majko 15
01.03.12,11:46
Dobrý deň chcel by som vás poprosiť o radu čo by som mal použiť aký prípravok alebo akú liečbu?Bolia ma oči mám ich také ťažké pália ma a keď po citujem tuto bolesť tak sa nemôžem úplne koncentrovať na riešenie iných problémov ako sú pracovné atď... Mám diagnostikovaní glaukóm vnutrooční tlak beriem na to očné kvapky Azopt.Ked prídem na kontrolu na očné tak prečítam,zmerajú mi vnutrooční tlak skontrolujú stav oči.Toto všetko mám v poriadku no ale aj napriek tomu mám tie bolesti prosím pomôžte mi lebo je to niekedy fakt neúnosné a keď ma začnú bolieť oči tak sa neviem sústrediť a koncentrovať na nič iné ďakujem za radu.
Kasac
01.03.12,11:57
Ak mňa režú oči,robím takéto veci,možno by si mal niečo vysúšať: Odvar z Očianky Rostkovovej,dostať to v lekárňach,po uvarení sa precedí cez vatu a obmývajú sa tým oči.Pomáhajú aj tmavé okuliare a chlad,ak ti tečie silno studená voda,pusť si ju a namáčaj si niekolko minút oblasť očí,alebi si tú vodu daj ochladiť do chladničky,alebo tam daj 2 lyžice a tie si pritlač na zatvorené oči,existuje aj škraboška na oči,ktorá už je naplnená gelom a v chladničke sa tiež vychladí.Možno by si mohol použiť aj kvapky Senzilux,Lacrysin.Tiež pomáha dlhý spánok a určite antireflexné okuliare.Tieto odrážajú dráždivé lúče z pc aj z TV.Určite by si mal pomoc vyhľadať aj u svojej lekárky,lebo máš nález a ťažkosti môže spôsobovať aj on.
pasuliatko
01.03.12,12:08
SY suché oči?
majko 15
01.03.12,13:08
Ako som už spomínal ja chodím pravidelne na kontroly a výsledky mám v pohode čiže dobré.Senzilux,Lacrysin-tieto kvapky sa používajú na čo?To studené áno to pomože ale nie na dlhý čas pomôže to na krátky čas.Spánku ja si myslím že mám dosť ale niekedy už ked sa zobudím tak mám unavené oči a bolia ma a je to fakt nepríjemný pocit ked vás to obmedzuje.
alaya1
01.03.12,14:32
vymenila by som lekara, ak neakceptuje vase problemy a nehlada pricinu bolesti.
alaya1
01.03.12,14:33
Do oci by som si sama od seba urcite ziadne pripravky neaplikovala a este s problemom zeleneho zakalu.
Kasac
01.03.12,15:13
Sensilux sú kvapky na rezanie,pálenie očí,Lacrysin sú umelé slzy. tie sa používajú pri syndróme suchého oka-odstránia začervenanie pri dlhej práci s pc,ked oko menej žmurká a tak vysychá,netvoria sa slzy.
majko 15
01.03.12,17:59
alaya1
56 Minutes Ago #2138

vymenila by som lekara, ak neakceptuje vase problemy a nehlada pricinu bolesti.


Máte pravdu že nerieši problém ale keď vezmem do úvahy že všetky potrebné vyšetrenia sú v poriadku tak nemôžem tvrdiť že ten môj problém už inak zrejme nevie ani riešiť tým nechcem zastávať prácu lekára lebo v prvom rade mi je prvoradé moje zdravie a môj zdravotný stav.Rieši to tým že mi predpíše kvapky a povie že keďže pracujem v uzavretom prostredí a ešte mám aj alergiu na roztoče tak že to môže byt problém mojich očí.Rád by som sa dozvedel názori aj tých čo majú taký istý problém ako ja čo im poradil očný lekár prípadne ako to riešili či už alternatívnou medicínou.Poprosím aby napísali čo im odporúčal lekár prípadne iní odborník.Ako a akou metódou to riešili a ako to nakoniec vyriešili a či ešte stále majú s tým problém. lebo si myslím že by sa tieto problémy dali riešiť aj nejakou inou metódou nie len pomocou očného lekára len neviem čo a aká metóda by bola najvhodnejšia.Dakujem krásne všetkým čo už napísali prípadne budu písať
Jurivo
01.03.12,19:51
Nepíšete či pracujete pri počítači alebo nie. Ak áno, príčina môže byť aj pri nevhodnom nastavení monitora,(vzdialenosť monitora od očí, výška monitora, nastavenie jasu a kontrastu, zastaralý typ monitora a pod.).
Pri zápale spojiviek sa odporúča omývať oči a piť čaj z malinových listov. K posilneniu očí sa používa vitamín C+ Zinok, vitamíny skupiny B.
Pri slzení sa osvedčujú feniklové výplachy.

Reflexná terapia: reflexná plocha očí, pečene a pri akútnych stavoch aj žlčníka.
majko 15
01.03.12,22:34
Nie nepracujem pri počítači pracujem vo výrobnom závode ako operátor strojov a zariadení.
Zdravotnica
01.03.12,22:59
Je tam bakteriálna alebo vírusová záťaž, je tam energetický smog , ktorý sa dá namerať - zistiť hlavne pod viečkami, alebo v očnom nerve - blokovaná energetika...
pasuliatko
02.03.12,09:06
treba zájsť k oftalmológovi, on urobí špeciálny test či je to SY suchcých očí alebo nie...
majko 15
02.03.12,10:48
ako som už spomínal mám všetky vyšetrenia dobré a taktiež aj test suchých očí.



Je tam bakteriálna alebo vírusová záťaž, je tam energetický smog , ktorý sa dá namerať - zistiť hlavne pod viečkami, alebo v očnom nerve - blokovaná energetika...viete mi teda poradiť ako by sa to dalo odstránit ak je to tento problém?
pasuliatko
02.03.12,22:49
ako som už spomínal mám všetky vyšetrenia dobré a taktiež aj test suchých očí.



Je tam bakteriálna alebo vírusová záťaž, je tam energetický smog , ktorý sa dá namerať - zistiť hlavne pod viečkami, alebo v očnom nerve - blokovaná energetika...viete mi teda poradiť ako by sa to dalo odstránit ak je to tento problém?

a to ti kto prosím ťa pekne povedal?
alaya1
03.03.12,06:22
myslim, ze si treba precitat prispevky v teme!!
legolas
03.03.12,09:35
..ty nečítaš? veď to máš hore..napísala to poraďačka "Zdravotnica"..
lujza.j
03.03.12,11:18
Je tam bakteriálna alebo vírusová záťaž, je tam energetický smog , ktorý sa dá namerať - zistiť hlavne pod viečkami, alebo v očnom nerve - blokovaná energetika...
fúha:eek: tak to by ma teda veľmi zaujímalo čo všetko znamená a myslím že nie len mňa a ako sa dá namerať energetický smog a pod. prepáč, ale ked tu už na porade niečo píšeš-"radíš" tak nech to je aj k "dobru veci" lebo tvoje doterajšie "rady"...... a určite ti nebudem písať mail, ako si už v inej téme napísala.
majko 15
07.03.12,13:37
prosím vás len sa nehádajte ja vás prosím o nejakú dobru radu ďakujem
pasuliatko
07.03.12,14:20
prosím vás len sa nehádajte ja vás prosím o nejakú dobru radu ďakujem

máš ísť oftalmológovi, pravdepodobne to bude SY suchých očí... neviem akú inú radu potrebuješ
majko 15
07.03.12,16:06
ja mám všetky vyšetrenia v poriadku takže aj vyšetrenie SY suchých očí.a preto sa pýtam aj o iné rady k danej problematike ďakujem
pasuliatko
07.03.12,19:50
ja mám všetky vyšetrenia v poriadku takže aj vyšetrenie SY suchých očí.a preto sa pýtam aj o iné rady k danej problematike ďakujem

a aké vyšetrenie na SY suchých očí ti robili?dávali ti také žlté papieriky pod viečka?ak nie tak ti to nerobili...treba tak ísť tak či tak aby si mal istotu...
majko 15
07.03.12,22:31
a aké vyšetrenie na SY suchých očí ti robili?dávali ti také žlté papieriky pod viečka?ak nie tak ti to nerobili...treba tak ísť tak či tak aby si mal istotu...



áno aj toto vyšetrenie mi robili a dávali mi papieriky pod viečka,ďalej merali vnútro očný tlak,vyšetrenie na očné pozadie,čítal som a bolo to všetko OK
kopretinka
07.03.12,22:39
posledná možnosť-vymeň lekára.
delonka
09.03.12,08:35
Majko, aj ja sa liečim na glaukóm, napadlo ma, že či si si pozrel nežiadúce účinky na príbalovom letáčiku., pálenie býva jeden z nežiadúcich prejavov., bolesť - mňa bolia viečka, ked oči zatvorím a jemne si prejdem po viečkach, tak cítim, že sú tvrdšie a bolestivé - to je prejav zvýšeného vnútroočného tlaku., ešte ma napadlo - či to nebude aj alergia trebárs na krém, prášok na pranie /z vankúša/ alebo aj na niektorú potravinu., zamysli sa spätne, kedy ti začali tieto problémy a čo si vtedy zmenil ty., ja mám takisto tlak pod kontrolou, ale už som musela raz zmeniť kvapky., že či je chyba v kvapkách, môžeš vyskúšať aj tak, že cca týždeň nebudeš si ich dávať a uvidíš, či sa to zmení., a určite neurobíš zle, ked pôjdeš na konzultáciu ešte k inému očnému lekárovi, .očami vnímaš 80% informácií a nahradiť sa nedajú zatiaľ ničím... želám všetko dobré a píš , čo máš nové, bude to aj pre nás užitočné info.
Zdravotnica
09.03.12,10:14
majko 15
áno aj toto vyšetrenie mi robili a dávali mi papieriky pod viečka,ďalej merali vnútro očný tlak,vyšetrenie na očné pozadie,čítal som a bolo to všetko OK Zisti si bakteriálnu parazitárnu, vírusovú a plesňovú záťaž v očiach ... pre Delonku platí to isté
pasuliatko
09.03.12,12:55
majko 15
áno aj toto vyšetrenie mi robili a dávali mi papieriky pod viečka,ďalej merali vnútro očný tlak,vyšetrenie na očné pozadie,čítal som a bolo to všetko OK Zisti si bakteriálnu parazitárnu, vírusovú a plesňovú záťaž v očiach ... pre Delonku platí to isté

e? :confused:
lujza.j
09.03.12,20:59
majko 15
áno aj toto vyšetrenie mi robili a dávali mi papieriky pod viečka,ďalej merali vnútro očný tlak,vyšetrenie na očné pozadie,čítal som a bolo to všetko OK Zisti si bakteriálnu parazitárnu, vírusovú a plesňovú záťaž v očiach ... pre Delonku platí to isté
"super" že si sa zase stavila a všetko nám tak krásne objasnila.....:eek:
majko 15
11.03.12,10:03
Zisti si bakteriálnu parazitárnu, vírusovú a plesňovú záťaž v očiach ... pre Delonku platí to isté

A to sa akou metódou zisťuje?
oniiicek
07.08.13,10:35
Ja mám tiež skúsenosti s pálením očí pri počítači. Používam kvapky Optive a snažím sa obmedzovať PC len na nevyhnutné veci

http://software-elektronika.blogspot.sk/2013/08/nenechajte-sa-nachytat-ocne-kvapky.html
pmajap
07.08.13,11:05
Ja posledný týždeň so slnka, pália a bolia.
vandasranda
30.06.14,18:24
Mne strašne vysychajú oči keď som v klimatizovanom prostredí, pomáha na to reviophtal?
Indeed
30.06.14,19:01
Každý ma iné diagnozy, ine zaťaženie očí,iné ohrozenia
napr. ja som zvárač v minulosti som asi 4x prekonal ťažké zápaly rohovky
a používam len Ophtalmo-Septonex a Ocu-Flash na bežnú dezinfekciu očí
Evercil nemožem použivať ani propagované kvapky proti začervenaniu očí
korela
01.07.14,15:34
Je tam bakteriálna alebo vírusová záťaž, je tam energetický smog , ktorý sa dá namerať - zistiť hlavne pod viečkami, alebo v očnom nerve - blokovaná energetika...

Uvedomujem si, že odpovedám na odpoveď z r. 2012. Zdravotnica mohla napísať asi skôr, že môže ísť o atď. Ale v podstate má pravdu, že to existuje, nemusela byť atakovaná.

Ak by išlo o trachóm (trachoma), išlo by o o vysoko infekčné ochorenie, ktorú zapríčiňujú baktérie. Zdravotnica hovorila k veci.
Výskyt bol vysoký aj v Európe a USA, v Čechách väčší ako na Slovensku, ak bol záchyt dobre vyhodnocovaný. Hlavne za 1. ČSR. Údajne posledné hlásené prípady sú z r. 1950. Osobne viem, že to nie je pravda. Ešte v šesťdesiatych nové prípady. To nie je vôbec dlhá doba.

http://cs.medixa.org/nemoci/trachom
http://www.chlamydiepriznaky.cz/chlamydie-v-oku/
http://www.zdravie.sk/choroba/51110/trachom
http://www.w-e-h.org/sk/trachoma-and-other-infectious-diseases.html

http://sk.265health.com/conditions-treatments/infectious-diseases/1011123773.html#.U7LG3pR_vE0

"Rizikové faktory

Vplyv na výskyt choroby majú faktory ako chudoba, nedostatok pitnej vody, hygienických služieb, blízkosť dobytka, muchy a podobne. Dospelé ženy majú až dvakrát vyššie riziko nákazy ako muži (ženy trávia viac času v úzkom kontakte s malými deťmi, ktoré sú považované za hlavný rezervoár infekcie)."

Ak sa človek dožil vyššieho veku, končil so slepotou.
Tieto faktory ma utvrdzujú, že trachoma (trachóm) sa u nás vyskytuje. Preto, kto býva v okolí takýchto miest, by sa mal týmto miestam vyhýbať, nekúpať sa v spoločných jazerách a štrkoviskách. Samozrejme okrem iných intímnejších kontaktov.


Ide o príšernú vysokoinfekčnú dg, ktorá zaťaží celú rodinu na veľmi dlhé obdobie (roky). Pacienti boli hospitalizovaní na infekčnom oddelení opakovane tri mesiace, celoživotné veľmi nepríjemné kontroly u oftalmológov, v domácnosti každý člen svoje mydlo, uterák v patričnej vzdialenosti od uteráka chorého, atď. Všetko dezinfikovať. Nechodiť si rukami na tvár a hlavne do očí. To by mal inak dodržovať každý človek i dnes. Nikdy človek nevie, kedy sa dotkne po niekom hoci i v obchode nákupného koša, v hromadnej doprave. Nedávno obehol médiá súložiaci pár na ulici za bieleho dňa. Bez slov.


V dovolenkových rajoch túto dg môžete získať i dnes.
V linkoch na googli sa odporúča našim ľuďom, aby si dávali robiť kontroly na chlamýdie u gynekológov a urológov raz za rok! To nie sú až také nevinné potvorky. Pouvažujte hlavne pri zmene životného partnera, ako sa to aj odporúča.
O očiach sa už nepíše takmer nič. A malo by sa.

http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/76027-ochorenia-oka-treba-zachytit-vcas/
„K najčastejším poškodeniam zraku patrí celosvetovo sivý zákal, takzvaná katarakta (cca 49 %), zelený zákal (glaukóm – 13 %), poškodenie makuly (tzv. žltej škvrny v 10 %), poškodenia rohovky, chorobné zmeny oka pri cukrovke a niektoré pre nás exotické infekčné ochorenia, ako sú trachóm a riečna slepota,“ hovorí doktor Jozef Čmelo z Centra neuro-oftalmológie na bratislavských Kramároch. „Kým zrakové problémy spôsobené sivým zákalom je možné účinne riešiť jednorazovo chirurgickým zákrokom, pri ostatných ochoreniach ide väčšinou o beh na dlhé trate,“ dodal.
Tak už sa u nás zaraďuje medzi exotiku, bodaj by mal pravdu pán Dr.
korela
01.07.14,21:34
Zisti si bakteriálnu parazitárnu, vírusovú a plesňovú záťaž v očiach ... pre Delonku platí to isté

A to sa akou metódou zisťuje?
Veru, dobrá otázka. Myslené vážne, nie ironicky.