lucifukball
28.02.12,18:53
Prosím o akúkoľvek radu či pomoc, zhruba v septembri minulého roku nám na bytovke obec menila čističku, ktorú napojila ešte na vedľajšiu bytovku, od tej doby je pre nás utrpenie žiť v našom byte. Bývame na poslednom poschodí, a neustále mi v záchode smrdí čpavok a fekálie, už neviem čo mám stým robiť, už som skúšala všelijaké prostiedky na odstránenie zápachu ale akonáhle klesne vonku tlak či prší alebo sneží, celý byt mám zamorený, neustále ma bolí hlava, ked idem na wc nedá sa tam vydržať, čo najskôr urobiť potrebu so zapchatým nosom a utekať von, kedže sme v nájomných obecných bytoch, vec som nahlásila aj majiteľovi bytovky obecnému úradu, kde ma tak rýchlo odbavili že som ani nezaregistrovala že som tam bola, pootvorili sa kanále a problém bol vyriešený.
už som fakt hotová, v byte sme štvorčlenná rodina a bojím sa o naše zdravie. Už rozmýšlam aj nad tým, že zavolám hygienikov k nám, aby sa konečne niečo začalo s tým robiť, chcem sa spýtať, či nemal niekto z vás podobný problém, alebo ako postupovať a riešiť tento problém... :mad:
jahoszmsk
28.02.12,18:00
asi je upchaté odvetranie na strechu z odpadu, treba najprv to pozrieť.
lucifukball
28.02.12,18:16
no u nás nie je nad strechou ale je ukončené pod strechov!! preto sa mi to asi vracia spať
jahoszmsk
28.02.12,18:26
u nas v panelaku menili stupacky za nove, susedia sa zacali stazovat na smrad, a sa zistilo ze ukoncenie stupacky nebolo ako povodne, na strechu, ale bolo ukoncene u nich v zachode. po oprave zapach prestal. ale ak u vas zapach nebol a zrazu je, a nic sa so stupackami medzitym nerobilo, bude problem niekde inde. nejaka netesnost na odpadovej rure, napr zachodovej mise? maju zapach aj susedia?
lucifukball
28.02.12,20:08
u nás bolo doteraz všetko v poriadku len jak postavili dalšiu bytovku vymenili nám čističku a dali ju na dve bytovky, od tedy je to na nevydržanie. smrad pocitujú aj susedia, ale neviem čím to je v našom byte je to cítiť najviac, najmenej to cítia na prízemí. my sme s mužom okolo toho niečo aj hladali na internete a tam sme zistili že by mal byť vývod nad strechou ale podla starostu ked pozeral plány je pod strechou, a neviem či je to tým že ta čistička nestíha na tolko bytov a potom nám to ostáva v záchode, zaujmavé je že mi skorodovala z ničoho nič točka na umývadle...??? už mi to začína vyrážať aj z kuchynskej linky, spod umývadla, musela som od tial povyhadzovať hrnce, lebo som vždy musela umývat pred varením...
jahoszmsk
28.02.12,20:24
digestor by mal mat odvetranie na strechu, tak zohnat niekoho, nech tam prepoji aj odvetravanie odpadu, a zaplatit to z fondu oprav.
pripadne najprv nechat precistit krtkom odpadove potrubie z vasej bytovky smerom do kanala.
buchač
28.02.12,20:41
Prosím o akúkoľvek radu či pomoc, zhruba v septembri minulého roku nám na bytovke obec menila čističku, ktorú napojila ešte na vedľajšiu bytovku, od tej doby je pre nás utrpenie žiť v našom byte. Bývame na poslednom poschodí, a neustále mi v záchode smrdí čpavok a fekálie, už neviem čo mám stým robiť, už som skúšala všelijaké prostiedky na odstránenie zápachu ale akonáhle klesne vonku tlak či prší alebo sneží, celý byt mám zamorený, neustále ma bolí hlava, ked idem na wc nedá sa tam vydržať, čo najskôr urobiť potrebu so zapchatým nosom a utekať von, kedže sme v nájomných obecných bytoch, vec som nahlásila aj majiteľovi bytovky obecnému úradu, kde ma tak rýchlo odbavili že som ani nezaregistrovala že som tam bola, pootvorili sa kanále a problém bol vyriešený.
už som fakt hotová, v byte sme štvorčlenná rodina a bojím sa o naše zdravie. Už rozmýšlam aj nad tým, že zavolám hygienikov k nám, aby sa konečne niečo začalo s tým robiť, chcem sa spýtať, či nemal niekto z vás podobný problém, alebo ako postupovať a riešiť tento problém... :mad:


digestor by mal mat odvetranie na strechu, tak zohnat niekoho, nech tam prepoji aj odvetravanie odpadu, a zaplatit to z fondu oprav.
pripadne najprv nechat precistit krtkom odpadove potrubie z vasej bytovky smerom do kanala.
...niekoho ?????????? :eek:

....ozaj , s tým fondom opráv si robiš srandu .......či ????????

...viď červená...
jahoszmsk
28.02.12,20:54
nerozumiem červenej... ja mám rád modrú...:rolleyes:
aj v nájomných bytoch existuje fond opráv, stačí pozrieť nájomnú zmluvu alebo vyhľadať VZN obce.
niekoho....príklad firmu, živnostníka, suseda?
buchač
28.02.12,21:06
nerozumiem červenej... ja mám rád modrú...:rolleyes:
aj v nájomných bytoch existuje fond opráv, stačí pozrieť nájomnú zmluvu alebo vyhľadať VZN obce.
niekoho....príklad firmu, živnostníka, suseda?

...aj v nájomných bytoch ????.....no nechce sa mi veľmi veriť ........

Fond opráv ???....a načo ???
Ja osobne by som teda neinvestoval do bytu , ktorý inému patrí - teda obci ......čiže z tohoto pohľadu moja otázka ..." niekoho ? " bola iba čiste akademická ...
jahoszmsk
28.02.12,21:14
google---» fond oprav najomne byty (netvrdím že to má každá obec)

ja osobne by som do bytu investoval, žiť v smrade z kanála určite nie je nič príjemné.:mee:
záleží samozrejme od alternatív odvetrania.
pasuliatko
28.02.12,21:16
neviem ale podľa mňa nie je toto vhodná sekcia zdravie nie?
alabut
29.02.12,00:24
Ak je ukoncenie pod strechou, pravdepodobne sa jedna o uzavrety system. Pri splachnuti pod vami vznikne podtlak, ktory vysaje vodu zo sifonu, bud WC alebo umyvadla. Ak zhrdzavela tocka na umyvadle, pravdepodobne z umyvadla (mensie mnozstvo vody). Odvetranie pod strechu nema byt, pretoze by hrzaveli kovove casti strechy, preto predpokladam, ze koniec odpadu je uzavrety a cast potrubia pod strechu tvori iba tlmiaci vankus. Je pravdepodobne, ze pridanim druhej bytovky na to iste potrubie v zemi sa zvysil podtlak a tento vankus uz nestaci svojim objemom branit odsatiu vody zo sifonov.
Riesenie - bud urobit odvetranie nad strechu, alebo urobit klapku na prisavanie vzduchu na najvyssom mieste u vas v byte. Nie som vodar, ale takato klapka by mala byt bezne k dostaniu. Pri podtlaku v potrubi pusti vzduch do potrubia a zabrani vysatiu vody zo sifonov. Inak je uzavreta. Prijemny den. :-)
jahoszmsk
29.02.12,09:43
hugho
01.03.12,20:13
ja som mal to iste, byvam pod rovnou strechou....zapach zo stupacky presne v ten isty cas...nizky tlak, vietor atd. som pocitoval fekalny zapach. Casom som prisiel na to co sa deje, mal som otvoreny komin, teda otvor na streche kade sa mi pri nizkom tlaku ztocilo odvetravanie na nasavanie. To bol cely problem....cize skus pozriet cez aky iny otvor, komin, digestor a pod. sa to to do bytu moze vtahovat.
tienik
01.03.12,20:56
toto presne robi ked chyba odvetranie kanalizacie. Dnes je moda ukoncit odvetranie pod strechou len prisavacim ventilom, ten ale nevie odvetrat hromadiace sa plyny. Robi sa to tak preto, aby sa vran nerobil zbytocny prestup cez strechu - co je v tomto pripade somarina. Po spravnosti by malo byt to hlavne potrubie volne odvetrane nad strechu. Prisavaci ventil sa dava len na dlhsie a zatazenejsie odbocky, aby v pripade zahltenia vodou nedoslo k vycucnutiu sifonov.
Na 99% to bude v tom.
remodaboss
05.08.14,15:08
Tiez som mal problem zo smradom na wc. Najhoršie bolo, že som nevedel zistit odkial to vlastne ide, ci je nieco s odvetranim alebo co vlastne. Nakoniec som podla rady niekde z fora zavrel dvere, pustil ventilator a so svieckou ruke zistoval kde je prievan. Prefukovalo to ako ide rura do steny ale aj z manzety ako je WC pripojene na ruru (teda vzduch rovno z kanala!!) a aj napojenie rury odpadu z umyvadla (tiez vzduch s kanala!). Kupil som v zeleziarstve vodoinstalatersky tmel - taku plastelinu, ktorou som vsetky spary a napojenia rur zapchal. Stale to nie je uplne bez zapachu ale 10krat lepise ako predtym a da sa s tym uz zit.