kargo
29.02.12,19:50
Z dôvodu rekonštrukcie bytu potrebujem odpojiť plynomer, aby sa mohlo odstrániť vedenie plynu v byte . Výpovedná lehota skončí 30. 6. a plynári odmietajú odmontovať plynomer pred touto lehotou. Je nejaká možnosť ako ich donútiť urobiť to skôr?
misoft
29.02.12,19:02
dalid
01.03.12,10:57
Prečo ukončuješ zmluvu? Keď spomínaš výpovednú lehotu.. Plánuješ dlhodobú rekonštrukciu (cca 1-2 mesiace)?

Však pri rekonštrukcii postupuj podľa tohoto:

http://www.spp.sk/zakaznici/domacnosti/sluzby-zakaznikom/ako-postupovat-pri-rekonstrukcii/
http://www.spp-distribucia.sk/sk_obchodno-technicke-informacie/sk_zakaznici---kategorie/sk_domacnosti/sk_technicke-zmeny/sk_bytovy-dom

misoft ti ostatné info správne popísal, keďže sa jedná o prerušenie a obnovenie odberu na tvoju žiadosť, náklady znášaš ty, ako žiadateľ výkonu...
kargo
01.03.12,16:08
Plynový šporák nahradí indukčna varná platňa. A keďže ukončujem odber pani na zákazníckej linke sa odmietla baviť o nejakom skoršom odpojení plynomera.
dalid
02.03.12,09:33
Už rozumiem..
Potom pre teba platí 3-oj mesačná výpovedná lehota, keďže ukončuješ zmluvu o dodávke plynu, ktorá bola uzatvorená na dobu neurčitú.

Ukončenie zmluvy nastane až demontážou meradla, takže preto ti nedemontujú meradlo skôr. Jedne že by si SPP donútil k jednostrannému odstúpenou od zmluvy ako neplatič, ale kým ti ukončia zmluvu a ty získaš "status neplatič", pravdepodobne už bude aj toho 30.6. ... :(
Indeed
02.03.12,09:55
Vedenie plynu v byte /za plynomerom/ možeš odstrániť kedykoĺvek, zavrieš ventil a odstraniš trubky,

ked Ti nevadí aj samotný plynomer.
dalid
02.03.12,11:23
dissix - NETREP blbosti!!!


Ak to urobí, bude to považované za neoprávený zásah do meracej zostavy a celkom určite dostane faktúru za neoprávnený odber (aj toto sa tu na Porade niekde rieši). Ešte podľa okolností za akých dá dole plynomer ho môže polícia potešiť trestným oznámením za všeobecné ohrozenie...
Ako a čím uzatvorí trubku plynu ktorá je pod tlakom? ...rozmýšľaj....

Skor by to išlo tak, ako Indeed navrhol, ale asi by to bolo treba dať urobiť osobe ktorá má na to oprávnenie...
harctom
02.03.12,11:58
Ma niekto skusenost co stoji cela ta byrokracia okolo prelozenia plynomeru z pivnice do plota? (odpojenie, projekt pripojenie, poplatky) kolko to vyjde spolu na poplatkoch?
dad111
02.03.12,17:44
Stále a opakovane ich volaj a nahlasuj poruchu. Podľa Teba je v byte cítiť plyn, možno ich to prestane baviť. Nech merajú, nech prehlasujú, že všetko je v poriadku a nič nenamerali, Ty cítiš plyn. To Ti nijako nedokážu. Možno Ti uzavrú HUP a do predloženia vyhovujúcej revízie Ti ho nepustia. Nevadí aj tak cítiš plyn.
harctom
08.03.12,07:12
Doplnim moju otazku co som uviedol vyssie,
kupil som starsi RD s projektom na stav. povolenie rekonstrukcie komplet celeho domu.
V projekte sa uvadza ze plynomer bude premiestneny do fasady domu, teraz mam plynomer v pivnici, no mne nezavadzia. Ak by bolo mozne nechal by som ho tam a premiestnil len o par metrov inde.
Moja otazka je ci musim ten plynomer premiestnit do fasady domu zvonka, alebo ho mozem nechat aj v pivnici (z dovodu zbytocnych nakladov), aj ked v projekte na stav. povolenie je jeho premiestnenie do fasady?
misoft
08.03.12,15:51
Čo je rýchlejšie a lacnejšie? Preloženie plynomeru (teda prerušenie a znovu obnovenie odberu), alebo zmena projektu? Porozmýšľaj!