Letko
28.02.12,13:46
Ahojte,

chcem si dať do kuchyne reproduktory s kvalitným zvukom a vychádza mi to tak, že najlepšie miesto pre nich by bol sadrokartónový strop.

Máte s tým niekto skúsenosti? Uvítam akékoľvek tipy. Pravdepodobne budem musieť riešiť aj subwoofer, keďže stropné repro nebudú mať také basy ako veľké repro. Alebo sa mýlim?

Zatiaľ k tomu nemám žiadny prehrávač, chcel by som nejaký multimediálny - wifi, usb, rádio.

Išlo by cca o 2 - 3 reproduktory.

Ďakujem za akékoľvek rady, s montážou sa neponáhľam, minimálne do leta to má čas.

:)
buchač
28.02.12,12:55
...môžem otázku ???

Bývaš vo vlastnom dome , alebo v paneláku...???.......a asi je zrejmé , že prečo sa pýtam ...
Letko
28.02.12,13:24
Bývam v paneláku. A zatiaľ mi nedošlo, prečo sa pýtaš. Žeby kvôli možnému hluku?
arizona
28.02.12,13:43
Vykasli sa na to, ber ohlad aj na ostatnych obyvatelov.
Ved v panelaku pocut aj susedove zakaslanie, nieto este subowoofery v stene-to by bolo doslova na zosalenie!

Ak mas rad hlasnu muziku, kup si radsej kvalitne sluchadla,nasad si na usi a pocuvaj,hoci aj na plne gule ;)
Letko
28.02.12,13:51
Jooooj, ste ma nepochopili. Mne netreba hlasnú hudbu, len kvalitnú, teda nie maximálne kvalitnú ale aby to nebolo šušťátko z jednoreproduktorového rádia. Veď aj teraz mám doma reproduktory a subwoofer ale chcem nejak doviesť dobrý zvuk do kuchyne. A jediné miesto, kde by sa to dalo položiť je strop. A z hlasnej hudby doma som už vyrástol. Subwoofer sa nedáva do steny, väčšinou je niekde na zemi, aj keď ako pozerám, tak naňho v kuchyni zatiaľ nemám miesto a na linke by reproduktory zavadzali. ...a je lepšie púšťať hudbu v izbe, kde práve som ako keby som ju mal púšťať z obývačky.


Takže, máte niekto takýto stropný systém doma alebo máte s ním skúsenosti?
jahoszmsk
28.02.12,16:49
mať tvoje problémy, tak sa žením. :D to koľko času tráviš v kuchyni??? subwoofer nechaj v obyvacke, repro do stropu, im je jedno ci su hore nohami, kabel zakryt listou napr.
Letko
28.02.12,16:55
jaho,

vidíš, tak som sa oženil :) A čas v kuchyni trávi moja manželka, ktorú baví variť a piecť. A lištovať nechcem. Keď sme si urobili pekne byt, tak nechceme mať teraz viditeľné káble.
Možno sú aj repro, ktoré dokážu pekne zahrať výšky, stredy a basy.
Takže má s tým niekto skúsenosti?
tienik
28.02.12,18:27
dobry zvuk a umiestnenie v sadrokartone nejdu nijak dohromady, tak isto ako aj ty vyska a smer vyzarovania zvuku.

Takze su dve moznosti:

1) normalny reprosystem umiestneny v posluchovej rovine
2) "hypermarketove" jednopasmove reproduktory urcene do podhladov - bez narokov na HIFI kvalitu samozrejme :-)
Letko
28.02.12,19:16
Takže z možnosti číslo 2 nedostanem dobrú kvalitu zvuku?
buchač
28.02.12,19:27
jaho,

vidíš, tak som sa oženil :) A čas v kuchyni trávi moja manželka, ktorú baví variť a piecť. A lištovať nechcem. Keď sme si urobili pekne byt, tak nechceme mať teraz viditeľné káble.
Možno sú aj repro, ktoré dokážu pekne zahrať výšky, stredy a basy.
Takže má s tým niekto skúsenosti?


Takže z možnosti číslo 2 nedostanem dobrú kvalitu zvuku?

...po slovensky , alebo slušne ??? :rolleyes:

Skúsim írečito .....vyseondi sa na dobrú kvalitu zvuku ... ;)

Teda , čo sa kuchyne týka , tam sa predsa pracuje - varí , pečie ,melie ...rôzne zvuky rušia tú kvalitu zvuku ...jedným , dvoma slovami povedané , hudbu si vychutnajte v obývačke , v kľude , v pokoji ... sviečky , víno , kľud - a v neposlednom rade potom aj to , čo manželka ukuchtí ...pri kvalitnom stroji ...;)

Mám za to , že v tej kuchyni sa úplne v pohode uplatní nejaký ten 3 in 1 ...nejakú kvalitnejšiu , prenosnú mašinku by som si obstaral , ceny sú o ničom teraz celkom zaujímavé , teda o ničom ...
http://www.google.sk/search?hl=sk&client=opera&hs=ERo&rls=cs&channel=suggest&tbm=isch&sa=X&ei=4ClNT7_9PLPa4QSnvIiHAw&ved=0CDsQBSgA&q=prenosné+stereo+rádio+s+cd&spell=1&biw=1332&bih=621
Ľubomír
28.02.12,19:40
Ahojte,

chcem si dať do kuchyne reproduktory s kvalitným zvukom a vychádza mi to tak, že najlepšie miesto pre nich by bol sadrokartónový strop.

Máte s tým niekto skúsenosti? Uvítam akékoľvek tipy. Pravdepodobne budem musieť riešiť aj subwoofer, keďže stropné repro nebudú mať také basy ako veľké repro. Alebo sa mýlim?

Zatiaľ k tomu nemám žiadny prehrávač, chcel by som nejaký multimediálny - wifi, usb, rádio.

Išlo by cca o 2 - 3 reproduktory.

Ďakujem za akékoľvek rady, s montážou sa neponáhľam, minimálne do leta to má čas.

:)


Chlape, mať repro pod mojou podlahou, tak sa k ním prekopem a vydrapím ti ich aj káblami. To myslím celkom vážne. V paneláku sa takto muzika nierieši.
...a to mám hudbu rád.
Letko
29.02.12,05:45
Myslím, že k veci by bolo napr.: "vykašli sa na to, naši susedia majú stropné reproduktory a odvtedy nám to aj pri tichšej hudbe duní ako keby sme boli na diskotéke"

Viac by mi pomohi fakty a vlastné skúsenosti. Veď ja nejdem doma robiť diskotéku, len chcem mať v kuchyni kvalitný zvuk. Slovensko 1 môžem počúvať aj na jednoreproduktorovom rádiu (hovorené slovo), ale napr. "lounge" si to nezaslúži.

Takže ak máte s tým niekto naozaj skúsenosti, sem s tým, každa rada dobrá.
dalid
29.02.12,11:48
Skus kontaktovat - http://www.audio.sk/
Niekde medzi produktami mali aj tropne repro tusim od Magnatu, nie som si isty, je to uz davno co som to videl. Chlapi maju skusenosti aj s instalaciani, budu ti vediet poradit vhodne riesenie, mozno aj uplne ine ako je tvoja terajsia predstava. :) (mal som doma pozicanych par veci na posluch a castokrat som nechapal ako na pohlad nejaka plastova krabicka do zahrady, moze vytvorit tak kvalitny zvuk... )

Jedna sa o dovozcu Alpine, Magnat atd. na Slovensko, takze ziadny suplikanti.. A budu ti vediet povedat, kde si od nich veci mozes aj realne vypocut. (instalacie, ak sa nieco robilo v tvojom okoli...)

Good Luck ;)
Letko
23.04.12,07:28
Aké je čo najlepšie riešenie pre rádio FM + WIFI a s dobrým zvukom?
Letko
03.05.12,09:31
Tak som sa dostal o krok ďalej - ako rádio použiť autorádio s AUX vstupom pre hudbu z internetu cez mobil s WIFI.

Viete mi dať nejaký tip na také autorádio (stačí výstup na dva repro) s kvalitným zvukom a ako s jeho zapojením do elektriny?
Indeed
03.05.12,13:42
Jednoznačne reproduktory GENIUS SP-HF 1800 A www.najnakup.sk/reproduktory-k-pc_genius (http://www.najnakup.sk/reproduktory-k-pc_genius)

su to hned tie prvé , nedaj sa zmiasť tým, že sú pod názvom "reproduktory k PC"

Idú fakt neskutočne ! Ja ich mám doma. Pravda, nie sú "stropné" musíš ich dať do rohov miestnosti.

A recenzie hovoria , že su to reproduktory s tou najkvalitnejšou reprodukciou zvuku ake sa v tej cene dajú zohnať.

A na susedov sa vykašli. Určite nebudeš počuvať vypeckovanú hudbu 10 hodín v kuse,
tých 4-5 min. jednú skladbu ak pustíš "na plné gule" to vydržia.

A pokiaľ nebudeš púšťať hudbu po 22:00 nikto Ti nemože povedať ani ..Ň..

Teda tu na Porade sa najdu extremisti, ale to si nevšímaj....
Indeed
03.05.12,13:50
Ale dnes by som jednoznačne kupil tie z tej reklamy GENIUS SP-HF 2020 wood 60 W

vtedy ešte neboli na trhu.
Letko
03.05.12,16:57
Ja práveže nič nechcem dávať do rohov, preto riešim repro do zníženého stropu. Reproduktory mi už odporúčili, teraz skôr vymýšľam ako s tým autorádiom alebo niečim podobným, cez čo by som mohol púšťať aj hudbu z netu.
Indeed
06.05.12,05:02
Tak si kup BOSE , ked si taký náročný....
vyskocil
03.07.12,07:29
@Letko: Zdravím Ťa. Riešim rekonštrukciu bytu a dostal som sa k podobnému, resp. takému istému "problému" ako Ty. Mám spojenú kuchyňu s obývačkou a chcem do zníženého stropu osadiť 2x repro. Rovnako ako u Teba, nemusí to byť super, top, špička kvalita, len nech to nie je tiež zvuk ako z nejakého chrastítka. Chcel som sa Ťa v podstate iba opýtať, či si našiel nejaké riešenie. Možno by bolo vhodné aj pre mňa.

Ak nie, možno sa ešte niekto chytí a pomôže.

U mňa by mali byť splnené aspoň tieto podmienky :

- impedancia 8 Ohm
- rozsah blízko 20kHz
- výkon od 50 do 100W
- priemer max. do 200 mm

Ak niekto da dobrý tip, budem rád.

Dík.
Letko
03.07.12,07:55
@Letko: Zdravím Ťa. Riešim rekonštrukciu bytu a dostal som sa k podobnému, resp. takému istému "problému" ako Ty. Mám spojenú kuchyňu s obývačkou a chcem do zníženého stropu osadiť 2x repro. Rovnako ako u Teba, nemusí to byť super, top, špička kvalita, len nech to nie je tiež zvuk ako z nejakého chrastítka. Chcel som sa Ťa v podstate iba opýtať, či si našiel nejaké riešenie. Možno by bolo vhodné aj pre mňa.

Ak nie, možno sa ešte niekto chytí a pomôže.

U mňa by mali byť splnené aspoň tieto podmienky :

- impedancia 8 Ohm
- rozsah blízko 20kHz
- výkon od 50 do 100W
- priemer max. do 200 mm

Ak niekto da dobrý tip, budem rád.

Dík.

Práveže nie. Napísal som plno @ do predajní, ktoré sa týmto zaoberajú a buď poslali link na svoj produkt alebo napísali, že rady neposkytujú. Hľadám práve takého zanietenca, ktorého bavia presne také veci.

Takže zatiaľ som na mŕtvom bode.
Halli
03.07.12,08:00
Letko
03.07.12,08:04
http://vypinacezasuvky.sk/radio-do-instalacie/radia-a-rds-tunery

Plánujem robiť otvory len do stropu pre reproduktory. Toto sú tunery o veľkosti vypínača?
Halli
03.07.12,08:10
Plánujem robiť otvory len do stropu pre reproduktory. Toto sú tunery o veľkosti vypínača?

su k tomu aj reproduktory, má to kamoška a je to super, na stránke nájdeš aj prislušenstvo. Má to v kuchyni aj v kupelni.
Halli
03.07.12,08:14
Indeed
03.07.12,08:16
..PREMRŠTENÉ CENY ! 2 reproduktory by namali stať viac ako 27 euro, nie jeden 30 euro a aj to šaplavý.
Halli
03.07.12,08:19
K tomu rádiu sa dajú kupiť aj iné lacnejšie repráky...to som len dala ako inšpiráciu...ano je to drahé...

toto je o inom...že si to ty tak som to našla v mailoch, už som to riešila aj ja..:)


http://www.proeling.sk/Reproduktory-4-16-Ohm/Stropne-1/PC-5X-dvojpasmovy-reproduktor-stropny/
Letko
03.07.12,08:20
Indeed, poraď niečo, ak sa v tom vyznáš.
Indeed
03.07.12,08:21
repro k autorádiu, v akcii za cenu ako som uviedol... minule mali v TESCO
Letko
03.07.12,08:22
Stále sa neviem rozhodnúť, či rádio s aktívnym zosilňovačom alebo zosilňovač, na ktorý si napichnem nejaký wi-fi prijímač kvôli internetovým rádiám.
Halli
03.07.12,08:28
vyskocil
03.07.12,12:41
Ešte jedna praktická otázka do fóra : Môže sa stať, že pri umiestnení reproduktora do sadrok. stropu mi pri väčšej hlasitosti popraská omietka v strope ? Alebo sa to dá vyriešiť nejakými mäkkými podložkami pod repro ?
Halli
03.07.12,12:58
No ak by ti mal prasknúť strop od hlasitej hudby v paneláku, tak to si píš, že by ti prasklo aj niečo iné :D
Letko
04.07.12,04:07
Tam ešte asi treba aj nejak poriešiť, aby ti zvuk nešiel medzi sadrokartón a strop, ale len do miestnosti.
vyskocil
04.07.12,06:03
Letko
04.07.12,06:09
Pod omietku?
vyskocil
04.07.12,06:27
Včera som bol priamo v predajni, držal som ich v rukách a sú prispôsobené presne pre uchytenie do sadrokartonu 4-mi úchytkami. V sekcii pod omietku je to vraj preto, lebo sa dajú dať AJ pod omietku. :-)
Letko
04.07.12,06:37
A ako sa to rieši s únikom zvuku medzi strop a sadrokartón? Ako zdroj zvuku použiješ čo?

Lebo tu som našiel aj takú inštalačnú krabičku:

http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/reproduktory-pro-vestavbu-do-sten-a-stropu/
Nandrolon
04.07.12,07:04
Mňa práve napadlo také trochu hulvátske riešenie
- autorádio PIONEER /veeeeeeeľmi kvalitné rádiá s dobrým príjmom/
- dvojpásmové reproduktory MAGNAT. Jedny z najkvalitnejších repro, s veľmi veľkým magnetom vzadu - ten zabezpečuje kvalitné basy. Inštaloval som si do nového auta pred 2 mesiacmi jednoduché a lacné riešenie za cca 90 eur: pioneer mvh 1400 /bezmechanikové rádio, USB vstup/ a MAGNAT DARK POWER 132.
Basy mi hrajú tak hlboko, že rádio musím počúvať v režime FLAT, čo sú najmenšie basy /ekvalizér sa dá ešte manuálne nadefinovať/.
Samozrejme ešte by bol nutný prevodník z 240V na 12V, ale taký 100W by nebol moc drahý a postačoval by...
PS: ak raz budeš mať zostavu s výkonnými basmi, tak tie basy budú počuť aj keď budeš mať rádio úúúúúúúúúúúúúplne ticho, od toho tie basy sú...
vyskocil
04.07.12,07:07
Ako zdroj použijem niečo podobné ako písal Halli včera 10:10. Položky sú tu v katalógu http://www.legrand.sk/userfiles/file/katalog/valena_katalog.pdf .
Takže :
- položka č. 7700 66 v kuchyni ( = aj obývačka )
- dvojica 7700 67 a 7700 68 v každej izbe aj v kuchyni
- a tie repraky tiež v každej izbe aj v kuchyni

S únikom zvuku medzi strop a sadrokarton som sa nejako zvlášť nezaoberal. Nad sadrokartonom je Nobasil, takže ten sa len trochu nadvihne a je po paráde ( ten reprák zasahuje do priestoru medzi sadrok. a stropom len cca 58mm ). Ale možno tá inšt. krabica nie je blbosť. Len chlapi by mi ju tam už teraz asi nedostali, bo sadráč je už osadený a možno už aj namaľovaný.
Letko
04.07.12,07:17
Aha, ty to máš v dome. Ja v byte a nechcel by som rušiť susedov.
vyskocil
04.07.12,07:43
Omyl. Mám to tiež v byte na 2.posch. Ako si prišiel na to, že to mám v dome ?
Letko
04.07.12,07:54
Aha, neviem, tak ma to nejak napadlo :)