1a4ter
02.03.12,20:32
Dobrý deň. Mohol yb mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi Windows 7 profesionál a Windows 7 ultimate? Cenový rozdiel je malý a neviem či niečo získam navyše ak kúpim ultimate. Ďakujem pekne vopred za radu.
arizona
02.03.12,19:36
misoft
02.03.12,19:40
mecky
02.03.12,19:42
len sa spytam, nestaci home? potrebujete xpmode alebo domenu?
misoft
02.03.12,19:45
Home (ale nie N) na väčšinu prác úplne postačuje. Ak však potrebuješ XP mode - už treba Professional, ak navyše potrebuješ pracovať so zahraničím a potrebuješ niekoľko jazykov + k tomu si chrániť dáta - potrebuješ Ultimate
mecky
02.03.12,19:49
Home (ale nie N) na väčšinu prác úplne postačuje. Ak však potrebuješ XP mode - už treba Professional, ak navyše potrebuješ pracovať so zahraničím a potrebuješ niekoľko jazykov + k tomu si chrániť dáta - potrebuješ Ultimate
tak tu mam 2 otazky: preco by N na pracu nestacilo? co ma praca so zahranicim spolocne s jazykom vo win?
arizona
02.03.12,20:02
tak tu mam 2 otazky: preco by N na pracu nestacilo? co ma praca so zahranicim spolocne s jazykom vo win?
v prispevkoch mas linky na porovnanie, takze si ich precitaj a porovnaj rozdiely ;)
mecky
02.03.12,20:03
ja tam praveze nic take, co pisal misoft nevidim :D
misoft
02.03.12,20:06
Beriem späť - pri N verzii si ukrátený o funkciu Prehrať v - multimediálna funkcia domácej siete

Funkcia Prehrať v, novinka v systéme Windows 7, zjednodušuje prehrávanie hudby a videa v počítačoch, televízoroch alebo stereofónnych sústavách pripojených v domácej sieti. Kliknite na skladby pravým tlačidlom myši, pridajte ich do zoznamu skladieb v prehrávači Windows Media Player 12 a vyberte funkciu Prehrať v. Diskdžokejom ste vy.
Funkcia Prehrať v funguje aj s inými počítačmi, ktoré sú vybavené systémom Windows 7, alebo zariadeniami, ktoré majú nálepku Compatible with Windows 7.

http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/compare?T1=tab09
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/compare?T1=tab13
-porovnaj W7 Ul a W7 Ul N

A čo sa týka jazykov - nejedná sa len od rozhrania, ale aj o jazykové "balíky" teda aj o gramatiku a pod. (inak si ich musíš sťahovať a doinštalovať - takto je to integrované)
mecky
02.03.12,20:23
Beriem späť - pri N verzii si ukrátený o funkciu Prehrať v - multimediálna funkcia domácej siete

no ukrateny celkom nie, da sa to bez problemov doinstalovat, ide len o to ze mas moznost vyberu (obdoba ballot screen pri prehliadacoch)

a s tymi jazykmi mi to stale nieje jasne ako to myslis, pokial viem mas na ultimate moznost cez update legalne zmenit (nainstalovat) jazyk na akykolvek z 35 v ktorych bola win7 vydana. o nicom spojenom s gramatikou ale pod som nepocul