ochechula_chechula
29.02.12,18:55
Dobry den,
chcem poziadat o radu: ake auto je pre mna najvhodnejsie, ak mam k dispozicii max. 3500€. Auto budem vyuzivat najma na nakupy a cestovanie mimo mesta. Je mi jasne, ze za tu sumu mozem uvazovat iba o ojazdenom aute, avsak na zaklade citania roznych diskusii a clankov na nete neviem, ake auto (znacka, model...) je za danu sumu najvyhodnejsie.
Dakujem velmi pekne za konstruktivne rady!!
Stefan2005
29.02.12,18:13
Dacia Logan - za tú cenu máš 3 ročné auto.
šťastná
29.02.12,18:28
3 ročný Logan už nie je auto, ale vrak! Za tú cenu môžeš kúpiť menšie ojazdené japonské auto /máme doma tri a sú ozaj veľmi spoľahlivé/.
misomiso
29.02.12,18:35
brodozz
29.02.12,18:38
fabia 1,2 cm
ochechula_chechula
29.02.12,18:41
...tiez treba brat do uvahy naslednu starostlivost, t.j. aby sa mi to zbytocne nepredrazilo na servise, neprimerane vysokej spotrebe apod.
ewita888
29.02.12,18:43
...tiez treba brat do uvahy naslednu starostlivost, t.j. aby sa mi to zbytocne nepredrazilo na servise, neprimerane vysokej spotrebe apod.


takže potom tú fabiu..
Stefan2005
29.02.12,18:51
3 ročný Logan už nie je auto, ale vrak! Za tú cenu môžeš kúpiť menšie ojazdené japonské auto /máme doma tri a sú ozaj veľmi spoľahlivé/.

predpokladám, že to máš z počutia...
sú na to aj iné názory, napr. tu: http://auto.pravda.sk/jazdene-auta/clanok/5657-jazdene-auta-dacia-logan-e2-80-93-chaluparsky-sen/
ochechula_chechula
29.02.12,18:54
...hm, za fabiu som cital, ze staci, ale pri kupe ojazdenej je to riziko (po 150000 km) je to uz dost zle a vyzaduje neustale investicie do oprav ai.
šťastná
29.02.12,19:01
Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/
Stefan2005
29.02.12,19:04
Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/

... vidím, že vieš komplexne zhodnotiť auto, ktoré opísal autor testu :o
ochechula_chechula
29.02.12,19:15
...nemam predsudky voci ziadnemu autu - som si vedomy, ze sa nevyznam a preto si cenim kazdu slusnu radu, najma ak je zo skusenosti (ci uz vlastnych alebo sprostredkovanych).
šťastná
29.02.12,19:21
hodnotím auto ako spotrebiteľ - žena a analyzujem potreby toto, čo sa pýta
Ice dive
29.02.12,19:23
Tak táto veta z tvojho linku ma naozaj dostala "Práca s volantom vyžaduje poriadnu silu a kým predné kolesá dostanete z jednej krajnej polohy do druhej, musíte volantom otočiť4,5-krát. Tam to však nekončí, jednoduchej prednej náprave chýba v náklonoch priľnavosť, takže najmä na mokrej ceste auto jednoducho nedrží. Zvládnutie jazdy na hrane si tak vyžaduje mimoriadnu dávku citu." Myslíš, že je to vhodné pre začiatočníka, ktorý potrebuje chodiť na nákupy a mimo mesta? /máš ich plný bazár a nevieš sa ich zbaviť/


pr pr prrrrrrrr moja, nedráždi štrkáča bosou nohou po hľavičke... treba si uvedomiť jeden zásadný fakt, pri jazde autom a to "morálne riziko" nikto nepôjde s autom ako logan 150 km/h a bude si vychutnávať jazdu klepajúcich plechov so strachom v očiach, nepočujúc zvuk rádia... za to s takým mercedesom pri 150 km/h si bude vodič myslieť, že ľudia okolo neho len zle parkujú...:D

tieto testy treba brať s rezervou, novinár ktorý testuje mercedesy, audiny a iné drahé autá určite na logana nenapíše pol pekného slova, detto reálne to čo to auto robí s novinárom počas testu pri bežnej prevádzke s normálnym vodičom nezažije počas svojho života možno ani raz... aj samotný ADAC pri teste s loganom keď obletela svetom info, aké to je nebezpečné auto, že sa prevrátilo pri teste... následne priznal, že išli 100 km/h s dojazdovým kolesom a prudko stočili volant, t.j. veľmi sa museli snažiť aby dokázali želaný výsledok...
logan je v podstate renault na úrovni auta 90tych rokov, a keďže má nálepku vyrobené na východe, tak sa ním dosť opovrhuje...


pri rozpočte 3500 € by som naozaj zvažoval skôr čím novšie auto s menej km ako nejakú zjazdenú 10 ročnú super značku, ktorá je už za zenitom... ono je to len sila zvyku naučiť sa jazdiť s tým ktorým autom...
ochechula_chechula
29.02.12,19:27
Iba pripominam, ze tych 3500€ je strop (aj s vybavovackami okolo apod.), takze pochybujem, ze za to dam nove auto. A ked, tak prosim uvedte konkretne. Dikes!
Ice dive
29.02.12,19:39
no na to, aby sme vyberali auto za teba si dala strašne málo informácií... chceš malé, veľké druhé auto do rodiny, dlhé, krátke trasy, jeden dvaja päť cestujúcich pravidelne... na ako dlho chceš to auto, preferencie, či francúz japonec, nemec...

skús sa pozrieť na nejakú stránku vyber konkrétne auto a potom sa spýtaj, či s tým autom má alebo nemá niekto skúsenosti...
ale napr:
http://renault-thalia.autobazar.eu/12-16v-okey-id3142154.html
http://peugeot-206.autobazar.eu/14-id3161216.html
http://toyota-aygo.autobazar.eu/10-id3097860.html

ale keď je tvoj strop 3500 tak hľadaj auto okolo 2800 - 3000 € nakoľko hneď po kúpe musíš realizovať prepis auta 33 € v rámci okresu 66€ mimo okres, PZP cca 100 €, a prípadne ďalšie opravy, ktoré budeš musieť realizovať v priebehu krátkej doby po kúpe...
ochechula_chechula
29.02.12,19:51
Predpokladam, ze najviac bude vyuzivane na prepravu 2-3 osob na trase Bratislava (kde zijem) - Nitra (Nitra a okolie, kde mam rodinu), a to kazdy vikend. Okrem toho v ramci Bratislavy na nakupy, pripadne do prace, ale nie jazdenie po cetre mesta. Nechcem upne male auto. Malo by byt pohodlne pre vsetky vezene osoby, nie stiesnene a tiez nie zbytocne dlhe (kvoli pohodlnejsiemu parkovaniu - nepotrebujem prilis velky ulozny priestor).
Ice dive
29.02.12,19:57
no tak sa poobzeraj po autách ako suzuki swift /Ignis, Peugeot 206, Citroen C3, Škoda fábia s motorom okolo 1,2 - 1,4 a výkonom okolo 50 kW 4 -5 ročné by sa už v tvojom rozpočte dali volajaké nájsť... a nezabúdajme aj na Dáciu Logan:D
tictac7
29.02.12,19:58
...hmmm, ja viem, že som trocha mimotemy, ale nikdy by som už nekupovala jazdené auto. Moje prvé dve boli jazdené a teraz mám rok 3. nové. Mám ho na leasing (ako FO, žiadna SZČO, ani iná firma) - akontácia bola nižšia než má zadávateľ k dispozícii. Otázka znie, koľko môže dať mesačne na splátky.
Inak, poviem tak, predala som Felíciu marec2000-január2005 nejakých 70 tis. km a môžem povedať, že už si teda pýtala svoje za posledného pol roka. Predala som Fabiu január2005-február2011 58 tis. km a radšej ani nepíšem koľko som do nej vrazila za posledný polrok. Ráno som ju brala zo servisu (posledného polroka raz za 10-14 dní) rovno do AAA, vôbec som sa s nimi o cene nebavila, som rada, že mi dali toľko, čo dali, lebo fakt - motor bol šrot....
buchač
29.02.12,20:00
Predpokladam, ze najviac bude vyuzivane na prepravu 2-3 osob na trase Bratislava (kde zijem) - Nitra (Nitra a okolie, kde mam rodinu), a to kazdy vikend. Okrem toho v ramci Bratislavy na nakupy, pripadne do prace, ale nie jazdenie po cetre mesta. Nechcem upne male auto. Malo by byt pohodlne pre vsetky vezene osoby, nie stiesnene a tiez nie zbytocne dlhe (kvoli pohodlnejsiemu parkovaniu - nepotrebujem prilis velky ulozny priestor).

Iba pripominam, ze tych 3500€ je strop (aj s vybavovackami okolo apod.), takze pochybujem, ze za to dam nove auto. A ked, tak prosim uvedte konkretne. Dikes!
...podľa doterajších indícií a požiadaviek ???

To všetko zvládne aj Trabant ....

...preboha , už viacerí spomenuli .....aspoň tú značku by bolo načim uviesť ...
tom_NR
29.02.12,21:11
Aj by som poradil, ale veľmi zaujato a nekonštruktívne. :)
Totižto takmer celá rodina sa vozíme na francúzoch. Nikto zatiaľ nekúpil fungel nové auto a servisujú sa takmer vždy svojpomocne ("na kolene"). Autám sa dostáva pravidelnej údržby, zháňame overené spotrebné diely (nie predražené značkové, ale ani lacné šmejdy). Spoľahlivosť považujeme za vysokú a z tohto pohľadu by som odporúčal Peugeot 206, Citroen C3, Renault Clio; najlepšie v nafte, prípadne aspoň 50kW benzín alebo aj LPG.
Iné to je, ak majiteľ vozidla navštevuje značkový servis napr. s každou vypálenou žiarovkou. Razom sa prevádzka stane drahá a majiteľ nespokojným so značkou. Takže na značku by som veľmi nehľadel, skúsil by som v rámci Vašich kritérií nájsť vozy po prvom majiteľovi, hoc aj staršími (8-10 rokov), ale v celkovo dobrom stave. Dajme tomu cena vozidla do €2900, poplatky €200 a rezerva na základný servis €400.
Ak už budete mať spravený nejaký výber áut, rád sa tu na to pozriem. :)
misomiso
29.02.12,21:16
smrtacik
01.04.12,16:21
Ja tiež riešim podobnú kúpu, auto by malo stáť do 3000 €, resp. 2800 nech mám na prepis a poistku :D. Pozeral som viaceré značky ojazdených áut a akosi som dospel do štádia, že to bude asi Fábia, najradšej by som ročník 2003 a vyššie, 2 x airbag, ABS a max. 120 000 km a popravde aj takéto staršie autíčka je problém v tejto cene splašiť. Takže kukám nejaké bazary v okolí Žiliny a jediný normálny výber má aaa auto. Nejdú o ňom úplne ideálne referencie, ale vyzerá to, že si nevyberiem. Žena nechce renault :) a fabku mi vyklepe asi každý miestny servisák, nehovoriac o dostupnosti náhradných dielov. Teraz už len nájsť nejaký zachovalý kus :confused:.
bubkoch
01.04.12,16:38
Ja tiež riešim podobnú kúpu, auto by malo stáť do 3000 €, resp. 2800 nech mám na prepis a poistku :D. Pozeral som viaceré značky ojazdených áut a akosi som dospel do štádia, že to bude asi Fábia, najradšej by som ročník 2003 a vyššie, 2 x airbag, ABS a max. 120 000 km a popravde aj takéto staršie autíčka je problém v tejto cene splašiť. Takže kukám nejaké bazary v okolí Žiliny a jediný normálny výber má aaa auto. Nejdú o ňom úplne ideálne referencie, ale vyzerá to, že si nevyberiem. Žena nechce renault :) a fabku mi vyklepe asi každý miestny servisák, nehovoriac o dostupnosti náhradných dielov. Teraz už len nájsť nejaký zachovalý kus :confused:.

nuz, to je taky mytus pri vybere, ze "skoda lebo dostupnost nahradnych dielov" ... asi je ich fakt treba vela, ked je to pre skodovkara priorita :D ... navyse, pocul niekto nieco take, ze by na ostatne znacky bol nedostatok ND ?
ja napr. uz 15 rokov jazdim na korejcoch (celkovo 4) a za cely ten cas som okrem benzinu, vymeny oleja, brzdovych dosticiek a tlmicov neriesil vobec nic ...
a do aaa fakt nechod ked nechces mat nasledne problemy s autom ... sukromne inzeraty typu bazos si neskusal ? nedavno som tak jedno auto predal za tyzden ...
Ice dive
01.04.12,16:50
inak tá dostupnosť ND na škodovky je dosť veľká utópia... zmámi nabehol na obrubník a chcel "ušetriť" a kúpiť predný nárazník na starú octáviu, čo sa vyrába od 1996... v BA ho na každom vrakovisku vysmiali, že také diely sa na vrakovisku neohrejú ani deň.... tažke je síce veľa škodoviek, ale diely z nich sú málo dostupné... a keď to chceš riešiť cez autorizovaného predajcú tak dostupnosť dielov má každá značka...

pri tvojom rozpočte možno dostaneš mladšieho a na výbavu bohatšieho korejca, alebo francúza... škodovka je stále kvôli mýtom o dostupnosti ND a lacnom servise stále predražená aj v bazároch... a to čo si spomenul, že opraví to každý mechanik, platilo o felíciách... fábia je už o niečo ďalej...
buchač
01.04.12,16:56
...na odľahčenie .....tuning ...

http://www.youtube.com/watch?v=lgjmLSIxqmg
SERVIS
02.04.12,04:35
Ja som kupovala staršie auto pred dvomi rokmi a keby som išla teraz kupovať, tak sa nepýtam ani na porade, ani nikoho. Tu každý poradí inšie a ty sa nebudeš aj tak vedieť rozhodnúť. Ja som toľko vyberala a preberala.. mala som lístoček na ktorom som mala vypísané plusy a mínusy jednotlivých možných modelov. Nakoniec som kúpila auto ktoré sa mi ani na vzhľad nepáči a pripravilo mi nemilé prekvapenie po 3 mesiach používania, keď mi odišla prevodovka. Ak si ešte pôjdem znáňať auto, proste si kúpim auto ktoré sa páči mne! A to mi radil aj kolega - nepočúvaj nikoho! Ak je auto vydarené, tak budeš spokojná s akoukoľvek značkou ale ak sa ti má kaziť, tak to môže byť neviem aký overený typ.
misomiso
02.04.12,04:57
Ak je auto vydarené, tak budeš spokojná s akoukoľvek značkou ale ak sa ti má kaziť, tak to môže byť neviem aký overený typ.

Plati iba druha polovica vety. Su aj vyslovene nepodarene modely, respektive motorizacie.
Indeed
02.04.12,05:06
Je tu plno subjektívnych názorov tak aj ja pridám jeden .

Dnes idem pozrieť jeden exemplár jazdenky za 500 € (!) vidite dobre 500 € , je to Daewoo lanos r.v. 96 , 1500 ccm 16 V

Moja filozofia je ,že nazaleží na r..v. na stave najazdených km , a podobných kriteriariach.

U jazdenky zaleží na dvoch veciach .

1. použiteľný motor

/zistím to tak,že sa postavím k výfuku a niekto naštartuje , ja budem pozerať čo z tohto výfuka pojde von, ak su vychádzajúce plyny bezfarebné a neskor pojde para tak je motor v najlepšom poriadku, ak vyjde chuchvalec modrého dymu,tak je motor minutu pred svojou smrťou a vtedy odchádzam od tohto auta preč/

pretože GO každého motora je drahá záležitosť

po 2. stav postihnutia koroziou

to su zakladne veci na ktoré treba dávať pozor

inak na každom aute sa VŠETKO ostatné dá vymeniť , a ja viem že ak spomínaný lanos za 500 € bude mať motor v poriadku a
nebude zhnitý /možno nebude/
tak ked doložím do neho cca 2000 eury na potrebné súčiastky ,a pomením čo treba tak získam auto s kompletne zrenovovaným podvozkom /nové brzdy, nové riadenie, pružiny a tlmiče/
A behám 150 000 km bez toho,že by som musel niečo zase opravovať.

Taký je moj názor na kupu jazdenky.

Treba mať REALNE OČAKAVANIA vzhľadom na to za akú cenu idem niečo kupovať a akú protihodnotu za tuto cenu možem dostať.
bubkoch
02.04.12,05:31
hehe, tak lanos sme mali v rodine najdlhsie zo vsetkych aut ... 10 rokov ... absolutne bezproblemove auto, keby neslo do totalky mam ho dodnes
baterka vydrzala 8 rokov, odisla len preto ze manzelka 2x za sebou nechala cez noc svetla, na druhykrat sa uz nenabila ... vyfuk vydrzal 7 rokov, brzd. dosticky a tlmice som menil tusim len 2x ... inac ziadne naklady okrem benzinu a vymeny oleja :D
tom_NR
02.04.12,05:38
...spomínaný lanos za 500 €...tak ked doložím do neho cca 2000 eury na potrebné súčiastky...
Jedine, ak by to bola leštenka s 10tis.km po "starom pánovi"...
Inak za sumu Vami investovanú sa dá nájsť novšie a kvalitnejšie auto v dobrom stave.
tom_NR
02.04.12,05:46
vyfuk vydrzal 7 rokov
málo

brzd. dosticky a tlmice som menil tusim len 2x
veľa záleží od štýlu jazdy; poznám zopár machrov, ktorým napr. pneu vydržali cez 100tis.km.
Indeed
02.04.12,06:02
Myslím,že týchto zopár postrehov o slovenskom zákazníkovi ojazdeneho auta určite patrí k tejto téme

http://forum.autobazar.eu./kde-su-slovenske-octavie-t44145.html

http://forum.autobazar.eu/toto-si-vsetci-musite-precitat-kupa-jazdenky-t22931.html

a ešte tu je super témička, k podstate veci,že prečo ľudia kupujú malé škaredé auta

http://forum.autobazar.eu/trocha-vasho-nazoru-t43912.html
IvanPK
02.04.12,06:35
Ja som mal octaciu I combi, 66kW -keď som ju predával mala 125.000 km, nemenil som ani platničky ani kotúče, staral som sa o ňu, spotreba do 5 l/100 km, teraz mám octaciu II, 77 kW, sedan 2008, 121.000 km - nemenil som ani platničky ani kotúče - záleží ako človek jazdi - spoľahlivé autá...som spokojný
Indeed
02.04.12,06:40
len treba garažovať pod 3 zámkami a nenechávať na ulici cez noc...
Indeed
02.04.12,06:41
..ale Matadorky to určite neboli...
bjuty smis
02.04.12,12:43
aký si mal motor ? tá spotreba do 5 l sa mi zdá z ríše snov......
Indeed
26.04.12,09:58
...hmmm, ja viem, že som trocha mimotemy, ale nikdy by som už nekupovala jazdené auto. Moje prvé dve boli jazdené a teraz mám rok 3. nové. Mám ho na leasing (ako FO, žiadna SZČO, ani iná firma) - akontácia bola nižšia než má zadávateľ k dispozícii. Otázka znie, koľko môže dať mesačne na splátky.
Inak, poviem tak, predala som Felíciu marec2000-január2005 nejakých 70 tis. km a môžem povedať, že už si teda pýtala svoje za posledného pol roka. Predala som Fabiu január2005-február2011 58 tis. km a radšej ani nepíšem koľko som do nej vrazila za posledný polrok. Ráno som ju brala zo servisu (posledného polroka raz za 10-14 dní) rovno do AAA, vôbec som sa s nimi o cene nebavila, som rada, že mi dali toľko, čo dali, lebo fakt - motor bol šrot....

Teda takých majiteĺov automobilov všetky servisy a autobazary milujú !

50-70 000 km , je len dobre zabehnuté autíčko.

Auto sa majiteľovi odvďačí priamou úmerou podĺa toho ako sa oň staráš,
ale nie podľa sposobu mojho kolegu , ten povedal :" Ja sa o auto dobre starám, pravidelne ho umývam
a vždy ho dávam do garáže."
No prosím,že vraj "starostlivosť" ??
Starostlivosť o auto spočíva v niečom celkom inom , v prvom rade v tom,že danému motoru VČAS
a možno aj skor ako treba VYMENÍM OLEJ.
Potom bežná údržba, to znamená všímam si či auto rovnomerne brzdí, či sa neozývajú nejaké tupé zvuky od kolies
pri prechádzaní nerovností, každú nadmieru opotrebenú súčiastku včas vymením za novú, v tom spočíva starostlivosť
o automobil.
všeobecne by sa dala tato problematika ojazdených automobilov zhrnuť do týchto dvoch vecí:
-dobre paracujúci motor /nežerie olej,nedymí z výfuka, neklepe na voĺnobeh, pri zaťažení je cítiť "záťah" ,
zrýchľuje plynule
-nezhdzavená karoseria a rovnaká farba laku na celom aute
Ak sú splnené tieto 2 podmienky, je kúpa ojazdeného auta vždy výhra, všetko ostatné sa dá na aute
vždy vymeniť.
Indeed
26.04.12,10:04
Ja som mal octaciu I combi, 66kW -keď som ju predával mala 125.000 km, nemenil som ani platničky ani kotúče, staral som sa o ňu, spotreba do 5 l/100 km, teraz mám octaciu II, 77 kW, sedan 2008, 121.000 km - nemenil som ani platničky ani kotúče - záleží ako človek jazdi - spoľahlivé autá...som spokojný

To si urobil blbosť ale extrémnu BLBOSŤ !
Moj švagor kupil presne takú octaviu I, aku si Ty predal,z Nemecka mala najazdené 270 000 km (!)
Nič na nej nemenil, teda pneumatiky áno., a behá na nej už 6-tý rok a spokojnosť .
tak ako uvádzaš spotreba do 5 litrov , jazda väčšinou medzimesto do 120 km/h.
Josephko
26.04.12,10:45
Par aut som uz doviezol a tak si poloz otazky typu kolko ludi bude na tom aute chodit?? potrebujem 5-dverove alebo mi staci aj 3jka kolko km rocne urobim??? toto velmi vplyva na cenu take ako som videl ze lanos, dacia ani neuvazuj to auto nema ziadnu hodnotu musis vediet co chces v aute mat napr. auto bez klimatizacie nekupuj aj ked ju nepouzivas raz ho budes chciet predat ............ u mna je zaklad posilovac riadenia, klima, 2x el. okna vsetko navyse je uz luxus.......... budes tahat voziky??? a vela dalsich otazok odporucam nepozerat na km tento udaj je nepodstatny auta od VW group /skoda, vw, seat, audi/ su predrazene vyhonene diesle ani jeden 5-7 rocny diesel od vw nema pod 200 000km skus si pozriet francuzov aj talianov Dci aj JTd su spolahlive len treba niekoho zobrat co sa trochu aspon rozumie a neulakomovat sa na vybavu na ukor technickeho stavu ja som vlastnil francuza pri kupe mal 270 000km za sebou za 3 roky som presiel 80 000 bez poruchy /platnicky, kotuce oleje NIESU !!! poruchy je to spotrebny material/ ja vlastnim jazdene auta do roku 2003 a spokojnost takta laguna je urcite krajsia ako fabia odporucam ti LPG je to super vec a na obsahu 1.8 som robil spotrebu 8-10l a to som chodil normalne.........nove auto ktore stoji v salone 10 000e po 10km ma hodnotu max 9 000e a po roku 30% dole a to nehovorim o prehliadkach ktore absolvovat MUSIS a aj platit MUSIS tu ide len o to ze ked sa clovek vozil cely zivot bez serva a el. okien tak mu to nechyba ale aj za volantom trosku pohodlia treba skus prejst 300km vo fabke abo ochcavke a skus auto typu mondeo laguna fokus megane stilo............. na chrbtici zistis co to je ......... este jedna vec NEKUPUJ auta ktore isli na dracku cez srotovne su to holoty a najlacnejsie sunky typu citroen C3, dacie a pod. pseudo auta .......... prajem stastnu ruku pri vybere a nech sluzi
jb0863
26.04.12,11:02
Je velmi velky rozdiel ci kupis ojazdene auto na slovensku , alebo si ho kupis z nemecka.Auta ktore sa predavaju na slovensku nikdy nie su v takom dobrom technickom stave , ako auta dovezene z vonku. Mame servis a vidim , ako zakaznici pridu a chcu nieco opravit na vozidle s tym, ze sprav mi to len tak , ved auto idem predat, ale len tak sa auto opravit neda, autu treba dat to co naozaj potrebuje.Ved len tak opravit auto - to je vlastne to co ma momentalne, take opravy nerobime.
Viem z vlastnej skusenosti , ze auta dovezene z nemecka maju dva kluce, servisnu knizku a oni vobec nestahuju kilometre-nevedia to.U nas presne naopak. V nemecku sa opravy na vozidlach prevadzaju len v original servisoch , oleje sa menia pravdelne a oleje tam davaju take ako maju predpis.Takze auto dovezene z vonku aj ked ma najazdenych 300 000 km to auto je v ovela lepsom stave ako auto ,ktore ma najazdenych 300 000 km na slov.cestach.Pred dvoma tyzdnami syn predal VW PASAT combi 1,9TDi automat, klima, koza - plna vybava za 3 500€.Chcem len povedat , ze nahradne diely na toto vozidlo co sa tyka filtrov, dielov riadenia, rozvodov....su ozaj lacne a dostupne .
Nokerla
26.04.12,12:22
Malo je 7 rokov na vyfuk ? Jasne...ak jazdis raz tyzdenne, tak to vydrzi viac.
Nokerla
26.04.12,12:26
Viem z vlastnej skusenosti , ze auta dovezene z nemecka maju dva kluce, servisnu knizku a oni vobec nestahuju kilometre-nevedia to.

Ale vedia a hlavne turci. Problem je hlavne v tom, ze v DE je stahovanie km trestny cin .....na SK to nikto neriesi.
Inak suhlas so vsetkym.
Josephko
26.04.12,12:31
zase tvrdit ze turci v DE nevedia stacat je trosku fantazia nie??? aj u nas su auta v pohode ked clovek nekupuje to najlacnejsie co je k dispozicii auta na SVK nemaju 2 kluce??? a servisku mam za jeden den aj s peciatkami a SLOVENSKYMI auto sa kupuje podla stavu nie podla poctu razitok nedavno som mal moznost ist vyse 1000km na Saab-e nalietanych 540 000km a bazarnik ho predaval v okoli BA zo 180 000km lebo bolo v top stave ale take km slovak nekupi a stav soferovho kozeneho sedadla po 300 000km je jedna radost a s vylietanym autom..... ide o to ze kazdy len pozera kolko ma to auto km a ze jake paradne kolesa ma potom to aj tak konci ze v servise iba krutia hlavami ludia ani netusie ze tie auta super stavy z DE su po turkoch a podobnych /vacsinou/ lebo nemec take auto uz nechce on si kupi nove a turci su nieco ako spoluobcania u nas /cest vynimkam/
:D
jb0863
26.04.12,12:49
"a servisku mam za jeden den aj s peciatkami a SLOVENSKYMI" -ved prave o to tu ide, na slovensku same podvody , slovak vyrobi na pockanie aj nemozne........:(, presne v nemecku je to vetko trestny cin, takze v tom je ten velmi velikansky rozdiel auto kupene na slovensku a auto kupene v nemecku
Josephko
26.04.12,13:41
ciastocne je to pravda ale tak vsetko je chyba ludi lebo keby to nestacali tak by to nikto nekupil ??? ide o to ze nikdy to nebude 100% ze niekto nestaca lebo keby to tak bolo tak si ludia zvyknu ze 10rocny diesel nemoze mat 180 000km za sebou a kludne by kupili aj auto co ma 300 000km lebo ide dobre nic nebucha netrieska ......... ale takto to nikdy nebude kazdy chce vela muziky za malo penazi...... neviem ci je to trestny cin ale podla nasho zakona si mozem so svojou vecou, ktoru som riadne zaplatil a je moj majetok, robit co ja chcem akurat by so to mal pri predaji oznamit kupujucemu aj ked je to nevymozitelne....
Zlatica Solčánová
09.05.12,16:48
podla mňa škoda..
KoxXxo
09.05.12,18:08
rečí..