galbavymartin
29.02.12,09:16
Prosim mozte mi poradit minulu stredu mi rano bolo zle nevracal som vsak ani hnacka nic mal som teplotu....poobede mi bolo uz fajn....potom mi do pondelka bolo dobre mal som vetry a sem tam som sa citit nafuknuty...v pondelok mi vsak rano bolo zle sa mi krutila hlava..vykonal som vsak velku potrebu a bolo mi lepsie....potom uz cely den nic....vcera od poobedia ma bolel podbrusok alebo mocovy mechur a semeniky...casto som hodil cikat (vrat to mozu byt sypmtomy slepeho creva ked sa nachadza v malej panve)....v noci som sa prebral nato ako mi bolo zle nic ma vsak nebolo potom to preslo....troska ma boli v pravom podbrusku ale ziadna velka bolest...aj ked si tam stlacim ma to neboli...skusal som aj skocit zo stolicky a nic....dakujem za kazdu radu
kopretinka
29.02.12,08:19
choď k lekárovi,zomrieť na prasknuté slepé črevo asi nechceš.....či?
galbavymartin
29.02.12,08:22
neni mi vsak absolutne zle....aj vsetko papam...nic nevyvraciam....mam chut do jedla
pasuliatko
29.02.12,13:46
neviem nemyslím si,že by to bolo slepé črevo. ale neviem na čo čakáš.... tu ťa nikto nevyšetrí...
petermikuláš
01.03.12,07:32
presne tak, cez net Vás tu nikto nevyšetríme, toto sú presne prípady na ktoré podľa mňa nie je porada, ale ambulancia.
horinka
01.03.12,08:36
Dúfam, že si počúvol rady a išiel k lekárovi. Podráždenie slepého čreva sa začína prejavovať ako chrípka, môže byť teplota, kŕče v žalúdku, zvracať, avšak nie prehánať. Píšem z vlastnej skúsenosti, mala som ho viac krát. Prvýkrát mi ho zamrazili v nemocnici, potom keď už som mala podozrenie, že by to zase mohlo byť slepé črevo, som si ho zamrazovala sama doma a celkom úspešne. Raz sa mi však stalo, že ma po zmrazovaní začalo preháňať a vtedy som už vedela, že je to niečo iné a bolo potrebné vyhľadať lekára. Na tvojom mieste by som nešpekulovala či je to slepé črevo alebo nie, jednoducho potrebuješ presne vedieť čo Ti je a potom môžeš žiadať o radu.
mlisa
01.03.12,08:41
Dúfam, že si počúvol rady a išiel k lekárovi. Podráždenie slepého čreva sa začína prejavovať ako chrípka, môže byť teplota, kŕče v žalúdku, zvracať, avšak nie prehánať. Píšem z vlastnej skúsenosti, mala som ho viac krát. Prvýkrát mi ho zamrazili v nemocnici, potom keď už som mala podozrenie, že by to zase mohlo byť slepé črevo, som si ho zamrazovala sama doma a celkom úspešne. Raz sa mi však stalo, že ma po zmrazovaní začalo preháňať a vtedy som už vedela, že je to niečo iné a bolo potrebné vyhľadať lekára. Na tvojom mieste by som nešpekulovala či je to slepé črevo alebo nie, jednoducho potrebuješ presne vedieť čo Ti je a potom môžeš žiadať o radu.
ako sa zamrazuje slepé črevo?
horinka
01.03.12,08:59
ako sa zamrazuje slepé črevo?
Sú také ploché flaše, ja mám starú gumenú ale dajú sa kúpiť aj dnes, už sú modernejšie alebo sa použije niečo iné dobre uzavierateľné a aby dobre sadli na brucho, viac na pravú stranu, kde je slepé črevo. Naplnia sa vodou a po zmrazení sa prikladajú na brucho. Ja som mala 2, vždy jednu na výmenu.
buchač
01.03.12,09:16
....sorry lidičky .......:confused:

Ale zamrazovať slepák ???......to v ktorom špitáli robia ???......niekde tam , v tej Hornej - Dolnej ???

Kua ....slepák a akútny v podstate ???.....bolí celkom solídne , od pupka smerom dole vpravo cca 5 - 8 cm je hlavné miesto postihnutia ...neskôr sa pridajú bolesti celého podbruška , zvracanie aj po požití vody ...
Po vyšetrení , hlavne na zápalové procesy prichádza na rad hospitalizácia - okamžitá ...
Ak nie je potrebné operovať hneď , pacient povedzme v noci prišiel a vydrží niečo do rána , vtedy sa postihnutej oblasti zvykne chladným termoforom trochu pomôcť ....a potom hajde pod skalpel ...
pasuliatko
01.03.12,11:05
akože zmrazoval? :D
pasuliatko
01.03.12,11:09
ako nič v zlom ale pochybujem o tom,že sa to zmrazuje...keď tak tak sa to chladí suchým ľadom...
a ak to je akútny slepák okamžite OP a nie chladenie... praskne a potom bude problém...
petermikuláš
01.03.12,11:17
zvykne sa to "zmrazovanie" robiť, ide vlastne len o to, aby sa priložilo na postihnuté miesto niečo studené, samozrejme, že to musí ale najskôr vyšetriť lekár, a rozhodnúť či hne´d pod skalpel, alebo po podráždenie stačí schladzovať
pasuliatko
02.03.12,08:07
CHLADIŤ a nie ZMRAZOVAŤ....