kopretinka
26.02.12,19:24
nevie mi niekto poradiť,kde v PC by som našla heslo,ktoré som zadala ku správcovi PC? Neviem,či som sa dobre vyjadrila........ :(
Ďakujem
Fero11
26.02.12,18:33
asi nikde :) alebo niekde v sufliku ?? Heslo sa vacsinou uklada v systeme zasifrovane a neda sa vycitat, jedine zrusit a vytvorit nove
kopretinka
26.02.12,18:36
a ako to môžem zrušiť?
Andy Kralik
26.02.12,18:37
No najprv by som skusil pozriet papieriky pri pocitaci, ci nie je niekde napisane :)

Ale teraz k veci. Chapem to tak, ze si zabudla heslo ku administratorskemu kontu.. hej? Prva otazka - aky mas system? V kazdom pripade je to trochu problem. Hesla su v pocitaci ulozene "zaheslovane", takze sa k nim jednoducho nedostanes. Ak mas niektory zo starsich systemov, existuje na webe vela navodov, ako "administratorske heslo resetovat". Ale na to aby si ich vedela pouzit, by si mala mat skusenosti, aby si si ich aj sama nasla..
Skus napisat aky mas system - mozno prideme aj na jednoduchy sposob.
Inak by som odporucal sa obratit na niekoho s viac skusenostami.
A odporucal by som si predtym zalohovat vsetky data, ak by predsa len ani on nemal viac skusenosti..
Fero11
26.02.12,18:40
nikdy som nemal taky problem, lebo na PC robim len doma a nikdy som do PC nevytvaral ziadne spravcovske, ani uzivatelske hesla.
Ak sa nemozes dostat do PC lebo si zabudla heslo, tak su na nete na to navody, napr. prvy odkaz v google smeruje na http://www.zive.sk/spravy/ako-na-zabudnute-heslo-vo-windows/sc-30-a-257792/default.aspx tak skus to
kopretinka
26.02.12,18:47
ja som kedysi vytvorila správcu,ale teraz nemám PC zaheslovaný,normálne sa do neho dostenem,potrebujem nainštalovať program k pokladni a tam to pýta meno používateľa a heslo,tak neviem,či to je ten správca alebo mám vytvoriť nejakého nového používateľa :confused: ja tomu vôbec nerozumiem
Fero11
26.02.12,18:51
nepoznam programy k pokladniam, ale zrejme ta nepyta administratorske heslo. Specifikujes nie moc presne, takze tazko je radit
kopretinka
26.02.12,18:54
pri inštalovaní programu sú dve možnosti,nainštalovať tak,že bla bla bla....ALE program nemusí fungovať a potom je druhá možnosť,a tam treba zadať meno a heslo.a to meno a heslo je už niekde v PC,pretože mi vyhodí hlášku,že zadané meno alebo heslo nie je správne....
jahoszmsk
26.02.12,19:03
start»ovladacie panely»pouzivatelske konta
pozri sa tam, ci sa administrator naozaj vola administrator
kopretinka
26.02.12,19:14
start»ovladacie panely»pouzivatelske konta
pozri sa tam, ci sa administrator naozaj vola administrator
to bolo celkom prvé,čo som urobila,správca som ja,je tam moje meno.......je tam možnosť vytvoriť heslo,takže asi ešte nie je vytvorené....neviem,čo to urobí,keď vytvorím heslo.....to potom vždy bude pýtať heslo pri zapnutí PC?
Kvaka
26.02.12,19:21
Nedávala si nejaké heslo k pokladni? Nepoznám program pokladne, ale možno si užívateľom pokladne aj s heslom a teraz pýta pri inštalácii programu k pokladni ....
kopretinka
26.02.12,19:30
Nedávala si nejaké heslo k pokladni? Nepoznám program pokladne, ale možno si užívateľom pokladne aj s heslom a teraz pýta pri inštalácii programu k pokladni ....
nie,pokladňa nemá takéto heslo...
jahoszmsk
26.02.12,19:30
je tam potom moznost odstranit heslo, aby ho nepytalo pri spusteni PC
jahoszmsk
26.02.12,19:32
klikni na ten program pravym tlac mysky, daj vlastnosti, a skus zaskrtnut policko spustit ako spravca
kopretinka
26.02.12,19:33
je tam potom moznost odstranit heslo, aby ho nepytalo pri spusteni PC
čo mám teda urobiť? priradiť k správcovi nejaké heslo? a potom ho odstrániť?
kopretinka
26.02.12,19:34
klikni na ten program pravym tlac mysky, daj vlastnosti, a skus zaskrtnut policko spustit ako spravca
to mi nejde,vypisuje,že je chybné meno alebo heslo.....veď jasné,keď heslo nie je vytvorené
Vlado40
26.02.12,19:35
Hoď sem screen.
kopretinka
26.02.12,19:36
Hoď sem screen.
ale čoho? tej inštalácie?
jahoszmsk
26.02.12,19:37
ked nemas vytvorene heslo tak ho ani nemoze pytat. ani kebyze mas heslo, a ho zadas pri spusteni win, tak ho uz potom nepyta. skus vytvorit heslo ze co sa stane.
kopretinka
26.02.12,19:38
ked nemas vytvorene heslo tak ho ani nemoze pytat. ani kebyze mas heslo, a ho zadas pri spusteni win, tak ho uz potom nepyta. skus vytvorit heslo ze co sa stane.
:D a potom si budem búchať hlavu o klávesnicu,že čo sa stalo :D
jahoszmsk
26.02.12,19:40
si to nove heslo napis na papier, alebo oznam ho nam tu na porade:D
Vlado40
26.02.12,19:42
ale čoho? tej inštalácie?
Toho okna čo vyskočí keď pýta heslo.
kopretinka
26.02.12,19:44
ľudia,už ma z toho rozbolela hlava,zatiaľ vám všetkým ďakujem,pokračovanie zajtra.....zatiaľ sme to vyriešili tak,že sa s pokladňou pôjde "kamsi" a tam to stiahnu a nahrajú na kľúč.....
misoft
27.02.12,16:36
potrebujem nainštalovať program k pokladni a tam to pýta meno používateľa a heslo,tak neviem,či to je ten správca alebo mám vytvoriť nejakého nového používateľa
Z tohto so vydedukoval: samotný inštalačný súbor je zaheslovaný, musela by vedieť heslo, aby sa inštalácia spustila. Pozrieť, odkiaľ sa to "sosalo", či niekde nie je popis, ako na to, prípadne údaje pre spustenie inštalácie (toto majú napr.aj niektoré programy a hry na "plackách" - spustí inštaláciu a vzápätí pýta kódy, heslá).

Kvetinka - odkiaľ si to ťahala? Možno pri stiahnutí sa stiahol aj nejaký súbor *.nfo - pozri do neho - možno tam bude to oné :D
kopretinka
28.02.12,08:01
tak vyriešili sme to po telefóne,poradil technik na pokladne.......všetkým dík za snahu.