Marta Gáliková
02.03.12,11:58
Chcem sa poradiť čo asi stojí zateplenie fasády s úpravou balkónov 12 posch.činžového domu. Tiež by som chcela vedieť cenu projektu na tieto práce.
Ďakujem.
tictac7
02.03.12,11:07
Vééééééééééééééééééľmi hrubý odhad :
zateplenie do 222 000
projekt do 3 000

...akože, ja by som si netrúfla dať žiadny odhad pretože nepoznáš:
- m2
- hrúbka izolantu
- materiál
- stav balkónov a loggií
- či sa budú aj balkóny a loggie zatepľovať
- strecha
- pivničné stropy
- a straaaašne veľa ďalších vecí

Ja napíšem - zateplili sme si 7.poschodový dom, stálo nás to 429.183,62 €. Povieš mi, že to bolo drahé? Ako vieš?

Projekt nás stál 300 tis. Sk, dal ho však robiť správca bez nášho vedomia a v konečnom dôsledku nám bol na figu, vôbec tam nebol reálny stav - sme zistili počas realizácie...
tomas000
12.05.12,09:27
ak je to ešte aktuálne, pošlite fotografie z každej strany domu (aby bolo vidieť celý dom), nahrubo pôdorysné rozmery domu a popíšte požadovaný rozsah prác v zmysle áno/nie (úprava sokla, sanácia loggií, zateplenie strechy, zateplenie stropov pod prízemnými bytmi, t.j. stropov v pivniciach, výmena bleskozvodov, úprava okapového chodníka, úprava vchodov, požadovaný druh tepelného izolantu (alebo to necháte na projektanta). Pošleme Vám orientačnú cenu zateplenia. Projekt vieme vypracovať do 2000 EUR za 3-4 týždne k odovzdaniu.
tomas000
12.05.12,09:28
ešte kontakt k predchádzajúcemu príspevku : wavexiz@gmail.com
alaya1
19.01.13,12:14
Mame na dome cca 4 rocnu vyspadovanu zateplenu 2vrstvovu strechu.

neviem odbornu terminologiu, ale ma sa zateplovat a na schodzi zaznelo, ze nasa strecha nie je vyhovujuca, nakolko vraj je 10-tka a podla nejakej vyhlasky z roku 2010 ma byt 16tka. A polystyren na obvode 12tka.

Tak to by ma zaujimalo, ci je to naozaj tak, nakolko mi nie je jedno, vyhodit opat velke peniaze za strechu, ked novu uz mame.

Inak je adekvatna cena za zateplenie 800 000 eur pri 6 vchodoch a 8 poschodiach za zateplenie?
Robert333
27.01.13,12:49
Mame na dome cca 4 rocnu vyspadovanu zateplenu 2vrstvovu strechu.

neviem odbornu terminologiu, ale ma sa zateplovat a na schodzi zaznelo, ze nasa strecha nie je vyhovujuca, nakolko vraj je 10-tka a podla nejakej vyhlasky z roku 2010 ma byt 16tka. A polystyren na obvode 12tka.

Tak to by ma zaujimalo, ci je to naozaj tak, nakolko mi nie je jedno, vyhodit opat velke peniaze za strechu, ked novu uz mame.

Inak je adekvatna cena za zateplenie 800 000 eur pri 6 vchodoch a 8 poschodiach za zateplenie?

Presne tento problem riesime teraz v nasom baraku. Kukni moj prispevok zo vcera: http://www.porada.sk/t208476-doteplenie-paneloveho-domu-snaha-zv-zoskrtat-projekt.html

Na barak ma 7 poschodi, 2 vchody, spolu 64 bytov. Rozpocet je 372tis EUR. Na streche mame 10cm a na stitoch 8 cm. Oboje sa ma doteplit na 16, resp. 12 cm. Podla zakona 555/2005 ma kazda budova, ktora prejde vyznamnou obnovou, dostat energeticky certifikat, ktory sa musi predlozit pri kazdom predaji a od 1.1.2016 aj pri prenajme. Nedoteplenie strechy a stitov sposobi, ze sa nedosiahne pozadovana energeticka tried a a tym padom klesne hodnota nehnutelnosti na trhu (ako aj uspora na nakladoch na kurenie).