buganka
03.03.12,15:15
Zdravím,
doteraz som pár rokov pracovala ako SZČO, od marca tohto roka k tomu pridávam aj prácu na dohodu a prácu na mandátnu zmluvu. Viedla som jednoduché účtovníctvo v ALFE. Nepoužívala som žiaden bankový účet. Teraz som na vyplácanie zárobku z dohody a MZ musela nahlásiť aj číslo účtu. Na tento účel budem používať dávnejšie zriadený osobný účet, ktorý momentálne nepotrebujem na súkromné účely. Tento účet musím nahlásiť na DÚ, len nebude problém, keď nahlásim účet, ktorý bol založený dávnejšie a až od marca/2012 ho budem používať na príjmy z podnikania? A tiež mám otázočku k vedeniu účtovníctva. Môžem v ALFE účtovať na v jednom peňažnom denníku p príjmoch a výdavkoch ako SZČO aj vyplývajúcich z dohody a MZ? Alebo je treba tie príjmy a výdavky nejako deliť? Jedná sa o rozdielne pracovné oblasti.
Ďakujem
ego.mc
04.03.12,13:24
Môžete.
O príjmoch z dohody ako o osobnom vklade, o príjmoch z mandátnej zmluvy podľa toho, o aké príjmy sa jedná (zdanené - nezdanené). Na DÚ nahlasujete iba účet, na ktorom máte "sústredené peňažné prostriedky z podnikateľskej činnosti". :)