcite nebudem volit aj preto, ze si nemyslim, ze by sme si mali zelat takuto "libaralnu" buducnost http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260795-poslal-jsem-svou-pritelkyni-do-nebe-za-kocourem-vypovedel-slovak-u-soudu.html?ref=ostatni-clanky
komu niet rady tomu niet pomoci , voľ si toho hajzla čo bude 4 roky Ficovi riť lízať.
To čo je za pravica že sa spojí s ........
trisestri
03.03.12,12:59
nuz furt lepsie ako falosny poskok mafiana,namieste toho kto voli takeho prehniteho hada,ktory mimochodom komu lizal rit ked robil na ministerstve?
trisestri
03.03.12,13:01
na mieste toho kto voli mafiansku sektu sas tak radsej nekomentujem volicov ziadnej z inych stran,lebo volit sektu fetakov,buzerantov,farizejov a mafianskych kamaratov na to treba silny zaludok
trisestri
03.03.12,13:03
volit kss,to snad nemyslis vazne? a mimo ineho ten hlas je prepadnuty
trisestri
03.03.12,13:05
este poznamocka nemame ani pravicu,ani lavicu,ale budis-v europe uz take koalicie boli,aspon by jeden druhemu lepsie pozerali na paprce e
misomiso
03.03.12,13:35
komu niet rady tomu niet pomoci , voľ si toho hajzla čo bude 4 roky Ficovi riť lízať.
To čo je za pravica že sa spojí s ........

No nazory na politiku sa sa daju vyjadrit aj vecne bez vulgarizmov.

Ja uz som tu 100 x napisal, ze pre mna su volby vzdy volbou mensieho zla. V tomto kontexte nepovazujem ani Fica za katastrofu, pretoze ti, co nas mali od neho ochranit prave teraz predvidli, ako sa to robit urcite nema. Cize rad by som sa zaobiseil bez Fica ak by boli lepsia alternativa.

Ked da vacsina ludi na Slovensku hlas KDH, vies dobre, ze sa zaobidu aj bez toho, aby lizali Ficovi rit. Ale to sa nestane, aspon trocha realizmu by sme mohli prejavit aj vtakychto virtualnych debatach.

Teda politika je o tom, co vzide z vysledku volieb, o tom, co je realne mozne, a nie o tom, o com ja alebo ty snivame.

Ja osobne si neviem teraz predstavit vhodnejsiu koaliciu pre Slovensko, ako je SMER-KDH. Samozrejme, KDH to v srednodobom casovom horizonte poskodi, pretoze Fico na nich pred dalsimi volbami bude hadzat vsetky neuspechy. To je jasne. Ale napriek tomu, dnes je 2012a nie 2016, dnes ine rozumne rohodnutie nejestvuje.

Trucovat, ze s Ficom nie, nema zmysel. So SAS sa neda, SDKU uplne stratila tvar, a asi sa z toho nespamata, pretoze Dzurinda s Miklosom sa nechystaju do dochodku, Matovic bude rad, ked dostane 6%, navyse je to nevyspytatelne hnutie, nevies, co spravia zajtra. SAS hadam nie, novu stranu miliardarov 99% dufam zrusia, a strany ako Mojsejova tu hadam nebudeme konentovat.

Tak s kym? No so Smerom. Preco nie...
trisestri
03.03.12,13:39
este doplnim,nemyslim ze prave kdh je z tych co by prave ficovi one,skor bude v ich zaujme pozerat mu na paprce a nebyt do poctu ako sns a hzds,ved sa asi aj poucili
Pikoška
04.03.12,06:45
Mas na to pravo. Ak chces taku spravodlivost, - ako napriklad v Severnej Korei, kde vsetci maju holu rit, okrem vladnucich pohlavarov, (v tom je ta spravodlivos, tze ked ja mam holu rit, tak nech aj sused ma iba holu rit, aby mu nebolo co zavidiet).Ešteže moje právo nie je závislé od Tvojej vôle:)
buchač
04.03.12,08:08
Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.

Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka - hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.

V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon.

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku.

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle.

misomiso
Poraďák

Pôvodca textu príspevku: buchač
...hm .....ejha , čo to za názor ............a nechcem ani vyjdriť tie svoje pocity teraz


Ty ma zamerne vzdy chapes tak, ze by si mal o com pisat...

...radšej na určité vety nereagujem ...zasa by som bol takpovediac obvinený ...
pepsikova
04.03.12,08:18
Uz som to tu pisal, prave cestovanie po Slovensku ma uistilo v tom, ze si zijeme ako prasce v zite. Pisal som o tom, ako som nemohol odolat kupit jednu polosamotu na strednom Slovensku.

Je to jednoizbovy dom z nepalenej hliny a kamena + stodola. V jednej malej izbe iba pec, stol, skrina a jedna postel. Dom bol sice napojeny na elektrinu, ale ziadna dlazka - hola zem. Bez vody. Voda 300 m daleko - horsky pramen. V zime ziadna cesta.

V tomto dome iba pred par rokmi zomrela vdova, ktora sama vychovala dve dcery. Tieto dcery sa museli kazdy den brodit snehom do dediny do skoly, alebo museli ostat doma. Teraz uz ziju v dedine, v pomerne peknych domoch, s vodou, TUV a ustrednym kurenim. Samozrejmostou je asfaltovy pristup, TV a dalsie vymozenosti.

Tento dom som nemohol nekupit. Jednak je na nadhernom mieste, ale ja som ho kupil pre jeho pribeh. Doposial som sa neodhodal to zvalit a stavat tam nieco ine. Je to neobyvatelne, ale kazdy rok v lete sa tam raz zatavim a na cely rok nacerpam energiu. Uvedomim si totiz, ako sa mame dobre, ako zijeme na ukor buducich generacii ako prasce v zite. Plytvame energiami a materialovymi zdrojmi, prekurujeme si panelove byty, detom kupujeme cinske plastove hracky na jedno pouzitie a hadzeme ich do kosa.

Dnes aj ta najhudobnejsia matka ma vykureny but, teplu vodu, WC, vytah a este ako samozrejmost povazuje jednorazove plienky a mobilny telefon. ...to faaakt?..:eek:

Cize ak som ja dnes stastny, napriek tomu, ze moj nemecky konkurent sa vozi na 4 x drahsom aute ako ja, ...ako málo stačí ku šťastiu...v podstate aj ja som šťastná, aj keď moji spoludôchodcovia z nemecka, španielska, rakúska majú 5x vyšší dôchodok a pritom sa určite menej naň narobili ako ja...tak som stastny ibe vdaka tomu, ze mam prave nadhlad ...áno, nadhľad je dôležitý...to sa potom všetko ľahšie chápe...a viem si uvedmomit sirsie suvislosti. Prave vdaka domu "domu", ktory som kupil za par korun som nestratil zmysel pre realitu. Kto nema takyto "dom", nech si vypocuje rozpravanie starych rodicov, ako zili, ako spavali vsetci v jednej posteli a bojovali o hole prezite. Samozrejmostou bola tvrda praca od svitu do mrku....tú môžeš zanechať ako dedičstvo svojim deťom, budú vďačné..

Len uz mi prosim nepiste, ako sa mame zle..

...nemáme sa zle, máme sa horšie...
misomiso
04.03.12,08:26
.

...nemáme sa zle, máme sa horšie...

Ja sa mam lepsie. Preto, ze mozem robit nieco, co ma zmysel a zaroven ma to zivi. Preto, ze to mozem robit kvalitne. Za socializmu by som to bud nemohol robit vobec, alebo by som mohol predstierat nejaku pracu pre statny podnik.

Neviem, kde to zijete, ale aj vsetci ludia z mojho okoloa, ktorych poznam sa maju lepsie, ako za socializmu, jednoznacne.
pepsikova
04.03.12,08:37
Ja sa mam lepsie. Preto, ze mozem robit nieco, co ma zmysel a zaroven ma to zivi. Preto, ze to mozem robit kvalitne. Za socializmu by som to bud nemohol robit vobec, alebo by som mohol predstierat nejaku pracu pre statny podnik.

Neviem, kde to zijete, ale aj vsetci ludia z mojho okoloa, ktorych poznam sa maju lepsie, ako za socializmu, jednoznacne...

..máš šťastie...na svoje okolie, máš predsa nadhľad!...lebo ak ja pozriem na moje okolie, sú to samí dôchodcovia, ktorým nestačí na lieky, ani na mlieko, potom sú tu mladé rodiny s 8a pol tisícovým nájmom, ktoré si deti podávajú pri bráne fabriky-aby zarobili v 3-smennej prevádzke, ešte tu mám nezamestnaných mladých, ktorí posedávajú pri kofole-mnohí preto, že nemajú ani len možnosť si niekde požičať peniaze na to, aby mohli ísť zarábať,lebo majú aj chudobných rodičov...no a sú tu aj nejakí, ktorým sa nechce, to je fakt...a ešte k tým rodičom-depresie, tabletky, choroby..prečo asi!...
..tak asi budem musieť vymeniť okolie,tuším, alebo pohľad na svet...lebo nadhľad sa mi nejako nedarí...


...a pokiaľ bolo právo na prácu zakotvené v zákone, mali sme-teda ja a moje okolie, pravidelný príjem..a nebol čas na nadhľady!..
Indeed
04.03.12,08:39
miso-miso skoda tu hadzat svoje perly ducha pred .......

Rozhodne s Tebou suhlasim, že každy je svojho šťastia strojcom,

len musí mať informácie a vedieť ako to svoje šťastie budovat,

a z vysielania sukr.televizii a čítania bulvaru sa to určite nedozvie,

tak sa nečuduj tým, čo hovoria , že je horšie,

oni UVERILI spravodajstvu medií.
pepsikova
04.03.12,08:43
miso-miso skoda tu hadzat svoje perly ducha pred .......

Rozhodne s Tebou suhlasim, že každy je svojho šťastia strojcom,

len musí mať informácie a vedieť ako to svoje šťastie budovat,

a z vysielania sukr.televizii a čítania bulvaru sa to určite nedozvie,

tak sa nečuduj tým, čo hovoria , že je horšie,

oni UVERILI spravodajstvu medií...

..áno, Indy, škoda hádzať sviniam perly...tak presne znie to príslovie...len nadhľad nad vecou a šťastie, ktoré si urobíme sami, nám pomôže...informácie nám prídu samy zaklopať na dvere-a to len tie, presné, pre nás určené...
Pikoška
04.03.12,09:15
Ja sa mam lepsie. Preto, ze mozem robit nieco, co ma zmysel a zaroven ma to zivi. Preto, ze to mozem robit kvalitne. Za socializmu by som to bud nemohol robit vobec, alebo by som mohol predstierat nejaku pracu pre statny podnik.

Neviem, kde to zijete, ale aj vsetci ludia z mojho okoloa, ktorych poznam sa maju lepsie, ako za socializmu, jednoznacne.My žijeme na Slovensku. Teda
ja určite. Ale začínam mať pocit, že Ty si sem vždy odskočíš na kus reči zo Švajcu.
P.S. Alebo vieš čo, daj adresu. Ja sa tam presťahujem.
Pikoška
04.03.12,09:18
miso-miso skoda tu hadzat svoje perly ducha pred .......

Rozhodne s Tebou suhlasim, že každy je svojho šťastia strojcom,

len musí mať informácie a vedieť ako to svoje šťastie budovat,

a z vysielania sukr.televizii a čítania bulvaru sa to určite nedozvie,

tak sa nečuduj tým, čo hovoria , že je horšie,

oni UVERILI spravodajstvu medií.Nenapíšeš štúdiu o budovaní idndividuálneho šťastia? Ja by som tiež chcela byť živnostníkom, sedieť celý deň na internete a kričať do sveta, ako sa mám lepšie. Alebo nedelat a vydelat je recept na šťastie? Možno áno, ale len pre VYVOLENÝCH.
buchač
04.03.12,09:29
Ja sa mam lepsie. Preto, ze mozem robit nieco, co ma zmysel a zaroven ma to zivi. Preto, ze to mozem robit kvalitne. Za socializmu by som to bud nemohol robit vobec, alebo by som mohol predstierat nejaku pracu pre statny podnik.

Neviem, kde to zijete, ale aj vsetci ludia z mojho okoloa, ktorych poznam sa maju lepsie, ako za socializmu, jednoznacne.
...to sú všetci piati , s ktorými dáte stretko na tej polorozpadnutej usadlosti bez vody , elektriky , plynu , prístupovej cesty ....kde na BMW X 6 dorazíte a čerpáte energiu na ďalšie podnikateľské zámery ......

...kua , to sme dosť veľa rokov predstierali tú nejakú prácu ...a aj Tvoji rodičia , keď si v Prahe mohol študovať...kua , ale trieskaš , až to pekné nie je ...

Poznámka :
...zasa som si len to vybral ,čo sa mi hodí ....

...asi rýchlo prišlo k zmene klímy z tej zimy ....oteplenie Ti asi nerobí dobre...
jahoszmsk
04.03.12,09:39
Dokončime revolúciu!
Súdruh Lenin, kde že si?
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
uz ked Lenina spominas... nieco som cital, co si o tom myslis?
http://referaty.atlas.sk/vseobecne-humanitne/dejepis/26635/velka-oktobrova-socialisticka-revolucia
trisestri
04.03.12,09:41
len ci sa nemaju lepsie,lebo ostalo zo socializmu?on nevie porovnat kolko sa vtedy postavilo bytov a domov a kolko teraz-a to som bol vzdy a ostanem antikomunista,lebo terajsi bordel a marazmus je len nasledkom toho ze ekonomika a moc ostali v rukach prez
trisestri
04.03.12,09:44
toho este stale nepochovali?
misomiso
04.03.12,09:46
uz ked Lenina spominas... nieco som cital, co si o tom myslis?
http://referaty.atlas.sk/vseobecne-humanitne/dejepis/26635/velka-oktobrova-socialisticka-revolucia

No je to dejepis, co ine.
lubko6394
04.03.12,09:52
Ja sa mam lepsie. Preto, ze mozem robit nieco, co ma zmysel a zaroven ma to zivi. Preto, ze to mozem robit kvalitne. Za socializmu by som to bud nemohol robit vobec, alebo by som mohol predstierat nejaku pracu pre statny podnik.

Neviem, kde to zijete, ale aj vsetci ludia z mojho okoloa, ktorych poznam sa maju lepsie, ako za socializmu, jednoznacne.

Aj mne to tak pripadá. Problémom však je, že to čo už máme je zajtra už málo, potom si v TV pozrieme pár celebrít a úspešných politikov a biznismenov a už je tu túžba mať zase viac.
Tiež som sa tak správal a žral to aj s navijakom. Asi pred 15 rokmi som si naraz uvedomil, že dostatok peňazí takýmto spôsobom nebude legálne alebo udržateľné asi nikdy a zmenil som priority. Prestal som závidieť iným a zameral sa na to, či niečo naozaj nevyhnutne potrebujem a či po tom naozaj neskonateľne túžim. Takže už nezarábam peniaze za každú cenu, nerobím od svitu do mrku a žijem tak ako to vyhovuje mne. A ono sa to obrátilo, vždy mi zostane vyše na účte ako tam pred mesiacom bolo, semtam si čosi dokúpim, čo ma poteší, splnil som si už asi všetky sny z mladosti. Posledný účet za mobil bol okolo 10 Eur, za net platím 16 a stačí mi to a aj mobil vymením, až ked sa ten môj terajší nadobro odporúča. Koleno si zväčša pečiem sám doma a v reštaurácii som tak 2x ročne. A na pivo som prestal chodiť, lebo aj na terase teraz zakázali fajčiť, tak som si kúpil prepravku do komory...
Poslednú pôžičku som mal z FKSP ešte za mladi, odvtedy kupujem len to, čo sa pokazí.
Takže ak vidím reportáž o nariekajúcich občanoch s mobilom na uchu, oblečených v značkovom odeve, platiacich hypotéky za megastavby, nakupujúcich výživové doplnky a jednorázové plienky tak nezávidím, ale ľutujem.
trisestri
04.03.12,10:08
su aj ine reportaze,o matkach ktore namaju na lieky pre dieta,ludoch ktory nemaju na vykurovanie
misomiso
04.03.12,11:14
...to sú všetci piati , s ktorými dáte stretko na tej polorozpadnutej usadlosti bez vody , elektriky , plynu , prístupovej cesty ....kde na BMW X 6 dorazíte a čerpáte energiu na ďalšie podnikateľské zámery ......

...kua , to sme dosť veľa rokov predstierali tú nejakú prácu ...a aj Tvoji rodičia , keď si v Prahe mohol študovať...kua , ale trieskaš , až to pekné nie je ...

Poznámka :
...zasa som si len to vybral ,čo sa mi hodí ....

...asi rýchlo prišlo k zmene klímy z tej zimy ....oteplenie Ti asi nerobí dobre...

BMW X6 nemam. Ale kedykolvek taketo auto vidim na ulici, tak prve co ma napadne je, ze aj vdaka tomu, ze sa vyrabaju taketo luxusne auta ma mnozstvo ludi robotu, aj u nas na Slovensku / a ni eto, ze niekto zarobil a ma, zatial co ja nemam, pripadne, ze niekto urcite ukradol.

Tym, ze si nezatazujem mysel takymi zavistlivymi myslienkami mi ostava dost mentalnej energie na to, aby som sam zarabal a zivil svoju rodinu.

Skuste sa vsetci trocha uvolnit, uvedomit si, ze ziadne materialne statky k nam neprichadaju z Masru, ale ze odkajziva na peniaze bolo treba tvrdo pracovat, skuste sa s tym zmierit a zacat pracovat na tom, v com ste, alebo v com by ste mohli byt dobri. Uspech sa dostavi, u niekoho skor, u niekoho neskor, ale dostavi sa urcite.
lubko6394
04.03.12,11:27
Aj ja, lenže spravidla sa jedná o samoživiteľky oplodnené akýmsi neznámym rozsievačom. Jednoducho mi to pripomína tých "neprispôsobivých" večne pripravených prijímať a sťažovať sa na nespravodlivosť osudu. To, že čosi nemajú je chybou majority.
Pikoška
04.03.12,13:42
Misomiso, že Ťa jazyk nebolí....:);)
Pikoška
04.03.12,13:54
To lubko6394, aj mne stačí za mobil aj internet spolu 20 euráčov, ani do reštiky nemusím, pivo a alkohol rovnako nemusím, na cigaretku mám povolenie do pivnice, šiat mám plné skrine, len schudnúť do nich a je to v pohode, topánky ihličkové aj neihličkové tiež môžem vymieňať každý deň, aj šampónov a líčidiel mám nadostač, aj na kaderníka mi občas zostane, aj keď žiadne prevratné zmeny už na mne neurobí, aj pedikérke zájdem, aj kozmetičke, nesťažujem si. Lenže ak sa obzriem okolo seba, ak stojím pred okienkom v lekárni a starenka nemá na doplatok na lieky, ak vidím chlapa bez nohy, ako mu rátajú invalidnú žobračenku podľa centimetrov odrezanej nohy pod kolenom, či nad kolenom, ak vidím, ako žobrú od sponzorov naši mocipáni na lieky a prístroje pre onkologických pacientov, ak vidím gorilákov, čo hovno robia, len z vytunelovaného žijú, teda z nášho a beztrestne, tak ma prechádza spokojnosť zo seba samej a zúrim nad tými spokojnými, čo so svojou spokojnosťou zaspali na pleciach celospoločenského nešváru. Tak len driemte, a tešte sa!:rolleyes: To vám skutočne nezávidí nikto. To o slobodných mamičkách ponechám bez komentára, lebo občas viem byť kanalizačným dlaždičom. Na veľkú dieru treba občas hrubú záplatu.
Katy a R
04.03.12,14:20
Pikoška, veď už konečne daj nejaké riešenie - ale také, čo danú situáciu naozaj vyrieši :).... nadávať, pindať, zvaľovať vinu na druhých a šomrať - to veru dokáže hocikto. ;):):confused:
Dúfam, že sa takto angažuješ aj vo svojom okolí - a pomáhaš tým nízkopríjmovým aspoň radami, aby neprišli o to, na čo majú nárok ;):confused:
Konečne už priznaj farbu - a naveď nás (otvor nám oči), že kto je ten najsamlepší :D:D - lebo ja veru sama neviem:mee: (kapurková nekandiduje:mee:) Ak si už napísala - tak sorry, nestíham všetky témy čítať)
Alebo len robíš blogerku pre nejakú stranu a na rôznych fórach (aj tu) vyvolávaš podobné diskusie :confused:;):confused:
misoft
04.03.12,15:26
Žeby 1%?
misoft
04.03.12,15:28
A niekedy aj nie - ku*va realita im to ukázala.
misoft
04.03.12,15:30
Nemyslím si nič - stačilo, keď sa stále pretŕčal na plagátoch.
misoft
04.03.12,15:30
trisestri: ešte stále ho"lepia"
misoft
04.03.12,15:33
Veď to - Paliho kapurkova nekandiduje - smola. :(
buchač
04.03.12,15:40
mimotemymimotemy


BMW X6 nemam. Ale kedykolvek taketo auto vidim na ulici, tak prve co ma napadne je, ze aj vdaka tomu, ze sa vyrabaju taketo luxusne auta ma mnozstvo ludi robotu, aj u nas na Slovensku / a ni eto, ze niekto zarobil a ma, zatial co ja nemam, pripadne, ze niekto urcite ukradol.
...

...ako tak pozerám , aj Ty .............


misomiso
Re: Mriežka v aute
Nie je nutne. Akurat sa to neda vybavit na pockanie. Ja mam uz podanu ziadost.

Al eak nemas mriezku zapisanu v TP, tak nic papierovat nemusis.


Ibaže na rozdiel od Teba nie som pokrytec a aj farbu priznám ......

buchač
Re: Mriežka v aute
...niet sa potom čo čudovať , keď po cestách behá toľko kombíkov Audín , Oktáviek , WV .....aj Baworó v sérii X 3, X 5 sa nájdu - požehnane....

....pche ........podnikatelia ....inak by som nazval ...

...ale jedným dychom dodám na rozdiel od iných - aj ja by som využil takúto možnosť .....či ....????
lubko6394
04.03.12,16:20
Lenže ak sa obzriem okolo seba, ak stojím pred okienkom v lekárni a starenka nemá na doplatok na lieky, ak vidím chlapa bez nohy, ako mu rátajú invalidnú žobračenku podľa centimetrov odrezanej nohy pod kolenom, či nad kolenom, ak vidím, ako žobrú od sponzorov naši mocipáni na lieky a prístroje pre onkologických pacientov, ak vidím gorilákov, čo hovno robia, len z vytunelovaného žijú, teda z nášho a beztrestne, tak ma prechádza spokojnosť zo seba samej a zúrim nad tými spokojnými, čo so svojou spokojnosťou zaspali na pleciach celospoločenského nešváru. Tak len driemte, a tešte sa!:rolleyes: To vám skutočne nezávidí nikto. To o slobodných mamičkách ponechám bez komentára, lebo občas viem byť kanalizačným dlaždičom. Na veľkú dieru treba občas hrubú záplatu.

Tie rozkrádačky štvú aj mňa a bol by som rád aby sa to zatrhlo a vinníci sedeli v base. Ale k tým chudákom mi nedá. Celý život som cvakal za poistky na seba a ženu, na byt a zariadenie a aj zodpovednosť za škodu, havarijné... A niekto na to kašle. Vždy som najskôr zacvakal poistky, nájom, energie a potom rozmýšľal nad tým čo do hrnca. Nie všetci sme rovnakí, pozri koľko ľudí si bezhlavo požičiava v bankách i nebankovkách, koľko spotrebiťeľských sa minie na nové PC, mobil LCD, dovolenku a dary. Mal som jedného takéhoto - požičal som mu v lete 50.000 Sk aby mohol vyplatiť podlžnosť za plyn a elektrinu, v decembri šiel gratulovať svokre s TV, na ktorý som mu požičal 12.000, v januári mŕtvica, pol roka maródka, potom invalidný, exekútor... O byt prišiel pre neplatenie a manželka ho strčila do DSS, ale následne naskočil exekútor a dnes je dlh splatený.
Takže ani bedač nie je zodpovedná a ked vidím tie dôvody ako sa do toho dostali, tak je to zväčša totálna nezodpovednosť, žitie len pre dnešok a bez plánov a zodpovednosti do budúcnosti - zase netvrdím, že všetci chudáci sú takí. A aj ked sa niekedy snažím niekomu vysvetliť aj iný pohľad, celkovo prevláda túžba mať viac ako si reálne môžem dovoliť. Napríklad 3 izbák na staré kolená a 1 izba je určená pre návštevy vnúčat a prastarých rodičov - a kryté je to Hypo na 10 rokov tak, že z celkových príjmov ostane max.40% bez akejkoľvek rezervy. Pozri tie príklady od exekútorov - všetci podpíšu čokoľvek, len aby vyriešili dnešný problém bez ohľadu na následky a potom mi v TV plačú aký zlý je ujo exekútor...
ilona
04.03.12,16:53
Ja si myslím, ale už sa opakujem, už som to v niektorej téme písala, že poslanci by boli zodpovednejší keby sa volili jednotlivci a nie strany. Každý okres by mal svojho zástupcu v parlamente, aspon jeden krát za mesiac by sa zodpovedal ľuďom prečo hlasoval tak ako hlasoval, myslím si že by sa ináč snažili a viac báli ako teraz. Keď aj je o niečom poslanec presvedčený, že to nie je tak, musí zahlasovať ako mu strana prikáže. Pokiaľ tam budú strany, nikdy to nebude dobre.
Zita5
04.03.12,16:57
Pikoška
05.03.12,06:47
Pikoška, veď už konečne daj nejaké riešenie - ale také, čo danú situáciu naozaj vyrieši :).... nadávať, pindať, zvaľovať vinu na druhých a šomrať - to veru dokáže hocikto. ;):):confused:
Dúfam, že sa takto angažuješ aj vo svojom okolí - a pomáhaš tým nízkopríjmovým aspoň radami, aby neprišli o to, na čo majú nárok ;):confused:
Konečne už priznaj farbu - a naveď nás (otvor nám oči), že kto je ten najsamlepší :D:D - lebo ja veru sama neviem:mee: (kapurková nekandiduje:mee:) Ak si už napísala - tak sorry, nestíham všetky témy čítať)
Alebo len robíš blogerku pre nejakú stranu a na rôznych fórach (aj tu) vyvolávaš podobné diskusie :confused:;):confused:
Ukáž mi, kde som nadávala, pindala a zvaľovala na niekoho vinu. Uhádla si, takto sa angažujem aj vo svojom okolí. Nikde som ani nenapísala, kto je najsamlepší. Ak si si nevšimla, píšem do témy, ktorú som nezaložila. Nechodím na žiadne iné fóra, ak Ťa táto informácia upokojí. A som slobodná, teda nie som a nikdy som nebola v žiadnej strane. A priznaj, za koho kopeš Ty? Ja za tie ľavicovejšie názory. A že si sa tak obula práve do mňa? Stúpila som Ti na otlak? A neplač toľko, nejakú straničku do urny nájdeš.
P.S. Dám Ti návod, ako to robím ja. Neúčtujem tunelárov a tunely, aby bolo do štátnej kasy aspoň niečo aj pre chorých. Keď už teraz účtovníci začínajú zháňat cesťáky a iné nákladové položky horom dolom. Tak sa maj a so mnou si nelám hlavu. Jednoducho ma nečítaj, veď tu je tak veľa zmysluplných tém. pekný deň a nemrač sa. Sú dôležitejšie názory, ako ten Danilin. :)
kozlíček
05.03.12,11:34
Vobec sa nebranim. Ide ale o to, co myslis pod "zmenia chod". Ak tym myslis to, co vacsina ludi - teda kto nas dovedie k prosperite, tak ta musim sklamat, k prosperite sa musime dopracovat kazdy sam. Ani mne firmu nevybudovala ziadna politicka strana, musel som to pracne spravit sam. Az v dospelom veku som sa zacal ucit po anglicky (pretoze komunistom vyhovovalo, ze sme ostali sprosti), stalo ma roky zivota, boli to tisicky hodin prace + nejake financie. Zatial co ini vysedavali v krcme a teraz kricia na namestich, ze nic nemaju. Necakal som, kym za mna tieto veci urobi HZDS, SMER, SDKU alebo KDH.

Rovnako ani teraz necakam, ze za mna bude niekto riesit moje problemy a povinnosti. Mne staci, ak mi ten, kto vedie stat mi nebude hadzat polena pod nohy. Ked za to, ze ludom davam pracu ma nebude populisticky nazyvat vykoristovatelom a pri tom bude popijat s miliardarom Hascakom Coca Colu a dohadovat si svoje vlastne ksefty.

Z toho vsetkeho, co tu na Slovensku mame mi vychdza ako najmensie zlo KDH. Ako vidis, nemam problem probelm, napriek tomu, ze volby su tajne a vacsina ludi povazuje za svoje pravo taketo veci nezverejnovat.
Nie som prívržencom žiadnej politickej strany,ale z poznania mi je jasné,a toho sa držím a odporúčam to aj iným,tam kde je spomenuté kresťanstvo,odtiaľ len preč!!!Je za tým samá intriga a klamstvo!Apropo,koľko zarábajú na hod. tí ľudia ktorým dávaš prácu?
Indeed
05.03.12,12:06
Nenapíšeš štúdiu o budovaní idndividuálneho šťastia? Ja by som tiež chcela byť živnostníkom, sedieť celý deň na internete a kričať do sveta, ako sa mám lepšie. Alebo nedelat a vydelat je recept na šťastie? Možno áno, ale len pre VYVOLENÝCH.
Milá Pikoška, alias Danielka, študiu o budovaní individualného šťastia niekedy určite napíšem, zatiaľ sa venujem sociologii a zisťovaniu príčin, prečo sú veci také aké sú.

Vedela by si mi, prosím Ťa vysvetliť aký je rozdiel medzi človekom, čo zarába mesačne 333 eur oproti tomu čo zarába 1333 eur, alebo oproti tomu čo zarába 3333 eur ?

Skús porozmýšľať , a zaves sem nejaký dovod , prosím Ťa .

Možno sa dostaneme k jadru veci, in medias res.
buchač
05.03.12,12:13
Milá Pikoška, alias Danielka, študiu o budovaní individualného šťastia niekedy určite napíšem, zatiaľ sa venujem sociologii a zisťovaniu príčin, prečo sú veci také aké sú.

Vedela by si mi, prosím Ťa vysvetliť aký je rozdiel medzi človekom, čo zarába mesačne 333 eur oproti tomu čo zarába 1333 eur, alebo oproti tomu čo zarába 3333 eur ?

Skús porozmýšľať , a zaves sem nejaký dovod , prosím Ťa .

Možno sa dostaneme k jadru veci, in medias res.

....ja , ja .....ja viem ....:---:D:---:D:D:D:D

Druhý zarába o 1.000 viac ako prvý ...
Tretí zarába o 2.000 viac ako druhý

...a keby sme pokračovali

Štvrtý by zarábal 6333 € ....

...šak logika , no nie ???....tá nepustí ...;):rolleyes:
trisestri
05.03.12,12:25
asi nevie co je logika,lebo dal neuzitocne,jar88,pardon indeed ci karas ci cert vie vyjst z jeho vsetkych 1000 nickov
Katy a R
05.03.12,15:45
veď ja som naozaj dúfala, že poradíš ?? - lebo kapurkovú som naposledy. Tak preto !! A ja ťa (niekedy) rada čítam - aj v tých témach, čo si založila. len dáke riešenie keby si ešte navrhla - tak aj voliť by som ťa šla.
Pikoška
05.03.12,17:41
Milá Pikoška, alias Danielka, študiu o budovaní individualného šťastia niekedy určite napíšem, zatiaľ sa venujem sociologii a zisťovaniu príčin, prečo sú veci také aké sú.

Vedela by si mi, prosím Ťa vysvetliť aký je rozdiel medzi človekom, čo zarába mesačne 333 eur oproti tomu čo zarába 1333 eur, alebo oproti tomu čo zarába 3333 eur ?

Skús porozmýšľať , a zaves sem nejaký dovod , prosím Ťa .

Možno sa dostaneme k jadru veci, in medias res.Milý môj Indeed, alias Lacinko, to vieš, že ja Ti poradím. Ój, a ako rada. Vidíš, vidíš, takto to dopadne, keď si si sedel na matematike na ušiach, alebo lustroval matikárku. Medzi druhým a prvým je rozdiel 1000 Eur, medzi tretím a druhým je rozdiel 2000 Eur a medzi tretím a prvým je rozdiel 3000 Eur. Laci, ver mi, že ani kalkulačku som nenaštartovala. Ty počúvaj, ale veď ten tretí je priamo z parlamentu, Ty beťár jeden.;)
Pikoška
05.03.12,17:44
Jurko buchač, tak to som si nevšimla, že si to za mňa vyrátal, a ako tak kontrolujem, rátali sme správne. Fakt som neopisovala. Čestné pionierske.;)
Pikoška
05.03.12,17:47
To legolas, Ty budeš asi učiteľ, a asi učiteľ dejepisu. Už si všeličo vyriešil a najnovšie aj revolúciu. Ako skončila, prezradíš?
Indeed
05.03.12,20:17
Milý môj Indeed, alias Lacinko, to vieš, že ja Ti poradím. Ój, a ako rada. Vidíš, vidíš, takto to dopadne, keď si si sedel na matematike na ušiach, alebo lustroval matikárku. Medzi druhým a prvým je rozdiel 1000 Eur, medzi tretím a druhým je rozdiel 2000 Eur a medzi tretím a prvým je rozdiel 3000 Eur. Laci, ver mi, že ani kalkulačku som nenaštartovala. Ty počúvaj, ale veď ten tretí je priamo z parlamentu, Ty beťár jeden.;)

Unikla Ti pointa mojho prispevku,
ja viem,že je tam rozdiel 1000, 2000,3000 eur,lebo som dal ako príklad.

Skor ma zaujima PREČO a z akých dovodov niekto zarába spomínanú sumu a iný zase väčšiu sumu.
buchač
05.03.12,20:28
Milá Pikoška, alias Danielka, študiu o budovaní individualného šťastia niekedy určite napíšem, zatiaľ sa venujem sociologii a zisťovaniu príčin, prečo sú veci také aké sú.

Vedela by si mi, prosím Ťa vysvetliť aký je rozdiel medzi človekom, čo zarába mesačne 333 eur oproti tomu čo zarába 1333 eur, alebo oproti tomu čo zarába 3333 eur ?

Skús porozmýšľať , a zaves sem nejaký dovod , prosím Ťa .

Možno sa dostaneme k jadru veci, in medias res.


Unikla Ti pointa mojho prispevku,
ja viem,že je tam rozdiel 1000, 2000,3000 eur,lebo som dal ako príklad.

Skor ma zaujima PREČO a z akých dovodov niekto zarába spomínanú sumu a iný zase väčšiu sumu.

Napríklad ...

333 - upratovačka ....totál minimálna mzda
1.333 - robotník ,povedzme v US Steel ..
3.333 - nejaký vyšší manager ???

Dôvody sú hádam aj jasné .....či ...???
Indeed
05.03.12,20:31
nie mne to nie je jasné, ja to chcem počuť od Vás važení diskutujúci, a ked sa dá aj polopatisticky
Pikoška
06.03.12,04:58
nie mne to nie je jasné, ja to chcem počuť od Vás važení diskutujúci, a ked sa dá aj polopatistickyAk zoberiem do úvahy napríklad zamestnanosť u žien, tak potom bude rozhodujúce aj to, že či má uchádzačka o flek miery 90-60-90 a úspešne dokončila významnú športovú školu. Ale nemusí to byť pravidlo. V chorej, skorumpovanej spoločnosti, kde vládnu finančníci okolo tridsiatky to však pravidlom býva. To, čo je v hlavičkách je podružné. Aj to tak vyzerá. Zlyhalo na Slovensku všetko. No a ak zlyhá daňový systém, jasná vizitka neschopákov, alebo zámer gorilákov. Aj preto treba dokončiť revolúciu. Vieš, prečo to také posratým navrch je? Lebo muži svetom vládnu:).
Ak budeš potrebovať ďalší výklad, ozvi sa, keď doumývam okná, rada odpoviem.
Indeed
06.03.12,05:08
Ja si myslím,že to kto koĺko zarába závisí od jeho nastavenia hlavy, od toho, či si vie stanoviť nejaké ciele, od toho,či sa vie vo svojej práci zdokonaľovať, či je ochotný sa prisposobiť novým požiadavkam,či je ochotný prekonať pohodlie a niečo pre svoju karieru obetovať , a je to aj tak trochu o šťastí.

Ale vidím, že niektorým tupelám to budem vysvetĺovať zbytočne, títo vždy len svoje ...o tom zlom a ešte horšom
ilona
06.03.12,05:13
Milá Pikoška, alias Danielka, študiu o budovaní individualného šťastia niekedy určite napíšem, zatiaľ sa venujem sociologii a zisťovaniu príčin, prečo sú veci také aké sú.

Vedela by si mi, prosím Ťa vysvetliť aký je rozdiel medzi človekom, čo zarába mesačne 333 eur oproti tomu čo zarába 1333 eur, alebo oproti tomu čo zarába 3333 eur ?

Skús porozmýšľať , a zaves sem nejaký dovod , prosím Ťa .

Možno sa dostaneme k jadru veci, in medias res.

Upratovačka Bratislava možno aj 500,- € - upratovačka v iných častiach Slovenska 333,-
Kuchar Bratislava možno aj 700,- - v iných častiach Slovenska 333,-
a takto by som mohla pokračovať. Dôvod je hlavne ten, že je minim. mzda taká aká je, a zamestnávatelia nechcú platiť viac ako je minim. mzda. Ak sa zamestnancovi nepáči, povedia môžeš ísť, druhí čakajú na Tvoje miesto.
No a aký je rozdiel medzi takým riaditeľom čo má plat 10 000,- € a 1500,- € možno aj žiadny, len v terajšej dobe nevedia ohodnotiť prácu a potom schvaľujú aj poslanci to čo nemá vôbec logiku. Ako môže dostať riaditeľ SP ešte odmeny 55 tis. €. Za čo? Ako môže tréner Slovana dostávať taký plat? za čo? a takto by sme mohli íšť ďalej. Je to jednoznačne výsledok neschopných vlád, ktoré toto dopustili.
Indeed
06.03.12,05:15
Teda pomohlo by stanovenie tabuĺkových platov , ktoré by boli všeobecne záväzné ???
ilona
06.03.12,05:25
Teda pomohlo by stanovenie tabuĺkových platov , ktoré by boli všeobecne záväzné ???

Určite nie, len také platy ako občas vyslovia v TV vyrážajú ľuďom dych a všetci veľmi dobre vieme že keby títo ľudia robili aj 24 hodín denne nezaslúžili by si to. A ešte takýto človek navrhne zrušenie min. miezd. Aby donútili ľudí robiť aj za 200,- € za celý mesiac a jemu sa plat ešte zvýši. Ktorá práca si nezaslúži min. mzdu. Každý nemôže robiť v Bratislave alebo vo veľkom meste, niektorí na to majú ozaj vážne dôvody a pritom si nemyslím, že by robili menej.
Indeed
06.03.12,06:11
Ja si myslím,že to kto koĺko zarába závisí od jeho nastavenia hlavy, od toho, či si vie stanoviť nejaké ciele, od toho,či sa vie vo svojej práci zdokonaľovať, či je ochotný sa prisposobiť novým požiadavkam,či je ochotný prekonať pohodlie a niečo pre svoju karieru obetovať , a je to aj tak trochu o šťastí.

Ale vidím, že niektorým tupelám to budem vysvetĺovať zbytočne, títo vždy len svoje ...o tom zlom a ešte horšom

A teraz uplne polopatisticky:

Aj ten čo zaraba 333 eur može zarabať 1333 eur ak sa dozvie,že pre neho existuje taká možnosť

druhá vec je, čo je ochotný pre to urobiť, či chce splniť určité kriteria a pracovať na sebe
ilona
06.03.12,06:44
Indeed, koľko človek zarába nezávisí od nastavenia jeho hlavy a aké má ciele. Závisí to od hláv úplne iných ľudí, ktorí vôbec nemohli mať v hlavách to čo by mali mať, keď súhlasia s takýmito rozdielmi a obohacovaním sa len niektorých a to hlavne straníckych prívržencov.
Pikoška
06.03.12,06:55
Teda pomohlo by stanovenie tabuĺkových platov , ktoré by boli všeobecne záväzné ???Ty čo robíš dnes? Predvolebný prieskum toho, čo sa dá ešte sľúbiť a čím sa dá ešte oblbnúť voliča? Lebo inak mám vážny problém analyzovať Tvoje výpotky.
legolas
06.03.12,07:28
... ja nerobim nič, takže my by sme mali byť priatelia...čo ty na to?
buchač
06.03.12,07:47
A teraz uplne polopatisticky:

Aj ten čo zaraba 333 eur može zarabať 1333 eur ak sa dozvie,že pre neho existuje taká možnosť

druhá vec je, čo je ochotný pre to urobiť, či chce splniť určité kriteria a pracovať na sebe

...ku káve celkom dobrý fór .........ta sme še pobavili .......:---


Po lopate ......dnes sa dozviem , že je voľné miesto za tých 1.333 ......kua ...a kde....... ?????
Nevraviac už o tom , že na taký plat - pozíciu ( alebo opačne ) už musí hotový jedinec začať fungovať a nie ešte niečo plniť , pracovať na sebe ...

...iba ak nejaký , povedzme , vysokoškolský vzdelaný jedinec doteraz upratoval hajzle za tých pár šupov a následne sa " čírou náhodou " ku korýtku dostal ...
Vtedy aj tých 3.333 € môže zarábať ....
Indeed
06.03.12,16:14
je mi ľuto ako niektorí jednotlivci, zámerne zavádzajú a znehodnucujú túto sĺubne sa rozvíjajucu diskusiu

teda aby sa zlepšila životna uroveň ľudí su potrebné dve opatrenia

- zmena jestvujúceho systému odmeńovania prispevok #180
-zmena osobného prístupu jednotlivca prispevok #178

ďakujem za vaše ďalšie konštruktívne komentáre
misoft
06.03.12,16:49
Muž je hlavou, ale žena krkom, ktorý tou hlavou otáča :D:D:D
Indeed
06.03.12,17:24
A teraz uplne polopatisticky:

Aj ten čo zaraba 333 eur može zarabať 1333 eur ak sa dozvie,že pre neho existuje taká možnosť

druhá vec je, čo je ochotný pre to urobiť, či chce splniť určité kriteria a pracovať na sebe


Napr.

www.pracavonku.sk
korela
06.03.12,17:49
je mi ľuto ako niektorí jednotlivci, zámerne zavádzajú a znehodnucujú túto sĺubne sa rozvíjajucu diskusiu

teda aby sa zlepšila životna uroveň ľudí su potrebné dve opatrenia

- zmena jestvujúceho systému odmeńovania prispevok #180
-zmena osobného prístupu jednotlivca prispevok #178

ďakujem za vaše ďalšie konštruktívne komentáre


Ja si myslím,že to kto koĺko zarába závisí od jeho nastavenia hlavy, od toho, či si vie stanoviť nejaké ciele, od toho,či sa vie vo svojej práci zdokonaľovať, či je ochotný sa prisposobiť novým požiadavkam,či je ochotný prekonať pohodlie a niečo pre svoju karieru obetovať , a je to aj tak trochu o šťastí.

Ale vidím, že niektorým tupelám to budem vysvetĺovať zbytočne, títo vždy len svoje ...o tom zlom a ešte horšom


Upratovačka Bratislava možno aj 500,- € - upratovačka v iných častiach Slovenska 333,-
Kuchar Bratislava možno aj 700,- - v iných častiach Slovenska 333,-
a takto by som mohla pokračovať. Dôvod je hlavne ten, že je minim. mzda taká aká je, a zamestnávatelia nechcú platiť viac ako je minim. mzda. Ak sa zamestnancovi nepáči, povedia môžeš ísť, druhí čakajú na Tvoje miesto.
No a aký je rozdiel medzi takým riaditeľom čo má plat 10 000,- € a 1500,- € možno aj žiadny, len v terajšej dobe nevedia ohodnotiť prácu a potom schvaľujú aj poslanci to čo nemá vôbec logiku. Ako môže dostať riaditeľ SP ešte odmeny 55 tis. €. Za čo? Ako môže tréner Slovana dostávať taký plat? za čo? a takto by sme mohli íšť ďalej. Je to jednoznačne výsledok neschopných vlád, ktoré toto dopustili.


Teda pomohlo by stanovenie tabuĺkových platov , ktoré by boli všeobecne záväzné ???




Vychádzam z toho, čo napísala ilona. Je to pravdivé. To čo píšeš je možné veľmi krásne realizovať pri podmienke, že si človek rozdelí svoje mesačné príjmy na tri tretiny . Prvá základné výdaje na domácnosť, druhá na vzdelanie a kultúru, tretia na úspory. Isto pripustíš, že za takýchto podmienok si udržíš psychické i fyzické zdravie, a hravo dosiahneš vytýčený cieľ, a ak ho získaš a budeš aj zamestnávať ľudí a nezachováš sa ako zviera, a dovolíš aj iným ľuďom dýchať aspoň vzduch, tak by sa celá spoločnosť dostala do pohybu so všetkým, čo k tomu patrí. Aj svet.!!! To by však povrch zemský musela opustiť manipulácia. Ak niekto nemá ani na knihu, aby sa aspoň samovzdelával, pretože ak sa ocitne v najnižšej príjmovej skupine, býva niekde bez pracovných príležitostí, nemôže opustiť rodinu (napr. opatrovanie niekoho z rodiny, pozri koľko ľudí je odkázaných na pomoc a chorých), nemá ani na cestovný lístok, na účty na telefón alebo inú komunikáciu, a hlavne na zdravú výživu, tak ja osobne by som tu nikdy nespomenula, že každý môže. Jednoducho nemôže. Môže len krkať od výplaty k výplate, niektorí od dávky k dávke, penzista rovnako.
Na Slovensku vraj chýba 600 až 800 tisíc pracovných miest v súčasnosti. V TV o voľbách sa vyjadril Mečiar.
Netreba zavádzať tabuľkový systém. On je už prakticky pre zamestnanca vytvorený už dosť dlho. Či je človek brigádnik, dohodár, pracuje pre niekoho na živnosť a aj na mandátnu zmluvu, tak má stále okolo 2 eur na hod. Kým zamestnávateľ sa nevie zmestiť do kože, minie palivo na cestu cez celé mesto, aby si mohol dať niekde na obed sushi a pod. Chápem, že má za sebou obrovské úsilie , že založil firmu, že ju udržuje, že ho to stále stojí veľa síl, najmä prvých pár rokov, a nie je to jeden rok plus získanie vzdelania predtým, napriek tomu je tu monopol na hladinu mzdy. Ani ju nemusia vykalkulovávať.
Veď každá firma má iné náklady, aj iný zisk. Tak prečo je takýto stav?

5. Takto odmeňovaný pracovník pri dosiahnutej vysokej demotivácii nie je pre zamestnávateľa
veľkým prínosom.
Zapriahnuť ako koňa a vyžmýkať koľko sa z neho dá. Potom prepustiť a kolobeh sa opakuje.
korela
06.03.12,17:56
Je toto správne fórum pre politiku? Mysím, že na nete je na to miesta dosť a tu majú prednosť iné témy.
Viem že túto tému pokladáš s legolasom za vyriešenú, ale v hlbšej podstate okrem etiky ide najmä o ekonómiu. Téma je súčasťou dňa, rovnako ako práce na záhradke, alebo príprava daňových priznaní.
korela
06.03.12,18:00
Tiež mám pocit, že testuješ.
misoft
06.03.12,18:00
teda aby sa zlepšila životna uroveň ľudí su potrebné dve opatrenia

- zmena jestvujúceho systému odmeńovania prispevok #180
-zmena osobného prístupu jednotlivca prispevok #178
K tomuto asi toľko:
Zmena by bola vhodná - všade by bola za rovnakú prácu stanovená rovnaká cena práce.
Zmena osobného prístupu: tu to už má háčik - skôr kotvu zaoceánskej lode. Príklad:
Zamestnanec v meste A býva a pracuje - plat 333€. Možnosť pracovať v meste B, ale dochádzať - plat 433€, ale cestovné 100€ - výsledok = 333€. No potom má možnosť pracovať v meste C za 1333€, lenže bude nútený si zohnať nejaký podnájom, stravovanie, cestovné. A za to zaplatí spolu 1000€ a zostane mu opäť 333€ (nehľadiac na odlúčenie, stratu času a pod.)
Nemá totiž 40000-80000€ na to, aby si zohnal byt a presťahoval sa.
Z toho je jasné, prispôsobí sa, ale výsledok bude rovnaký - opäť nízky reálny príjem (nie ten ktorý dostane, pretože bude mať výdavky).
buchač
06.03.12,18:10
K poslednej vete by som doplnil to moje obligátne ( sťa ppor. Húrka ) ......či .....???
korela
06.03.12,23:00
K tomuto asi toľko:
Zmena by bola vhodná - všade by bola za rovnakú prácu stanovená rovnaká cena práce.
Zmena osobného prístupu: tu to už má háčik - skôr kotvu zaoceánskej lode. Príklad:
Zamestnanec v meste A býva a pracuje - plat 333€. Možnosť pracovať v meste B, ale dochádzať - plat 433€, ale cestovné 100€ - výsledok = 333€. No potom má možnosť pracovať v meste C za 1333€, lenže bude nútený si zohnať nejaký podnájom, stravovanie, cestovné. A za to zaplatí spolu 1000€ a zostane mu opäť 333€ (nehľadiac na odlúčenie, stratu času a pod.)
Nemá totiž 40000-80000€ na to, aby si zohnal byt a presťahoval sa.
Z toho je jasné, prispôsobí sa, ale výsledok bude rovnaký - opäť nízky reálny príjem (nie ten ktorý dostane, pretože bude mať výdavky).
"...Do práce v automobilke sa prirodzene hlásia ľudia predovšetkým z okolia Trnavy, Nitry, Piešťan, Serede či Senice. "Záujemcov z regiónov z východného a stredného Slovenska je menej a hlásia sa hlavne ľudia bez práce," konštatovala Schweizer.
Upozornila na problém mobility. "Možno v prvom momente majú nadšenie a chcú sa zamestnať, ale nakoniec si to rozmyslia z dôvodu zvýšených nákladov na ubytovanie, stravovanie a cestovanie. Bohužiaľ, trápi nás aj nemotivovanosť nezamestnaných ľudí, pretože ich sociálne dávky a rôzne príspevky sa vyrovnajú príjmu v automobilke. Popri sociálnych dávkach pracujú na rôznych brigádach v mieste bydliska, alebo pracujú na čierno. A to pritom ponúkame zaujímavé finančné ohodnotenie," uviedla Schweizer. ..."
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonomika/vychodniari-a-stredoslovaci-ponukaju-vela-prace-v-trnave.html
misoft
07.03.12,16:14
...Do práce v automobilke sa prirodzene hlásia ľudia predovšetkým z okolia Trnavy, Nitry, Piešťan, Serede či Senice. "Záujemcov z regiónov z východného a stredného Slovenska je menej a hlásia sa hlavne ľudia bez práce," konštatovala Schweizer.
Na margo tohto výroku: môj syn, keď tu na východe dostal výpoveď, šiel (v rámci mobility :D) do Trnavy ako záujemca o prácu v automobilke - to bolo minulého roku. Podstúpil tie rôzne vstupné pohovory a výsledok = nula - nemali pre neho prácu! Pritom má rôzne kurzy (okrem iného, zváranie, vysokozdvižný vozík). Takže bol nútený cez personálnu agentúru brať náhodné práce (od 2 týždňov do 1 mesiaca), len aby "prežil" - býva v podnájme (prakticky dvaja) a obaja platia po 150€ (spolu 300€! - bez energií!). Nedávno som mu volal, že opäť berú - výsledok = bol tam, opäť podstúpil procedúru, opäť nemajú pre neho prácu, lebo berú domácich!
Takže mu nepomohla ani tá zmena osobného prístupu!
Pikoška
07.03.12,16:43
Tieto, ako som sa to už naučila pravdivo nazývať - hyperbordely, to sú rovnakí zdierači pracovnej sily. Moja známa išla do jedného z nich ako vraj manažérka robiť vstupný pohovor. Vraj nástup 1000 Eur. Po týždňovom zacvičovaní / vykladať tovar a prehrabávať nahnitú zeleninu / ešte nemali pracovné zmluvy. No a pri jej podpise zistili, že to bude len za 600 Eur. Vraj po troch mesiacoch skúšobnej doby zvýšia. Takže na domácich, či cezpoľných sú rovnakí gauneri. Preto, a aj preto netreba sedieť doma na riti, ale ísť v piatok do ulíc. Pri monitore revolúciu nedokončíme.:)
duves
07.03.12,18:04
misomiso
07.03.12,21:45
Tieto, ako som sa to už naučila pravdivo nazývať - hyperbordely, to sú rovnakí zdierači pracovnej sily. Moja známa išla do jedného z nich ako vraj manažérka robiť vstupný pohovor. Vraj nástup 1000 Eur. Po týždňovom zacvičovaní / vykladať tovar a prehrabávať nahnitú zeleninu / ešte nemali pracovné zmluvy. No a pri jej podpise zistili, že to bude len za 600 Eur. Vraj po troch mesiacoch skúšobnej doby zvýšia. Takže na domácich, či cezpoľných sú rovnakí gauneri. Preto, a aj preto netreba sedieť doma na riti, ale ísť v piatok do ulíc. Pri monitore revolúciu nedokončíme.:)

Prave preto moze mat iba 600 Eur za prehrabovanie zeleniny a nie 1000, aby si ta zelenina udrzala cenu, ktoru su schopni zaplatit ludia na Slovensku.

Neviem teraz narychlo, kolko stoji ktora zelenina, ale dnes som kupoval jablka a platil som nejakych 1,60 za kilo. Teda ak by mala zena, ktora ich doplna do regalov 1000, potom by kilo stalo nie 1,60, ale 2,50.

Mne by to aZ tak nevadilo, ale vadilo by to prave vam, ktori tu stale vypisujete, aka ne tu bieda a nizka zivotna uroven.
marjankaj
07.03.12,22:24
Prave preto moze mat iba 600 Eur za prehrabovanie zeleniny a nie 1000, aby si ta zelenina udrzala cenu, ktoru su schopni zaplatit ludia na Slovensku.

Neviem teraz narychlo, kolko stoji ktora zelenina, ale dnes som kupoval jablka a platil som nejakych 1,60 za kilo. Teda ak by mala zena, ktora ich doplna do regalov 1000, potom by kilo stalo nie 1,60, ale 2,50.

Mne by to aZ tak nevadilo, ale vadilo by to prave vam, ktori tu stale vypisujete, aka ne tu bieda a nizka zivotna uroven.

Nie si ty náhodou rodina s jar88 a BXLmiami? Píšete ako cez kopirák.:rolleyes:
Kde sa my ostatní vám môžeme rovnať:eek:
orlica
07.03.12,23:25
Máš 100% pravdu. Je mne smutno, dva dni pred "slobodnými voľbami"! Mala by som oslavovať! Ale čo?
Chcem voliť, a pôjdem určite voliť, ale ešte nemám koho " slobodne " voliť, tak aby som mala skutočne svoj" vnútorný audit "v pohode, keď budem vhadzovať do urny svoje rozhodnutie, za ktoré mám a CHCEM byt zodpovedná za celé ďalšie (slovom štyri roky) volebné obdobie, aby som sa už potom ako občan SR nemusela zaoberať politikou ( asi najlepším zlatým korytom pre zvolených ľudí pod rúškom demokracie, či kleptokracie), ale iba svojou vlastnou rodinou, ktorá je pre mńa najdôležitejším u zmyslom života)! Nechcem opäť vhadzovať do urny svoj hlas opäť iba na necelé dva roky, keďže som terazky v pozícii, že sa sama pred sebou hanbím, že som dala hlas politickému subjetku, iba kvôli neskutočnej vďačnosti za fantastických a obetavých členov PORADY,ktorých sú stovky, čo sa dokážu denne a bezprecedentne obetavo rozdeliť o skutočne neoceniteľné vedomosti ,ktoré získali tvrdým štúdiom ,aby ich nezištne odovzdali ako svoje rady na Porade :-) ( rady ,ktoré pre niekoho znamenajú doslova spásu pred osobnou alebo profesionálnou katastrofou) a hlavne obetovali to najdrahšie : svoj vlastný osobný čas, len aby POMOHLI bezmocným voči štátnej a zbytočne komplikovanej byrokracii.
Ja mám šťastie,( že sme zažili dobu bez hypotéky, exekúcie, bezdomovcov, gemblérov, čo okrádajú vlastných rodičov, prácu v papundekovej hale za mestom,ktorú po uplynutí daňových prázdnin zbúrajú a kde ľudí zvážajú ako ...-- ., ehm a žili sme aj aj bez toho,aby som sa bála ísť do nemocnice bez pyžama, toaleťáku ,teplomera atd. , alebo s prepáčením boli krmení priemyselnou soľou, či pomletou tehlou alebo zošrotovanými kosťami atď... ale škoda slov, mlada generácia to aj tak nepochopí, lebo to nie je IN :-) a HLAVNE sa TO NENOSÍ byť normálny a čestný, za to sa dnes platí KRUTÁ DAŇ .. byť sám sebou a vytešovať sa z každého slnečného alebo zamračeného dňa a neriešit " BIZŇISS" :-)
korela
07.03.12,23:56
Prave preto moze mat iba 600 Eur za prehrabovanie zeleniny a nie 1000, aby si ta zelenina udrzala cenu, ktoru su schopni zaplatit ludia na Slovensku.

Neviem teraz narychlo, kolko stoji ktora zelenina, ale dnes som kupoval jablka a platil som nejakych 1,60 za kilo. Teda ak by mala zena, ktora ich doplna do regalov 1000, potom by kilo stalo nie 1,60, ale 2,50.

Mne by to aZ tak nevadilo, ale vadilo by to prave vam, ktori tu stale vypisujete, aka ne tu bieda a nizka zivotna uroven.
Doma sme mali skoré, normálne, neskoré hrušky, broskyne, jablká, čerešne, a iné ovocné stromy aj s 30 ročnými orechmi. Takže bola pokrytá potreba pre celú rodinu po celý rok. Pamätám si, že alexandrovky a jedny jablká vydržali do Vianoc, ontáriá do mája. Kto nepozná toto jablko, odporúčam vyskúšať, niet chuťovo lepšieho jablka podľa mňa.
A v máji už nastupovali prvé čerešne.
Kolobeh úrody ovocia sa uzavrel. Dnes k nám na pulty zlietajú jablká a ostatná poživeň z celého sveta letecky, rovnako ako kvety, lietadlá s nimi príklad...z Brazílie krúžia nad Holandskom, ani nepristanú počas dražby na kvetinovej burze, a namieria si to potom do cieľovej krajiny. Bingo. To sme sa dožili. Ešte som nedostala kyticu, kde by neboli pomiešané nové so staršími. To je tak už len na mávnutie rukou. A to nie sú kvety z trhov, ale z tých lepších kvetinárstiev v meste.

Jednoducho návrat vlastnými silami vybudovať osvetu, výrobu a obchod a vynechať zahraničný trh z hry. Aj celý diktát EÚ. Nie je to nemožné.
Aby si človek kupoval paradajky vypestované ubiedeným a zneužívaným severoafričanom, nasiate nenávisťou voči bielym pre vykorisťovanie.Aj paradajka je stále iba voda, takže fyzikálne zákony platia aj pre ne rovnako ako pre všetko ostatné.
korela
08.03.12,00:20
Prave preto moze mat iba 600 Eur za prehrabovanie zeleniny a nie 1000, aby si ta zelenina udrzala cenu, ktoru su schopni zaplatit ludia na Slovensku.

Neviem teraz narychlo, kolko stoji ktora zelenina, ale dnes som kupoval jablka a platil som nejakych 1,60 za kilo. Teda ak by mala zena, ktora ich doplna do regalov 1000, potom by kilo stalo nie 1,60, ale 2,50.

Mne by to aZ tak nevadilo, ale vadilo by to prave vam, ktori tu stale vypisujete, aka ne tu bieda a nizka zivotna uroven.
Ono všetko so všetkým súvisí. Po 2. sv. vojne sa vlády krajín v západnej zóne Európy dohodli, že už nikdy nedopustia vo svojich krajinách nezamestnanosť. Aj takto nejako vznikol 89. rok, bolo treba nové trhy, valilo sa sem všetko staré, vyradené autá, PC, ...a trvá to podnes, avšak už aj pod "dohľadom" EÚ.
Nech si niekto robí vtipy na naše plánovacie komisie a päťročnice. Snáď sa nenájde ešte niekto taký naivný, aby si myslel že štáty, podniky aj podnikatelia nič neplánujú, že je všetko náhodilé. Bludy.
Nie je problém nič na svete rozvrátiť ak sa chce a určí cieľ.
Nestačilo získať odbytiská, ale ešte urobiť z ľudí z východného bloku otrokov a poskupovať čo sa dá. A zničiť čo sa dá. Za výdatnej pomoci goríl.
korela
08.03.12,00:41
Na margo tohto výroku: môj syn, keď tu na východe dostal výpoveď, šiel (v rámci mobility :D) do Trnavy ako záujemca o prácu v automobilke - to bolo minulého roku. Podstúpil tie rôzne vstupné pohovory a výsledok = nula - nemali pre neho prácu! Pritom má rôzne kurzy (okrem iného, zváranie, vysokozdvižný vozík). Takže bol nútený cez personálnu agentúru brať náhodné práce (od 2 týždňov do 1 mesiaca), len aby "prežil" - býva v podnájme (prakticky dvaja) a obaja platia po 150€ (spolu 300€! - bez energií!). Nedávno som mu volal, že opäť berú - výsledok = bol tam, opäť podstúpil procedúru, opäť nemajú pre neho prácu, lebo berú domácich!
Takže mu nepomohla ani tá zmena osobného prístupu!

Domácich... , určite? Nedala by sa nájsť odpoveď tu?
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/pocet-cudzincov-pracujucich-na-slovens/473191-clanok.html
V BA pracuje 8 tis. cudzincov.
"Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu pritom majú občania Rumunska. Tých ku koncu januára 2012 na Slovensku pracovalo 4,1 tisíc, čo je medziročný nárast o 1,1 tisíc osôb.....Každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu januára tohto roka v Bratislave. V hlavnom meste Slovenska bolo totiž zamestnaných vyše 7,8 tis. cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom januára zaevidoval 1,7 tis. zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Galante vykázal takmer 1,2 tis. pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, ani jeden cudzí štátny príslušník koncom minulého roka nepracoval v okrese Poltár."
Žeby v Trnave Rumuni? Ak áno, tak pekne aj so stimulmi.
Indeed
08.03.12,06:04
Čo by robil cudzinec v Poltári ???? Leda,žeby zbieral huby v blízkych lesoch.

Veď aj Poltárčania sa túlaju kade-tade za nejam zárobkom, doma nemaju žiadne pracovné príležitosti.
viď príspevok #166

A aj sa čudujem, že nejaký cudzinec sem príde robiť , za takú mzdu aká je momentálne stanovaná...

v príspevku #188
misomiso
08.03.12,07:24
Nie si ty náhodou rodina s jar88 a BXLmiami? Píšete ako cez kopirák.:rolleyes:
Kde sa my ostatní vám môžeme rovnať:eek:

Nie som, a ani nechem byt. S nazormi tychto dvoch nickov sa nestotoznujem. Som ovela lavicovejsie zmyslajuci, na rozdiel napr, od jar88 chapem zmysel solidarity bohatych s tymi, ktori maju mensie sance v spolocnosti. Dokonca z toho dovodu, ze som opakobvane oponoval jar88, to on doteraz nejako nevie rozchodit a snazi sa ma provokovat sarkastickymi poznamkami.

Takze len tolko k tomu - zisiel by sa to lepsi cit pre to, kto co pise a aky je vlastne zmysel toho, co pise.

Pretoze tu poznamku, ktoru citujes som sem zavesil iba preto, aby som (opat) ukazal, ake naivne nezmyselne, paradoxne, sebe si odporujuce a absurdne su nazory Pikosky. Teda este raz - bez snahy niekoho urazit, ale ak clovek horli za vyssi plat dokladaca v supermarkete a pritom si neuvedomi, ze prave jeho sucasny (pre niekoho nizky) plat garantuje aspon taku zivotnu uroven aku mame (ja sa nestazujem, ale Pikoska ano), tak je naivny.

Pretoze zivotna uroven nie je tom, kolko mam na vyplatnej paske ale kolko si za ten plat kupim. Ak k platom ale aj k cenam pridame jednu nulu, tak na tom asi nezarobime, ale prave naopak. Vola sa to inflacia, na prvy pohlad bude zivotna uroven rovnaka, ale ak ma niekto nejake uspory, tak o ne tymto definitivne pride.
Pikoška
08.03.12,07:44
Prave preto moze mat iba 600 Eur za prehrabovanie zeleniny a nie 1000, aby si ta zelenina udrzala cenu, ktoru su schopni zaplatit ludia na Slovensku.

Neviem teraz narychlo, kolko stoji ktora zelenina, ale dnes som kupoval jablka a platil som nejakych 1,60 za kilo. Teda ak by mala zena, ktora ich doplna do regalov 1000, potom by kilo stalo nie 1,60, ale 2,50.

Mne by to aZ tak nevadilo, ale vadilo by to prave vam, ktori tu stale vypisujete, aka ne tu bieda a nizka zivotna uroven.Vidíš, vidíš miso, čo dokážeš vypotiť, keď sa zaoberáš nickom pikoška a nie obsahom toho, čo pikoška píše. Aj v tomto príspevku som napísala len to, že ak vtáčka lapajú pekne mu spievajú:) Práve tak to robia mecenáši pred voľbami, ako zamestnávatelia pred podpisom pracovnej zmluvy. Sľubujú všetci to, čo nemôžu splniť. Z manažéra sa stal vykladač zeleniny. Z platu sľúbeného 1000 Eur to bol už len plat 600 Eur a pracovníci - holčičky pro všechno. Zhrniem tu , čo si v tých dlhosiahlych výplodoch o mne napísal. Ja si osobne nemám na čo sťažovať, prežila som už blahobyt, predýcham aj barikády a blokádu:).Som zabezpečená, zabezpečila som sa vlastnou prácou, nekradla som, ani nič podobné. Jediná moja vina, moja preveliká vina, že som ľavicovejšia od Teba. No a ak Ty si ľavicový ako píšeš, tak ja som východ Slnka. Čím som si zaslúžila toľko Tvojej pozornosti? Veď nick ako ja, nehodný,by si mal rovnako obchádzať. Ty, najsamspravodlivejší, najpodnikavejší, najsociálnejší, všadeprítomný a všetkovediaci. Tak sa nezdržiavaj nejakou pre Teba nepodstatnou pikoškou a Tvoje zmysluplné, všetkoriešiace recepty adresuj tým, ktorí sú ešte ochotní im uveriť. Lebo ja z toho čo Ty píšeš verím len tomu, že žiješ, teda, že niekde existuješ a si z mäsa a kostí.;)
P.S. miso, ja už sa nechodím dojednávať o platoch, ja už som za zenitom:) Je mi ľúto, ak si to nepochopil.
misomiso
08.03.12,08:27
Doma sme mali skoré, normálne, neskoré hrušky, broskyne, jablká,...

Jednoducho návrat vlastnými silami vybudovať osvetu, výrobu a obchod a vynechať zahraničný trh z hry. Aj celý diktát EÚ. Nie je to nemožné.
Aby si človek kupoval paradajky vypestované ubiedeným a zneužívaným severoafričanom, nasiate nenávisťou voči bielym pre vykorisťovanie.Aj paradajka je stále iba voda, takže fyzikálne zákony platia aj pre ne rovnako ako pre všetko ostatné.

No to by bolo idelne, kazdemu vrelo odporucam vlastne pestovanie. Lenze nie kazdy z nas ma zahradu.

Teraz tu mnohych vytocim do nepricetnosti, ale prave som pochopil, preco ma Fico taku podporu. A nie len Fico, ale kazdy iny polupista.

Ludia velmi nerozumeju tomu, ako funguje civilizacia, spolocnost, trh, ekonomika. Ani sa to velmi nesnazia pochopit. Ludia chcu mat lacne potraviny, lacny plyn a elektrinu, vacsie platy, naskorsi odchod do dochodku, vyssie dochodky a este par fanj veci... Lenze sa uz nazamyslaju nad tym, ze sa tieto veci vzajomne vylucuju.

Co si mam mysliet o tom, ked citam vetu:

"Jednoducho návrat vlastnými silami vybudovať osvetu, výrobu a obchod a vynechať zahraničný trh z hry. Aj celý diktát EÚ. Nie je to nemožné."


No kto by bol ochotny dnes akceptovat drasticke znizenie zivotnej urovne? Preco cely svet, (nie len my) kupuje dzady z Ciny a potraviny z Afriky? Pre to iste, preco mladi chalani na Slovensku kupuju BMW 5-koveho a 7-mickoveho radu v plnej vybave, totalne sroty, totale odjazdne, molitan trci z kozenych sadadiel, a este aj po buracke, ktore Nemci davaju do srotu. Jednoducho ludia tuzia aspon vo sne sa podobat ludom, ktorych obdivuju ako celebrity. Ked si dovoli kupit nejaky hokejista velke BMW, tak 19 rocny Fero z Hornej Dolnej by sa citil ponizeny, keby mal jazdit vo Felicii.

Preto chceme vsetci vsetkeho vela, a tym padom to musime kupovat lacno. Ten obchodnik, ktory nam ponukne televizor, pracku ci paradajku lacnejsie preda, iny nepreda.

Vy tu horlite za domace, ci dokonca za zdrave potraviny. Ale preco aj v nedavno otvorenom obrovskom paradajkovom sklenniku pri Bojniciach paradajky pestuju tak, ze prirodne podmienky a zeminu nikdy neuvidia? No pretoze by neboli schopni konkurovat. Kto by sa u nas zmieril s tym, ze si moze kupit iba tretinu potravin, ci s tym, ze si bude kupovat iba potraviny a neostane mu nic na kabat ci pracku?

Je pekne sa domievat, ze to moze "niekto nariadit".

A co si mam mysliet o vete:

"Aby si človek kupoval paradajky vypestované ubiedeným a zneužívaným severoafričanom, nasiate nenávisťou voči bielym pre vykorisťovanie.Aj paradajka je stále iba voda, takže fyzikálne zákony platia aj pre ne rovnako ako pre všetko ostatné."


Teda este raz - iba preto, ze je to z Afriky nam to umoznuje kupovat si to za taku cenu. Ale suhlasim, ak je to neferovo ziakane, tak ja by som bol mozno jedny z mala ludi, ktori by boli ochotni sa toho komfortu vzdat. Lenze problem je inde. Ten African takto aspon zarobi na hole prezite sebe a svojim detom. Ak by tam neprisiel Holandan so sklennikom tak by nemali ani to.

Africania robia pre Holandana to iste, ako nasi ludia pre peugeot a KIA. Skus povedat ludom v KII, aby dali vypoved, pretoze su zdierani a vykoristovani...

Vcera so sa vracal z vychodu (ak chcete - tak ako Holandan z Afriky), takze som stravil 6 hodin v aute. Na SRO isla predvolebne debata: Malikova, chlapik za KSS a Budaj. Mne nikdy nebol Budaj nejako chemicky pritazlivy, ale teraz musim uznat, je je to dnes mozno takmer jediny clovek, ktory vie co a ako. Netusil som, ze je aky vzdelany, a ze investoval tolko namahy, aby pochopil fungovanie a problemy spolocnosti, predovsetkym tej nasej. Dokonca bolo vidno, ze nie len ze vie pomenovat problemy, ale ma aj riesenia - teda snad skutocne riesenia, nie polupisticke.

Kolko ma strana Zmena Zdola percent? No tolko, ze sa nedostanu ani do parmanetu. Pretoze nevykrikuju, ze zlacneju paradajky, dvihnu platy, zvysia dochodky... Oni to de facto tiez slubuju, pretoze ak by sa im podarilo naplnit program, tak by sa tie parametre zacali zlepsovat - lenze neslubuju zazraky napockanie.
misomiso
08.03.12,09:06
V.Som zabezpečená, zabezpečila som sa vlastnou prácou, nekradla som, ani nič podobné. Jediná moja vina, moja preveliká vina, že som ľavicovejšia od Teba. No a ak Ty si ľavicový ako píšeš, tak ja som východ Slnka. Čím som si zaslúžila toľko Tvojej pozornosti? Veď nick ako ja, nehodný,by si mal rovnako obchádzať....
P.S. miso, ja už sa nechodím dojednávať o platoch, ja už som za zenitom:) Je mi ľúto, ak si to nepochopil.

Prave preto, ze si uz za zenitom by si nemusela mylit inych, mozno mladsich. Samozrejme, ze ako kazdy anonymny pisatel si mi ukradnuta, rovnako ako aj ja som lahostajny inym. No velmi nemesil take na ti vyzvy - vyjdime do ulic, ukradnime bohatym, budeme sa mat dobe. No . nebudeme. Tym bohatym to pravdepodobne neznici zivot, ak niekto bol schopny zacat od nuly (alebo hoci - ak chces, ak nakradol a ma ulozene vo Svajciarsku), tak ten bude vediet znova zacat napriklad v susednej Viedni. Ale mladi ludia, ktorych huckas stratia sancu na akykolvek dalsi zmysluplny zivot, ak uveria fame, ze sa nemusia snazit - staci ukradnut.

A mna naozaj nemusis riesit, este raz mozem nie teba, ale vsetkych ubezpecit, ze mam dostatocne lavicove zmyslanie na to, aby sa stal svet lepsim, pokila by sa viac ludi spravalo tak, ako ja. Okrem toho, ze sa snazim ludom vytvorit co najlepsie pracovne prostredie a rezim, vzdy uprednostim zamestnanie cloveka pred nakupom stroja, ak je to iba trocha ekonomicky mozne. Za ludi, ktorych zamestnam citim zodpovednost,preto som ich aj platil dlhe mesiace po nastupe krizy, hoci pre nich nebola robota (z firemnych ale aj vlastnych penazi) a zhanal som pre nich pracu, kym som sa definitivne rozhodol niektorych prepustit a pokym sa pre tych dalsich podarilo zabezpecit pracu.

Bolo tu spominane vykoristovanie v Afrike. Tak len pre info, ja v Afrike zatial nevyrabam, teda ani nevykoristujem. Napriek tomu podporujem najchudobnejsie deti z ulice, aby mali aspon moznost sa vzdelavat. Nie dobrym slovom, ale financne. Nie z firemnych penazi, pretoze to su aj peniaze mojich zamestnancov, ale zo svojich vlastnych prostriedkov. Celkom by ma zaujimalo, ci ty si si niekedy kupilla vobac aspon Nota Bene od bezdomovca...
Pikoška
08.03.12,09:46
Miso, mňa nevyrušuje Tvoja demagógia. Ani to, že podsúvaš, čo som nepovedala. A ak som za zenitom, to neznamená, že som babka s bakuľkou a zodratými hánkami, čo čaká na umiestnenie do domova dôchodcov. Že ja som za zenitom znamená len toľko, že sa už neprihlásim na konkurz modeliek. Ale v žiadnom prípade to neznamená, že som sklerotický dôchodcovský odpad, ktorý naletí takým manipulátorom verejnej mienky, ako si Ty. Nepodceňuj mladých ľudí, na rozdiel od Teba sú to ľudia s vlastným, vyhraneným úsudkom na veci verejné. A naučili sa aj čítať, takže sa nikde nedočítali, že mladých ľudí na niečo ja osobne huckám. A že podporuješ deti v Afrike finančne je od teba veľkorysé, ja tu nebudem vystatovačne vypisovať, že podporím onkológiu, či doplatím starenke za výdaj lieku. To je o našom svedomí, to tu nemusíme predstŕkať, veď nie sme kandidátmi pred voľbami.
P.S. Nota bene kupujem pravidelne na Nivách. Môžem Ti niečo z posledného prečítať. Ak si ešte nestihol kúpiť.
misomiso
08.03.12,10:00
Stihol, mam diky.
jar88
08.03.12,10:04
Nie som, a ani nechem byt. S nazormi tychto dvoch nickov sa nestotoznujem. Som ovela lavicovejsie zmyslajuci, na rozdiel napr, od jar88 chapem zmysel solidarity bohatych s tymi, ktori maju mensie sance v spolocnosti. Dokonca z toho dovodu, ze som opakobvane oponoval jar88, to on doteraz nejako nevie rozchodit a snazi sa ma provokovat sarkastickymi poznamkami.

Takze len tolko k tomu - zisiel by sa to lepsi cit pre to, kto co pise a aky je vlastne zmysel toho, co pise.


Misomiso,
dosť zle to chápeš. Je nemám s tebou žiadny problém, ktorý by som potreboval nejako rozchodiť. To sme sa asi len zle pochopili.
Tvoj problém je v tom, že už (na rozdiel od pikošky) chápeš aj ekonomické súvislosti a zároveň aj cítiš s ľuďmi. Z toho ti vzniká pocit, že máš sociálne cítenie, ktoré ja, akože nemám.
Omyl, ja mám tiež sociálne cítenie. Tiež mi je ľúto tých ľudí, ktorí sa nevedia finančne zabezpečiť, ale na druhej strane viem, že z veľkej časti si za to môžu aj sami.
---------------------------------------------
Mal by si si uvedomiť, že už tým, že platíme dane (myslím tým, že aj ty a aj ja, a koniec koncov aj ostatní občania) sme si tu svoju časť "solidarity" už splnili. To štát si tu svoju časť "solidarity" neplní. Štát ma povinnosť neprešustrovať peniaze, štát má povinnosť platiť len za to, čo je povinný zo zákona a len toľko, koľko určuje zákon.
------------------------
Štát, na rozdiel od občana, nemôže konať to čo zákon nezakazuje. Štát musí konať len to, čo mu zákon prikazuje a nesmie, nemôže konať to, čo mu zákon neprikazuje. Ak štát koná bez zákona, alebo bez správneho poriadku, koná "nezákonne" a to je vlastne to isté, ako konať trestne.
Lenže takí ľudia, ako napríklad pikoška, stále chcú, aby štátni úradníci konali zákonne a férovo a pritom si vôbec neuvedomujú, že jestvujú aj nejaké elementárne pravidlá, zákonitosti civilizovanej spoločnosti, ktoré nijako neprerobíš, lebo bez tých základných pravidiel, by žiadna civilizovaná spoločnosť neprosperovala.
To kde sa momentálne nachádzame (v akom sme marazme) je len následkom a dôkazom, že tie pravidlá treba dodržiavať. Je to rovnaké, ako s gravitáciou vo fyzike. Nemusíš ju uznávať a rešpektovať, môžeš ju poprieť, zatratiť, ale aj tak tu je. No a kto ju ignoruje, jednoducho si musí natĺcť kokos. No ale za ten natlčený kokos, (musíš uznať) že gravitácia nemôže.
----------------------------
No a motať dohromady trhové a sociálne pravidlá je nonsens. To je jednoducho nemožné. Je to totálna hlúposť.
Proste trhové hospodárenie zákonite tvorí zisk, ten zisk má štát zdaniť a z tých daní si má plniť - platiť predpísané povinnosti. To je všetko a pritom je to také jednoduché a naviac aj funkčné.
srska
08.03.12,10:07
žeby si konečne začal chápať súvislosti?
jar88
08.03.12,10:18
Asi si zle čítal, srska.
-------------------------
Možno si prehliadol, že píšem o daniach a nespomínam debilné odvody.
Možno si si nevšimol, že píšem o zákonoch a o správnych poriadkoch, ktoré sú vydávané za zákony.
Možno si si nevšimol, že píšem aj o totálnej hlúposti, o vašej hlúposti.
------------------------
Prečo reaguješ tak, že sa nedá na teba reagovať?
jar88
08.03.12,10:29
Pretoze zivotna uroven nie je tom, kolko mam na vyplatnej paske ale kolko si za ten plat kupim. Ak k platom ale aj k cenam pridame jednu nulu, tak na tom asi nezarobime, ale prave naopak. Vola sa to inflacia, na prvy pohlad bude zivotna uroven rovnaka, ale ak ma niekto nejake uspory, tak o ne tymto definitivne pride.
A nie len o úspory.
Rovnako prídu aj o už priznané a vyplácané dôchodky.
Ľudia si totiž neuvedomujú, že štát im garantuje sumu dôchodku, nie hodnotu.
---------------------------------------------------------------------------------
To znamená, že ak má pikoška dôchodok 800 € a inflácia nám pridá jednu nulu, budú platy 8000 €, ale dôchodky budú ďalej tých 800 €, prípadne plus nejaká valorizácia. Určite nebude stanovená presne s infláciou, ale na základe ekonomických možností.