Kora22
28.02.12,19:11
Máme objednané komplet plastové okná a dvere u firmy Svet okien (česká spoločnosť). Problém je, že by sme potrebovali na terasu celé presklené dvojkrídlové dvere (šírka 1,75m) . Pani, ktorá tam pracuje, nám tvrdí, že dvojkrídlové dvere pre takýto rozmer,tam nemôže dať, pretože sú vraj nadrozmerné a rám (alebo pánty?) by to neudržal. Vraj tam jedine musí byť v strede predeľovací stĺpik(napevno), alebo jedny dvere max.95-ťky a zvyšok napevno sklo. Keď som jej povedala, že známa má dvojdvere presne rovnakých rozmerov len v bielom prevedení, povedala nám, že v bielom prevedení by to išlo, ale tak ako to chceme my - z vnútra biele a zvonku prevedenie v zlatom dube - to vraj nejde. Pokiaľ by tam mal byť v strede ten predeľovací stĺpik, strácajú vlastne dvojdvere svoj zmysel. A už vôbec nerozumiem, čo má spoločné farba okien s tým, či rám niečo udrží alebo nie. Neviete mi niekto prosím Vás s tým poradiť? A nemá aj niekto skúsenosti s touto firmou? Ja som o nich zatiaľ mala dobré referencie, ale toto sa mi nepozdáva. Vopred ďakujem.
alltracboy
28.02.12,18:44
to su fakt megadvere. Co tak posuvne? Mozno preto vravela ze v bielom by to islo, lebo myslela hlinikove dvere? Take vie malokto spravit v dekore.
mendo933
28.02.12,19:07
Ja by som tiez volil zasuvacky, su sice trocha drahsie kvôli kovaniu ale konfort je omnoho vyssi. S otvaracimi plastakmi takych rozmerov budete mat skôr ci neskôr len problemy
220870
28.02.12,19:28
Pánty to určite udržia.Neuvádzate výšku dverí.
Kora22
28.02.12,21:50
Výška dverí je 2340.
Širka dverí je 1750.
Kora22
28.02.12,21:57
Megadvere? To som prekvapená. Teraz sú to dvojdvere na terasu bežných rozmerov, ktoré sú takmer na každom katalógovom projekte. Tá známa má práve preto rovnaké rozmery tých dverí ako my, pretože má tiež katalógový projekt:). A tá pani určite nemyslela hliníkové dvere, pýtala som sa jej na to.
Kora22
28.02.12,22:07
to su fakt megadvere. Co tak posuvne? Mozno preto vravela ze v bielom by to islo, lebo myslela hlinikove dvere? Take vie malokto spravit v dekore.


Uvažovali sme aj nad tým, no išlo nám práve o priestranný vstup na terasu a tým by bola priechodná vždy len max.polovica dverí, to by sme mohli rovno nechať tú jednu polovicu skla napevno.
addo77
02.03.12,07:57
farba s tym nema nic spolocne, pani na Vas skusa pre nich jednoduchsie alternativy alebo co (vypytajte si vysvetlenie preco biele idu a dvojfarebne nie - nechapem). Je pravda ze pre plasty je to dost velke, pre plasty vseobecne su velke vsetky dvere hehe.(najma stulpove balkonove okno). Skuste oslovit firmy na hlinikove balkonove okno, drevo dekor nie je problem v serioznej firme. KEd chcete mat svetlu priechodnost zachovanu tak posuvkami nic nevyriesite, urcite otvarave stulpove.
TomasHC
02.03.12,08:33
Ja mám z troch izieb na terasu 150x235 a žiaden problém nebol...
alltracboy
02.03.12,11:09
farba s tym nema nic spolocne, pani na Vas skusa pre nich jednoduchsie alternativy alebo co (vypytajte si vysvetlenie preco biele idu a dvojfarebne nie - nechapem).

mne napriklad vedeli spravit drevodekor v nejakom odtieni, ale vpln dveri v tom odtieni uz spravit nevedeli. Teda vedeli, ale iba zivicove. Tak potom sa dobre kombinuje. Mozno je problem v tom, ze obojstranny a biely dekor ide priamo z fabriky a jednostranny sa dava laminovat.
mendo933
02.03.12,11:30
aj to ze jednostrany dekor = biely plast, obojstranny dekor = cierny ,sivy plast
Kora22
12.04.12,20:41
Ďakujem všetkým za rady a názory.
lubluc
16.04.12,11:04
farba s tym nema nic spolocne, pani na Vas skusa pre nich jednoduchsie alternativy alebo co (vypytajte si vysvetlenie preco biele idu a dvojfarebne nie - nechapem). Je pravda ze pre plasty je to dost velke, pre plasty vseobecne su velke vsetky dvere hehe.(najma stulpove balkonove okno). Skuste oslovit firmy na hlinikove balkonove okno, drevo dekor nie je problem v serioznej firme. KEd chcete mat svetlu priechodnost zachovanu tak posuvkami nic nevyriesite, urcite otvarave stulpove.

Prepáč, ale nechápem prečo dávaš rady na niečo čomu sa absolútne nerozumieš. Farba profilu plastu má výrazný vplyv na veľkosť krídla. Už norma hovorí o priehybe bieleho a farebného profilu. Kde pri bielom profile je to cca 1,9
mm na meter a pri farebnom je to cca 3,9mm na meter. Ide o to, že tmavý odtieň ako napr. zlatý dub akumuluje viac tepla. Teda je náchylnejší na ohyb.
Na druhej strane určite nie je nemožné vyrobiť takéto dvere v takej kombinácii. Sám mám objednané úplne rovnaké aj rozmer aj kombináciu farieb. Používajú sa buď väčšie prierezy profilov, alebo dodatočná výstuž proti ohybu.
addo77
16.04.12,11:07
mozno mas pravdu.. v tom pripade plati - plastove dvere resp. balkonove okno su hovadina