joksi
25.02.12,23:12
Ahojte, známy si cirkulárkou zarezal do dlane cez 3 prsty, kosti sú ok, plasticky mu voperovali šľachy, ťahali nervy, spravili 35 štichov vnútorných a vonkajších, Ruku má v dlahe, prstami nemôže hýbať až do kontroly o 5 dní, Viete mi prosím poradiť ako urýchliť hojenie do kontroly, pozeral som na nete väčšinou sú rady na otvorené rany, typu obkladať repíkom atď, ale ako zahojiť ranu v dlahe aby zrástla a mohol hýbať prstami a všetko dobre dopadlo, pozrel som že je dobré brať vitamín C, železo, vápnik - ryby, pečeň - kuracia alebo bravčová, máte skúsenosti aby sa to dobre zrástlo?

ďakujem pekne
terezamaria
25.02.12,22:23
Na hojenie rán je dobré užívať Wobenzym, doporučujú ho i lekári po operáciách.
Melnick
25.02.12,22:26
joksi
25.02.12,22:37
ďakujem, wobenzym, hemagel a iné som pozrel, potreboval som ´´babské ´´ rady, ktoré ozaj zaberajú, všetko záleží od kontroly o 5 dní či sa to dobre zrástlo atd a chcem zistiť ako tomu dopomôcť, - zatiaľ klasika Med, o nom som už počul v súvislosti k hojeniu rán, popálenín atd, aké vitamíny skorej prijímať vnútorne, kedže ruka bude v dlahe aj po kontrole, vďaka
lujza.j
25.02.12,23:16
Dostatek vitamínů a stopových prvků
– Velice důležitý je dostatek vitamínu C, který má význam pro tvorbu pojivových tkání. Podobně důležitý je dostatek prvků, jako je železo, měď či zinek.
z :
http://www.ordinace.cz/clanek/jak-urychlit-hojeni-ran-po-operaci/

tu máš aj bylinky:http://www.byliny.sk/choroby/choroby.php
http://www.porada.sk/t153368-otvorena-rana.html
buchač
26.02.12,10:05
Ahojte, známy si cirkulárkou zarezal do dlane cez 3 prsty, kosti sú ok, plasticky mu voperovali šľachy, ťahali nervy, spravili 35 štichov vnútorných a vonkajších, Ruku má v dlahe, prstami nemôže hýbať až do kontroly o 5 dní, Viete mi prosím poradiť ako urýchliť hojenie do kontroly, pozeral som na nete väčšinou sú rady na otvorené rany, typu obkladať repíkom atď, ale ako zahojiť ranu v dlahe aby zrástla a mohol hýbať prstami a všetko dobre dopadlo, pozrel som že je dobré brať vitamín C, železo, vápnik - ryby, pečeň - kuracia alebo bravčová, máte skúsenosti aby sa to dobre zrástlo?

ďakujem pekne


ďakujem, wobenzym, hemagel a iné som pozrel, potreboval som ´´babské ´´ rady, ktoré ozaj zaberajú, všetko záleží od kontroly o 5 dní či sa to dobre zrástlo atd a chcem zistiť ako tomu dopomôcť, - zatiaľ klasika Med, o nom som už počul v súvislosti k hojeniu rán, popálenín atd, aké vitamíny skorej prijímať vnútorne, kedže ruka bude v dlahe aj po kontrole, vďaka

...neúrychľuj Ty nič .......kašli na to ...........

Pán Boh za šesť dní stvoril svet a Ty ( známy ) chceš za päť dní akože zázraky ?????

Veď keď si len prečítam , čo za výkon bol urobený , tak to vidím na PN cca mesiac minimálne ...
Ako zahojiť ranu v dlahe , aby zrástla ???...veď nedráždiť , nehýbať prstami ...nechať pekne v kľude , nech sa organizmus sám vysporiada .
Keď bude dlaha dole , šľachy zocelené , nervy v poriadku ...vtedy je načim začať s rehabilitáciou .....štichy sú vedľajšie , tie sa do tých dvoch týždňov vyberajú - záleží od okolností...

Mal som dofaklenú ruku ...a celkom fest , no bez štichov , nakoľko určitý typ rán sa nezašíva...každý deň prečistenie , preväz a kúpeľ v harmančeku ...neskôr ranu vystaviť normálne na vzduch , prírodnou cestou nechať hojenie...do mesiaca pohoda , teraz len jazva zostala ...

...he ....a puknutú achilovku ani nespomínam , že koľko som sa nachodil na masáže a tie vírivky ...
alabut
26.02.12,10:59
akeber
26.02.12,14:44
Môj manžel mal vlani v máji úraz , tiež na cinkulárke . Prešlo cez dlaň aj cez kosti , ostalo vysieť na koži a ostal len palec . Prišili mu to naspäť . Na ranu sme prikladali skorocelový list ( viem teraz ho asi nenájdete ) ale len na pár hodín ( vytiahol hnis , dlhšie sme nemohli ponechať rana by sa bola rozpadla ) neskôr keď už bola rana spoly zahojená dávali sme masť z jazveca ( určite ju má každý poľovník ) urýchľuje hojenie a má protizápalové účinky , používala ju aj moja mama keď jej vyberali kliny z čkenka (kupujú si ju aj lekáry ). A striedali sme aj s masťou z repíku , kúpať v repíkovom odvare nám zakázali , že moc vysušuje . Manžel bral aj Wobenzim naozaj pomáha . Ešte dostal od lekára ACTILITE ANTIBAKTERIAL DRESSING sú to náplasti z včelej kačičky , dostať v lekárni . Teraz je po operácii uvoľňovali mu šľachy , zrástli sa a prsty nevedel hýbať mal ich stiahnuté do dlane. Hoci chodil polroka na rehab. ale lekár v Blave na plastyke L.Košťál povedal že je to normálne že sa šľachy v rane zrastú . Dostal dlahu na cvičenie , každý večer si musí natiahnuť gumičky ktoré mu narovnávajú prsty . Podali sme aj žiadosť o ID predpokladám že čiastočný bude priznaný , po roku po úraze predvolajú .Informujte sa ! Ak budete mať problémy určite konzultujte s Košťálom (Ružinovská nemocnica plastika ruky ) chodia tam pacienti z celého Slovenska . Držím palce !
joksi
26.02.12,17:13
ďakujem za odpovede, samozrejme že teraz s s prstami nehýbe -má ich v dlahe, len lekár povedal že všetko záleží od toho ako sa to uchytí zrastie, zahojí do najbližšej kontroly t.j do 5 dní a to som cchel ako sa tomu dá dopomôcť aby to v poriadku zahojilo, čo jesť, samozrejme lieky od lekára, kľud, pvoedal mu že aj tak ju bude mať v sadre mesiac možno až potom rehabilitácia, čiže potom je dobré ako vravíte tie babské recepty a ten wobenzym nasadiť?
Uvidíme čo mu povie lekár pri kontrole
dominika
26.02.12,18:43
Aby sa rýchlejšie zrástli kosti je dobré každé ráno dať si po lyžičke rozmixovaných semienok ľanu a sezamu. Aj slnečnica môže byť. A na urýchlenie hojenia svietiť sa bioptronovou lampou. Tá fakt funguje výborne, treba skúsiť
bonita
26.02.12,20:23
Prepacte , ze sa pletiem do temy: Repik a harmancek je to iste, ci ine? Na otvorene rany, aby sa rychlejsie hojili, narastla nova koza je ktory lepsi, ak je to ine?
buchač
26.02.12,20:39
Prepacte , ze sa pletiem do temy: Repik a harmancek je to iste, ci ine? Na otvorene rany, aby sa rychlejsie hojili, narastla nova koza je ktory lepsi, ak je to ine?
Repík
http://sk.wikipedia.org/wiki/Repík_lekársky

Harmanček alebo Rumanček
http://sk.wikipedia.org/wiki/Rumanček_kamilkový

...viď použitie ...
alabut
27.02.12,06:21
Myslim, ze tu je to dobre popisane: http://www.hojenieran.sk/o-liecbe-ran/fazove-hojenie-ran
Repik i rumancek pomahaju cistit a dezinfikovat rany. Vyplachom alebo macanim odstranujeme hnis. Na hlboke rany je vhodna morska riasa od roznych vyrobcov, vyborne odsava, denne cistit peroxidom, omyvat repikom alebo rumancekom s protizapalovymi ucinkami. Ked je rana vycistena, vyhojena a prechadza do epitelizacie, pouzije sa gel na rany, aby bola neustale vlhka. Opat sa vyplachuje repikom alebo rumancekom. Na dezifekciu okolia rany, moze sa i dnu ... Betamin. :-)
petermikuláš
27.02.12,12:54
Ahojte, známy si cirkulárkou zarezal do dlane cez 3 prsty, kosti sú ok, plasticky mu voperovali šľachy, ťahali nervy, spravili 35 štichov vnútorných a vonkajších, Ruku má v dlahe, prstami nemôže hýbať až do kontroly o 5 dní, Viete mi prosím poradiť ako urýchliť hojenie do kontroly, pozeral som na nete väčšinou sú rady na otvorené rany, typu obkladať repíkom atď, ale ako zahojiť ranu v dlahe aby zrástla a mohol hýbať prstami a všetko dobre dopadlo, pozrel som že je dobré brať vitamín C, železo, vápnik - ryby, pečeň - kuracia alebo bravčová, máte skúsenosti aby sa to dobre zrástlo?

ďakujem pekne

odvar z repíka lekárskeho a namáčať zvonka zľahka cca 2x denne
pasuliatko
27.02.12,15:39
neurýchľuj nič, nechaj to tak. ono sa to samo zahojí a ničím tomu nepomôžeš. ak by sa to nehojilo po určitom čase potom to treba riešiť.
joksi
08.05.12,13:54
ahojte, takže rana je dá s apovedať zahojená, chodí na cvičenia, ožaruje lampo, prstami trocha hýbe ale nemá v prstoch žiadny cit!! Lekárov to zdá sa až tak netrápi, prosím viete niekoho odporučiť kto by mu pomohol? mladý chalana prvá ruka s ktoru píše, skrátka všetko, pri jazve ako to bolo poškodené na dlani smerom k prstom má trochu citu ale v prstoch vobec ich necíti, lekár mu povedal že tam cit nie je ale na tej časti dlani si ho sám cíti, čiže nádej tam je, mu vravel že je možné zkotníku zobrať nervy na cit ale zasa kaličiť aj nohu, čo sa pýtal odborníkov, nik nemá volný termín už ani za peniaze, emdom si to potiera, pomohla by alternatívna medicína príklad akupunktúra? velmi pekne dakujem
Ľubomír
08.05.12,15:35
Pokiaľ bude mať už dlahu dole a prevezy si bude robiť sám, tak je dobre ranu kúpať v repíku a lebo v nadraguli. Mne to poradila lekárka na traumatologii. Musím konštatovať, že to pomáhalo. Treba byť trpezlivý. Nadragula sa kúpiť nedá. Mne ju zohnal známy od zahradkára.
joksi
08.05.12,16:56
dakujem, dlahu má dolu už dva mesiace ako som písal vyššie, stalo sa to koncom zimy, ide o to že cit v prstoch stále nemá a lekári nejako záujem nejavia
220870
08.05.12,16:59
Na šlachy je dobrá nechtíková masť.Mne na ponaťahované pomohla.Či to pomôže aj na prerezané nemviem.
lujza.j
08.05.12,17:13
miguel.santoro
08.05.12,17:21
Samozrejme vitamín C a Wobenzym, s ktorým mám veľmi dobré skúsenosti. Mal som veľmi silný zápal, ktorý sa už ťahal 4 mesiace.Keď už ani antibiotyká nezaberali, rozhodol som sa pre Wobenzym. Je to drahá kúra, ale po 2 týždňoch začal zápal postupne ustupovať. Po mesiaci a pol, zápal zmizol aj bez antibiotik, ktoré organizmus iba zaťažujú. Wobenzym treba brať presne podľa návodu, a hlavne nalačno - pred jedlom, s dostatkom vody. Aloe Vera ma tiež enzýmy, ktoré urýchľujú hojenie.
Bionda
09.05.12,11:49
... nervy regenerujú veľmi pomaly v knihách uvádzajú, že 1mm za deň - ale garantovať to nikto nebude- citlivosť do postihnutého- nuž chce to vééľa trpezlivosti- niekto doporučuje vitaminoterapiu pichanie Bčok , rehabilitácia a chce to čas, nechcieť zázrak hneď a už aj!
rastlinka
30.05.12,21:21
Ladislav Košťál - skutočný odborník