annnie
01.03.12,13:37
neviem do ktorej temy zaradit

neviete mi poradit nejaky vyhodny bezny ucet kde by neboli taky otrasne vysoke poplatky za vedenie prevody atd...

ale skor taku ktora ma aj pobocku
veronikasad
01.03.12,12:41
Xanti
01.03.12,12:42
ČSOB,
pri splnení podmienok účet za 0 eur.
Podmienky, kreditný obrat 400 e mesačne,
minimálne 1x trvalý príkaz
minimálne 1x inkaso
zostatok na účte priemerný 300 e.

Nie sú to nesplniteľné podmienky, a za to sú platby zadara, vedenie účtu zadara výbery z bankomatu csob zadara , internetbanking zadara.
jacekova
01.03.12,12:43
môj muž má Volksbank.... za 2,99€ mesačne má informačné SMS na mobil, neobmedzený počet transakcií prijatých aj odoslaných, doručenie výpisu z účtu, internetbanking, platba kartou, výber z ich bankomatu (proste je v tom všetko, neplatíme nič navyše). dokonca keď niekto uhradí v hotovosti na tento účet, neplatíme za to (ako vo väčšine bánk)

ja som mala v SLSP, ale tam som platila za každú transakciu, za sms, za doručenie, zato že mi tam niekto poslal peniaze...... čudovala som sa, že nie za to, že dýcham
annnie
01.03.12,12:44
Xanti pre mna su nesplnitelne kym som na rodicovskej mesacne mi pride max. 240 eur kedze rodicovsky prispevok je uzasnych 190 + pridavky inkaso nemam z mojho uctu
drobeceva
01.03.12,12:44
môžem potvrdiť...len doteraz som žila v tom, že kred.obrat 500 e
annnie
01.03.12,12:45
jacekova preve slsp som zvazovala
Xanti
01.03.12,12:46
Evi, bolo tuším pred rokom znižovali hranicu, a tuším je aj jeden behotovostný vklad na účet zadara. Predtým boli spoplatnené.
jacekova
01.03.12,12:48
jacekova preve slsp som zvazovala

možno už majú lepšie podmienky. zrušila som tam účet pred necelým rokom.... bola som z nich na nervy
Xanti
01.03.12,12:48
Xanti pre mna su nesplnitelne kym som na rodicovskej mesacne mi pride max. 240 eur kedze rodicovsky prispevok je uzasnych 190 + pridavky inkaso nemam z mojho uctu
Hm, tak potom odporúčam ešte aj účet niekde mbank alebo ZUNO na presun prostriedkov.
Ak mi príde do CSOB 250 eur, tak si presuniem zo ZUNO potrebných 150 e aby som splnila podmienky. Inkaso za mobilný telefon, trvalý príkaz poistka a vec splnená, aj ked ten zostatok pre niekoho je neskutočný čo musí ostať priemerný.



jacekova preve slsp som zvazovala
SLSP podľa mňa najhoršia voľba.
jacekova
01.03.12,12:50
ona hľadá takú banku, kde je aj pobočka (takže ZUNO ani mBank)
Xanti
01.03.12,12:50
možno už majú lepšie podmienky. zrušila som tam účet pred necelým rokom.... bola som z nich na nervy
Majú,
balík služieb za 4,99 eur. A je tam všetko, takže už v týchto nových balíkoch neúčtujú za došlú platbu 0,13 eur.
Bolo to hrozné, niekto Ti pošle 0,01 eur a oni ti stiahnu 0,13 za došlú platbu. Desná banka tfujha.
jacekova
01.03.12,12:51
ja som tam aj radšej vyplatila úver (z inej banky), lebo oni len zvyšovali úroky a strhávali poplatky za všetko. fuj banka to je
veronikasad
01.03.12,12:52
ČSOB,
pri splnení podmienok účet za 0 eur.
Podmienky, kreditný obrat 400 e mesačne,
minimálne 1x trvalý príkaz
minimálne 1x inkaso
zostatok na účte priemerný 300 e.

Nie sú to nesplniteľné podmienky, a za to sú platby zadara, vedenie účtu zadara výbery z bankomatu csob zadara , internetbanking zadara.
Mám účet v ČSOB a podmienka obratu nie je pre mňa každý mesiac splnitelná. Ostatné podmienky splňam - žiadnu úľavu nemám ...
annnie
01.03.12,12:53
no tak teraz neviem som bola rozhodnuta pre tu slsp
annnie
01.03.12,12:54
zuno nema pobocku a ze nieje kryte statom,??
Xanti
01.03.12,12:55
Annie, no mBank je polská banka, kryje ho fond ochrany vkladov Polskej republiky, a ZUNO je rakúska teda ich fond kryje túto banku. Mám účty v oboch. A neplatím ani cent.
Xanti
01.03.12,12:56
Mám účet v ČSOB a podmienka obratu nie je pre mňa každý mesiac splnitelná. Ostatné podmienky splňam - žiadnu úľavu nemám ...
Veronika,
nemáš prečerpanie na účte? Hm? A priemerný mesačný zostatok na účte 300e?
Mojej mame som doporučila ČSOB, lebo SLSP bola neskutočná, od kedy je tam tak raz na začiatku zaplatila za vedenie účtu. A naozaj má to zadarmo.

A ja preposielam peniaze medzi mBank, CSOB a ZUNO aby som splnila podmienky v CSOB teda príjem 400e za mesiac.
Lebo pravidelne tam chodí 250e, zvyšok vykrývam preposielaním. :D
veronikasad
01.03.12,12:59
Veronika,
nemáš prečerpanie na účte? Hm? A priemerný mesačný zostatok na účte 300e?
Mojej mame som doporučila ČSOB, lebo SLSP bola neskutočná, od kedy je tam tak raz na začiatku zaplatila za vedenie účtu. A naozaj má to zadarmo.
Nemám prečerpanie, všetky podmienky okrem príjmu splňam - platby faktúr nie vždy môžem ovplyvniť ...
Xanti
01.03.12,13:01
Veronika,
odporúčam založiť účet v mBank alebo ZUNO, a potrebné peniaze presunúť. Aj dnes som posielala peniaze z mBank do CSOB, aby bola splnená podmienka. O dva dni presuniem tie peniaze dalej do ZUNO, na šporiaci účet páči sa mi ich úrok. :D

K dokonalosti to doviedli moji dvaja kolegovia, obaja majú účet v CSOB, a poslali si vzájomne po 200 e, mali splnenú podmienku a vedenie zadarmo. A bolo to okamžite. :D
natalycom
01.03.12,13:04
zuno ma pobocku napr. v Eurovea
bjuty smis
01.03.12,13:07
mám m bank a neplatím nič....ale používam ho len na internet banking, nie bankomaty..
veronikasad
01.03.12,13:12
Veronika,
odporúčam založiť účet v mBank alebo ZUNO, a potrebné peniaze presunúť. Aj dnes som posielala peniaze z mBank do CSOB, aby bola splnená podmienka. O dva dni presuniem tie peniaze dalej do ZUNO, na šporiaci účet páči sa mi ich úrok. :D

K dokonalosti to doviedli moji dvaja kolegovia, obaja majú účet v CSOB, a poslali si vzájomne po 200 e, mali splnenú podmienku a vedenie zadarmo. A bolo to okamžite. :D
Gabika, musím chodiť ku tebe častejšie "na školenie". Presúvať si peniaze medzi účtami kvoli obratu - to by som "nevymyslela".
Xanti
01.03.12,13:17
Veronika,
aj 4 eurá sú peniaze. Ako sa hovorí "babka k babce budú kapce". :D
arizona
01.03.12,13:34
Ja tiez premyslam nad nejakou zmenou. Ta VUB ma uz se*rie , zase pozvysovala ceny :mad:


Banka s účinnosťou od 1.3.2012 upravuje sadzobník poplatkov. Najdôležitejšie zmeny:

VÚB Kontá
Zvýšenie poplatku za vedenie:
- Flexiúčtu (s 1 produktom zo základnej ponuky) z 1 € na 1,50 €,
- Flexiúčtu (s 2 až 3 produktmi zo základnej ponuky) z 2 € na 2,10 €.

Ostatné služby pre tuzemské prevody
Poplatok za zmenu a zrušenie trvalého príkazu/inkasa je:
- v pobočke banky 1 € (predtým 0,50 €),
- elektronicky/prostredníctvom služby Kontakt 0,50 € (predtým 0,15 €).

Poplatok za zmenu a zrušenie platobného príkazu je:
- v pobočke banky 1 € (predtým 0,50 €),
- elektronicky/prostredníctvom služby Kontakt 0,50 € (predtým 0,15 €).

Debetné platobné karty
Poplatok za:
- zmenu PIN kódu prostredníctvom bankomatu je 2,50 € (predtým bezplatne),
- výber z bankomatu na Slovensku (okrem VÚB) a vo vybraných krajinách Európy je 1,50 € (predtým 1,30 €),
- výber z bankomatu v zahraničí mimo vybraných krajín Európy je 1,50% z transakcie, minimálne 6,50 € (predtým 1,50% z transakcie, min. 6,20 €),

Spotrebné úvery - Flexipôžičky
Poplatok za:
- vedenie úverového účtu banka zvyšuje z 2,50 € mesačne na 2,99 €,
- za zmenu zmluvných podmienok zo strany klienta banka zvyšuje z 35 € na 40 €,
- za úhradu splátky v hotovosti (v pobočke VÚB banky) banka zaviedla poplatok 2,50 €.

Hypotéky a úvery zabezpečené nehnuteľnosťou - Flexihypotéky
Poplatok za zmenu zmluvných podmienok zo strany klienta (bez schvaľovania) banka zvýšila na 110 € (predtým bol 70 €).
Kreditné platobné karty
Úhrada splátky v hotovosti v pobočke VÚB banky je spoplatnená sumou 2,50 € (predtým 1 €).
arizona
01.03.12,13:39
Veronika,
odporúčam založiť účet v mBank alebo ZUNO, a potrebné peniaze presunúť. Aj dnes som posielala peniaze z mBank do CSOB, aby bola splnená podmienka. O dva dni presuniem tie peniaze dalej do ZUNO, na šporiaci účet páči sa mi ich úrok. :D

K dokonalosti to doviedli moji dvaja kolegovia, obaja majú účet v CSOB, a poslali si vzájomne po 200 e, mali splnenú podmienku a vedenie zadarmo. A bolo to okamžite. :D
Gabika, ake ma nevyhody konto v Zune voci napr. VUB, ci podobnym bankam?
Da sa bezne ich internet banking pouzivat na platby,daju sa zadat trvale prikazy a pod?
Da sa platit ich kartickou v obchodoch, ci vyberat z bankomatu doma ci v zahranici?
Nemaju nejake obmedzenia?
Xanti
01.03.12,15:27
Gabika, ake ma nevyhody konto v Zune voci napr. VUB, ci podobnym bankam?
Nedá sa vložiť na účet hotovosť, je to možné len poštovou poukážkou alebo prevodom z iného účtu.
Da sa bezne ich internet banking pouzivat na platby,daju sa zadat trvale prikazy a pod? Ano
Da sa platit ich kartickou v obchodoch, ci vyberat z bankomatu doma ci v zahranici? Ano
Nemaju nejake obmedzenia?Janka,
mala som VUB, zlostili ma poplatky. Bolo mi proti vôli platiť za platbu kartou, za výber z vlastného bankomatu aj ked to bol napr. len jeden výber v mesiaci. Proste služby a ceny boli v nepomere podľa mňa.

Tak som ju zrušila. Je ale fajn mať účet kvôli platbám šekov a tak podobne. Nebudem dotovať poštu, a platiť tam šeky.
Takže som si otvorila účet v mBank, na moje potreby... platby kartou - neobmedzene, trvalé a aj jednorázové príkazy - neobmedzene, výbery vtedy 3 dnes 1 zadarmo z ktoréhokoľvek bankomatu zadarmo. Samozrejme sporiaci účet k tomu, platobná karta k sporiacemu účtu vtedy zadarmo teraz sa platí.
No človek ide dalej, mBank začala mať dlhodobejšie nižšie úroky na šporení a terminovaných vkladoch. Tak som sa začala obzerať po nejakom inom účte. A našla som ZUNO.

ZUNO funguje tak isto ako každá iná banka. Mám tento účet od augusta, samozrejme trvalé príkazy som si neprehodila z mBank do ZUNA , lebo zuno mám viac na šporenie. Sporiaci účet má úrok 2,01% a účet plus 2,50%.
Za posledné tri roky či štyri roky čo mám len net banky nemám s nimi problém, aj k ZUNU som dostala kartu zadarmo. Akurát výbery k ZUNU sú lacnejšie z bankomatov TATRABANKY.

A uvedomujem si jedno, nech by ma mesačne stál môj účet v inej banke 4 eurá tak za 4 roky som nezaplatila ani cent v net bankách, čo je úspora proti kamenným 4x12x4=192 eur, čo je si myslím celkom zaujímavá položka.
Xanti
01.03.12,15:30
Kua, riadne pálky. Tuším idem obkukať tie cenníky.
Katy a R
01.03.12,15:50
Veronika,
aj 4 eurá sú peniaze. Ako sa hovorí "babka k babce budú kapce". :D

veď ozaj už v súčasnosti netreba platiť poplatky (ja sa furt divím, že čo ich účtujete:confused: ) Už skoro dva roky budú, čo som nezaplatila ani cent. Je síce pravda, že ja hotovosť na účet nevkladám ..
pavol54
01.03.12,16:12
Gabika, musím chodiť ku tebe častejšie "na školenie". Presúvať si peniaze medzi účtami kvoli obratu - to by som "nevymyslela".
Neviem ja to robím bežne a ešte aj kvôli tomu aby som mal kritériá na kontokorent, je to síce drahšie ak čerpáš, ale zriadenie ma nestálo nič, ale vedieť že ak by došlo k najhoršiemu siahnuť si na disponibilných 3500€ dáva pocit istoty.
Gapo
01.03.12,17:19
Ja namiesto presúvania, som peniaze vložil na účet vo VÚB a neplatím žiadne poplatky. Však by ma šľak trafil stále niečo niekam presúvať. A nepotrebujem mať v peňaženke päť kariet.
Katy a R
02.03.12,11:53
a ani nič nepresúvam
nepravnik
06.02.13,11:58
Môže mať a používať občan SR beztrestne súkromné bankové konto v zahraničí? EU, alebo mimo?
pavol54
06.02.13,12:38
môj muž má Volksbank.... za 2,99€ mesačne má informačné SMS na mobil, neobmedzený počet transakcií prijatých aj odoslaných, doručenie výpisu z účtu, internetbanking, platba kartou, výber z ich bankomatu (proste je v tom všetko, neplatíme nič navyše). dokonca keď niekto uhradí v hotovosti na tento účet, neplatíme za to (ako vo väčšine bánk)

ja som mala v SLSP, ale tam som platila za každú transakciu, za sms, za doručenie, zato že mi tam niekto poslal peniaze...... čudovala som sa, že nie za to, že dýcham už neban(k)uješ?
Indeed
06.02.13,12:57
Môže mať a používať občan SR beztrestne súkromné bankové konto v zahraničí? EU, alebo mimo?

Može, a čuduj sa , aj beztrestne.
nepravnik
06.02.13,13:03
Tak, ak teda môže mať občan SR súkromný účet v banke iného štátu, hoci aj mimo EÚ, môže si tam poslať, vložiť peniaze, a potom ich odtiaľ vyberať, platiť kartou k tomu účtu, a posielať peniaze kde chce. Ak by teda občan SR predal v SR inému občanovi SR napríklad auto, alebo dom, tak si môže dať poslať peniaze na konto do zahraničia kupujúcim?
Indeed
06.02.13,13:06
.. a nie ? však EU je postavená na 3-och pilierov a jedným z nich je aj voľný pohyb kapitálu
Indeed
06.02.13,13:07
ja mám bežný učet v CZ a ako majiteľ učtu som uvedený s plnou adresou Slovakia
misoft
06.02.13,17:40
Tak, ak teda môže mať občan SR súkromný účet v banke iného štátu, hoci aj mimo EÚ, môže si tam poslať, vložiť peniaze, a potom ich odtiaľ vyberať, platiť kartou k tomu účtu, a posielať peniaze kde chce. Ak by teda občan SR predal v SR inému občanovi SR napríklad auto, alebo dom, tak si môže dať poslať peniaze na konto do zahraničia kupujúcim?
Nič jednoduchšie. Stačí pár čísel a peniaze ti frčia na účet v banke hoci aj v Nemecku. Veď každý účet je zložený z údajov EBAN, ktoré identifikujú aj to, kde ten účet je. A peniaze z tohto účtu si môžeš vybrať hoci aj v Taliansku (pokiaľ je on-line prepojenie, overovanie trvá cca 30 sekúnd - nie ako v SR, kde istá peňažná inštitúcia ešte do dnešného dňa overuje cez telefón! Osobná skúsenosť!).