RSobcan
28.02.12,10:10
Dobry den!
Potreboval by som poradit pri reklamacii.15.12.2010 som si zakupil notebook MSI CX500DX. Zaruka na tovar je 2roky a na bateriu 1rok. 17.12.2011 sa pokazila bateria. Stracala % v kapacite. Ihned bol v predajni reklamovat kde mi bolo povedane ze mam cas az po novom roku ho doniest na reklamaciu kedze sviatky by reklamacnu dobu mohli predlzit. Samozrejme bateria uz bola po zaruke takze 23.1.2012 som ho odniesol na predajnu kde ho poslali do servisneho strediska. 31.1.2012 servis poslal mail na predajnu v zneni: Baterie v Vašem notebooku má opotřebení 69%. Na tento díl je
záruka pouze rok, proto jsem se chtěla zeptat, zda připravit pro Vás
cenovou nabídku výměny baterie nebo opravit pouze věci v rámci
záruky?Výměna baterie stojí 65,62 euro. Momentálně je baterie nedostupná,
tak museli byste počkat na dodávku.
Od vtedy nebola uz ziadna komunikacia zo strany servisu a dnes mame uz 28.2.2012!
Ja by som teda potreboval poradit ako dalej mam postupovat. Je zakon ktory urcuje maximalnu dlzku predlzenia servisu? Ci mam ziadat o vratenie notebooku alebo odstupit od zmluvy?
Za rady vopred dakujem.
Chobot
28.02.12,10:57
Dobry den!
Potreboval by som poradit pri reklamacii.15.12.2010 som si zakupil notebook MSI CX500DX. Zaruka na tovar je 2roky a na bateriu 1rok. 17.12.2011 sa pokazila bateria. Stracala % v kapacite. Ihned bol v predajni reklamovat kde mi bolo povedane ze mam cas az po novom roku ho doniest na reklamaciu kedze sviatky by reklamacnu dobu mohli predlzit. Samozrejme bateria uz bola po zaruke takze 23.1.2012 som ho odniesol na predajnu kde ho poslali do servisneho strediska. 31.1.2012 servis poslal mail na predajnu v zneni: Baterie v Vašem notebooku má opotřebení 69%. Na tento díl je
záruka pouze rok, proto jsem se chtěla zeptat, zda připravit pro Vás
cenovou nabídku výměny baterie nebo opravit pouze věci v rámci
záruky?Výměna baterie stojí 65,62 euro. Momentálně je baterie nedostupná,
tak museli byste počkat na dodávku.
Od vtedy nebola uz ziadna komunikacia zo strany servisu a dnes mame uz 28.2.2012!
Ja by som teda potreboval poradit ako dalej mam postupovat. Je zakon ktory urcuje maximalnu dlzku predlzenia servisu? Ci mam ziadat o vratenie notebooku alebo odstupit od zmluvy?
Za rady vopred dakujem.

A ako si odpovedal na ich dotaz? Napísal si im, že si kúpiš novú baterku? Alebo čo by si očakával, že ti opravia v rámci záruky? Čakal si, že dostaneš fungl novú baterku?

Je všeobecne známe (a je to aj prirodzená vlastnosť akumulátorových batérií), že časom strácajú kapacitu. Ak má baterka na NB po roku kapacitu 69%, tak je to celkom normálne. Veľa záleží od spôsobu údržby a prevádzky. Ak batériu často nabíjaš, tak každým cyklom sa jej znižuje kapacita. Ak si ju pripájal a odpájal aj keď ešte nebola vybitá, zase si si ju len viac opotrebil. Takže to, že mala len 69% kapacity, nie je záručná vada, ale bežné opotrebenie. Preto otázka servisu, či ti má pripraviť cenovú ponuku na novú batériu bola správna. Mal si napísať, že či chceš alebo nechceš batériu a nech ti NB pošlú naspäť. Požiadať o zaslanie späť môžeš aj teraz. Ak ti nevyhovuje kapacita, môžeš si aj ty kúpiť batériu. Ak kúpiš neznačkovú cez eBay, vyjde ťa to lacnejšie, napr. tu máš za 35 - 45 EUR:

http://www.ebay.at/itm/MSI-A5000-A6000-A6200-A7200-CX500-CR500-CR600-CR610-CR620-CR630-Battery-BTY-L74-/170758044688?pt=Laptop_Batteries&hash=item27c1f8fc10#ht_2783wt_1055

http://www.ebay.at/itm/Akku-MSI-CX620X-A6205-CX500-CR630-CX623-CX700-BTY-L74-BTY-L75-957-173XXP-101-/220947310396?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_No tebook_Akkus&hash=item33717c673c#ht_3651wt_892
misoft
28.02.12,16:01
Potreboval by som poradit pri reklamacii.15.12.2010 som si zakupil notebook MSI CX500DX. Zaruka na tovar je 2roky a na bateriu 1rok. 17.12.2011 sa pokazila bateria. Stracala % v kapacite. Ihned bol v predajni reklamovat kde mi bolo povedane ze mam cas klasický odrb - nechcelo sa im spisovať reklamačný protokol - mal si trvať na svojom - sú povinní prijať reklamáciu a nezáleží, že je pred sviatkami az po novom roku ho doniest na reklamaciu kedze sviatky by reklamacnu dobu mohli predlzit opäť somarina - reklamácia beží od doby zahlásenia a odovzdania na reklamáciu a majú 3 dni na vyjadrenie a 30 dní na vybavenie - sviatok-nesviatok. Zase ťa odrbali!. Samozrejme bateria uz bola po zaruke takze 23.1.2012 som ho odniesol na predajnu no to už bola! Nechal si sa ukecať - doplatil si na to kde ho poslali do servisneho strediska a tam to už neposielali ako reklamáciu, ale ako opravu. 31.1.2012 servis poslal mail na predajnu v zneni: Baterie v Vašem notebooku má opotřebení 69%. Na tento díl je
záruka pouze rok,....
v texte.
Jednoducho (nehnevaj sa): nechal si sa jednoducho oj**ať, teraz ak chceš dobrú baterku - plať.
BTW: keby si si našiel niečo o reklamáciách na nete - vedel by si asi skôr reagovať a nenechať sa takto ******
jahoszmsk
28.02.12,16:02
najhoršie je, ak kúpiš NTB, zapojíš adaptér na napájanie a zostane zapojený vo dne v noci, ako je rok dlhý...
mimochodom, kúpim baterku do rádia a po roku chcem reklamovať? :D
misoft
28.02.12,16:16
mimotemy
to jahoszmsk: baterky do rádia väčšinou považujú za spotrebák :D, ale akumulátor do NB je súčasť hardwéru NB - je to súčiastka.
RSobcan
29.02.12,05:42
[QUOTE=Chobot;1995651]A ako si odpovedal na ich dotaz? Napísal si im, že si kúpiš novú baterku? Alebo čo by si očakával, že ti opravia v rámci záruky? Čakal si, že dostaneš fungl novú baterku?

Suhlasil som s vymenou baterie. Necakal som ze ju vymenia v ramci zaruky kedze na bateriu uz zaruka skoncila preto som zaplatil za vymenu novej originalnej v domnienke ze ako zmluvny servis maju lepsi pristup k originalnym nahradnym dielom ale trva to uz prislis dlhu dobu.
jahoszmsk
29.02.12,08:30
mimotemy
to jahoszmsk: baterky do rádia väčšinou považujú za spotrebák :D, ale akumulátor do NB je súčasť hardwéru NB - je to súčiastka.

aj baterka do NTB sa povazuje za spotrebny material - produkt podliehajuci samovolnej skaze, zivotnost baterie zavisi od poctu nabijacich cyklov- kazdy typ baterie ich ma stanoveny vyrobcom, vseobecne po roku pouzivania straca bateria priblizne 50% svojej povodnej kapacity, zaruka na baterie do NTB sa davaju obvykle na 6-12 mesiacov. zivotnost baterie velmi vyrazne ovplyvnuje pocet nabijacich cyklov, a hodnota napatia, cize zivotnost klesa postupne opakovanym nabijanim, a skodi im uplne, tj. hlboke vybitie, pri ktorom dochadza k vyraznemu ubytku kapacity.
misoft
29.02.12,16:32
No ale je rozdiel medzi akumulátorom do NB a tužkovou AA baterkou do rádia (a neveril by si - aj rechargeable majú určitý počet cyklov a platí na ne záruka) - tie majú určenú len životnosť (dobu dokedy je zaručená normovaná kapacita - dátumy sú niekedy aj vyrazené).