Melnick
02.03.12,23:49
Súhlas = áno
evho
03.03.12,06:14
Vážení poraďaci, táto rozsiahla diskusia mi nedá, aby som nevyjadrila aj svoj názor. Dlhodobí účtovníci vedia, ak je platba na výpise ľahko identifikovateľná (t.j. správny VS a ešte aj ŠS) vieme hneď účtovať akékoľvek úhrady. Ak je na dennom výpise viac ako 100 položiek je to vynikajúca pomôcka. Tiež ma rozčúlilo to bu, bu, bu o uzákonení pokút. Myslím si, že to nebude až také strašné. SP bude šťastná, ak bude správne priradená platba. Pretože človek je omylný tvor, tak SP tieto pokuty bude dávať tým, ktorí neustále nerešpektujú zákon. Nemôžeme sa sťažovať na to, že SP chce mať prehľad o všetkých našich úhradách správne zúčtované. Práve doposiaľ neidentifikovateľné platby v SP nám účtovníkom dvíha tlak, lebo ani mi nevieme niekedy čo ten SZČO uhradil. Ak Vám nedá rôzne "Rozhodnutia" (pokuty, penále, úroky), resp. ich neprevzal z pošty, tak je možné, že to aj nesprávne zúčtujete. A čuduj sa svete, že po roku zistite, že Váš SZČO má nedoplatky na
poistnom a vy musíte robiť dodatočné DPFO, lebo neznáme úhrady do SP ste účtovali do fondov. To je síce pravda, že kým sa nevyriešia označenia ŠS medzi SP a bankami, tak to môže zaťažovať SZČO. Ja svojim doporúčim, aby si zmenili trvalé príkazy na úhradu k poslednému dňu bežného mesiaca s pôvodným VS a ŠS 88. Úhrada do SP príde v následujúcom mesiaci, t.j. do 8 dňa. Či to bolo účelové mi môžeme iba polemizovať.
Melnick
03.03.12,06:47
Veď máš pravdu, ale takto sa to nerobí. Potichu, zo dňa na deň, nepripravene, zmätočne a TO považujeme za nepremyslenú hlúposť .
MarcelkaT
03.03.12,08:51
Májka, máš pravdu že sa to nerobí zo dňa na deň, a ešte aj potichu.
Melnick
03.03.12,09:08
Stanko, nesklamal si. Ty inkvizítor. :D:D:D
Anik
03.03.12,09:18
tiež ma v samej podstate nepobúrilo to, že tam chcú mať to - za ktorý mesiac tá ktorá platba je aj tak to veľa ľudí robí a vlastne sa nič dokopy nedeje. My keď ideme na nejaký úrad napriek tomu, že vieme že máme pravdu neideme s krikom, ale s dobrou vôľou preukázať svoju pravdu. Myslím ale že je absolútne choré chcieť zato uložiť pokutu o výške ktorej ani nehovorím. Osveta by bola určite účinnejšia. Neviem si predstaviť, že by som za takú hlúposť dostala pri svojom príjme ešte aj pokutu.
To môžem hneď zajtra všetko zabaliť a ísť na na úrad práce a poberať tú biednu podporu. Pre štát to bude isto výhodnejšie.
pavol54
03.03.12,10:02
tiež ma v samej podstate nepobúrilo to, že tam chcú mať to - za ktorý mesiac tá ktorá platba je aj tak to veľa ľudí robí a vlastne sa nič dokopy nedeje. My keď ideme na nejaký úrad napriek tomu, že vieme že máme pravdu neideme s krikom, ale s dobrou vôľou preukázať svoju pravdu. Myslím ale že je absolútne choré chcieť zato uložiť pokutu o výške ktorej ani nehovorím. Osveta by bola určite účinnejšia. Neviem si predstaviť, že by som za takú hlúposť dostala pri svojom príjme ešte aj pokutu.
To môžem hneď zajtra všetko zabaliť a ísť na na úrad práce a poberať tú biednu podporu. Pre štát to bude isto výhodnejšie.
lenže v prípade szčo to nemá žiadny zmysel a nechcú si to priznať, iné je to u zamestnancov.
Katy a R
03.03.12,10:07
A to nebolo zrušené k 31.1.2012?:eek:
No nebolo veru zrušené ... žeby mi voľačo ušlo :confused:;) :eek:
Katy a R
03.03.12,10:10
nuž ale zase sú aj banky, kde to nestojí ani cent :)
MarcelkaT
03.03.12,10:28
Fakt, prečo si skúpa na odmeny? Prihoď nulku, veď si "zaslužia".
MarcelkaT
03.03.12,10:32
Fakt, prečo si skúpa naodmeny? Veď si "zaslúžia".
evho
03.03.12,11:17
Pavol54, ak SZČO pravidelne a včas platí odvody do SP, tak by som snáď s Vami súhlasila. Lenže sú tú aj dlhodobí neplatiči a tí by práve preto mali v každom prípade uviesť ŠS. Aby sa to ujednotilo, tak trpia aj poctivci. Ušili to ozaj horúcou ihlou, ale aj to má svoj význam, lebo táto zmena by novej vláde trvala možno rok, resp. vôbec. Možno moje názory sú viac byrokratické, ale ja tiež mám rada poriadok v účtovníctve a okrem tej pokuty to plne schváľujem.
stravne
03.03.12,11:50
SP posielala info listom ohľadom konca poistenia bez povinnosti odhlásiť sa z neho.
Viď...
zo stránky soc.poist.:
V nadväznosti na zmeny v dobrovoľnom poistení, samostatné dobrovoľné nemocenské poistenie a samostatné dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti (ako ich poznáme podľa súčasnej právnej úpravy) zaniká od 1. februára 2012. Zaniká priamo zo zákona, teda bez povinnosti odhlásiť sa z tohto poistenia (bez povinnosti podať odhlášku z tohto poistenia).

Pre prihlásenie sa na niektoré z vyššie uvedených dobrovoľných poistení od 1. februára 2012 bude jednomesačná lehota (je to možnosť, nie povinnosť). To znamená, že fyzickej osobe, ktorá sa prihlási na dobrovoľné poistenie najneskôr do 29. februára 2012, vznikne dobrovoľné poistenie odo dňa, ktorý uvedie v prihláške, najskôr od 1. februára 2012.

S cieľom zachovať princíp právnej istoty novela upravuje výnimku, keď dobrovoľne nemocensky poistenej osobe, ktorej vzniklo dobrovoľné nemocenské poistenie pred 1. februárom 2012, toto poistenie trvalo k 31. januáru 2012 a k tomuto dňu nezískala 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia, bude toto dobrovoľné nemocenské poistenie pokračovať aj po 31. januári 2012, a to až do dňa podania odhlášky z dobrovoľného nemocenského poistenia, ale najdlhšie do dňa, v ktorom získa 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia. Získaním 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia jej poistenie zanikne zo zákona. Zároveň upozorňujeme, že takáto dobrovoľne nemocensky poistená osoba má povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie až do zániku tohto poistenia.
Pre dobrovoľne poistenú osobu je poistné naďalej splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné (napr. za február 2012 je splatné do 8. marca 2012).
VieraHu
03.03.12,12:40
Sme spoločenstvo vlastníkov bytov a do SP odvádzam trvalým príkazom sumu 0,86 € za
GP a ÚP za dohodára. Týkajú sa tieto zmeny aj nás? Ďakujem.
saskia26
03.03.12,13:02
SP posielala info listom ohľadom konca poistenia bez povinnosti odhlásiť sa z neho.
Viď...
zo stránky soc.poist.:
V nadväznosti na zmeny v dobrovoľnom poistení, samostatné dobrovoľné nemocenské poistenie a samostatné dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti (ako ich poznáme podľa súčasnej právnej úpravy) zaniká od 1. februára 2012. Zaniká priamo zo zákona, teda bez povinnosti odhlásiť sa z tohto poistenia (bez povinnosti podať odhlášku z tohto poistenia).

Pre prihlásenie sa na niektoré z vyššie uvedených dobrovoľných poistení od 1. februára 2012 bude jednomesačná lehota (je to možnosť, nie povinnosť). To znamená, že fyzickej osobe, ktorá sa prihlási na dobrovoľné poistenie najneskôr do 29. februára 2012, vznikne dobrovoľné poistenie odo dňa, ktorý uvedie v prihláške, najskôr od 1. februára 2012.

S cieľom zachovať princíp právnej istoty novela upravuje výnimku, keď dobrovoľne nemocensky poistenej osobe, ktorej vzniklo dobrovoľné nemocenské poistenie pred 1. februárom 2012, toto poistenie trvalo k 31. januáru 2012 a k tomuto dňu nezískala 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia, bude toto dobrovoľné nemocenské poistenie pokračovať aj po 31. januári 2012, a to až do dňa podania odhlášky z dobrovoľného nemocenského poistenia, ale najdlhšie do dňa, v ktorom získa 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia. Získaním 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia jej poistenie zanikne zo zákona. Zároveň upozorňujeme, že takáto dobrovoľne nemocensky poistená osoba má povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie až do zániku tohto poistenia.
Pre dobrovoľne poistenú osobu je poistné naďalej splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné (napr. za február 2012 je splatné do 8. marca 2012).


To je síce pekné, že rozposlali takúto informáciu svojim poistencom, len škoda, že väčšina z nich bola doručená 28.2., takže dosť málo času na to, aby si to išiel človek vybaviť na SP, nech mu trvá poistenie nepretržite. :D
Heni
03.03.12,13:03
Sme spoločenstvo vlastníkov bytov a do SP odvádzam trvalým príkazom sumu 0,86 € za
GP a ÚP za dohodára. Týkajú sa tieto zmeny aj nás? Ďakujem.

áno, aj vy musíte uvádzať pri platbách nielen variabilný ale aj špecifický symbol.
VieraHu
03.03.12,13:38
Ďakujem, už som to zmenila. Stálo to 1€.
Kvietocek
03.03.12,14:35
Prosim Vas moze mi niekto z Vas vysvetlit, ktore cislo to chcu uvadzat ako variabilny symbol? Sme sro zaregistrovana pred 1.3.2012. kde to cislo hladat? Dakujem
Heni
03.03.12,14:44
Prosim Vas moze mi niekto z Vas vysvetlit, ktore cislo to chcu uvadzat ako variabilny symbol? Sme sro zaregistrovana pred 1.3.2012. kde to cislo hladat? Dakujem

variabilný symbol - to je to číslo, ktoré vám pridelila Sociálna poisťovňa pri registrácii. resp. do 8 dní od registrácie vám ho oznámili.

"Variabilný symbol je číslo fyzickej osoby a právnickej osoby, povinnej odvádzať poistné na sociálne poistenie (odvádzateľa poistného), ktoré prideľuje Sociálna poisťovňa. "
srska
03.03.12,15:03
Prosim Vas moze mi niekto z Vas vysvetlit, ktore cislo to chcu uvadzat ako variabilny symbol? Sme sro zaregistrovana pred 1.3.2012. kde to cislo hladat? Dakujemsociálna poisťovňa to pred rokmi honosne nazvala: IČZ - identifikačné číslo zamestnávateľa a prvý krát ho zapíše na prepážke teta v sp keď tam subjekt donesie RLZ
stravne
03.03.12,17:45
Mne to prišlo v týždni od 20.2.2012 a to už som mala pár dní podanú aj prihlášku na dobrovoľné PvN. Prvotnú informáciu som videla na Markíze..a potom už len otvorila stránku SP a konala. Ako aj teraz ohľadom tých špecifických symbolov, keby to nebolo v TV, tak to neviem....a kontrolovať stránku SP sa stále nedá.
fisher10
03.03.12,18:59
Je pekne že ste sa tu tak rozdiskutovali, ale môj problém ste zatial nevyriesili. Ja som totizto tiez nasiel na stranke soc. poistovne tie pokyny, ale nie je mi jasné či sa pre mna nieco meni alebo nie. Doteraz som mal na platbach nejkay var. symbol - treba ho nejako zmenit? Ak ano tak co tam mam dat, resp. kde najdem to cislo z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia?
Co sa tyka toho špecifickoho, tam by to malo byt jednoduche..pri trvalom prikaze tam bude napisane iba "88". ci?
A este jedna vec. minule mi prislo oznamenie o vyradeni z dobrovolneho poistenia v nezamestnanosti. je momentalne nejaka moznost si to platit? ci ako?
DanielaSL
03.03.12,19:09
Tak ak ti raz pridelili na soc. poist. identifikačné číslo...tak to si zrejme uvádzal aj predtým- to je tvoj variabilný symbol a nemení sa nič. Uvádzaš ho naďalej. Akurát treba doplniť špecifický symbol v tvare MMRRRR. Pokiaľ platíš trvalým príkazom v čase od napr. od 9.3. do 8.4. bude tento symbol 88.
A k tomu poisteniu si prečítaj tu :
To znamená, že každá fyzická osoba, ktorá:


dovŕšila 16 rokov veku, a
má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, povolenie na prechodný pobyt alebo povolenie na trvalý pobyt, a
nemá priznaný starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 % alebo invalidný dôchodok po dovŕšení dôchodkového veku,


má možnosť byť dobrovoľne nemocensky poistená, dobrovoľne dôchodkovo poistená a dobrovoľne poistená v nezamestnanosti. Podmienkou je dobrovoľné sociálne poistenie na všetky tri fondy zároveň – teda súčasné trvanie dobrovoľného nemocenského poistenia, dobrovoľného dôchodkového poistenia a dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti.
Heni
03.03.12,19:19
Tak ak ti raz pridelili na soc. poist. identifikačné číslo...tak to si zrejme uvádzal aj predtým- to je tvoj variabilný symbol a nemení sa nič. Uvádzaš ho naďalej. Akurát treba doplniť špecifický symbol v tvare MMRRRR. Pokiaľ platíš trvalým príkazom v čase od napr. od 9.3. do 8.4. bude tento symbol 882012.
......

ja som to pochopila tak, že špecifický symbol bude len jedno dvojciferné číslo 88. - už 2012 sa vtedy do špec. symbolu nepíše...
BRK
03.03.12,19:57
Aj ja to tak chápem ... ŠS pri trvalých príkazoch má mať tvar 88, citujem zo stránky SP
"V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88."
fisher10
03.03.12,20:07
to znamená, že ak platím nemoc. a dôch. povinne, tak dobrovolne nezamest. sa neda platit?
pevan
03.03.12,20:10
Ja to chápem tak, že odvody za február 2012 ešte nemusia mať povinne špecifický symbol. Aj v novele zákona 461/2003 Z.z. sú uvedené príklady na odvody za marec 2012, nie za február 2012. Či nie?
Heni
03.03.12,20:28
Ja to chápem tak, že odvody za február 2012 ešte nemusia mať povinne špecifický symbol. Aj v novele zákona 461/2003 Z.z. sú uvedené príklady na odvody za marec 2012, nie za február 2012. Či nie?

povinná identifikácia platieb je od 1.marca 2012 - to nie je to isté ako povinná identifikácia platieb za mesiac marec ;)

takže, ak pošleš platbu na účet Soc. poisťovne po 29.2.2012 - si povinný pripísať aj špecifický symbol.
pavol54
04.03.12,05:17
povinná identifikácia platieb je od 1.marca 2012 - to nie je to isté ako povinná identifikácia platieb za mesiac marec ;)

takže, ak pošleš platbu na účet Soc. poisťovne po 29.2.2012 - si povinný pripísať aj špecifický symbol.
Neviem prečo sa špekuluje s prepáčením na nepodstatných hlúpostiach, treba použiť Murphy- ho zákony a je najvyšší čas si prečítať návod soc poisťovne (hneď pod textom zadávateľa) tam červene píše že 1. príkaz prebehne s šs 032012 do 08.04.2012 musí byť na účte SP veď zákon platí od 01.03.2012 tak nie je retroaktívny teda platný pred 01.03.
DanielaSL
04.03.12,07:34
opravila som ...
Melnick
04.03.12,08:08
Uprav príspevok a napíš to červeným a veľkým písmom. :):):) Lebo zasa bude 1500 príspevkov ohľadom dátumu.
Johanka
04.03.12,11:35
1. Čo je viac ? Zákon alebo informácia na stránke Sociálnej poisťovne ? Informácia, ktorá sa od 28. 2., niekoľkokrát zmenila ...
2. Nie je od vrchnosti zákerné, keď novelizáciu zákona, ktorá nielen ustanovuje povinnosť uvádzania VS a ŠS , ale hlavne pokutovanie za nesprávne uvádzanie týchto symbolov - zašije do novely iného zákona, kdesi do čl. XI ?
3. Určite sa nikto pri tvorbe nezamyslel, pre koho to prinesie v praxi najviac problémov... pre SZČO s trvalými príkazmi , teda pre tých, ktorí platia riadne a včas ...
Melnick
04.03.12,11:44
Nie si sklamaná, že po dlhej dobe sa vrátiš na Poradu a hneď riešiš tento humbuk. Aj keď, Porada za to nemôže. !!!!
Melnick
04.03.12,11:45
Nie si sklamaná, že po dlhej dobe sa vrátiš na Poradu a hneď riešiš tento humbuk. Aj keď, Porada za to nemôže. !!!!
Heni
05.03.12,05:05
Neviem prečo sa špekuluje s prepáčením na nepodstatných hlúpostiach, treba použiť Murphy- ho zákony a je najvyšší čas si prečítať návod soc poisťovne (hneď pod textom zadávateľa) tam červene píše že 1. príkaz prebehne s šs 032012 do 08.04.2012 musí byť na účte SP veď zákon platí od 01.03.2012 tak nie je retroaktívny teda platný pred 01.03.

napríklad aj ked zabudnuté odvody za mesiac január zaplatíš až 8.3. -aj vtedy si povinný identifikovať platbu správnym špecifickým symbolom... tu nejde o retroaktivitu, tu ide o všetky platby, ktoré uhrádzaš od 1.3.2012...
takže áno, je najvyšší čas prečítať si info na stránke soc. poisťovne, nielen to, čo uvádzajú ako príklad ;)
Žabinka
05.03.12,10:02
Dnes som dostala odpoveď od SP:
Vážená pani ......


S účinnosťou od 1. marca 2012 pri platení poistného do Sociálnej poisťovne je potrebné identifikovať platbu a uviesť k nej správny variabilný symbol, špecifický symbol a konštanty symbol.

Variabilný symbol je desaťmiestne číslo, ktoré Vám bolo pridelené Sociálnou poisťovňou. V prípade samostatne zárobkovo činných osôb to je číslo začínajúce sa na 3xxxxxxxxx, v prípade dobrovoľne poistených osôb to je číslo začínajúce sa na 6xxxxxxxxx.

V prípade, ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88. Poistné je splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň. Z uvedeného vyplýva, že nie je potrebné zrušiť trvalý príkaz, len je potrebné uvádzať hore uvedený špecifický symbol.
Pri platbách odporúča Sociálna poisťovňa odvádzateľom poistného používať aj konštantný symbol, ktorý určuje účel platby. Pri platbách sa používajú nasledovné konštantné symboly:
KS 3118 poistné na sociálne poistenie zaplatené bezhotovostným prevodom
KS 3119 poistné na sociálne poistenie zaplatené hotovostným stykom
KS 3114 poistné na sociálne poistenie zaplatené na základe rozhodnutia
KS 1118 pokuta, penále zaplatené bezhotovostným prevodom
KS 1119 pokuta, penále zaplatené hotovostným stykom
Voči osobám, ktoré platbu za február realizovali v období ešte pred 8. marcom a neuviedli v trvalom príkaze špecifický symbol, nebude Sociálna poisťovňa vyvodzovať žiadne dôsledky.
S pozdravom



Zuzana Sárkányová



Informačno-poradenské centrum



Odborný poradca











Sociálna poisťovňa - ústredie

Tel: 0906 171 989



Ul. 29. augusta 8-10

Mail: poradna@socpoist.sk (poradna@socpoist.sk)



813 63 Bratislava

www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/)
Ekonomka-SR
05.03.12,17:01
ťuťvajzi jední sprostí. toto je výmysel na "jedničku". to teraz každý mesiac budem dávať cez internet banking nový príkaz?
debili jedni sprostí
vikinka
05.03.12,17:16
ťuťvajzi jední sprostí. toto je výmysel na "jedničku". to teraz každý mesiac budem dávať cez internet banking nový príkaz?
debili jedni sprostí
V prípade, ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88.
Najprv treba čítať, v príspevku hore je to dosť jasne napísané.
Aljok
05.03.12,17:18
No tento ich výmysel nemá oporu v zákone...
Ekonomka-SR
05.03.12,17:29
V prípade, ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88.
Najprv treba čítať, v príspevku hore je to dosť jasne napísané.

áno, ale treba si uvedomiť, že tá odpoveď je viac menej súkromná. Verejne to nebolo zverejnené. Preto som taká najedovaná.
Aljok
05.03.12,17:31
Majú to na stránke...
JAJA11
05.03.12,19:14
áno, ale treba si uvedomiť, že tá odpoveď je viac menej súkromná. Verejne to nebolo zverejnené. Preto som taká najedovaná.


tu to je verejne (http://www.socpoist.sk/aktuality-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-/48411s51346c) :cool:
Marína
05.03.12,20:04
No tento ich výmysel nemá oporu v zákone...
Alenka, súhlas.
Super, ak taká inštitúcia ako je Sociálna poisťovňa(a jej odborný poradca) nabáda na nedodržiavanie ustanovení zákona namiesto toho, aby iniciovala jeho zmenu. Len aby sme neboli prekvapení, ak po určitom období začnú "lietať" sankcie.
Myslím, že stále platí
Zák. 69/2012 Zb.
Čl. XI
(9) Špecifický symbol je číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka. Pri platení poistného predpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol uvedený vo výrokovej časti rozhodnutia.“.
a ja „mesiacorok“ 88 nepoznám.
pavol54
05.03.12,20:19
napríklad aj ked zabudnuté odvody za mesiac január zaplatíš až 8.3. -aj vtedy si povinný identifikovať platbu správnym špecifickým symbolom... tu nejde o retroaktivitu, tu ide o všetky platby, ktoré uhrádzaš od 1.3.2012...
takže áno, je najvyšší čas prečítať si info na stránke soc. poisťovne, nielen to, čo uvádzajú ako príklad ;)
Nerozumiem o čom hovoríš ak sa ti mení každý mesiac mzda tak postupuješ podľa zákona šs mmrrrr takže ak zabudneš poslať za január a pošleš ho až v decembri mal by byť 012012, ak máš ako živnostník predpísaný výmer podľa daňového priznania zadáš trvalý príkaz na celé obdobie s šs 88 kapíšto???????
Ekonomka-SR
05.03.12,20:49
tu to je verejne (http://www.socpoist.sk/aktuality-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-/48411s51346c) :cool:

dakujem za linku, ale kedy ho dali? 28.2.2012 a človek ak bol mimo republiky, viete, čo mohol zistiť. a teraz už mi platba za február odišla bez označenia SŠ, VS, KS. Tak čo už môžem robiť? poraďte.............viete, DU aspoň dali dosť dopredu vedieť o zmene cisel a dávali domov každému dop. list s císlami účtov.
Ekonomka-SR
05.03.12,20:51
to je fakt strašne. to znamena, že potom by sme nemohli dať ani trvalý príkaz. Ale je to na stránke soc. poisťovne, snáď nebudú sankcionovať niečo, čo samy navrhli. To už by bola sila. Ale v tejto banánovej republike je to asi možné.


Alenka, súhlas.
Super, ak taká inštitúcia ako je Sociálna poisťovňa(a jej odborný poradca) nabáda na nedodržiavanie ustanovení zákona namiesto toho, aby iniciovala jeho zmenu. Len aby sme neboli prekvapení, ak po určitom období začnú "lietať" sankcie.
Myslím, že stále platí
Zák. 69/2012 Zb.
Čl. XI
(9) Špecifický symbol je číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka. Pri platení poistného predpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol uvedený vo výrokovej časti rozhodnutia.“.
a ja „mesiacorok“ 88 nepoznám.
ewita888
05.03.12,20:56
baby, nerobte z toho vedu.. vytlačte si zo stránky SP o ich nesankcionovaní za marec, zaarchivujte a v prípade kontroly im to predložte /ak by nááhodou zabudli, čomu neverím/
Ekonomka-SR
05.03.12,21:02
ahoj, a čo kontrolujú konkrétne?



pre martin1998:
nam v 2009 zle poradili, ake odvody mame dat za preplatenie dovolenky zamestnankyni po MD, ked suhlasila s vypovedou. potom sa ukazalo, ze sme mali platit iba niektore poistenia, nie vsetky. zaplatili sme tym padom viac a chceli sme preplatok spat. dalo sa to len tak, ze sme si poziadali o kontrolu daneho mesiaca, co SP rovno zmenila na hlbkovu kontrolu za cele obdobie existencie firmy. nenasli u nas ziadne pochybenie a preplatok nakoniec vratili, ale zbytocne to trvalo dlho. a ak sa zakon nezmenil, tak pri ziadosti o vratenie preplatku ta to asi caka tiez.
marjankaj
05.03.12,21:45
Dnes som dostala odpoveď od SP:
Vážená pani ......


S účinnosťou od 1. marca 2012 pri platení poistného do Sociálnej poisťovne je potrebné identifikovať platbu a uviesť k nej správny variabilný symbol, špecifický symbol a konštanty symbol.

Variabilný symbol je desaťmiestne číslo, ktoré Vám bolo pridelené Sociálnou poisťovňou. V prípade samostatne zárobkovo činných osôb to je číslo začínajúce sa na 3xxxxxxxxx, v prípade dobrovoľne poistených osôb to je číslo začínajúce sa na 6xxxxxxxxx.

V prípade, ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom, je špecifický symbol v tvare 88. Poistné je splatné do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň. Z uvedeného vyplýva, že nie je potrebné zrušiť trvalý príkaz, len je potrebné uvádzať hore uvedený špecifický symbol.

Neviete podľa čoho bude SP zisťovať, či to bolo uhradené trvalým príkazom alebo jednorazovým?:confused::eek:
marjankaj
05.03.12,22:01
A ak budem mať trvalý príkaz na 7. v mesiaci, ale nebude tam dostatok euri a uhradí sa to napríklad až 10. To mi potom zle priradia a budú mi počítať sankčný úrok?:eek:
veronikasad
05.03.12,23:12
Neviete podľa čoho bude SP zisťovať, či to bolo uhradené trvalým príkazom alebo jednorazovým?:confused::eek:
Janko, práve podľa toho ŠS. Lebo pri TP okrem TB v nesprávnom formáte, žiadna banka ŠS podľa požiadaviek SP neakceptuje.
Pri jednorázovom príkaze si zadáš ŠS podľa mesiaca, za ktorý platíš poistné a SP ti ho nebude meniť. Ak uhradíš neskoro cez TP - po 8. kal. dni so ŠS 88, SP platbu presunie na nasl. kal.mesiac. Nechcem si predstaviť ten chaos na sociálke.
veronikasad
05.03.12,23:15
A ak budem mať trvalý príkaz na 7. v mesiaci, ale nebude tam dostatok euri a uhradí sa to napríklad až 10. To mi potom zle priradia a budú mi počítať sankčný úrok?:eek:
Ak nasledujúci mesiac uhradíš načas, budeš mať jeden mesiac uhradený 2-krát a jeden vôbec ...
marjankaj
05.03.12,23:21
Janko, práve podľa toho ŠS. Lebo pri TP okrem TB v nesprávnom formáte, žiadna banka ŠS podľa požiadaviek SP neakceptuje.
Pri jednorázovom príkaze si zadáš ŠS podľa mesiaca, za ktorý platíš poistné a SP ti ho nebude meniť. Ak uhradíš neskoro cez TP - po 8. kal. dni so ŠS 88, SP platbu presunie na nasl. kal.mesiac. Nechcem si predstaviť ten chaos na sociálke.
Ale ja tam môžem zadať tú 88 aj pri jednorazovom príkaze. Alebo to je niekde zakázané?:---
JAJA11
06.03.12,05:43
dakujem za linku, ale kedy ho dali? 28.2.2012 a človek ak bol mimo republiky, viete, čo mohol zistiť. a teraz už mi platba za február odišla bez označenia SŠ, VS, KS. Tak čo už môžem robiť? poraďte.............viete, DU aspoň dali dosť dopredu vedieť o zmene cisel a dávali domov každému dop. list s císlami účtov.

nepredpokladám, že budú túto platbu bez 88 sankcionovať..... zavedenie špecifických symbolov je za účelom ľahšej identifikácie platieb hlavne tých poistníkov, ktorí si neplnia svoju povinnosť načas.... potom je problém presne identifikovať platby a vznikajú rozdiely, ktoré sa ťažko a dlho hľadajú. Pokiaľ chcú v SP zaviesť jednoznačnosť platieb, urýchli to identifikáciu platieb a hľadanie nezrovnalostí... A to je pre SP plus, ušetrí to aj finančné prostriedky SP .... Tak nenadávajme na nich, keď hľadajú riešenia, ako sa dostať k financiám, ktoré im patria. Tí ktorí pravidelne platia sa nemusia obávať, ja som sa osobne vždy stretla s ochotou, ak som hľadala chyby platieb...
JAJA11
06.03.12,05:56
Ale ja tam môžem zadať tú 88 aj pri jednorazovom príkaze. Alebo to je niekde zakázané?:---

podľa mňa to nie je problém.... jednoducho SP si uvedomila problém TP a preto zaviedla pri bežnej, správnej platbe ten ŠS 88, čo určuje, že je to platba za príslušný mesiac, t.j. platba od 9. do 8. nasledujúceho mesiaca, je za príslušný mesiac....
Mnohí poistníci si neuvedomujú, že platby sa nezaznamenávajú ručne, ale programom. Preto ak v prípade, že príde platba oneskorene, tak systém priradí platbu , prípadne aj dve do nasledujúceho mesiaca a vznikajú v systéme rozdiely, ktoré sa potom musia dohľadávať ručne, k čomu treba mať zamestnaných ľudí... A tých treba zaplatiť.... Pokuty pomôžu vybrať financie na platy týchto ľudí.... Ak si ľudia začnú dávať pozor (a my sme zvyknutí, že SP to musí robiť, netrápi nás ak sme urobili chybu) aby neplatili pokuty, ušetria sa nemalé finančné prostriedky v SP, nakoľko už nebudú musieť zamestnávať toľko ľudí na hľadanie takýchto zbytočných chýb :cool:
nnanii
06.03.12,13:15
Zdravím, chcem si to upresniť...ak odvádzam za
SZČO-variabilný symbol je číslo kt. mu bolo pridelené (je desať miestne a začína 3)
špecifický označuje mesiac a rok za akú sa daná platba uhrádza (022012 alebo 201202)
konštantný symbol je ak uhrádzam prostredníctvom banky 3118

a ak uhrádza
zamestnávateľ - var. symbol je IČZ
špecifický symbol je označenie obdobia (02992012)
konštantný symbol bude ak uhrádzam prost. banky 3118

mám pravdu?..mýlim sa v niečom?..:)
janaGT
06.03.12,13:18
podľa mňa bude pri zamestnávateľovi šs 022012 bez tých 99, či nie?
jacekova
06.03.12,13:18
Zdravím, chcem si to upresniť...ak odvádzam za
SZČO-variabilný symbol je číslo kt. mu bolo pridelené (je desať miestne a začína 3)
špecifický označuje mesiac a rok za akú sa daná platba uhrádza (022012 alebo 201202)
konštantný symbol je ak uhrádzam prostredníctvom banky 3118

a ak uhrádza
zamestnávateľ - var. symbol je IČZ
špecifický symbol je označenie obdobia (02992012)
konštantný symbol bude ak uhrádzam prost. banky 3118

mám pravdu?..mýlim sa v niečom?..:)

mýliš sa v špec.symboloch

SZČO: špec.symbol je 022012 a ak má trvalý príkaz, tak 88
Zamestnávateľ: to čo si uviedla ako šs je len u zamestnávateľov, ktorí vyplácajú nepravidelný príjem
u klasickým zam-elov na základe mesačných výkazov je šs 022012
truch
06.03.12,13:18
Ak si SZČO a máš trvalý príkaz, potom ŠS je 88.
Zamestnávateľ -pravidelné mesačné platby ŠS MM RRRR
kakeja
06.03.12,15:58
ahojte, chcem si len overiť či mám správne info, ak idem platiť dnes odvody do SP ako SZČO prevodom cez IB ale nemám tam trvalý príkaz, len to každý mesiac uhrádzam cez IB, tak ten ŠS je mmrrrr??? ten ŠS 88 je iba ked by som mala v banke zadaný trvalý príkaz...???
JAJA11
06.03.12,16:05
ahojte, chcem si len overiť či mám správne info, ak idem platiť dnes odvody do SP ako SZČO prevodom cez IB ale nemám tam trvalý príkaz, len to každý mesiac uhrádzam cez IB, tak ten ŠS je mmrrrr??? ten ŠS 88 je iba ked by som mala v banke zadaný trvalý príkaz...???

myslím, že v tomto prípade môžete zadať MMRRRR, ale aj 88. Myslím, že v SP nezistia, či je to bežný príkaz alebo TP :-) Tá 88 znamená, že je to bežná platba za predchádzajúci mesiac
nnanii
06.03.12,17:22
dakujem krásne..
VieraPopluharova
07.03.12,06:08
Ahojky,

ďalšia novinka zo SP, od 1.1.2013 idu odvody pre SZČO hore o 2,2 %.....

Minimálne odvody pre SZČO od budúceho roka stúpnu



Najnižší vymeriavací základ pre SZČO na platenie odvodov sa odvíja od priemernej mzdy na Slovensku, tá sa vlani medziročne zvýšila o 2,2 percent.

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Minimálne platby poistného na sociálne a zdravotné poistenie pre samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) sa od začiatku budúceho roka zvýšia o 2,2 %.

Stane sa tak preto, že minimálny vymeriavací základ na sociálne a zdravotné poistenie pre SZČO od januára budúceho roka stúpne o 2,2 % na 347,41 eura. Podľa zákona o sociálnom poistení, ako aj zákona o zdravotnom poistení sa najnižší vymeriavací základ pre SZČO na platenie odvodov na rok 2013 určuje ako 44,2 % z priemernej mzdy na Slovensku v roku 2011.

Podľa Štatistického úradu SR pritom priemerná mesačná mzda na Slovensku v minulom roku predstavovala 786 eur, čo je medziročný nárast o 2,2 %. V súčasnosti je najnižším vymeriavacím základom pre výpočet odvodov pre SZČO suma 339,89 eura.

Od začiatku budúceho roka sa vzhľadom na rast priemernej mzdy upraví maximálny vymeriavací základ na platenie odvodov na sociálne a zdravotné poistenie. Maximálny vymeriavací základ pre výpočet platieb na dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti sa od januára 2013 zvýši zo súčasných 3 076 eur na 3 144 eur.

V prípade nemocenského poistenia sa najvyšší možný vymeriavací základ upraví z 1 153,5 eura na 1 179 eur. Pri zdravotnom poistení pôjde o zvýšenie najvyššieho možného vymeriavacieho základu z 2 307 eur na 2 358 eur. Maximálne vymeriavacie základy pre výpočet poistného na sociálne poistenie sa totiž od začiatku budúceho roka stanovia ako štvornásobok, resp. 1,5-násobok priemernej mzdy na Slovensku za rok 2011. Pri zdravotnom poistení pôjde o 3-násobok priemernej mzdy za rok 2011.
veronikasad
07.03.12,06:12
Ale ja tam môžem zadať tú 88 aj pri jednorazovom príkaze. Alebo to je niekde zakázané?:---
Podľa pokynu SP - nemal by ti

Špecifický symbol označuje obdobie, resp. rozhodnutie o predpísaní dlžnej sumy, ku ktorému patrí platba.Pri platení poistného na sociálne poistenie nepredpísaného rozhodnutím Sociálnej poisťovne je špecifický symbol číselné označenie príslušného kalendárneho mesiaca a kalendárneho roka, za ktorý sa poistné na sociálne poistenie platí, v tvare MMRRRR alebo v tvare RRRRMM (napr. za marec 2012 je v tvare 032012 alebo v tvare 201203).

V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
Xanti
07.03.12,06:18
Ved to každý rok sa dvíha suma minimálneho VZ. To ma ani neprekvapuje.
JAJA11
07.03.12,06:44
a o čo ide? ja som sa zľakla, že sa dvihlo percento.... ja neplatím z minima, takže sa ma to ani netýka :-) a hore to ide aj zamestnávateľom a zamestnancom, ktorým dvihnú mzdu...
enter
07.03.12,07:06
To ma teší, že platí tvar MMRRRR aj RRRRMM, ale bolo by potrebne doplniť ešte ďalšiu podmienku teda výnimku, napr. Tartabanka v špec. symbole odstraňuje všetky nuly pred číslom teda 012012 ja 12012, a Slov sporiteľňa pred číslo doplňuje nuly teda napr. tvar 012012 ja 000012012, bude to správne? alebo to je tiež na pokutu?
Tomu kto za takto nekoncepčne navrhnuté riešenie identifikácie chce pokutovať, by som dala všetky pokuty k úhrade.
Riešiteľom problému analýzy nehovoria vôbec nič, navrhnúť niečo halabala (akoby v živote nerobili ani jeden prevodný príkaz na úhradu), a všetci ktorých sa to týka nech sa trápia, veď naši zákonodarcovia schváli tiež hocičo čo sa ich bytostne netýka.
milanr
09.03.12,12:51
Chcem si len overiť k identifikácii platby do SP. Číslo účtu na odvod poistného sa nemenilo? A VS je vlastne IČZ, ktoré nám oznámila SP?
jacekova
09.03.12,12:52
Chcem si len overiť k identifikácii platby do SP. Číslo účtu na odvod poistného sa nemenilo? A VS je vlastne IČZ, ktoré nám oznámila SP?

presne tak... a nezabudni na špec.symbol
nika.sum
09.03.12,13:31
Teraz neviem ci som spravne pochopila. Ak niekto uhradza poistne trvalym prikazam SS bude 88 alebo 882012 ak to je za r. 2012
Anja111
09.03.12,13:32
Teraz neviem ci som spravne pochopila. Ak niekto uhradza poistne trvalym prikazam SS bude 88 alebo 882012 ak to je za r. 2012

88
jacekova
09.03.12,13:32
Teraz neviem ci som spravne pochopila. Ak niekto uhradza poistne trvalym prikazam SS bude 88 alebo 882012 ak to je za r. 2012

len 88
jacekova
09.03.12,13:33
nepredbiehaj sa :-)
BRK
09.03.12,13:52
Ak SZČO uhrádza odvody do SP trvalým príkazom, ŠS: 88.
Citujem zo stránky sociálnej poisťovne:
V prípade ak odvádzateľ poistného uhrádza poistné trvalým príkazom je špecifický symbol v tvare 88. Ak poistné so špecifickým symbolom 88 bude uhradené do 8. dňa kalendárneho mesiaca, bude platba pripísaná na obdobie predchádzajúceho mesiaca (napr. platba zaplatená od 9.3.2012 do 8.4.2012 bude pripísaná na obdobie marec 2012). Ak 8. deň kalendárneho mesiaca pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň, a pravidlo priradenia platby uvedené v predchádzajúcej vete platí rovnako.
BRK
09.03.12,13:54
Až teraz som si všimla, že som už tretia s tou istou odpoveďou
jacekova
09.03.12,13:55
áno je to tak, je to v tejto téme už x-krát citované
marjankaj
09.03.12,13:56
Podľa pokynu SP - nemal by ti


Veronika, ja sa radšej budem pridržovať zákona, a nie nejakými pokymni na stránke SP, ktoré sa menia snáď každý deň. Naviac v rozpore so zákonom.
Príde namiesto Lopatku Kýblik, a ten nariadi pokutovať. Veď treba bubáčiky gererálnym riaditeľom na odmeny.
veronikasad
09.03.12,14:40
Veronika, ja sa radšej budem pridržovať zákona, a nie nejakými pokymni na stránke SP, ktoré sa menia snáď každý deň. Naviac v rozpore so zákonom.
Príde namiesto Lopatku Kýblik, a ten nariadi pokutovať. Veď treba bubáčiky gererálnym riaditeľom na odmeny.
Janko, ale potom si si odpovedal sám v tomto príspevku - v zákone žiadna 88-čka nie je.

http://www.porada.sk/t188426-p3-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-do-socialnej-poistovne.html#post1999691
marjankaj
09.03.12,14:44
Janko, ale potom si si odpovedal sám v tomto príspevku - v zákone žiadna 88-čka nie je.

http://www.porada.sk/t188426-p3-povinna-identifikacia-platieb-od-1-marca-2012-do-socialnej-poistovne.html#post1999691
Veď to. A preto sú tie bláboly o ŠS na stránke SP protizákonné.

Nevieš prečo tam máme vypisovať 88, keď tak isto môžu priradiť platbu bez ŠS?

Teda viem, že hasia, čo pos.anci pos.ali.:---
enter
13.03.12,07:13
Nemám v tom jasno, v mediach sa hovorí o tom, že sa mení spôsob označovania odvodov do SP. Chcem sa len uistiť, že v podstate podľa zákona je zmena iba v tom, že ak sa platba neoznačí doteraz predpísaným a u väčšiny odvádzateľov zaužívaným spôsobom tak je za to pokuta podľa ľubovôle SP až do 16596,96 EUR (prečo musia ešte stále prepočítavať pokuty z SKK aj 3 rok po zavedení EUR?).
JAJA11
13.03.12,07:20
Prečo nadávať na SP, keď sa snažia vyriešiť chybu jednoduchším riešením, tak, že vychádzajú v ústrety .....
JAJA11
13.03.12,07:21
niekedy mám pocit, že sa už nadáva vždy... je jedno či je krok dobrý alebo nie... kto niečo robí, robí aj chyby...
enter
13.03.12,07:22
Posrali to poslanci, ale predovšetkým ten kto spracoval návrh zákona, a ten musí pochádzať od Lopatku teda od jeho ľudí (mám tú skúsenosť že rozmýšľať veľmi nevedia iba zákony si vysvetľovať po svojom napr. ak zákon o SP nie je v súlade s inými zákonmi, tak predovšetkým zákon zo SP je nadovšetko)
litana
30.03.12,10:44
podstatne je že ste to našli a ja som vám za to veeelmi vďačná
Monika Kováčová
27.09.12,08:05
A JE TO TU!!!!
Sociálna poisťovňa vydáva rozhodnutia o neuhradenom poistnom SZČO za február 2012. Na jedno také rozhodnutie som napísala takúto odpoveď :cool: :

V zmysle Poučenia v Rozhodnutí č. 700-xxxxxxxxxxxx-GC04/12, v ktorom mi Sociálna poisťovňa pobočka Trnava predpisuje poistné v sume 112,66 EUR za obdobie február 2012 podávam odvolanie.

Odôvodnenie:
Všetky moje záväzky voči sociálnej poisťovni z titulu úhrad povinného poistného SZČO mám uhradené včas a v plnej výške, vrátane februára 2012. Platba bola uskutočnená na základe trvalého príkazu na mojom podnikateľskom účte č. xxxxxxxxxxxxxxxxxx dňa 5.3.2012.

Nakoľko Sociálna poisťovňa oznámila povinnú identifikáciu platieb špecifickým symbolom až dňa 28.2.2012 večer na svojej internetovej stránke s účinnosťou od 1.3.2012 s tým, že tento špecifický symbol označuje obdobie, ku ktorému patrí platba, v tvare MMRRRR (napr. február 2012 je v tvare 022012) informoval som o tejto skutočnosti svoju banku dňa 29.2.2012. Avšak z dôvodu mne neznámych okolností, nie je možné pri platbe trvalým príkazom v marci uvádzať špecifický symbol v tvare MMRRRR mesiac pozadu (t.j. 022012) a je poľutovaniahodné, že navrhovatelia tejto absurdnosti si nemožnosť schváleného formátu špecifického symbolu pri zadávaní trvalých príkazov neoverili.

Preto mi na základe trvalého príkazu banka uvádza ŠS v marci 032012 aj keď sa platba týka februára. O možnosti uvádzať pre ŠS v tvare 88 bol vydaný metodický pokyn a informácia na stránke sociálnej poisťovne až 2.3.2012, teda o 3 dni neskôr ako som zmenil trvalý príkaz na formát MMRRRR..

Z uvedených dôvodov žiadam platbu zo dňa 5.3.2012 preúčtovať na obdobie február 2012, platbu zo dňa 5.4.2012 na marec 2012, zo dňa 7.5.2012 na apríl atď.

Zároveň si dovoľujem apelovať na nezmyselnosť a neadekvátnu buzeráciu zo strany štátu a sociálnej poisťovne v súvislosti s povinnou identifikáciou platieb okrem Variabilného symbolu aj Špecifickým Symbolom pod hrozbou pokuty 16.596,96 EUR. Domnievam sa rovnako, že ide o absolútne neefektívne finančné náklady sociálnej poisťovne v súvislosti s vydaním Rozhodnutí (2 strany) a poštovného (1,60 EUR) bez akéhokoľvek opodstatnenia, keďže poistné je uhradené včas a v plnej výške.

S úctou
Ekonomka-SR
27.09.12,09:52
držím Ti palce Monika, aby to dobré dopadlo. Mne asi tiež dôjde podobné rozhodnutie. Určite sa odvolám.
srska
27.09.12,10:06
do nich monča - vitaj parťáčka v klube. chvalabohu ja mám s touto hydrou pokoj od 2010 ale nastúpili iné :-))
Katy a R
27.09.12,10:08
........

Zároveň si dovoľujem apelovať na nezmyselnosť a neadekvátnu buzeráciu zo strany štátu a sociálnej poisťovne v súvislosti s povinnou identifikáciou platieb okrem Variabilného symbolu aj Špecifickým Symbolom pod hrozbou pokuty 16.596,96 EUR. Domnievam sa rovnako, že ide o absolútne neefektívne finančné náklady sociálnej poisťovne v súvislosti s vydaním Rozhodnutí (2 strany) a poštovného (1,60 EUR) bez akéhokoľvek opodstatnenia, keďže poistné je uhradené včas a v plnej výške.

S úctou

.. a ja to takto posuniem - pripomeniem (dúfam, že sa Monika nenahnevá :confused:)
.. lebo toto už ozaj :eek::eek::mad::eek::confused:
srska
27.09.12,10:14
A JE TO TU!!!!


Zároveň si dovoľujem apelovať na nezmyselnosť a neadekvátnu buzeráciu zo strany štátu a sociálnej poisťovne v súvislosti s povinnou identifikáciou platieb okrem Variabilného symbolu aj Špecifickým Symbolom pod hrozbou pokuty 16.596,96 EUR. Domnievam sa rovnako, že ide o absolútne neefektívne finančné náklady sociálnej poisťovne v súvislosti s vydaním Rozhodnutí (2 strany) a poštovného (1,60 EUR) bez akéhokoľvek opodstatnenia, keďže poistné je uhradené včas a v plnej výške.

S úctous ústou? to si nezaslúžia monika - inak by som to zakončil
aktaK
27.09.12,10:26
inak VUB napriklad nedodrziava mnou napisany SS.
tak napriklad, ked na prikaz na uhradu napisem SS: 082012,
tak na mojom výpise z uctu je len 82012..
VADÍ AJ TOTO??
automaticky to robí vsetkým bankám ich SW? alebo len VUB?
srska
27.09.12,10:30
inak VUB napriklad nedodrziava mnou napisany SS.
tak napriklad, ked na prikaz na uhradu napisem SS: 082012,
tak na mojom výpise z uctu je len 82012..
VADÍ AJ TOTO??
automaticky to robí vsetkým bankám ich SW? alebo len VUB?TABA dtto - neriešim
kn-alka
27.09.12,10:33
inak VUB napriklad nedodrziava mnou napisany SS.
tak napriklad, ked na prikaz na uhradu napisem SS: 082012,
tak na mojom výpise z uctu je len 82012..
VADÍ AJ TOTO??
automaticky to robí vsetkým bankám ich SW? alebo len VUB?

ČSOB píše 0000082012, taktiež neriešim
Melnick
02.10.12,18:26
ČSOB píše 0000082012, taktiež neriešim

Rovnako moja TABA uvádza 0000082012. Mám sa preto zabiť ? Tak ako píše Monika: najskôr sa mali medzi sebou dohodnúť jednotlivé inštitúcie medzi sebou a potom mali vydať nejaké rozhodnutie.


mimotemy 17.9.2012 bol vystavený a o 2 dni neskôr doručený istej s.r.o. doporučený list od UPSVaR na doloženie výšky príjmu z dohody za september 2012. :eek: Však ja iba zajtra idem do firmy pre dochádzku , aby som mohla spracovať mzdy a navyše priezvisko úplne iné iba r.č. a meno "dohodárky" súhlasilo. Som prskala ako mačka, keď mi konateľ odovzdal ten doporučený list. Ešte teraz zúrim, keď o tom píšem.
:mad:
Monika Kováčová
02.10.12,19:08
napíšem im niečo??? :-)
Katy a R
17.10.12,19:28
dovolím si sem priložiť (pre info) ... výzva - a tiež hrozba sankcií :mee::mad::mee::mad:
http://www.socpoist.sk/aktuality-pri-platbach-nesmie-klient-zabudnut-na-identifikacne-udaje/48411s54259c