veronikasad
01.03.12,10:24
Veronika, dá sa to vyriešiť jedine tak, že na účte ku koncu mesiaca nebudeš mať dostatok finančných prostriedkov .......... radšej si prečítaj, čo píše Muška http://www.porada.sk/t188426-p3-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-do-socialnej-poistovne.html#post1997368
Chcela som si to overiť na infolinke - na všetkých číslach hlási "Ľutujeme, ale služba je momentálne nedostupná".

Nedostatok peňazí nie je pre mňa riešenie - to budem radšej zadávať príkazy ručne.
marjankaj
01.03.12,09:26
Mamičko moja! Dokonca až v jednej overovali :eek:
To vieš, musia šetriť. Lopatkovi na odmeny.
Ale že uhádli práve jackpot?:---
veronikasad
01.03.12,09:27
To neviem, nemám tatrabanku. A ani kvôli tomu meniť nebudem.

Možno sa treba spýtať, čo znamená tá možnosť "SEKVENČNE"

Ja sa asi spýtam v mojej banke, či také niečo nezavedú. Keď nie, tak pohrozím, že odídem do tatrabanky.:---.
Janko, chcela som si to overiť
http://www.porada.sk/t188426-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-do-socialnej-poistovne.html#post1998016
Johanka
01.03.12,09:34
... už fakt nemajú podnikatelia inej roboty ako striehnuť aby nemali na účte dosť peňazí , neviem ako by som toto vysvetľovala klientom :D
Marína
01.03.12,09:35
Nik ešte nevie, ktorá je tá druhá banka? Kto vlastne s tým prišiel, že sú dve?
Ideme na to vylučovacou metódou? Zatiaľ som overila, že pri TP sa ŠS nedá meniť v
- mBank
- Poštová banka

Ak chcete, doplňte, prosím, ďalšie.
veronikasad
01.03.12,09:36
Nik ešte nevie, ktorá je tá druhá banka? Kto vlastne s tým prišiel, že sú dve?
Ideme na to vylučovacou metódou? Zatiaľ som overila, že sa ŠS nedá meniť v
- mBank
- Poštová banka
- ČSOB
- SLSP

Ak chcete, doplňte, prosím, ďalšie.
.
Marína
01.03.12,09:39
Andrejka, dosť som mala čo robiť, aby som im toto "čudo" vysvetlila. A keď si predstavím, koľkých som na TP musela nahovárať.:-(
heja3
01.03.12,09:39
Ja trošku mimotemy - v mojej banke V.. nejde v TP zadať ŠS, zato KS 3118 mi vypisuje ako platené poistné a príspevky zamestnávateľa - a teraz čo? 3118 aj za SZCO? Alebo keď je SZCO aj zamestnávateľ má to dobré? :D Ale inak nie?
marjankaj
01.03.12,09:39
.

Ani VUB to tam nemá.
Johanka
01.03.12,09:40
V ČSOB sa nedá.
Daniela
01.03.12,09:41
negeneraslizuj, platím bežný mesiac vždy 25. aby som nemala problémy pri DP
Dáša_
01.03.12,09:43
ja som skúšala včera meniť v prima banke. Nedalo sa, ale nevola som im
Marína
01.03.12,09:47
Zatiaľ vieme, že ŠS sa nedá meniť v
- mBank
- Poštová banka
- SLSP
- ČSOB
- VUB
- UniCredit Bank
- Prima banka
jarkag
01.03.12,09:47
Ja som skúšala včera Volksbank a tiež sa nedá.
veronikasad
01.03.12,09:48
Zisťovala som v OTP banke, budú mi volať - na infolinke nevedeli ...
Paula
01.03.12,09:48
Zavoláme superodmenenému pánovi, aby láskavo nám tu napísal, kde všade sa nedá?
Aljok
01.03.12,09:49
Nech napíše kde sa dá. Bude to mať kratšie. :-)
heja3
01.03.12,09:51
S tými trvalými príkazmi na to štve.
Tak som pozeral, či by sa to v niektorej banke nedalo... A dalo!
Len by som musel odvod do SP platiť ešte v tom mesiaci, nie do 8. dňa nasledujúceho mesiaca. :mee:

Keď som pozerala na ten link, tak TB to má rozdelené trvalé príkazy a dávkové platby a tam to robil bodliak, možno toto majú banky, VUB určite nie.
Dáša_
01.03.12,09:53
ani fio banka nepripúšťa takto SS (teda v tvare MMRRRR)
heja3
01.03.12,09:53
A čo takto poslať "krycí list k platbe" ako sa posiela na DU s vysvetlením ŠS?
Paula
01.03.12,09:53
veď nech má s tým viac roboty
Petra29
01.03.12,09:59
aj mne majú volať :-)
Marína
01.03.12,10:02
Zatiaľ vieme, že ŠS sa nedá meniť v
- mBank
- Poštová banka
- SLSP
- ČSOB
- VUB
- UniCredit Bank
- Prima banka
- FIO
- Volksbank
- OTP
.....
Marína
01.03.12,10:03
:-)))
veronikasad
01.03.12,10:03
Volala som na Ústredie soc.poistovne - mám zadať dotaz písomne (čo idem urobiť - dostanem písomnú odpoveď, potom ju priložím). O probléme vedia,riešia ho - zatial platia trvalé príkazy po starom (bez špecifického symbolu). Najskôr ma chceli "odpinkať", že jedna banka to má vyriešené, keď som im povedala, že nemá - nedá sa meniť ŠS ak je splatnosť v nasl. mesiaci ...
heja3
01.03.12,10:07
Volala som na Ústredie soc.poistovne - mám zadať dotaz písomne (čo idem urobiť - dostanem písomnú odpoveď, potom ju priložím). O probléme vedia,riešia ho - zatial platia trvalé príkazy po starom (bez špecifického symbolu). Najskôr ma chceli "odpinkať", že jedna banka to má vyriešené, keď som im povedala, že nemá - nedá sa meniť ŠS ak je splatnosť v nasl. mesiaci ...

Na toto by som sa nespoliehala. Príde iný riaditeľ a pokuty začnú lietať...
Johanka
01.03.12,10:20
Volala som na Ústredie soc.poistovne - mám zadať dotaz písomne (čo idem urobiť - dostanem písomnú odpoveď, potom ju priložím). O probléme vedia,riešia ho - zatial platia trvalé príkazy po starom (bez špecifického symbolu). Najskôr ma chceli "odpinkať", že jedna banka to má vyriešené, keď som im povedala, že nemá - nedá sa meniť ŠS ak je splatnosť v nasl. mesiaci ...
Sú kompletní ??? Nech dajú oni PÍSOMNE = na ich stránku, že vymysleli kravinu a že napr. nové ustanovenie platí až pre platby za marec ....
hádam sa dovtedy niekto preberie a zruší to !

A už vôbec sa mi nepáči, že robia somárov z účtovníkov, ktorí v rámci svojej starostlivosti o klientov oznamujú novinku klientom, čo ich stojí veľa času (a míňania kreditov) - a teraz zrazu nebude treba trvalé príkazy rušiť ? To mám zase obvolávať všetkých, ktorým som včera volala túto novinku ? To čo si budú o mne myslieť, že mi zašibalo ??? Dosť čo od októbra minulého roka vysvetľujem o elektronických službách DR ...
veronikasad
01.03.12,10:23
Sú kompletní ??? Nech dajú oni PÍSOMNE = na ich stránku, že vymysleli kravinu a že napr. nové ustanovenie platí až pre platby za marec ....
hádam sa dovtedy niekto preberie a zruší to !

A už vôbec sa mi nepáči, že robia somárov z účtovníkov, ktorí v rámci svojej starostlivosti o klientov oznamujú novinku klientom, čo ich stojí veľa času (a míňania kreditov) - a teraz zrazu nebude treba trvalé príkazy rušiť ? To mám zase obvolávať všetkých, ktorým som včera volala túto novinku ? To čo si budú o mne myslieť, že mi zašibalo ??? Dosť čo od októbra minulého roka vysvetľujem o elektronických službách DR ...
Johanka, pýtala som si to písomne, vraj mám zaslať dotaz - zaslala som ...
Petra29
01.03.12,10:25
Ja som napísala tiež
Žabinka
01.03.12,10:26
Volala som na Ústredie soc.poistovne - mám zadať dotaz písomne (čo idem urobiť - dostanem písomnú odpoveď, potom ju priložím). O probléme vedia,riešia ho - zatial platia trvalé príkazy po starom (bez špecifického symbolu). Najskôr ma chceli "odpinkať", že jedna banka to má vyriešené, keď som im povedala, že nemá - nedá sa meniť ŠS ak je splatnosť v nasl. mesiaci ...
Ja som podala dotaz včera, ale bola som pri písaní dosť rozčúlená, čo sa aj odrazilo v texte...:rolleyes: Tak snáď odpovedia..
Petra29
01.03.12,10:29
:-) ja som pridala tiež otázku, ako sa eticky vysporiadajú s udeľovaním pokút živnostníkom, ktorí si pravidelne plnia svoje povinnosti
Johanka
01.03.12,10:31
... a idem napísať aj ja! Čím viac ľudí napíše, možno sa tým skôr spamätajú ...
Petra29
01.03.12,10:35
výborný nápad
srska
01.03.12,10:45
možno pichnem do osieho hniezda:
veď spôsob platby odvodov do SP - VS, KS aj ŠS boli na webe SP zverejnené minimálne pred tromi rokmi - napr.: ŠS v tvare MMRRRR určite
veronikasad
01.03.12,10:47
možno pichnem do osieho hniezda:
veď spôsob platby odvodov do SP - VS, KS aj ŠS boli na webe SP zverejnené minimálne pred tromi rokmi - napr.: ŠS v tvare MMRRRR určite
súhlasím, ale neboli tam sankcie za neuvedený ŠS a SP bez neho platby bez problémov akceptovala. (Sama mám taký trvalý príkaz už 8 rokov).
srska
01.03.12,10:50
súhlasím, ale neboli tam sankcie za neuvedený ŠS a SP bez neho platby bez problémov akceptovala. (Sama mám taký trvalý príkaz už 8 rokov).ďakujem za podporu - preto v softe pohoda to po novom roku zakomponovali, že sa to po zaúčtovaní miezd vyplní automaticky:)
Stanislav 1975
01.03.12,10:51
možno pichnem do osieho hniezda:
veď spôsob platby odvodov do SP - VS, KS aj ŠS boli na webe SP zverejnené minimálne pred tromi rokmi - napr.: ŠS v tvare MMRRRR určite
no Vladino, ukľudni sa, OK?:)
veronikasad
01.03.12,10:51
ďakujem za podporu - preto v softe pohoda to po novom roku zakomponovali, že sa to po zaúčtovaní miezd vyplní automaticky:)
pri mzdách nie je žiadny problém, tam nemáš trvalý príkaz. ŠS si natypuješ aký potrebuješ - nielen v POHODe. V Olympe mám zadaný tvar mmrrrr a vyplňa mi ho takto už x rokov.
marjankaj
01.03.12,10:56
No v TB sa to dá aj takto. Ale to nebude presne podľa SP
Módy variabilného a špecifického symbolu
Konštanta: zadefinované číslo bude rovnaké v každej platbe.
Sekvencia: prvých, maximálne 8 číslic symbolu je ľubovolných (napr. číslo zmluvy) a posledné 2 predstavujú počiatočnú hodnotu sekvencie, ktoré sa po zrealizovaní platby zvyšuje.
Dátum:
RRMMDD: symbol sa doplní v tvare rok, mesiac, deň
DDMMRR: symbol sa doplní v tvare deň, mesiac, rok
RRRRMM: symbol sa doplní v tvare rok, mesiac
MMRRRR: symbol sa doplní v tvare mesiac, rok
MMRR: symbol sa doplní v tvare mesiac, rok

V prípade výberu sekvencie musí byť symbol vyplnený.Teda ak zadám "SEKVENČNE" a hodnotu "201202"Tak sa mi to bude meniť takto nezávisle od dátumu platby.

201202

201203

201204

atď

Ale nie je tam možnosť

022012

032012

042012

atď:eek:

Takže ani to nie je ideálne.
marjankaj
01.03.12,10:59
možno pichnem do osieho hniezda:
veď spôsob platby odvodov do SP - VS, KS aj ŠS boli na webe SP zverejnené minimálne pred tromi rokmi - napr.: ŠS v tvare MMRRRR určite
No a samozrejme si každý živnostník menil každý mesiac trvalý príkaz kvôli ŠS.:---
Dáša_
01.03.12,11:02
ďakujem za podporu - preto v softe pohoda to po novom roku zakomponovali, že sa to po zaúčtovaní miezd vyplní automaticky:)

hlavný problém sú živnostníci s trvalým príkazom na platenie odvodov. Mzdy tu v podstate skoro nikto nerieši.
veronikasad
01.03.12,11:04
hlavný problém sú živnostníci s trvalým príkazom na platenie odvodov. Mzdy tu v podstate skoro nikto nerieši.
Pri mzdách sme riešili len "99" - nepravidelný príjem
jacekova
01.03.12,11:09
zle čítaš.....zamestnávatelia pri nepravid.príjmoch musia použiť po novom špec.symboly a aj SZČO (tak ako títo zamestnávatielia)...čítaj pozorne!
jacekova
01.03.12,11:10
čítaj pozorne!!! szčo tak ako zamestnávateľ pri neprav.príjmoch
heja3
01.03.12,11:21
mimotemy Sociálna poisťovňa by mala vydať nové číslo - VS, pre príkladných platiteľov, ktorí by nemuseli písať ani KS ani ŠS, a ktorí by mali potom na konci roka vrátené 10% zo zaplateného poistenia ako odmenu za platenie. Ó jaké sci-fi ma napáda....
jacekova
01.03.12,11:25
dosť mimo temy.... nereálne
Majkas
01.03.12,11:27
s odvolaním na prísp.191 sa pýtam - aká "starožitnosť" vymyslela ten nový zákon, ked každy neinformatik-ale používajúci počítač a bežné programy vie, že posledné čísla sa dajú menit - tak musíme íst najprv štrajkovat pred SP aby zmenili šš na RRRRMM a potom pred banky, aby to programátory umožnili ???????:D
veronikasad
01.03.12,11:31
s odvolaním na prísp.191 sa pýtam - aká "starožitnosť" vymyslela ten nový zákon, ked každy neinformatik-ale používajúci počítač a bežné programy vie, že posledné čísla sa dajú menit - tak musíme íst najprv štrajkovat pred SP aby zmenili šš na RRRRMM a potom pred banky, aby to programátory umožnili ???????:D
tvar mmrrrr mzdové SW vedia spracovať - tu je problém s posunom "vzad" pri trvalom príkaze živnostníkov.
srska
01.03.12,11:32
tvar mmrrrr mzdové SW vedia spracovať - tu je problém s posunom "vzad" pri trvalom príkaze živnostníkov.a to ich ešte nanapadlo modulo 11:D
Dáša_
01.03.12,11:47
neviem, či by si to nemal vymazať - občas sa sem chodia inšpirovať. A jasne, že si vyberú to najblbšie :)
Xanti
01.03.12,11:51
Ani v ZUNO banke nejde nastaviť meniaci sa špecifický symbol.
:(
Paula
01.03.12,12:24
Nastane presun do zahraničných bánk?:rolleyes:
veronikasad
01.03.12,12:27
a to ich ešte nanapadlo modulo 11:D
to je čo ?(prosím o vysvetlenie pre "negramotných")
bodliak
01.03.12,12:40
to je čo ?(prosím o vysvetlenie pre "negramotných")

Modulo 11 je jednoduchá ochrana proti preklepom. Posledná cifra je niečo ako "kontrolný súčet", avšak nie len tak hocijaký.
Odchytí napríklad jednoduchú chybu, keď zameníte jednu ciftu alebo zlozitejsiu,
ak prehodíte cifry, miest 23 napisete 32 alebo ak sa posuniete z 343 na 454 a podobne.

http://www.pgrocer.net/Cis51/mod11.html
alebo
http://www.nbs.sk/sk/legislativa/vestnik-nbs/1994/podmienky-platobny-styk
Hladajte: "zabezpečenie čísla účtu"
srska
01.03.12,13:08
to je čo ?(prosím o vysvetlenie pre "negramotných")pozri opatrenie nbs č. 8/2009 (http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Legislativa/_Vestnik/OPAT8-09.pdf) podľa ktorého sa postupovalo pri tvorbe základného čísla účtu a predčíslia účtu vo finančnej správe
srska
01.03.12,13:09
Modulo 11 je jednoduchá ochrana proti preklepom. Posledná cifra je niečo ako "kontrolný súčet", avšak nie len tak hocijaký.
Odchytí napríklad jednoduchú chybu, keď zameníte jednu ciftu alebo zlozitejsiu,
ak prehodíte cifry, miest 23 napisete 32 alebo ak sa posuniete z 343 na 454 a podobne.

http://www.pgrocer.net/Cis51/mod11.html
alebo
http://www.nbs.sk/sk/legislativa/vestnik-nbs/1994/podmienky-platobny-styk
Hladajte: "zabezpečenie čísla účtu"podobná kontrola je v rodných číslach
junes
01.03.12,15:00
Ahojte,
uf, hlavu mám ako kocku z tohto tu a to mne este ako asi absolutnemu laikovi (teda nadobudam ten dojem , ked si citam sposob, akym soc. poistovna komunikuje so svojimi platitelmi) nie je celkom jasne, co to znamena "...vykázaného na tlačive Výkaz poistného a príspevkov, špecifický symbol je číslo Výkazu poistného a príspevkov v štruktúre XX99RRRR, kde XX je mesiac, v ktorom boli zúčtované príjmy, predtlač 99 a RRRR je rok, v ktorom boli príjmy zúčtované."
Co to znamená, mesiac, v ktorom boli zuctované prijmy - ked za pracu vykonanu vo februari zuctovavam prijmy v marci (vyplatny termin mam napr. 15.3. v mesiaci), mam napisat 032012 ??? Ked mam len zopar dohodarov, aj tak posielam tlacivo "Mesacny vykaz poistneho a prispevkov", takze tam nepisem 99, ale len MMRRRR ?

Diky za odpoved. Vopred (preddavkovo :) )
Melnick
01.03.12,15:32
Som sa dlho nemohla prihlásiť, ale je to tu riadny maďarský čípoš guľášik. :D
Melnick
01.03.12,15:36
Pri platení poistného na sociálne poistenie zamestnávateľom z vymeriavacieho základu zamestnanca podľa § 139b zákona o sociálnom poistení, vykázaného na tlačive Výkaz poistného a príspevkov, špecifický symbol je číslo Výkazu poistného a príspevkov v štruktúre XX99RRRR, kde XX je mesiac, v ktorom boli zúčtované príjmy, predtlač 99 a RRRR je rok, v ktorom boli príjmy zúčtované. Zamestnávateľ napríklad pri platbe poistného na sociálne poistenie z príjmov zúčtovaných v marci 2012, vykázaných na tlačive Výkaz poistného a príspevkov, uvedie ako špecifický symbol číslo tohto výkazu 03992012.

To budú riešiť tí zam-telia , ktorí vyplácajú nepravidelné príjmy a keďze potom budú musieť tieto príjmy
"rozhodiť" na jednotlivé mesiace tak sa budú takto hrajkať, ako na piesočku.
Tvoj ŠS za mzdy napr. februárové bude 022012 .
Výkazy pri pravidelných príjmoch sa volajú : Mesačný výkaz poistného a príspevkov, preto mesačný, lebo ho posielaš pravidelne t.z. mesačne. :)
božena24
01.03.12,15:41
iba v jednej, to si fakt dali námahu.
Heni
01.03.12,17:24
hm, a nemohol by za toto zalobovať ten pán, čo tu radieval v sociálno-poistných veciach, aby sa táto povinná identifikácia platieb pozastavila aspon do času, kým to nebudú ponúkať všetky banky??
Paula
01.03.12,17:42
Teraz o tom potili na TA3 - celú reč tety zo sociálky som nezachytila.
Zita5
01.03.12,17:46
Teraz o tom potili na TA3 - celú reč tety zo sociálky som nezachytila.

Že zákon je zákon a treba ho rešpektovať."D Maximálna výška pokuty .....a SP uvažuje o platbách cez INKASO ....okrem iného vyjadrenia z bánk , že sa sa stránia , trvalé príkazy sa nedajú meniť a banky nemajú na to ani právo .Jedine zrušiť trvalý príkaz a platiť do SP riadne každý mesiac PP.Toľko z TA3 ......

Sociálna poisťovňa v prvých mesiacoh bude miernejšia voči symbolom ..a teda nebude dávať pokuty .
srska
01.03.12,18:04
Že zákon je zákon a treba ho rešpektovať."D Maximálna výška pokuty .....a SP uvažuje o platbách cez INKASO ....okrem iného vyjadrenia z bánk , že sa sa stránia , trvalé príkazy sa nedajú meniť a banky nemajú na to ani právo .Jedine zrušiť trvalý príkaz a platiť do SP riadne každý mesiac PP.Toľko z TA3 ......

Sociálna poisťovňa v prvých mesiacoh bude miernejšia voči symbolom ..a teda nebude dávať pokuty .a uvažujú o využití inkasných platieb:eek:
Zita5
01.03.12,18:28
a uvažujú o využití inkasných platieb:eek:

Tak nejak sa vyjadrili .Inak dosť skoro sa zobudili .Ako na Slovensku ...vždy po funuse, už keď je zákon platný .
leontínka
01.03.12,18:49
Prosím, podrž mi miesto vedľa teba, bude sranda!
bubusko
01.03.12,20:09
kraaaaaaaaaaasne
Paula
01.03.12,21:18
keby boli ústretoví, akože nie sú, tak by predebatili aj s protistranou. Zabiť a zakopať!!!
Sarlotka
01.03.12,23:17
este povedali, ze doteraz uvazdanie ss bolo dobrovolne a nikto to neuvadzal a oni mali problem s identifikovanim platieb...

ziadna banka to neumoznuje ak chce napr szco platit az nasledujuci mesiac ... take bolo aj vyjadrenie tatrabanky...
Sarlotka
01.03.12,23:19
inak ake boli reakcie vasich klientov szco ze musia rusit trvale prikazy...?

u mna ze no a nemozes nam posielat mesacne prevodne prikazy lebo ja na to zabudnem...
VieraPopluharova
02.03.12,00:18
Ďalší oznam na stránke SP


Zmena odvolacej lehoty01.03.2012Na základe novely zákona o sociálnom poistení sa s účinnosťou od 1. marca 2012 mení lehota na podanie odvolania proti rozhodnutiu pobočky Sociálnej poisťovne vo veciach predpísania poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, uloženia pokuty a penále z pôvodných 30 dní na 15 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia.

V ostatných veciach, o ktorých je pobočka Sociálnej poisťovne oprávnená na základe § 178 ods. 1 písm. a) zákona o sociálnom poistení rozhodovať, zostáva 30 dňová lehota na podanie odvolania zachovaná.



Zmena úložnej lehoty zásielky určenej do vlastných rúk
(vo veciach predpísania poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, uloženia pokuty a penále)
Na základe vnútorných predpisov Sociálnej poisťovne sa zmenila úložná lehota zásielky určenej do vlastných rúk z 3 dní na 7 dní (v zmysle Poštových podmienok je všeobecná úložná lehota 18 dní). Ak si adresát nevyzdvihne zásielku do 7 dní od jej uloženia, nedoručená zásielka sa uplynutím 7-dňovej úložnej lehoty vráti organizačnej zložke Sociálnej poisťovne.

Zmena úložnej lehoty na 7 dní nemá vplyv na začiatok plynutia odvolacej lehoty v súvislosti s aplikáciou náhradného doručenia, ktoré je upravené v § 212 ods. 4 zákona o sociálnom poistení. Pri náhradnom doručení platí zásada, že ak si adresát písomnosť (rozhodnutie) v lehote do troch dní od jej uloženia nevyzdvihne, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň doručenia, a to aj vtedy, ak sa o uložení písomnosti (rozhodnutia) adresát nedozvedel. V danom prípade začína plynúť lehota na odvolanie nasledujúcim dňom odo dňa fiktívneho doručenia písomnosti (rozhodnutia) bez ohľadu na skutočnosť, že adresát si vyzdvihol písomnosť (rozhodnutie) po uplynutí troch dní od jej uloženia.
Jano24
02.03.12,06:31
No ak odhliadneme od toho že je to ďalšia byrokracia aby sa každý mesiac označoval špecifycký symbol mesiacom /paradoxne strany hlásajú o znižovaní administratívnej záťaže, dokonca SDKU navrhuje byrokata, treba ho dobre zaplatiť a vytvotiť jedno pracovné miesto politické/ tak je tu jeden problém vážny.Ak ma tam SZČO nastavený trvalý príkaz na platbu povedzme 3 -tieho každý mesiac, tak platba ide ako hodinky, a platba musí prebehnúť do 8 dňa každého mesiaca. Lenže povedzme v niektorí mesiac bude SZČO v zahraničí a povedzme odíde 29.7 a vráti sa 16.8, teda nemá možnosť zaplatiť odvod načas. Zaplatí ju toho 16.8 a teda zaplatí ju neskoro.Teda čo potom.Pokuta za oneskorenú platbu?Vy tam niektorí poznáte dôverne ministra, myslel niekto aj nad tým?Politikom sa asi už sníva iba Gorila a na tieto veci zabúdajú a nastane ešte väčší chaos a nedoplatky ak každý bude musieť myslieť na tieto platby vždy do 8 mého ako keď tam išiel automaticky trvalý príkaz.
heja3
02.03.12,06:45
Musí zaplatiť pred odcestovaním - taká bude aj argumentácia SP.
Heni
02.03.12,06:52
No ak odhliadneme od toho že je to ďalšia byrokracia aby sa každý mesiac označoval špecifycký symbol mesiacom /paradoxne strany hlásajú o znižovaní administratívnej záťaže, dokonca SDKU navrhuje byrokata, treba ho dobre zaplatiť a vytvotiť jedno pracovné miesto politické/ tak je tu jeden problém vážny.Ak ma tam SZČO nastavený trvalý príkaz na platbu povedzme 3 -tieho každý mesiac, tak platba ide ako hodinky, a platba musí prebehnúť do 8 dňa každého mesiaca. Lenže povedzme v niektorí mesiac bude SZČO v zahraničí a povedzme odíde 29.7 a vráti sa 16.8, teda nemá možnosť zaplatiť odvod načas. Zaplatí ju toho 16.8 a teda zaplatí ju neskoro.Teda čo potom.Pokuta za oneskorenú platbu?Vy tam niektorí poznáte dôverne ministra, myslel niekto aj nad tým?Politikom sa asi už sníva iba Gorila a na tieto veci zabúdajú a nastane ešte väčší chaos a nedoplatky ak každý bude musieť myslieť na tieto platby vždy do 8 mého ako keď tam išiel automaticky trvalý príkaz.

v takomto prípade vezme 28.7. do banky príkaz na úhradu a na príkaze napíše dátum úhrady/prevodu 3.8. ;-)
(príkaz nemusí byť zúčtovaný hned v deň osobného doručenia do banky...)
srska
02.03.12,06:55
alebo si vezme netbook so sebou do zahraničia
dogicka
02.03.12,07:06
este povedali, ze doteraz uvazdanie ss bolo dobrovolne a nikto to neuvadzal a oni mali problem s identifikovanim platieb...

ziadna banka to neumoznuje ak chce napr szco platit az nasledujuci mesiac ... take bolo aj vyjadrenie tatrabanky...

Neviem aký mohli mať problém pre identifikovaní platieb, keď tam mali variabilný symbol. Proste platbu priradím k tej najstaršej pohľadávke a hotovo!
srska
02.03.12,07:16
este povedali, ze doteraz uvazdanie ss bolo dobrovolne a nikto to neuvadzal a oni mali problem s identifikovanim platieb...

ziadna banka to neumoznuje ak chce napr szco platit az nasledujuci mesiac ... take bolo aj vyjadrenie tatrabanky...chcú mať skôr love
Aljok
02.03.12,07:29
chcú mať skôr love
Prečo potom neuzákonili povinnosť platiť odvody do konca mesiaca?
Namiesto toho tam vrazili pokuty za neuvedenie VS a ŠS.
Niektorí SZČO reagovali na možnú výšku pokuty : " Veď ma to vyjde lacnejšie keď im nezaplatím odvody vôbec, ako keď zabudnem dať ŠS."
abel
02.03.12,08:02
Všetci sa tu trápime, ako si splniť svoju "povinnosť", a banky to majú na háku. Prečo za tie svoje poplatky toto ešte neriešia, aby sa dal dať ŠS taký, ako vyžaduje zákon. Nemyslím, že by to bol pre tých IT špecialistov až taký problém. Keby boli pružnejší, a toto ponúkali v tých svojich superreklamách, už sme mnohí mohli bankovať s nimi.
srska
02.03.12,08:08
a prečo si tvorcovia zákona o sp nepreverili s predstihom možnosti bánk? mali to tiež na háku
Stanislav 1975
02.03.12,08:16
Inak, najlepšie na tom všetkom je, že to skončí ako u pravých slovákoch a ako to tu býva- týždeň si ponadávane ,zahrešíme a časom sklapneme uši a budeme robiť ako to dali do toho zákona...- nepomožeme si nijako...( dík za neužitočné...:D )
MarcelkaT
02.03.12,08:19
Pri platení poistného na sociálne poistenie zamestnávateľom z vymeriavacieho základu zamestnanca podľa § 139b zákona o sociálnom poistení, vykázaného na tlačive Výkaz poistného a príspevkov, špecifický symbol je číslo Výkazu poistného a príspevkov v štruktúre XX99RRRR, kde XX je mesiac, v ktorom boli zúčtované príjmy, predtlač 99 a RRRR je rok, v ktorom boli príjmy zúčtované. Zamestnávateľ napríklad pri platbe poistného na sociálne poistenie z príjmov zúčtovaných v marci 2012, vykázaných na tlačive Výkaz poistného a príspevkov, uvedie ako špecifický symbol číslo tohto výkazu 03992012.

To budú riešiť tí zam-telia , ktorí vyplácajú nepravidelné príjmy a keďze potom budú musieť tieto príjmy
"rozhodiť" na jednotlivé mesiace tak sa budú takto hrajkať, ako na piesočku.
Tvoj ŠS za mzdy napr. februárové bude 022012 .
Výkazy pri pravidelných príjmoch sa volajú : Mesačný výkaz poistného a príspevkov, preto mesačný, lebo ho posielaš pravidelne t.z. mesačne. :)

Ak som dobre pochopila tak :Výplata za február 2012 - Mes.výkaz poistného 022012,
zamestnavateľ na príkaze na úhradu bude mať ak zaplatí v marci za február 03992012? A ak zaplatí napr. v máji za február bude mať 05992012? Mám z toho španielsku dedinu. Prosím o radu......ďakujem.
srska
02.03.12,08:20
Inak, najlepšie na tom všetkom je, že to skončí ako u pravých slovákoch a ako to tu býva- týždeň si ponadávane ,zahrešíme a časom sklapneme uši a budeme robiť ako to dali do toho zákona...- nepomožeme si nijako...( dík za neužitočné...:D )stanko, mňa toto osobne ako szčo netrápi lebo nemám rád trvalé ani inkasné príkazy:)
jacekova
02.03.12,08:21
Ak som dobre pochopila tak :Výplata za február 2012 - Mes.výkaz poistného 022012,
zamestnavateľ na príkaze na úhradu bude mať ak zaplatí v marci za február 03992012? A ak zaplatí napr. v máji za február bude mať 05992012? Mám z toho španielsku dedinu. Prosím o radu......ďakujem.

nie
zamestnávateľ na príkaze na úhradu nič nemení. ostáva 022012. nemá to nič spoločné s úhradou.
zamestnávateľa sa to týka len ak vypláca nepravidelné príjmy.
veronikasad
02.03.12,08:22
stanko, mňa toto osobne ako szčo netrápi lebo nemám rád trvalé ani inkasné príkazy:)
Inkasné ani ja, a ani SP ho nepovolím ...
srska
02.03.12,08:26
:-)
Stanislav 1975
02.03.12,08:27
stanko, mňa toto osobne ako szčo netrápi lebo nemám rád trvalé ani inkasné príkazy:)
a ja neviem ako to bude so mnou- lebo ja odvody neplatím pravidelne- ja dám 4 mesiace dopredu potom polroka nič, potom zasa 8 mesiacov dopredu a tak dalej...:D
veronikasad
02.03.12,08:28
a ja neviem ako to bude so mnou- lebo ja odvody neplatím pravidelne- ja dám 4 mesiace dopredu potom polroka nič, potom zasa 8 mesiacov dopredu a tak dalej...:D
Stanko, môžeš, ale nie jednou sumou. Každý mesiac samostatne so správnym špec.symbolom. Inak si zarobíš na pokuty.
srska
02.03.12,08:30
a ja neviem ako to bude so mnou- lebo ja odvody neplatím pravidelne- ja dám 4 mesiace dopredu potom polroka nič, potom zasa 8 mesiacov dopredu a tak dalej...:Ddaj tých 8 mesiacov dopredu na môj účet a budem za teba platiť mesačne na termín:D:D:D
abel
02.03.12,08:30
Ak som dobre pochopila tak :Výplata za február 2012 - Mes.výkaz poistného 022012,
zamestnavateľ na príkaze na úhradu bude mať ak zaplatí v marci za február 03992012? A ak zaplatí napr. v máji za február bude mať 05992012? Mám z toho španielsku dedinu. Prosím o radu......ďakujem.
Nič v zlom, ale ja nedokážem pochopiť, ako môže niekto vydedukovať z toho ešte aj takúto kombináciu....

Marcelka, za ktorý mesiac platíš, taký špecifický symbol dáš. Ak v októbri 2017 budeš platiť za marec 2013, tak dáš špecifický symbol 032013.

Tie 99 sa dávajú pri platbách odvodov z nepravidelných príjmov. Je rozdiel medzi VÝKAZMI a MESAČNÝMI VÝKAZMI.
Stanislav 1975
02.03.12,08:31
Stanko, môžeš, ale nie jednou sumou. Každý mesiac samostatne so správnym špec.symbolom. Inak si zarobíš na pokuty.
no už som asi dobačoval...;)
Stanislav 1975
02.03.12,08:33
daj tých 8 mesiacov dopredu na môj účet a budem za teba platiť mesačne na termín:D:D:D
no radšej to platím už dopredu, lebo v rokoch 2005-2008 som neplatil vobec a došlo mi 5 exekúcií na 120 000 sk odvody a 25000 trovy...:eek:
veronikasad
02.03.12,08:34
no radšej to platím už dopredu, lebo v rokoch 2005-2008 som neplatil vobec a došlo mi 5 exekúcií na 120 000 sk odvody a 25000 trovy...:eek:
Stano, ty si riadne "číslo" ...
srska
02.03.12,08:37
no radšej to platím už dopredu, lebo v rokoch 2005-2008 som neplatil vobec a došlo mi 5 exekúcií na 120 000 sk odvody a 25000 trovy...:eek:ani nemluv - tiež som si myslel, že im ujdem:D prcol som im to až vtedy, keď dali amnestiu na penále
Stanislav 1975
02.03.12,08:38
Stano, ty si riadne "číslo" ...
veronika, ja za to možem,že sú tam tak založený na peniaze?:D a dopravný podnik detto- že 8 pokút naraz mi poslali, v roku 2008 za roky 1991-1995...-ale už to mám všetko v poriadku, vyplatené...,,hehe
marjankaj
02.03.12,08:39
a prečo si tvorcovia zákona o sp nepreverili s predstihom možnosti bánk? mali to tiež na háku
Veď sa tu už písalo, že to v jednej preverovali a napriek tomu to ešte domrvili. Ani tatrabanka to neurobí presne podľa nich.
srska
02.03.12,08:40
Veď sa tu už písalo, že to v jednej preverovali a napriek tomu to ešte domrvili. Ani tatrabanka to neurobí presne podľa nich.čítal som tvoje sekvencie
marjankaj
02.03.12,08:42
este povedali, ze doteraz uvazdanie ss bolo dobrovolne a nikto to neuvadzal a oni mali problem s identifikovanim platieb...

ziadna banka to neumoznuje ak chce napr szco platit az nasledujuci mesiac ... take bolo aj vyjadrenie tatrabanky...
V tatrabanke sa to dá.
Len to nebude v tvare MMRRRR ale RRRRMM. Je tam možnosť "sekvenčne" a tam sa to po každej platbe zvyšuje, ale iba na podledných dvoch miestach. Ale toto vysvetliť tým úradníčkam sa asi nedá.:eek:
srska
02.03.12,08:44
veronika, ja za to možem,že sú tam tak založený na peniaze?:D a dopravný podnik detto- že 8 pokút naraz mi poslali, v roku 2008 za roky 1991-1995...-ale už to mám všetko v poriadku, vyplatené...,,hehemne poslali z justičnej pokladnice pred 14 dňami šek na 16,59 eur za nezaplatené trovy trestného konania z roku 1999:confused:
Stanislav 1975
02.03.12,08:52
mne poslali z justičnej pokladnice pred 14 dňami šek na 16,59 eur za nezaplatené trovy trestného konania z roku 1999:confused:
:D-si im sympatický asi...
Stanislav 1975
02.03.12,08:53
V tatrabanke sa to dá.
Len to nebude v tvare MMRRRR ale RRRRMM. Je tam možnosť "sekvenčne" a tam sa to po každej platbe zvyšuje, ale iba na podledných dvoch miestach. Ale toto vysvetliť tým úradníčkam sa asi nedá.:eek:
to je jedno, či sa to v tatrabanke dá- ja tatrabanku nechcem ani za nič- to sú vagabundi- a to,že sociálna urobila kartel dohodu s TB aby im nahnala klientov, by mal niekto riešiť...
a Lopatkovi nieže odmenu 50 t. eur., ale vidlami po krížoch...
srska
02.03.12,09:02
skôr schusterovi - dal amnestiu - skutok sa nestal :-)
tinkas
02.03.12,09:06
neviem či to tu už niekde je...ale SP sa naštastie spamätala s tým ŠS....škoda že aj DU niečo také nevymyslel.. :)

Na základe novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o sociálnom poistení“), účinnej od 1. marca 2012, pri platení poistného na sociálne poistenie, penále a pokút, sa stáva povinnosťou odvádzateľov poistného do Sociálnej poisťovne identifikovať platbu a uviesť k nej variabilný symbol a špecifický symbol.Variabilný symbol je číslo fyzickej osoby a právnickej osoby, povinnej odvádzať poistné na sociálne poistenie (odvádzateľa poistného), ktoré prideľuje Sociálna poisťovňa. Sociálna poisťovňa je od 1. marca 2012 povinná písomne oznámiť odvádzateľovi poistného jeho variabilný symbol, a to do ôsmich kalendárnych dní odo dňa doručenia prihlášky do registra zamestnávateľov alebo do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia. Pri prihlasovaní sa odvádzateľa poistného do registra zamestnávateľov alebo do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, údaj o variabilnom symbole na prijatom tlačive Registračný list FO, resp. Registračný list zamestnávateľa, vyplní Sociálna poisťovňa. Čo sa týka odvádzateľov poistného, registrovaných pred 1. marcom 2012, číslo pridelené Sociálnou poisťovňou odvádzateľovi poistného pri prihlásení do registra zamestnávateľov alebo do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia pred 1. marcom 2012 sa po 29. februári 2012 považuje za variabilný symbol a toto číslo budú používať pri platení poistného, pokút a penále ako variabilný symbol po 29. februári 2012.
Špecifický symbol označuje obdobie, resp. rozhodnutie o predpísaní dlžnej sumy, ku ktorému patrí platba.
Pri platení poistného na sociálne poistenie nepredpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka, za ktorý sa poistné na sociálne poistenie platí, v tvare MMRRRR (napr. marec 2012 je v tvare 032012).

V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
evina
02.03.12,09:09
Inak, najlepšie na tom všetkom je, že to skončí ako u pravých slovákoch a ako to tu býva- týždeň si ponadávane ,zahrešíme a časom sklapneme uši a budeme robiť ako to dali do toho zákona...- nepomožeme si nijako...( dík za neužitočné...:D )
Veď to - asi sa na to sklapnutie aj všetci spoliehajú. Nenápadne postupne zákonmi nariadeniami tak zvýšili administratívu , že tieto dva mesiace fakt zúrim:
-variabilné a ŠS SP a DÚ, ktoré bránia trvalým príkazom a teda aj nezabudnutiu platiť
-chválenie sa ZP ako urobia RZZP za nás a pritom im tam musíte poslať súčet dvanástich mesačných výkazov, akokeby im to soft nespočítal a či kalkulačka? Musíte posielať i za tých, ktorí vôbec nemajú povinnosť robiť RZZP
- mesačné mzdové prehľady vrátane príloh /koľko papiera navyše, keďže tá elektronika funguje ako funguje/
- moje obľúbené POznámky k DP PO a už sa mi ani nechce ďalej písať....
pavol54
02.03.12,09:11
Teraz som hovoril s poisťovňou aj s bankou sú to lumpi čo to vymysleli asi len preto aby sa banky nabalili na operáciách.
SZČO platí konštantnú sumu podľa posledného daňového priznania. vzhľadom k tomu že treba uvádzať šs mmrrrr tak sa nedá realizovať platba trvalým príkazom na určité obdobie (to znamená zadarmo v rámci balíka banky) banka povedala že si mám nahodiť hoci aj dnes, jednorázové príkazy s uvedením jednotlivých šs na celé obdobie s tým že jednotlivé platby budú realizované v termínoch ako určím( lenže v balíku mám počet príkazov a nad rámec platím takže kšeft pre banku).
jacekova
02.03.12,09:12
http://www.socpoist.sk/aktuality-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-/48411s51346c

takže teraz odvolávajú, čo pred pár dňami nariadili????
takže všetkým SZČO ktorým som včera volala, aby si zrušili trvalé príkazy mám teraz zavolať, aby si zas zadali trvalé príkazy, ale do špec.symbolu zadali 88?
msa
02.03.12,09:30
žeby MMRRRR?
jacekova
02.03.12,09:31
žeby MMRRRR?

nie
nečítal si priložený link? sociálka to DNES odvolala.
ak má SZČO trvalý príkaz, má si do špec.symbolu zadať číslo 88.
ak nemá SZČO trvalý príkaz, uvádza špec.symbol po starom MMRRRR
Zita5
02.03.12,09:35
V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.


Toto je text doplnenia k ŠS .

http://www.socpoist.sk/aktuality-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-/48411s51346c
airin.nice
02.03.12,09:44
Hmm....dnes som bola vo VUB, ci to maju nejakym sposobom osetrene-a nemaju nic, oni totiz ani o nicom nevedia, nevedia o nejakom blbom zakone SP ktory je uz v platnosti.
Som vraj prva, ktora sa na nieco take pyta a oni s tym nemju nic spolocne.
Pripadala som si tam ako Alenka v risi divov.
pavol54
02.03.12,09:45
Keby na tej ssociálnej poisťovni hľadali nejakého blbca s praxou, čo má živnosť a firmu tak by som sa prihlásil aj za 1/10 lopatkovej odmeny ak v týchto dňoch prebehlo cca 20000 (ALEBO KOĽKO JE ŽIVNOSTNÍKOV)zrušení trvalých príkazov a bolo vykonaných zhruba to isté množstvo jednorázových platieb a bude znova zrealizovaných trvalých príkazov (to je ryža v bankách) nemohol by nám to ten yntelygent miháľ a spolu svojou lopatečkou preplatiť
jacekova
02.03.12,09:46
"Alenka" :-) ale veď od dnes to už neplatí..... prečítaj príspevok 245 :-) jak u debilov...
bodliak
02.03.12,09:50
Lopatkovi odmenu a potom takto nasr.ť ľudí :cool:
Johanka
02.03.12,09:54
VOlala som na infolinku - 3 x ma prepojili až po mimoriadne trpezlivého pána- metodika , ktorý mi povedal približne toto :
- SP vie, aké problémy novela zákona spôsobila pre SZČO, ktorý platia pravidelne na základe trvalých príkazov,
- to, čo je doplnené na stránke SP (nová možnosť ŠS 88) je dočasné , rýchlo vymyslené riešenie - nemá však žiadnu právnu podporu. V marci treba poistné zaplatiť so ŠS 022012.
- snažia sa riešiť vzniknutý problém, máme sledovať oznamy na ich stránke (celkom ako DR SR - sledujte, možno sa niečo dozviete)
- na otázku - či bude SP zhovievavá pri nesprávne označených platbách, nakoľko dnešným oznamom na ich stránke spôsobili ešte väčší chaos - som dostala odpoveď, že z jeho pozície mi toto nevie zaručiť.

:mad::mee:

Možnosť ŠS 88 zatiaľ nikomu z klientov neoznamujem, pretože odmietam zo seba robiť blba ,pokiaľ to nemá oporu v zákone.
... akože keď bude ŠS 88, to sa im už bude lepšie priraďovať ??? :eek:
airin.nice
02.03.12,09:54
Neskutocny bordel vladne v tejto republike, az teraz som si precitala, ze SP si tam narychlo vsunula nejaky "dodatok"
Tam by mala prist nejaka riadna privalova vlna co by ich vsetkych zmiatla od hora az dole a bol by koniec tym nekonecnym blbostiam ktore len zneprijemnuju zivot a okradaju ludi od nervy, cas, a peniaze.
bodliak
02.03.12,09:57
To snáď nemyslia vážne.
pavol54
02.03.12,10:00
VOlala som na infolinku - 3 x ma prepojili až po mimoriadne trpezlivého pána- metodika , ktorý mi povedal približne toto :
- SP vie, aké problémy novela zákona spôsobila pre SZČO, ktorý platia pravidelne na základe trvalých príkazov,
- to, čo je doplnené na stránke SP (nová možnosť ŠS 88) je dočasné , rýchlo vymyslené riešenie - nemá však žiadnu právnu podporu. V marci treba poistné zaplatiť so ŠS 022012.
- snažia sa riešiť vzniknutý problém, máme sledovať oznamy na ich stránke (celkom ako DR SR - sledujte, možno sa niečo dozviete)
- na otázku - či bude SP zhovievavá pri nesprávne označených platbách, nakoľko dnešným oznamom na ich stránke spôsobili ešte väčší chaos - som dostala odpoveď, že z jeho pozície mi toto nevie zaručiť.

:mad::mee:

Možnosť ŠS 88 zatiaľ nikomu z klientov neoznamujem, pretože odmietam zo seba robiť blba ,pokiaľ to nemá oporu v zákone.
... akože keď bude ŠS 88, to sa im už bude lepšie priraďovať ??? :eek:
môžeš to oznámiť, mne to práve volala referentka z pobočky SP , dokonca aj rádio to teraz hovorí
jacekova
02.03.12,10:01
VOlala som na infolinku - 3 x ma prepojili až po mimoriadne trpezlivého pána- metodika , ktorý mi povedal približne toto :
- SP vie, aké problémy novela zákona spôsobila pre SZČO, ktorý platia pravidelne na základe trvalých príkazov,
- to, čo je doplnené na stránke SP (nová možnosť ŠS 88) je dočasné , rýchlo vymyslené riešenie - nemá však žiadnu právnu podporu. V marci treba poistné zaplatiť so ŠS 022012.
- snažia sa riešiť vzniknutý problém, máme sledovať oznamy na ich stránke (celkom ako DR SR - sledujte, možno sa niečo dozviete)
- na otázku - či bude SP zhovievavá pri nesprávne označených platbách, nakoľko dnešným oznamom na ich stránke spôsobili ešte väčší chaos - som dostala odpoveď, že z jeho pozície mi toto nevie zaručiť.

:mad::mee:

Možnosť ŠS 88 zatiaľ nikomu z klientov neoznamujem, pretože odmietam zo seba robiť blba ,pokiaľ to nemá oporu v zákone.
... akože keď bude ŠS 88, to sa im už bude lepšie priraďovať ??? :eek:

super. takže už som kvôli tomuto volala klientom (SZČO 2x) - včera a dnes...
ak im zavolám ešte 3-krát, že sa to zas zmení...........tak ma asi šľak trafí.... veď vyzerám už aj ja ako na hlavu padnutá....
Heni
02.03.12,10:01
a ako zistí Sociálna poisťovňa, ktorá platba prišla na ich účet z trvalého príkazu a ktorá platba bola pripísaná na základe bežného IB prevodu? dá sa to z platby identifikovať? (teda okrem toho špec.symbolu, čo terazky pridelíme 88)
lebo napr. pri výpisoch z banky, kde nám na účet prichádzajú peniaze - tak niektorá platba je označená ako trvalý príkaz, niektorá nie, takže neviem to 100% potvrdiť, ktorá platba došla na náš účet z trvalého príkazu odosielateľa peňazí a ktorá nie... alebo v Štátnej pokladnici vo výpise z účtu toto do posledného detailu vidno?
(kto mal možnosť nahliadnuť do výpisu zo Št.pokladnice by to mohol ozrejmiť...)
bodliak
02.03.12,10:04
Prave pouzitie SS 88 pri platbe TP oznamila hovorkyna v spravach v radiu na Slovensko 1.

Ak je to mimo zakon, tak by som ich za to doje.al ako siroty.
A poplatky za zmeny TP budu preplacat z vlastneho kazdemu, kto nieco na ich nezakonny podnet menil a musi menit. Hajzli.
Jano24
02.03.12,10:04
v takomto prípade vezme 28.7. do banky príkaz na úhradu a na príkaze napíše dátum úhrady/prevodu 3.8. ;-)
(príkaz nemusí byť zúčtovaný hned v deň osobného doručenia do banky...)

Lenže potom ak platím cez internetbenking, tak je to oveľa lacnejšie ak idem do banky a vypisujem tam nejake priblblé príkazy.To za to berie Lopatka 55 000 Eur odmeny, aby sa tým čo poctivo platia a na čas a majú nahlásené trvalé príkazy strpčoval život?
Laguna13
02.03.12,10:05
Najnovšia správa zo SP - v rádiu Slovensko:
Kto má trvalý príkaz v banke, ako špecifický symbol bude uvádzať č. 88. Automaticky takúto platbu priradia za predchádzajúci mesiac

Citujem:
V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
Xanti
02.03.12,10:05
A dosť naj všetci idú DPČ.

Oni nie sú normálny, čert nám bol dlžen túto poslednú vládu, a takých nekompetentných ludí ako sú v nej. Počnúc slávnym ministrom práce.
Nakopať ich všetkých do prdele, abo do gulí .... hajzli ..
dpč akurát sa mi tlak zvýšil.
bodliak
02.03.12,10:07
Nemusi, nabehnuta platba od 9.X do 8.(X+1) bude za mesiac X
Heni
02.03.12,10:08
Lenže potom ak platím cez internetbenking, tak je to oveľa lacnejšie ak idem do banky a vypisujem tam nejake priblblé príkazy.To za to berie Lopatka 55 000 Eur odmeny, aby sa tým čo poctivo platia a na čas a majú nahlásené trvalé príkazy strpčoval život?

Janko, tak si to nastav a zadaj cez internetbanking a nebude problém...
airin.nice
02.03.12,10:08
No!
ja som si uz zadala do trval. prikazu 88-aj ked naozaj ta identifikacia nema ziadne odpodstatnenie.
Vytlacila som si zo stranky SP ten ich pamflet s datumom 2.3.2011/pre istotu-ak by ho nahodou stihli medzitym odtial vymazat/.
A ak sa mi nebodaj budu ohanat s nejakym rozhodnutim ze to -alebo ono som nemala spravne-tak im ten ich pamflet hodim rovno do oci.
Zita5
02.03.12,10:09
A dosť naj všetci idú DPČ.

Oni nie sú normálny, čert nám bol dlžen túto poslednú vládu, a takých nekompetentných ludí ako sú v nej. Počnúc slávnym ministrom práce.
Nakopať ich všetkých do prdele, abo do gulí .... hajzli ..
dpč akurát sa mi tlak zvýšil.

DPČ - dosť pracná činnosť :D
abel
02.03.12,10:10
DPČ som si preložila ako dohodu o prac. činnosti, či? :)
Jano24
02.03.12,10:12
No ak odhliadneme od toho že je to ďalšia byrokracia aby sa každý mesiac označoval špecifycký symbol mesiacom /paradoxne strany hlásajú o znižovaní administratívnej záťaže, dokonca SDKU navrhuje byrokata, treba ho dobre zaplatiť a vytvotiť jedno pracovné miesto politické/ tak je tu jeden problém vážny.Ak ma tam SZČO nastavený trvalý príkaz na platbu povedzme 3 -tieho každý mesiac, tak platba ide ako hodinky, a platba musí prebehnúť do 8 dňa každého mesiaca. Lenže povedzme v niektorí mesiac bude SZČO v zahraničí a povedzme odíde 29.7 a vráti sa 16.8, teda nemá možnosť zaplatiť odvod načas. Zaplatí ju toho 16.8 a teda zaplatí ju neskoro.Teda čo potom.Pokuta za oneskorenú platbu?Vy tam niektorí poznáte dôverne ministra, myslel niekto aj nad tým?Politikom sa asi už sníva iba Gorila a na tieto veci zabúdajú a nastane ešte väčší chaos a nedoplatky ak každý bude musieť myslieť na tieto platby vždy do 8 mého ako keď tam išiel automaticky trvalý príkaz.

Lenže problém bol v tom, že nemám vtedy prístup na internet, som preč na dovolenke .Tak nebudem naháňať intenet banking len preto že na socialnej poisťovni sú byrokrati aj na mimistertve sociálnych veci. Niekto by si zaslúžil Lopatkou po guliach asi... a nie ešte odmenu 55 000 Eur
Heni
02.03.12,10:14
Lenže problém bol v tom, že nemám vtedy prístup na internet, som preč na dovolenke .Tak nebudem naháňať intenet banking len preto že na socialnej poisťovni sú byrokrati aj na mimistertve sociálnych veci. Niekto by si zaslúžil Lopatkou po guliach asi... a nie ešte odmenu 55 000 Eur
cez IB si môžeš nastaviť prevodný príkaz 30 dní vopred ;)
(teda, spravujem IB v 2 bankách, kde sa to dá zadať 30 dní vopred, tak predpokladám, že aj v iných bankách to tak bude)
Stanislav 1975
02.03.12,10:17
A dosť naj všetci idú DPČ.

Oni nie sú normálny, čert nám bol dlžen túto poslednú vládu, a takých nekompetentných ludí ako sú v nej. Počnúc slávnym ministrom práce.
Nakopať ich všetkých do prdele, abo do gulí .... hajzli ..
dpč akurát sa mi tlak zvýšil.
:confused:A čo to je dpč? - niečo ako dič? :D
marjankaj
02.03.12,10:22
A to môže sociálna poisťovňa meniť zákon ako sa jej zapáči? V ktorom zákone je to uvedené že ŠS je "88"? V zákone je v §142 ods.9) definované, že ŠS je číselné označenie kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka.
Teda toľko lapsusov, čo vymyslela táto garnitúra (navyše bez patričných kompetencií) je unikát. Prezident sa asi upodpisuje.

Špecifické symboly,
Elektronická komunikácia od 1.3.2012 a nefungujúci daňový systém
Psychotesty pre strelcov
A neviem čo ešte.:eek:
japis
02.03.12,10:23
88 úplne popreli zdôvodnenie tohoto opatrenia, nedodržanie ktorého chú dokonca pokutovať?!!! Pán Mihál stavia na hlavu deklarovanú snahu znižovať administratívnu náročnosť. Už len pri platbách DÚ si treba dávať velikánsky pozor, aby sa platiteľ nepomýlil. Myslím si, že aj daniarom pribudne veľmi veľa práce pri dohľadávaní a párovaní platieb, lebo bude oveľa viac omylov ako v minulosti. Aj môj klient sa už stihol pomýliť, aj keď som mu zvýraznila a upozornila ho na zmeny.Pán Mihál ma ako minister veľ,i sklamal.
Xanti
02.03.12,10:23
:confused:A čo to je dpč? - niečo ako dič? :D
Stanko veru presne tak, .... ako ja len dúfam, že po 10.3.11 budeme mať normálnu vládu, čo si také lapsusy nedovolí.

Že si nedovolí pýtať pokuty za to, že človek zaplatí a neuvedie tam ŠS . Je to nonsens.
Žabinka
02.03.12,10:23
No už som z toho zmagorená. Takže keď mám TP v banke, nastavím ŠS 88. Keď platím šekom, zadám do ŠS tvar MMRRRR. Oboje platí pre platby SZČO. Je to takto správne?
Xanti
02.03.12,10:26
A to môže sociálna poisťovňa meniť zákon ako sa jej zapáči? V ktorom zákone je to uvedené že ŠS je "88"? V zákone je v §142 ods.9) definované, že ŠS je číselné označenie kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka.
Teda toľko lapsusov, čo vymyslela táto garnitúra (navyše bez patričných kompetencií) je unikát. Prezident sa asi upodpisuje.

Špecifické symboly,
Elektronická komunikácia od 1.3.2012 a nefungujúci daňový systém
Psychotesty pre strelcov
A neviem čo ešte.:eek:

Mali by sme ich všetkých vziať na zodpovednosť, a ukázať im to vo voľbách. Taký diletanti nemajú čo robiť vo vláde a v ministerských kreslách. A aj za toto dajú odmenu? Že chudákov donútia zrušiť živnosti, a bude prekvitať čierna práca.

Začínam podporovať čiernu prácu.

Diletantov nám netreba. Kua fix.
pavol54
02.03.12,10:31
To číslo 88 niekoho poteší alebo nie?
Stanislav 1975
02.03.12,10:31
No už som z toho zmagorená. Takže keď mám TP v banke, nastavím ŠS 88. Keď platím šekom, zadám do ŠS tvar MMRRRR. Oboje platí pre platby SZČO. Je to takto správne?
kašli na to- nerieš to v piatok na obed, zbytočne sa nerváčíš...
Xanti
02.03.12,10:32
Abel, nič také slušné a nevinné to nie je :D
Stanislav 1975
02.03.12,10:32
To číslo 88 niekoho poteší alebo nie?
kebyže 69 tak to berem-ale 88?:D
marjankaj
02.03.12,10:33
DPČ - dosť pracná činnosť :D

To bolo písané v sanskrte. Tam sa vraj nepíšu samohlásky.:---
Johanka
02.03.12,10:33
A to môže sociálna poisťovňa meniť zákon ako sa jej zapáči? V ktorom zákone je to uvedené že ŠS je "88"? V zákone je v §142 ods.9) definované, že ŠS je číselné označenie kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka.
Teda toľko lapsusov, čo vymyslela táto garnitúra (navyše bez patričných kompetencií) je unikát. Prezident sa asi upodpisuje.

Špecifické symboly,
Elektronická komunikácia od 1.3.2012 a nefungujúci daňový systém
Psychotesty pre strelcov
A neviem čo ešte.:eek:
Tak som opäť volala na SP na číslo 0906171989 -to je infolinka k výberu poistného.
88 je dvojica čísiel dočasná, SP rokuje o tom aká dvojica číslic sa bude používať atď blá blá blá ako oni za to nemôžu, ako impulz na zmenu nevyšiel od nich .... výsledok rokovaní oznámia asi v pondelok - čo považujú akože dosť v predstihu, aby SZČO správne označili platbu, keďže 8-meho je až vo štvrtok ... Na otázku záväznosti ich oznamu som dostala odpoveď , že je to oznam . Novela zašitá v čl. XI zákona 69/2012 platí naďalej bez zmien !

Zavolajte, dozviete sa viac :rolleyes:.

Ak dostane klient pokutu, asi mu ťažko vysvetlíte, že ste niečo počuli v rádiu (JPP) . Ja si (ešte stále ) myslím, že sme právny štát a má platiť zákon (aj keď blbý) a nie rôzne oznamy ...
srska
02.03.12,10:35
kebyže 69 tak to berem-ale 88?:D69 je dobré - aj 41 je dobré:D
Žabinka
02.03.12,10:35
To číslo 88 niekoho poteší alebo nie?
Zdroj: http://pepof.tripod.com/cisla.htm
Číslo 88 sa skladá z dvoch štvoriek a značí hlbokú márnosť všetkých nádejí. Toto číslo predstavuje takú negáciu, proti ktorej je človek celkom bezmocný.
airin.nice
02.03.12,10:35
prave teraz davali v spravach na Vive-ze specificky symbol sa meni kazdy mesiac!Takze mame na vyber!::(

o osmickach nebola ziadna rec


ja som uz z toho kon.:(
Stanislav 1975
02.03.12,10:36
Mali by sme ich všetkých vziať na zodpovednosť, a ukázať im to vo voľbách. Taký diletanti nemajú čo robiť vo vláde a v ministerských kreslách. A aj za toto dajú odmenu? Že chudákov donútia zrušiť živnosti, a bude prekvitať čierna práca.

Začínam podporovať čiernu prácu.

Diletantov nám netreba. Kua fix.
hlavne, že všetci strašia Ficom, že keď dojde Fico, tak hento-toto- ako naše deti umrú od hladu a pomaly je Fico podla nich vačší strašiak Kim v Korei-ale to že nám ukradli SPP , Elektrárne a pod.,že už sme tu už takí žobráci že nič nám pomaly nepatrí a oni si pobrali provízky za to- to už sú ticho...
Akože tomanová síce fakt vyzerala troška ako E.T., ale určite bola kompetentnejšia ako p.Mihál...
truch
02.03.12,10:36
Lenže potom ak platím cez internetbenking, tak je to oveľa lacnejšie ak idem do banky a vypisujem tam nejake priblblé príkazy.To za to berie Lopatka 55 000 Eur odmeny, aby sa tým čo poctivo platia a na čas a majú nahlásené trvalé príkazy strpčoval život?
Asi má tu odmenu "oprávnenú", viete si predstaviť ako krásne šikovný pán Lopatka naplní kasu SP pokutami za zlý ŠS?
srska
02.03.12,10:38
Asi má tu odmenu "oprávnenú", viete si predstaviť ako krásne šikovný pán Lopatka naplní kasu SP pokutami za zlý ŠS?lopaťák ani netuší čo je šs:D
Xanti
02.03.12,10:39
Fakt diletanti. Za toto by mali zatvárať :(
marjankaj
02.03.12,10:39
prave teraz davali v spravach na Vive-ze specificky symbol sa meni kazdy mesiac!Takze mame na vyber!::(

o osmickach nebola ziadna rec


ja som uz z toho kon.:(

Aspoň vidieť, keď odborníci na smotánkovské drby sa pletú do vecí o ktorých nemajú ani šajnu. Či v televízii alebo v rádiu.
bodliak
02.03.12,10:40
To nikto nevie, lebo 88 nemá oporu v zákone.
Stanislav 1975
02.03.12,10:42
ODVOLAŤ LOPATKU A DAŤ TAM SRSKU...:cool:
bodliak
02.03.12,10:42
Haha, a každý, kto platí cez TP bude stíhaný za podporu nacizmu.
srska
02.03.12,10:44
ODVOLAŤ LOPATKU A DAŤ TAM SRSKU...:cool:no, stenly prvé čo by som urobil ale nielen v sp, to platí pre všetky úrady - vydrbal by som 50% ľudí. myslíš, že by nastal kolaps?
marjankaj
02.03.12,10:46
no, stenly prvé čo by som urobil ale nielen v sp, to platí pre všetky úrady - vydrbal by som 50% ľudí. myslíš, že by nastal kolaps?
No stali by sme sa lídrom v nezamestnanosti s veľkým náskokom.

A keby si vyhodil tých správnych, tak by si mohol vyhlásiť aj daňové prázdniny
Stanislav 1975
02.03.12,10:47
no, stenly prvé čo by som urobil ale nielen v sp, to platí pre všetky úrady - vydrbal by som 50% ľudí. myslíš, že by nastal kolaps?
Ked budeš menovať riaditeľa odboru pošli ss-ku- nejako rozumne sa dohodneme...:D,na kávu bude...
srska
02.03.12,10:48
No stali by sme sa lídrom v nezamestnanosti s veľkým náskokom.takže radšej ich živiť a hovoriť - šak nejako bude?
Johanka
02.03.12,10:48
mimotemyMilí kolegovia, pomôžte mi , prosím, na stránke NR SR nájsť meno predkladateľa poslednej novely zákona o SP, mám neodolateľné nutkanie napísať mu ... Ďakujem !
srska
02.03.12,10:48
Ked budeš menovať riaditeľa odboru pošli ss-ku- nejako rozumne sa dohodneme...:D,na kávu bude...len pred tým ako sa u teba stretneme presuň termostat
Stanislav 1975
02.03.12,10:49
len pred tým ako sa u teba stretneme presuň termostat

:D
lejka
02.03.12,10:49
Práve som chcela uhradiť odvody už za 2/2012 zo SLSP do Soc.poisťovne a do špecifického symbolu som napísala len : 022012 a pozrite, interbanking si tam dopísal chýbajúce čísla- samé nuly,

Špecifický symbol:

0000022012

nie je to chyba?



Tak som od strachu pred pokutou prevodný príkaz zrušila a radšej budem odvody platiť v hotovosti, vždy posledný deň v mesiaci, tak ako máme výplatný termín a nie, im posielať dopredu peniaze z účtu.
marjankaj
02.03.12,10:50
mimotemyMilí kolegovia, pomôžte mi , prosím, na stránke NR SR nájsť meno predkladateľa poslednej novely zákona o SP, mám neodolateľné nutkanie napísať mu ... Ďakujem !
Asi je ľahšie vypátrať členov ANONYMOUS:---
Iva001
02.03.12,10:51
Teraz som čítala na stránke soc. poisťovne, že SZČO, ktorí majú trvalý príkaz, majú zadať ŠS 88.
Tak takýto chaos je možný len na Slovensku - najprv taký formát, potom onaký a predpokladám, že to ešte nie je koniec.
Sociálna poisťovňa patrí pod ministra p. Mihála a mňa teda neskutočne sklamal. Hlavne že riaditeľovi SP presadzuje silou mocou odmenu. To za takúto blbosť?
Jana Štvrtecká
02.03.12,10:51
Ahojte, dnes na TA oznámili , že ak SZČO má platby nastavené ces trvalý príkaz a uvedie ŠS 88 bude sa táto platba považovať za úhradu za predchádzajúcí mesiac
veronikasad
02.03.12,10:52
Práve som chcela uhradiť odvody už za 2/2012 zo SLSP do Soc.poisťovne a do špecifického symbolu som napísala len : 022012 a pozrite, interbanking si tam dopísal chýbajúce čísla- samé nuly,

Špecifický symbol:

0000022012

nie je to chyba?



Tak som od strachu pred pokutou prevodný príkaz zrušila a radšej budem odvody platiť v hotovosti, vždy posledný deň v mesiaci, tak ako máme výplatný termín a nie, im posielať dopredu peniaze z účtu.
Nie je to chyba. A už môžeš aj trvalým príkazom, stačí keď do ŠS uvedieš 88 (ak ide o platbu poistného za SZČO alebo DPO).
bodliak
02.03.12,10:52
Nie, nie je to chyba.
marjankaj
02.03.12,10:54
takže radšej ich živiť a hovoriť - šak nejako bude?
To som nepovedal. Ešte im treba zrušiť odstupné.
Kopals nebude, len sa posunieme v rebríčku smerom nahor. A to býva pozitívne.:D
srska
02.03.12,10:57
To som nepovedal. Ešte im treba zrušiť odstupné.
Kopals nebude, len sa posunieme v rebríčku smerom nahor. A to býva pozitívne.:Dja si viem predstaviť aj tetu za prepážkou v sp aj lucku z mpsvr, dokonca aj srskovú ako dohodárky napríklad v OLO
MarcelkaT
02.03.12,10:58
Jacekova, ďakujem pekne za usmernenie. Už mi to potvrdila aj na Soc.poisťovni p. Šrámková.
pavol54
02.03.12,11:05
kebyže 69 tak to berem-ale 88?:Dto je síce tiež pekné číslo ale skús niekam viditeľne napísať číslo 69 alebo 88 neviem ktorá zložka polície by bola promtnejšie pri tebe mravnostná alebo iná, najmä rómovia by toto číslo neradi používali.
MarcelkaT
02.03.12,11:07
Nič v zlom, ale ja nedokážem pochopiť, ako môže niekto vydedukovať z toho ešte aj takúto kombináciu....

Marcelka, za ktorý mesiac platíš, taký špecifický symbol dáš. Ak v októbri 2017 budeš platiť za marec 2013, tak dáš špecifický symbol 032013.

Tie 99 sa dávajú pri platbách odvodov z nepravidelných príjmov. Je rozdiel medzi VÝKAZMI a MESAČNÝMI VÝKAZMI.

Môj milý Abel, neberiem to v zlom. Ak "naši politici" môžu urobiť všelijaké kombinácie, prečo ja nie?
srska
02.03.12,11:08
to je síce tiež pekné číslo ale skús niekam viditeľne napísať číslo 69 alebo 88 neviem ktorá zložka polície by bola promtnejšie pri tebe mravnostná alebo iná, najmä rómovia by toto číslo neradi používali.ale platby od číňanov v sk by sa určite zvýšili:D oni by najradšej boli, keby číslo účtu do sp bolo v tvare: 8888888888/8888 :D
m.hladka
02.03.12,11:16
Už je na stránke SP pridaný opravný oznam, pre trvalé príkazy:

V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
Zita5
02.03.12,11:28
Martuška len čítaj predchádzajúce príspevky , je to dočasné riešenie .
marjankaj
02.03.12,11:30
Už je na stránke SP pridaný opravný oznam, pre trvalé príkazy:

V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
To je v protiklade so zákonom. §142 ods.9):eek: Síce blbým ako aj ostatné v poslednom čase, ale takým sa treba riadiť.
jacekova
02.03.12,11:36
bolo to už spomenuté v príspevku 242 na str.25 o 10:06
arizona
02.03.12,11:43
nech ta to nemyli, teraz ti sem nabehne len taky tenucky pasik,do ktoreho treba pisat
pavol54
02.03.12,11:51
prave teraz davali v spravach na Vive-ze specificky symbol sa meni kazdy mesiac!Takze mame na vyber!::(

o osmickach nebola ziadna rec


ja som uz z toho kon.:(
Na vivu sa vykašli to nie je štátny rozhlas tí môžu tárať rovnako ako kompetentné osoby sp pred vznikom problému
JankaO
02.03.12,11:57
mimotemyMilí kolegovia, pomôžte mi , prosím, na stránke NR SR nájsť meno predkladateľa poslednej novely zákona o SP, mám neodolateľné nutkanie napísať mu ... Ďakujem !
Johanka, tu sú:
U z n e s e n i e
Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre financie a rozpočet

z 24. januára 2012

a jednotliví členovia.
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/vybor&ID=105

a ich výtvor:
marjankaj
02.03.12,12:12
Johanka, tu sú:
U z n e s e n i e
Výboru Národnej rady Slovenskej republiky
pre financie a rozpočet

z 24. januára 2012

a jednotliví členovia.
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/vybor&ID=105

a ich výtvor:

Asi by bolo treba dotyčným osobitne poďakovať. Najlepšie cez nejakú debatu v telke, ak sa dá dovolať.
JankaO
02.03.12,12:18
Asi by bolo treba dotyčným osobitne poďakovať. Najlepšie cez nejakú debatu v telke, ak sa dá dovolať.
http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?sid=infoziadost
V žiadosti zadám otázku, že kde bol rozum? :D
evina
02.03.12,12:23
http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?sid=infoziadost
V žiadosti zadám otázku, že kde bol rozum? :D
Rozum je mimo reálneho života, v ktorom sa čoraz viac pohybujú zákonodárci. Preto by sa všetci, ktorí sú tam viac ako 5 rokov mali vrátiť do praxe a tvrdej praxe, aby si svoje super nápady odskúšali ..... ale len zbožné želanie
truch
02.03.12,12:55
Janka0, prešla som tebou priložený link, ale nič týkajúce sa ŠS som nenašla, je tam riešený len VS.
Prebehla som to len zbežne, zaujali ma tam pokuty: V § 36 ods. 1 písm. a) sa slová „1 000 000 Sk“ nahrádzajú slovami „100 000 eur“, vraj:D Predmetné doplnenie navrhujeme z dôvodu úpravy výšky pokuty za nesplnenie povinností vyplývajúcich zo zákona a z dôvodu prepočtu výšky pokuty na eurá, ďalej z 30 000 Sk“ nahrádzajú slovami „3 000 eur“. Pekný prepočet:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110637&d=1330689566
marjankaj
02.03.12,13:00
Janko, prešla som tebou priložený link, ale nič týkajúce sa ŠS som nenašla, je tam riešený len VS. Prebehla som to len zbežne, zaujali ma tam pokuty: V § 36 ods. 1 písm. a) sa slová „1 000 000 Sk“ nahrádzajú slovami „100 000 eur“, vraj:D Predmetné doplnenie navrhujeme z dôvodu úpravy výšky pokuty za nesplnenie povinností vyplývajúcich zo zákona a z dôvodu prepočtu výšky pokuty na eurá, ďalej z 30 000 Sk“ nahrádzajú slovami „3 000 eur“. Pekný prepočet:Dhttp://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110637&d=1330689566http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210773&FileName=zz2012-00069-0210773&Rocnik=2012

1. § 142 sa dopĺňa odsekmi 7 až 9, ktoré znejú:„
(7) Fyzická osoba a právnická osoba, ktoré sú povinné odvádzať poistné, sú povinné pri platení poistného platbu poistného identifikovať a uviesť k nej variabilný symbol a špecifický symbol. Bez uvedenia variabilného symbolu a špecifického symbolu k platbe poistného spôsob zaevidovania a priradenia platby poistného k obdobiu určí Sociálna poisťovňa.
(8) Variabilný symbol je číslo fyzickej osoby a právnickej osoby povinnej odvádzať poistné, ktoré prideľuje Sociálna poisťovňa.
(9) Špecifický symbol je číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka. Pri platení poistného predpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol uvedený vo výrokovej časti rozhodnutia.“.

14. V § 239 sa za slová „ustanovených v“ vkladajú slová „§ 142 ods. 7,“.
Aljok
02.03.12,13:00
Až na to, že debilov robia z nás. Včera som písala, volala...Dnes môžem znova.
Johanka
02.03.12,13:03
Janka0, prešla som tebou priložený link, ale nič týkajúce sa ŠS som nenašla, je tam riešený len VS.
Prebehla som to len zbežne, zaujali ma tam pokuty: V § 36 ods. 1 písm. a) sa slová „1 000 000 Sk“ nahrádzajú slovami „100 000 eur“, vraj:D Predmetné doplnenie navrhujeme z dôvodu úpravy výšky pokuty za nesplnenie povinností vyplývajúcich zo zákona a z dôvodu prepočtu výšky pokuty na eurá, ďalej z 30 000 Sk“ nahrádzajú slovami „3 000 eur“. Pekný prepočet:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110637&d=1330689566

Pozri si zákon č. 69/2012 čl. XI
do § 239 (pokuty) sa doplnili aj povinnosti z § 142 ods.7
§ 142 ods. 7 znie (www.zbierka.sk ) :
(7) Fyzická osoba a právnická osoba, ktoré sú povinné odvádzať poistné, sú povinné pri platení poistného
platbu poistného identifikovať a uviesť k nej variabilný
symbol a špecifický symbol. Bez uvedenia variabilného
symbolu a špecifického symbolu k platbe poistného
spôsob zaevidovania a priradenia platby poistného
k obdobiu určí Sociálna poisťovňa.


V návrhu je len VS, v znení zákona je pod pokutou aj ŠS.
Zita5
02.03.12,13:05
Monika Kováčová
02.03.12,13:08
chaccha : :D :D
:D:D :D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené poisťovni do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca.

"Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako," informuje poisťovňa. :D :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Aljok
02.03.12,13:09
Chceš sa ho opýtať koľko dostal od TB? :-)
Xanti
02.03.12,13:09
No hovorím diletanti, nevedeli čo podpisujú .... hajzli keby sa čítať naučili.
Johanka
02.03.12,13:10
Ďakujem, už som im napísala ...
marjankaj
02.03.12,13:11
http://ekonomika.sme.sk/c/6282771/k-platbam-do-poistovne-treba-priradit-symboly.html
Raz treba ísť podľa zákona a potom zase proti zákonu? Tých "88" si kto vycucal z prsta?
Podľa ústavy ma nemôžu pokutovať ak tam nedám "88".
Nie je to v žiadnom zákone.
Melnick
02.03.12,13:11
Vážení poraďáci - všetci, ktorí ste do tejto témy prispeli čo i len jedným jediným príspevkom, dovoľte mi navrhnúť Vám odmenu a to každému v rovnakej výške : 55000,00 €ur.
Ja si skutočne vážim, že svoju prácu vykonávate zodpovedne .

Odmena bude vyplatená 31. júna . 2012 v hotovosti na podateľni "Porada.sk"

je ale celkom pravdepodobné, že namiesto odmeny dostanete guľku medzi lopatky, alebo, žeby lopatkou po g.....? :D:D:D
Jano24
02.03.12,13:12
Dnes je 2.3. 2012 mne z interbankingu ide odvod ako SZČO trvalý príkaz 3.3.2012. Takže aké je teraz situácia , v týchto hodinách a minútach /okrem protestu Gorila v Bratislave/. Ak zruším ešte dnes večer trvalý príkaz a zadám tam ten istý so špecifickým symbolom "bulharským" 88 tak to bude dobre? Alebo druhá možnosť nebudem robiť nič, trvalý príkaz ešte tento mesiac pôjde po starom bez špecifického symbolu a na budúci mesiaciac možno budeme múdrejší ako to robiť.Tak čo je lepšie? Mne sa vidí že počkať, nech sa do mesiaca vyjasní ako nestpčovať SZČO život a terajšiu platbu si bude vedieť soc.posťovňa určite vedieť priradiť za ktorý je to mesiac , tak ako to vedela si priradiť platbu za vyše 10 rokov čo som jej odvádzal trvalým príkazom aj bez ŠS.
Heslo politických strán SaS, SDKU a ďalších v týchto voľbách...Znížime byrokraciu a administráciu pre podnikateľov a občanov,,,To je ukážka v praxi...
Johanka
02.03.12,13:16
Navrhujem zmeniť názov témy na : POCHYBNÁ identifikácia platieb.

:mee:
marjankaj
02.03.12,13:17
je ale celkom pravdepodobné, že namiesto odmeny dostanete guľku medzi lopatky, alebo, žeby lopatkou po g.....? :D:D:D
No niektorí si môžu medzi tým vybrať. A iné zase nie.:---

Nie som istý, čo bolí menej.:rolleyes:
Xanti
02.03.12,13:17
Hurá, asi zakúpim kalašnikov a .... šak viete na čo to slúži :D
Jano24
02.03.12,13:24
Navrhujem aj zmeniť heslá niektorých politických strán v týchto voľbách ako napríklad...

SDKÚ...Spolu to dokážeme ...My dvaja/ fotka Dzurindu a Mikloša/ spolu dokážeme ešte viac -/kradnúť/

KDH..Začína to prácou...výstižnejšie by bolo ...Začína to tunelom

Ľudia si zaslúžia /poslednú ranu /istoty...
Môžete pridať aj ďalšie hesla...
kukučka
02.03.12,13:29
Raz treba ísť podľa zákona a potom zase proti zákonu? Tých "88" si kto vycucal z prsta?
Podľa ústavy ma nemôžu pokutovať ak tam nedám "88".
Nie je to v žiadnom zákone.

nebol to jar88? :--- :D
marjankaj
02.03.12,13:42
nebol to jar88? :--- :D
To už "úraduje" aj v sociálnej poisťovni?:D
JAJA11
02.03.12,13:49
ja som písala už v januári do banky, či by nemohli ošetriť variabilné a špecifické symboly tak, aby sa dali zadať trvalé príkazy ako v programoch cez MMRRRR a podobne. Zaslali mi pekné poďakovanie za návrh a že to budú riešiť. :o Ale v konečnom dôsledku sa na mňa ...... :cool:

možno by sme ich mali začať bombardovať týmito návrhmi všetci a každý týždeň, možno potom za tie nekresťanské poplatky aspoň niečo spravia pre nás...
marjankaj
02.03.12,13:58
ja som písala už v januári do banky, či by nemohli ošetriť variabilné a špecifické symboly tak, aby sa dali zadať trvalé príkazy ako v programoch cez MMRRRR a podobne. Zaslali mi pekné poďakovanie za návrh a že to budú riešiť. :o Ale v konečnom dôsledku sa na mňa ...... :cool:

možno by sme ich mali začať bombardovať týmito návrhmi všetci a každý týždeň, možno potom za tie nekresťanské poplatky aspoň niečo spravia pre nás...

Že by nám tie poplatky za trvalé príkazy zvýšili?:rolleyes:
JAJA11
02.03.12,14:02
Že by nám tie poplatky za trvalé príkazy zvýšili?:rolleyes:

ale toto je drobné ošetrenie v programe, snáď by to toľko nestálo :o Určite menej ako to, keď to zabudnem zadať, alebo úplne zabudnem odoslať príkazy ako zrovna teraz preddavky na daň.... mala som trvalý príkaz a teraz som na to zabudla :mee:
lilly1210
02.03.12,14:04
pre martin1998:
nam v 2009 zle poradili, ake odvody mame dat za preplatenie dovolenky zamestnankyni po MD, ked suhlasila s vypovedou. potom sa ukazalo, ze sme mali platit iba niektore poistenia, nie vsetky. zaplatili sme tym padom viac a chceli sme preplatok spat. dalo sa to len tak, ze sme si poziadali o kontrolu daneho mesiaca, co SP rovno zmenila na hlbkovu kontrolu za cele obdobie existencie firmy. nenasli u nas ziadne pochybenie a preplatok nakoniec vratili, ale zbytocne to trvalo dlho. a ak sa zakon nezmenil, tak pri ziadosti o vratenie preplatku ta to asi caka tiez.
JankaO
02.03.12,14:05
mimotemyNeviem, ale nie je náhodou 88 symbolom zakázanej extrémistickej skupiny? Žeby už aj SP bola v jednom klube?
marjankaj
02.03.12,14:05
ale toto je drobné ošetrenie v programe, snáď by to toľko nestálo :o Určite menej ako to, keď to zabudnem zadať, alebo úplne zabudnem odoslať príkazy ako zrovna teraz preddavky na daň.... mala som trvalý príkaz a teraz som na to zabudla :mee:
Každý centík im je dobrý. A na odmeny im treby hooodne peňazí. Príde iný Lopatka a z čoho potom nadelia jemu?:---
marjankaj
02.03.12,14:07
nam v 2009 zle poradili, ake odvody mame dat za preplatenie dovolenky zamestnankyni po MD, ked suhlasila s vypovedou. potom sa ukazalo, ze sme mali platit iba niektore poistenia, nie vsetky. zaplatili sme tym padom viac a chceli sme preplatok spat. dalo sa to len tak, ze sme si poziadali o kontrolu daneho mesiaca, co SP rovno zmenila na hlbkovu kontrolu za cele obdobie existencie firmy. nenasli u nas ziadne pochybenie a preplatok nakoniec vratili, ale zbytocne to trvalo dlho. a ak sa zakon nezmenil, tak pri ziadosti o vratenie preplatku ta to asi caka tiez.

No vieš, od huby si nenechajú len tak odtŕhať.:rolleyes:
abel
02.03.12,14:09
Odpoveď z banky:
Dobrý deň, pani XXX,

V súčasnosti nie je možnosť automatickej zmeny špec.symb.pri trvalých príkazoch. Klient si to vie ošetriť len vrámci internetbankingu, a to tým spôsobom, že si osobne zmení predmetný ŠS každý mesiac. Resp. pri platbách jednorazovým príkazom.

Verím však, že nakoľko sa táto zmena týka veľmi veľkej skupiny klientov, príde k nejakej dohode medzi bankami a soc.poisťovňou, lebo podľa mojich informácií takúto možnosť neponúka v súčasnosti ani jedna banka.

S prianím príjemného dňa


Sxxxx Sxxxxxx
Vzťahový manažér
veronikasad
02.03.12,14:11
Odpoveď z banky:
Dobrý deň, pani XXX,

V súčasnosti nie je možnosť automatickej zmeny špec.symb.pri trvalých príkazoch. Klient si to vie ošetriť len vrámci internetbankingu, a to tým spôsobom, že si osobne zmení predmetný ŠS každý mesiac. Resp. pri platbách jednorazovým príkazom.

Verím však, že nakoľko sa táto zmena týka veľmi veľkej skupiny klientov, príde k nejakej dohode medzi bankami a soc.poisťovňou, lebo podľa mojich informácií takúto možnosť neponúka v súčasnosti ani jedna banka.

S prianím príjemného dňa


Sxxxx Sxxxxxx
Vzťahový manažér
Ktorej banky ? Kolko za tú zmenu "zacvaká" nenapísali ?
JankaO
02.03.12,14:13
Janka0, prešla som tebou priložený link, ale nič týkajúce sa ŠS som nenašla, je tam riešený len VS.
Prebehla som to len zbežne, zaujali ma tam pokuty: V § 36 ods. 1 písm. a) sa slová „1 000 000 Sk“ nahrádzajú slovami „100 000 eur“, vraj:D Predmetné doplnenie navrhujeme z dôvodu úpravy výšky pokuty za nesplnenie povinností vyplývajúcich zo zákona a z dôvodu prepočtu výšky pokuty na eurá, ďalej z 30 000 Sk“ nahrádzajú slovami „3 000 eur“. Pekný prepočet:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110637&d=1330689566
Daška, strana 6. cit
(9) Špecifický symbol je číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka. Pri platení poistného predpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol uvedený vo výrokovej časti rozhodnutia.“.

Zavádza sa povinnosť fyzickej osoby alebo právnickej osoby uvádzať pri platbách poistného identifikátor platby určený Sociálnou poisťovňou podľa § 226, ktorého účelom je automatizácia procesu priradenia platby poistného (a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie) ku konkrétnemu predpisu za obdobie, za ktoré odvádzateľ poistného mal úmysel sumu zaplatiť.
abel
02.03.12,14:16
veronika, to je jedno, k akej dohode medzi akoukoľvek bankou a SP príde, vždy to zaplatí len klient.
invest
02.03.12,14:22
Terz keď som všetkým povedala, aby zrušili TP tak toto:
V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
Je to na šľak trafenie.
Sarlotka
02.03.12,14:34
Odvolávám, co jsem slíbil a slibuji, co jsem odvolal. :)
Jano24
02.03.12,14:35
Tá platba do soc .poisťovne o ktorej sa tu bavíme každý mesiac uvádzať nový ŠS, potom to ročné zúčtovanie do ZP za zamestnancov /pričom sa im posiela do ZP výkaz každý mesiac/, ten mesačný výkaz na DU /doteraz stačilo raz štvrťročné/ to je asi to naštartovanie toho proklamovaného SINGAPÚRU od Sas a pravicových strán pre podnikateľské prostredie...Myslím že je to je ten povestný Singapúr pre podnikateľov a SZČo... /hoci sa poniektorým môže zdať že je to skôr Bangladéš.../
srska
02.03.12,14:45
ja tiež vravím načo toľko ch******* papierov - odvádzam každý mesiac na termín, na konci roku im pošlem prehľad a potom nech kontrolujú či mám nedoplatok alebo preplatok
bodliak
02.03.12,14:56
...to je asi to naštartovanie toho proklamovaného SINGAPÚRU od Sas a pravicových strán pre podnikateľské prostredie...Myslím že je to je ten povestný Singapúr pre podnikateľov a SZČo... /hoci sa poniektorým môže zdať že je to skôr Bangladéš.../

Bangladéš je cestou, to si nevedel ?
Dobrá správa je, že už sme za polovicou.
pavol54
02.03.12,15:13
mimotemyNeviem, ale nie je náhodou 88 symbolom zakázanej extrémistickej skupiny? Žeby už aj SP bola v jednom klube?
no veď som to písal v mojom príspevku 300 že rómovia nebudú nadšení z tohoto symbolu ešte tak pridať heslo kdh " Biele Slovensko" a sme doma
pavol54
02.03.12,15:22
Raz treba ísť podľa zákona a potom zase proti zákonu? Tých "88" si kto vycucal z prsta?
Podľa ústavy ma nemôžu pokutovať ak tam nedám "88".
Nie je to v žiadnom zákone.
Na to nie je treba zákon, mám dodávateľov, úvery, kde si stanovili tvar špecifického symbolu, ak si stanovím v účtovníctve že moji odberatelia mi musia uvádzať šs tak by mali.
marjankaj
02.03.12,15:25
Na to nie je treba zákon, mám dodávateľov, úvery, kde si stanovili tvar špecifického symbolu, ak si stanovím v účtovníctve že moji odberatelia mi musia uvádzať šs tak by mali.

To určite. A ako ich chceš donútiť? Nebudeš im dodávať? To by šlo. Toto ma fakt nenapadlo.:---

A aj pokutu stanovili na 16000 €?
Johanka
02.03.12,15:28
Novinka na stránke SP :

V prípade, ak odvádzateľ poistného pri platbe do Sociálnej poisťovne neuvedie variabilný symbol a špecifický symbol, spôsob zaevidovania a priradenia platby k obdobiu určí Sociálna poisťovňa. Ďalej upozorňujeme na skutočnosť, že za porušenie povinnosti platbu poistného na sociálne poistenie, penále alebo pokuty identifikovať a uviesť k nej variabilný a špecifický symbol, môže Sociálna poisťovňa uložiť odvádzateľovi poistnéhopokutu od 3,32 EUR do 16,60 EUR / 1 platba (najviac spolu 16 596, 96 EUR). Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia tejto povinnosti.


Finančnému výboru som už napísala, teraz ešte musím zistiť, kto si z nás robí prdel stále meniacimi sa informáciami na www.socpoist.sk .
pavol54
02.03.12,15:34
To sú kšefty
počet živnostníkov na slovensku v roku 2011 je 410038 ks
zmena, zrušenie tp v banke 0,17 je 69 706€
tuzemský príkaz nad limit 0,15 61 505€
zavedenie nového trvalého príkazu od 03.03.2012 69 706€
Celkový kšeft bánk 200 917€
Toto je už na trestné oznámenie alebo rovno guľku do hlavy?
Xanti
02.03.12,15:36
Pavol54
pri tých počtoch nezabúdaj, napr. slsp má zrušenie trvalého príkazu za 1 euro aj cez net banking. Takže o pár eur sa to zvýši.
mimotemy
marjankaj
02.03.12,15:40
z tohoto mi vyplýva, že ak uvedie len jeden symbol z týchto dvoch, už je to identifikovateľné a priraditeľné, či nie?
To si uhádla.
Ale ak jeden z nich vynecháš, tak si nesplníš povinnosť zo zákona a nasleduje pokuta.:rolleyes:
evina
02.03.12,15:44
Raz treba ísť podľa zákona a potom zase proti zákonu? Tých "88" si kto vycucal z prsta?
Podľa ústavy ma nemôžu pokutovať ak tam nedám "88".
Nie je to v žiadnom zákone.

Iste....ale budú vymýšľať, že nevedeli priradiť platbu, lebo to je neskutočne ťažké ak uvedieme svoje IČZ a každý mesiac pošleme výkaz
priradiť platbu. Aj u SZČO je to mimoriadne ťažké, ak minimálne polroka platí rovnako......

Problémom sú totiž ich neskutočne drahé a neskutočne zlé softy, a ich nezmyselné posúvanie platieb kde kade čoho dôkazom je i momentálny stav na DÚ. Nikdy ani predtým a pochybujem, že teraz a potom nevedeli poriadne dať saldokonto ani jedna z ustanovizní - ZP, SP, DÚ a pod. Človek to musel skúmať neviem akým spôsobom , aby sa dopracoval k tomu ako to párujú. Mňa len šokuje , že naše "softíky", z ktorých možno najdrahší je za 1700 EUR to dokážu a dokonca dokážu vždy načas zapracovať tie ich neskutočné zmeny načas a bez problémov, resp. minimálnych - to je aspoň moja osobná skúsenosť.. a saldokonto každého zákazníka viem okamžite. A niečo za 29. mil EUR napríklad to nevie ......

A ešte by ma naozaj zaujímalo, či nie je trestné vymyslieť dať možnosť pokutovať človeka sumou 16 000 EUR /podľa zvôle úradníka/ za to, že síce odvediem, odvediem načas, vykážem načas, ale neuvediem ŠS????
marjankaj
02.03.12,15:50
Ale ten paradox
Ak tam uvediem "88" čo je v rozpore so zákonom, pokutu nedostanem
A ak neuvediem nič, tak dostanem pokutu?
A ak tam dám 132012 tak čo?
Alebo stále budem uvádzať 022012. Je to podľa zákona. A to je super riešenie. Ja si splním zákonnú povinnosť a oni nech si to priraďujú ako chcú.:cool:
pavol54
02.03.12,16:13
Ale ten paradox
Ak tam uvediem "88" čo je v rozpore so zákonom, pokutu nedostanem
A ak neuvediem nič, tak dostanem pokutu?
A ak tam dám 132012 tak čo?
Alebo stále budem uvádzať 022012. Je to podľa zákona. A to je super riešenie. Ja si splním zákonnú povinnosť a oni nech si to priraďujú ako chcú.:cool:
lenže oni sú už tak zmihotaní lopatkou že ti budú písať na 022012 preplatok a na ostatné mesiace neuhradené potom im vyjde výťažnosť odvodov na 1100% a penále za ostatné mesiace to vylepšia na odmeny riadiacich pracovníkov SP
Moje heslo " som rád že nám vládnu tí ktorí nevyhrali voľby"
marjankaj
02.03.12,16:20
lenže oni sú už tak zmihotaní lopatkou že ti budú písať na 022012 preplatok a na ostatné mesiace neuhradené potom im vyjde výťažnosť odvodov na 1100% a penále za ostatné mesiace to vylepšia na odmeny riadiacich pracovníkov SP
Moje heslo " som rád že nám vládnu tí ktorí nevyhrali voľby"
Lenže ja tam budem mať preplatok a ten si potom započítame, ak by na to sami neprišli. Ale pokuta za neuvedenie ŠS nebude. Pokuta za uvedenie nesprávneho symbolu (teda musí byť v tvare MMRRRR) nie je v zákone stanovená.
evina
02.03.12,16:22
lenže oni sú už tak zmihotaní lopatkou že ti budú písať na 022012 preplatok a na ostatné mesiace neuhradené potom im vyjde výťažnosť odvodov na 1100% a penále za ostatné mesiace to vylepšia na odmeny riadiacich pracovníkov SP
Moje heslo " som rád že nám vládnu tí ktorí nevyhrali voľby"
Až na to, že Tí, ktorí ich vyhrali predtým v sociálnej poisťovni napríklad nerobili nič iné....... a blá blá blá. Zbytočné ilúzie, že sa niečo zmení vládnou garnitúrou...... pokiaľ si len tak budeme frflať na stránkach internetu. Akl kritika, tak objektívne......al nerozvíjajme radšej vládne garnitúry už toho bolo dosť ......
pavol54
02.03.12,16:25
Lenže ja tam budem mať preplatok a ten si potom započítame, ak by na to sami neprišli. Ale pokuta za neuvedenie ŠS nebude. Pokuta za uvedenie nesprávneho symbolu (teda musí byť v tvare MMRRRR) nie je v zákone stanovená.
to si môžeme myslieť my dvaja a nám podobní, ale či si myslí aj tvorca geniálnych zákonov, toľko hovadín čo stačili títo géniovia za rok a niečo vyrobiť nedáva záruky že to nebude tak.
pavol54
02.03.12,16:32
Až na to, že Tí, ktorí ich vyhrali predtým v sociálnej poisťovni napríklad nerobili nič iné....... a blá blá blá. Zbytočné ilúzie, že sa niečo zmení vládnou garnitúrou...... pokiaľ si len tak budeme frflať na stránkach internetu. Akl kritika, tak objektívne......al nerozvíjajme radšej vládne garnitúry už toho bolo dosť ......
ja som konkrétne dnes prišiel o 4,90€ tom mám hovoriť: Aké krásne má cisár nové šaty? Nie môžem len povedať :Fuj, fuj, a ešte raz fuj a nech si s tými euráčmi aj záchod tapetuje ak ja kvôli špatným rozhodnutiam nebudem mať menej.

A to som k tej škode nepočítal pracovný čas potrebný na naštudovanie zákona, telefonáty ohľadne reailzácie platieb :ale veď si to všetko môžem dať do nákladov
evina
02.03.12,16:43
ja som konkrétne dnes prišiel o 4,90€ tom mám hovoriť: Aké krásne má cisár nové šaty? Nie môžem len povedať :Fuj, fuj, a ešte raz fuj a nech si s tými euráčmi aj záchod tapetuje ak ja kvôli špatným rozhodnutiam nebudem mať menej.

Nie to som tým nemyslela. Skôr tá veta, aké ma cisár nové šaty je používaná smerom k tým druhým, tým prejdú bez povšimnutia veci, ktoré by tiež nemali, čiže mierila som na objektivitu....a to určite uvidíme teraz, keď budú musieť začať vládu za totálne iných podmienok ako predtým....
Ja si napríklad myslím, že rozhodnutie písať tie ŠS nie je zlé- aspoň by sme sa vyhli ich nekompetentným presunom platieb.. Ja to robím už najmenej päť rokov. Aj to, ako sa to dá ošetriť pre trvalé príkazy sa dá. Napríklad firme s pravideľným príjmom za internet platím takýmto ŠS, alebo mám pridelený pre trvalý príkaz a pod. Chybou je, že sa všetko šije horúcou ihlou , bez ochoty spolupracovať, lebo v tomto štáte je každý jeden najmúdrejší a ťažko si dá poradiť, čiže ako ja hovorím huj-bum systémom., a potom dobrý nápad zaniká.... Ovšem pravdou je, že vyniká mioriadne nápad zo 16000 pokutou za taký ťažký prečín ako je nesprávne uvedenie ŠS.
Zita5
02.03.12,18:18
Ešte aj v tej TV Markíza sú popletení, lebo povedali , že maximálna pokuta je 16 euro :D
Johanka
02.03.12,18:26
pozri do príspevku 341
ewita888
02.03.12,18:30
Ešte aj v tej TV Markíza sú popletení, lebo povedali , že maximálna pokuta je 16 euro :D
Zitka, už je to zmenené:
http://www.socpoist.sk/aktuality-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-/48411s51346c
stravne
02.03.12,18:33
Akože naozaj toho nemáme dosť? Posielala som SZČO na zmenu trvalého príkazu po zvýšení min. mzdy, teraz ho mám zase posielať kvôli zmene špecifického systému? To už naozaj nemajú tam čo robiť? Veď doteraz to vedeli priraďovať...
Otázka znie, keď mu má teraz odísť bezhotovostným prevodom poistné do SP 5.3. za február, už by mal odísť so špecifickým symbolom 88??
A týka sa to len sociálneho poistenia alebo aj dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti?
Dakujem.
Melnick
02.03.12,18:36
Vzťahový manažér - no máš dobré vzťahy, Elenka. :)
Zita5
02.03.12,18:38
Jej kočky však to som ja nevedelaaaa........ďakujem :)
Johanka
02.03.12,18:52
To máš jedno, oporu v zákone to nemá nijakú - v zákone je pôvodné znenie. Mne na to najviac vadí, že ak si oznam prečítali traja ľudia vždy v inom čase, tak si prečítali vždy iné. Je nechutné, keď menia text v takto zásadnej informácii bez toho, aby upozornili, že niečo zmenili.
Najprv tam bola pokuta tak, ako je v § 239 zákona o SP. Potom doplnili spodnú hranicu a napokon opravili hornú hranicu. K "88" sa nevyjadrujem .... asi to začnem vyžadovať od klientov kvôli lepšiemu párovaniu :D.
Melnick
02.03.12,19:22
Jej kočky však to som ja nevedelaaaa........ďakujem :)

Zitka, netráp sa, veď ani stopovací pes vycvičený na hľadanie zmien v zákonoch to už nestíha, tak čo chcú od nás nevycvičených.:D:D:D
Melnick
02.03.12,19:25
Zato vieš viac užitočnejších vecí, ako je táto zruda SP.
stravne
02.03.12,19:36
Odpovie mi niekto?
veronikasad
02.03.12,19:38
Akože naozaj toho nemáme dosť? Posielala som SZČO na zmenu trvalého príkazu po zvýšení min. mzdy, teraz ho mám zase posielať kvôli zmene špecifického systému? To už naozaj nemajú tam čo robiť? Veď doteraz to vedeli priraďovať...
Otázka znie, keď mu má teraz odísť bezhotovostným prevodom poistné do SP 5.3. za február, už by mal odísť so špecifickým symbolom 88??áno
A týka sa to len sociálneho poistenia alebo aj dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti?áno
Dakujem.
v texte
Zita5
02.03.12,19:38
Odpovie mi niekto?

Však po Vašim príspevkom je súhlas od Melnick ...t.j. že áno
evho
02.03.12,19:46
Myslím si, že hovoríte o ŠS a nie VS
Zita5
02.03.12,19:52
chaccha : :D :D
:D:D :D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené poisťovni do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca.

"Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako," informuje poisťovňa. :D :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Zelená je tráva .....ŠS je hra ...ten kto ho neudáva .....pokuty dostáva ....
marjankaj
02.03.12,20:10
Akože naozaj toho nemáme dosť? Posielala som SZČO na zmenu trvalého príkazu po zvýšení min. mzdy, teraz ho mám zase posielať kvôli zmene špecifického systému? To už naozaj nemajú tam čo robiť? Veď doteraz to vedeli priraďovať...
Otázka znie, keď mu má teraz odísť bezhotovostným prevodom poistné do SP 5.3. za február, už by mal odísť so špecifickým symbolom 88??
A týka sa to len sociálneho poistenia alebo aj dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti?
Dakujem.
A to nebolo zrušené k 31.1.2012?:eek:
stravne
02.03.12,20:13
bolo to zrušené, ale podaním prihlášky na DPvN sa môže SZČO prihlásiť znovu od 1.2.2012 a platiť ďalej.
AnnaK
02.03.12,20:31
88 úplne popreli zdôvodnenie tohoto opatrenia, nedodržanie ktorého chú dokonca pokutovať?!!! Pán Mihál stavia na hlavu deklarovanú snahu znižovať administratívnu náročnosť. Už len pri platbách DÚ si treba dávať velikánsky pozor, aby sa platiteľ nepomýlil. Myslím si, že aj daniarom pribudne veľmi veľa práce pri dohľadávaní a párovaní platieb, lebo bude oveľa viac omylov ako v minulosti. Aj môj klient sa už stihol pomýliť, aj keď som mu zvýraznila a upozornila ho na zmeny.Pán Mihál ma ako minister veľ,i sklamal.

Pán Mihál ani nevie ako sa platí poistné! Veď chodil po Slovensku a na seminároch sa chválil že do SP neplatí nič. Tak aké znižovanie administratívnej náročnosti.
Stanislav 1975
02.03.12,20:58
ešteže je tam za to len pokuta- keby boli takí odľudovia a bezcharakterní ludia,tak by každý mesiac náhodným výberom pomocou generátora vybrali 3 platcov bez ŠS a tých by dali verejne ukameňovať na námestí- takže pokuta je celkom OK ešte...:D
aeropost
02.03.12,22:47
Zaujimave!!!!!!!! Aky ma špecifický symbol v tvare 88. Sociálna poisťovňa uvažuje o prenájme 88 vozidiel - Finance.s (http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=socialna%20poistovna%2088&source=web&cd=7&ved=0CFQQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.finance.sk%2Fspravy%2Ffinance %2F56444-socialna-poistovna-uvazuje-o-prenajme-88-vozidiel%2F&ei=Bk1RT7LKLcnj4QT0sdz3DQ&usg=AFQjCNHACbHTs2ncRe075GsUrs-GATJMsA)kA co znamena cislo 88 - 88 je skratka znamenajúca v národnosocialistickej (http://sk.metapedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%BD_socializmus_(nov%C3%BD)) symbolike „Heil Hitler“. Je to odvodené z toho, že H je ôsme písmeno latinskej abededy, preto Heil Hitler = 88
Nahoda ?????