mocila
26.02.12,19:12
V obývačke mám sataelitný prijímač s televízorom. Pomocou predlžovačky na audio výstupe (červený a biely) chcem do kuchyne zaviesť zvuk zo satelitného rádia, bez toho, aby bol pustený televízor. Predlžovaciu šnúru mám upravenú tak, že na jednej strane sú červený a biely (v satelite - chinch) a na druhej strane stereo pripojenie, do ktorého sa dá zasunúť jack, napr. zo slúchadiel. Chcem vedieť, čo potrebujem, aby som mohol na toto napojiť napr. reproduktor Genius. Mylne som sa domnieval, že signál je úplný a stačí len ten reproduktor. Zvuk v šnúre je napojený správne, pretože keď ho nahrám v počítači napr. cez audacity, alebo cez pover director, nemá chybu. Mám už takmer 60 rokov a bavkám sa. Pracujem úplne v inom odvetví a o elektrotechnike neviem takmer nič. Takže ak mi niekto chce poradiť, aby som si kúpil debnu za 600€, ďakujem:) vopred.
KoxXxo
26.02.12,18:47
Stačí Ti obyčajné repro k PC (http://www.alza.sk/genius-sp-hf2-0-1255a-d171142.htm?kampan=heureka.sk?&IDP=1494#foto), ibaže musí mať svoj zosík.
mocila
03.03.12,13:48
Pokračovanie otázky: Ak si nekúpim zosilňovač, ale nejakú lacnú vežu, bude sa dať tam zvuk zo satelitu prehrať? Neviem, či je zvuk pri výstupe nejako upravovaný, ale v návode je napísané, že je typu MPEG-1.
Chcem vedieť, či každá veža má konektor na pripojenie externého zvuku. Ďakujem.
hugho
03.03.12,21:15
da sa to riesit aj audio vystupom z TV, cize je tam uz pouzity zosilnovac zabudovany v TV, pokial je ten TV aktualny model poslednych 2-3 rokov, tak by mal mat moznost vypnutia obrazu pri aux vystupe. Teda nie je potrebne kupovat novy zosilnovac.