vierik11
28.02.12,10:13
Dobrý deň, manžel si kúpil značkové plátenné tenisky 04.06.2011. Po krátkodobom nosení sa mu úplne rozpadla a zdeformovla na jednej teniske výstelka päty, samozrejme tým sa tenisky stali nenositeľné. Keďže sa väčšinou zdržujeme v zahraničí, na reklamáciu sme tenisky do predajne odniesli až 31.01.2012. Plátenné tenisky /biele/ sú sezónnou záležitosťou. Reklamácia nám samozrejme nebola uznaná, údajne zlým zaobchádzaním, vraj neboli rozšnurovávane, čomu údajne zodpovedá stav šnúrok, vyzúvané špičkou jednej nohy tlakom na pätu a pod., a najlepšia hláška, údajne podrážka zodpovedá noseniu 7 mesiacov. No neviem, ja nepoznám nejakého blázna čo nosí biele letné plátenky v jesennom a zimnom období /mimochodom podrážka absolútne nenarušená/, tenisky nosené maximum dokopy 1 mesiac, takže asi šnúrky mali byť dotrhané???
No, samé bludy, ale moja otázka mieri vlastne k tomu, že túto odpoveď mi zaslal majiteľ predajne aj s jeho vyjadrením prečo reklamáciu neuznáva a zároven mi ale priznal 5 eur zľavu. Čo mi príde tiež mimo, keďže údajne sú tenisky porušené len chybou mojho manžela zlým používaním. Zarazilo ma, že majiteľ predajne nezaslal tenisky na reklamáciu /posúdeniu/ dovozcovi.Nie je to jeho povinnosť?však on nie je odborník? Predavač mi tvrdil, že on má asi nejakú dohodu s dodávateľom a má na to právo sám posudzovať reklamácie. Nie je predsa len povinnosťou predajcu zaslať výrobok na posúdenie výrobcovi, v tomto prípade dodávateľovi? vyjadrenie mi bolo zaslané do 1 mesiaca.
A ďalšia otázka, ak ja nesúhlasím s jeho vyjadrením, môžem žiadať aby obuv zaslal na odborné posúdenie?musí to urobiť on podľa zákonna, alebo si to mám poslať sama?
lujza.j
28.02.12,15:43