majo-majo
29.02.12,09:48
Zdravim vsetkych stavbarov,

mam otazku ohladom prerobenia starej podlahy, snazil som sa najst odpoved, ale bohuzial nenasiel som odpoved na moju, mozno primitivnu otazku.

Prerabam starsi rodinny dom, kde su krive podlahy.
Moja otazka je cim ich vyrovnat, ked by som chcel ako finalnu vrstu pouzit anhydridovy poter osetreny hydroizolaciou v obyvacke a kuchyni. Inde bude dlazba.

Pripadne by som Vas chcel poprosit o nejaky zoznam veci, ktore bude treba dat do na moje krive podlahy, kym sa dostanem ku konecnemu stadiu.

Dakujem velmi pekne.
Ferdosondo
29.02.12,08:57
Anhydrid vyrovná nerovnosti podkladovej vrstvy. Okrem penetráku netreba nič.
majo-majo
29.02.12,09:01
Aj vtedy pokial je podlaha dost kriva? Ten dom ma totiz 60 rokov a su tam betonove podlahy vyrovnavane lopatou.
Ferdosondo
29.02.12,09:13
No ale to si nenapísal.
V prvom rade by si si mal zmerať nerovinnosť. To že tam ostali ryhy po lopate ešte nemusí byť tak zlé, ako keď najvyšší bod podlahy oproti najnižšiemu je trebárs 20cm.
majo-majo
29.02.12,09:16
No je tam rozdiel na niektorych miestach aj 5-7 cm, preto neviem, ci by samotny anhydrid stacil. Vdaka
alltracboy
29.02.12,10:23
anhydrid ti staci dat 3cm. A vyrovnavat pod nim podlahu je zbytocne. samotny poter je v podstate samonivelacny pokial mu trochu pomozes. Jediny problem je, ze minies trochu vac materialu, ale zasa je otazka ci ti to stoji za to vyplnat tie diery niecim inym. Mozno iba podla vodovahy nahrubo natiahnut nejaku vsrstvu betonu a potom to zaliat.
day
29.02.12,10:26
vyrovant pieskom, na to polystyren a potom anhydrit
kolko cm EPS mozes pouzit? zalezi aku chces mat vyslednu svetlost miestnosti
Ferdosondo
29.02.12,10:27
No je tam rozdiel na niektorych miestach aj 5-7 cm, preto neviem, ci by samotny anhydrid stacil. Vdaka
Ak je to 5-7cm, tak kľudne iba ten anhydrid. Avšak odporúčam zmerať, lebo oko klame.
majo-majo
29.02.12,10:37
Dakujem za rady. Ten rozdiel este presne zmeram. Ide mi vsak hlavne o to, ze pokial by tam bol vacsi rozdiel, ktory by som vyplnil nejakou nivelackou (napr. BAUMIT NIVELO QUATRO a podobne), aby sa ten anhydrid s tou nivelackou "nebil".

Pripadne, ak je tu nejaky odbornik na tieto liate podlahy, este by som poprosil o radu, ci je lepsie dat anhydrid alebo epoxidove a polyuretanove podlahy. Nevyznam sa totiz podrobne v danych materialoch.
Ide mi predovsetkym o to, aby som to mohol v obyvacke a kuchyni pouzit ako finalnu vrstvu a nedaval tam uz nic navrch okrem nabytku :-)
220870
29.02.12,10:45
Pod andryhyd a v podstate pod každú finálnu povrchovú úpravu potrebuje dať hydroizoláciu.Platí to, ako o anryhyde tak aj o Nivelo qatro , epoxidových podlahách, alebo plávajúcich podlahách.Prvé čo by ste mali urobiť ,zisťiť či sú staré betónové podlahy a múry ,izolované voči vlhkosti.Ak sú nerovnosti rádovo vyššie ako 5 cm tak je jednioduchšie a menej finančne náročné ich vybúrať a urobiť nové.
majo-majo
29.02.12,10:51
Podlahy aj mury su izolovane voci vlhkosti, miestnosti su uplne suche, nikdy tam ziadne plesne neboli. Zmeram teda presne tie nerovnosti podla toho budem pokracovat.
A prosim Vas pokial by som tie stare vyburaval, tak staci potom poukladat dole nejaky polystyren a to zaliat anhydridom?
alltracboy
29.02.12,11:08
pokial by sa to malo izolovat, tak vyburat, spravit novu deku, nato EPS a poter. Pokial chces iba rovnu podlahu, tak to zalej tym anhydridom. Treba sa pobavit s odbornikom, ale pokial mas podklad beton a nie EPS, tak mozno to staci dat ako nivelak v minimalnej vrstve. To je najlacnejsie a elegantne riesenie.