Martina V
29.02.12,21:05
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť ako sa má správne používať bezdotykový teplomer? Dostala som ho pred dvoma rokmi keď sa mi narodil synček a doteraz som mu merala teplotku v konečníku ale teraz mi to nedovolí a nedovolí mi to ani pod pazuchov tak som nemala inú možnosť iba vyskúšať ten bezdotykový ale ukazuje mi pri každom meraní (hneď po sebe) iné hodnoty! Čo robím nesprávne? Ďakujem za radu
arizona
29.02.12,21:12
felix1
29.02.12,23:05
Otazne je co povazujes za inu hodnotu. Ak ma teplomer odcitatelnost 0,1oC je nerealne cakat aj pri dodrzani vsetkych pouceni k meraniu reprodukovatelnost nameranych hodnot lepsiu ako 0,5oC. Ak to zjednodusime a neberieme do uvahy ohlupovanie reklamou a predajcami, povazujme nameranu hodnotu za dobru / spolahlivu uz pri nepresnosti +/- 0,3oC od skutocjnej ( laicky definovanej ) teploty. Takato odchylka urcite neohrozuje ani meleho pacienta. Odporucam merania opakovat viac krat za sebou a ako smerodajnu hodnotu povazujte priemer nameranych hodnot ( stredna hodnota medzi nameranou max-min hodnotou ).
pasuliatko
01.03.12,12:07
ortuťový teplomer je na to najlepší, takéto nové moderné nie sú úplne presné hľavne tie čo majú v sebe batériu...
dobrý je teplomer do ucha...
janaGT
01.03.12,12:33
ja nemám dobré skúsenosti s týmito bezdotykovými a digitálnymi teplomermi, ukážu vždy inú teplotu ako ortuťový a to o dosť značné rozdiely