Bea Gajdošová
03.03.12,19:26
Ahojte, asi pred dvoma týždňami som bola u lekárky z dôvodu zapálených dutín , následne nato mi dala antibiotiká , ktoré som užívala 10 dní, ale po doužívaní celého balenia ma dutiny neprestali bolieť. Preto ma moja obvodná lekárka poslala na ORL, lekárka v ORL ambulancii mi doporučila operovať nosnú prepážku, pretože ju mám krivú do ľavej strany a ťažko sa mi dýcha nosom. Chcem sa spýtať či už má s tým niekto skúsenosť a či môže táto krivá nosná prepážka spôsobovať aj zápaly prínosových dutín, alebo bolesti v tej oblasti? veľmi pekne ďakujem za odpovede :-) Bea
lujza.j
03.03.12,18:29
koľko už žiješ s krivou nosnou prepážkou?
DanielaSL
03.03.12,18:31
Ja osobne nie..ale môj muž mal...roky sa operácii bránil. Nemal ani zápal dutín, ani bolesti. Jednoducho už tak zle dýchal, smrkal, že bol sám z toho nervózny , navyše v noci chrápal ....ráno mal vyschnuté hrdlo a stále cmúľal niečo od bolesti hrdla..a bolo to v dôsledku tej krivej prepážky. A potom sa odhodlal a nechal si ju opraviť v B.Bystrici. Pri operácii mu zistili a tiež vyoperovali nosové polypy.
Bea Gajdošová
03.03.12,18:32
v máji budem mať 20 rokov
lujza.j
03.03.12,18:36
dobrú skúsenosť ti napísala Danielka. všetko je asi o tom že koľko dokážeme obmedzenie tolerovať .moj brat /34/ má hodne krivú prepážku, ako dieťa bol hospitalizovaný a zdrav. personálu vypadol s postieľky /zistené neskôr/ ale operovať sa odmieta dať je dosť často na kvapkách do nosa. ja mám tiež, ale zatiaľ ma to neruší.
DanielaSL
03.03.12,18:45
Presne tak môj muž, kvapky už kvapkal nepretržite....čo teda tiež nie je nič moc.
jahoszmsk
03.03.12,18:52
lujza.j
03.03.12,19:31
od kvapiek do nosa sa vytvára závislosť
lujza.j
03.03.12,19:33
martuli
04.03.12,07:42
Kolega sa dal operovať a povedal nikdy viac. Naďalej je na kvapkách. Ja osobne mám tiež krivú prepážku, ale operovať sa nedám ani náhodou.
akeber
04.03.12,13:09
Môjmu manželovi operovali pred 3 rok. za sťažené dýchanie a chrápanie ,vôbec mu to nepomohlo, dýcha sa mu tak isto a aj chrápe,,,, povedal že nikdy viac je to veľmi nepríjemná , bolestivá operácia & sekajú kosť. Mne to robili ako dieťaťu viac krát v rámci plastických operácií a keď že som ráštepová ( ráštep podnebia ) neuspali ma a robili mi to lokálne :eek: . Pripomínalo mi to ( operácia )ako keď sme sa učili na hodine dejepisu o mučení a inkvizícii . Navyše pán profesor čo ma operoval mal pri sebe medikov a každý úkon im vysvetľoval .Nenávidela som ho za to , ale čo už bola som len dieťa( operácia mu trvala 3 hodiny ). Ale sa mu to vypomstilo , s tým čo som mala v nose a krv ktorá ma šteklila som si kýchla . Všetko vyletelo von a pán profesor vyzeral ako Drakula (všetci sa rehotali , len mne do smiechu nebolo ). Keď som mala 15 r. mala som ísť na už štvrtú operáciu narovnanie nosnej prepážky , rázne som odmietla :) a žijem,tu som a mám nezabudnutelné zážitky s pánom profesorom ORL.
akeber
04.03.12,13:48
nosné polypy a operácia nosnej prepážky je veľký rozdiel , polypy sa vyštiknú& vyrežú a nosná prepážka sa narovnáva vysekaním chrupavky alebo kosti
DanielaSL
04.03.12,16:57
Môj muž to mal robené v narkóze, teda nič nevedel a keď sa zobudil bol fit. Asi si treba vybrať pracovisko, kde to vedia urobiť tak, aby pacient na to v zlom nespomínal. Bol v B.Bystrici, doporučila mu to známa, ktorá mala tiež krivú prepážku a okrem toho aj nie práve najkrajší nos. Pri operácii prepážky jej ten nos krásne opravili...A taktiež hovorila, že to nebolo niečo čo sa nedá vydržať. No neviem.... žiť s tým, že celý život som o kvapkách do nosa...neviem..asi by som tak nežila a radšej si to dala opraviť.
pasuliatko
04.03.12,18:00
daj si to operovať, ak ti to lekár radí tak áno, zle by ti neradil.
čo som sa pýtala ľudí čo si to dali operovať všetci si to chvália... a kam chodíš na ORL?
Bea Gajdošová
06.03.12,16:58
mali by mi to operovať na ORL v Žiline
pasuliatko
07.03.12,12:30
daj si to operovať, myslím si,že ti to pomôže.
Príroda
16.03.12,16:46
Zdravím. Ja mám problémy s dutinami už 15 rokov a vlastne aj s prieduškami. U mňa sú sliznice stále zahlienené, čo upcháva dýchacie cesty. Pochodila som už všetko možné. Prvá moja takáto operácia bola vo VLN v Košiciach- hneď mi doporučili operovať prepážku, lebo som ju mala vybočenú. Možno to trocha pomohlo, no ja som bola ešte viac krát na operáciach dutín, plastika a vlastne celé čistenie a vybratie polypov. Mojím najlepším liekom je stále vincentka - výplachy a inhalácie. Kvapky používam málo, len ničia sliznicu, ako alergička mám inhalačné kortikoidy /awamys/. Občas mávam problémy, no je to o tom , že musím stále čistiť dutiny a nezanedbať to, pokiaľ sa dá, sliznice mám stále zhrubnuté . Je to individuálne. Môj názor je , že pokiaľ človeku vybočená prepážka nerobí problémy, netreba to riešiť iba kontrolovať, aby tam neboli polypy alebo iné. Treba sa poradiť s viacerými odborníkmi. V poslednom čase tieto operácie sú už na celkom inej úrovni, ak je dobrá technika a odborník. Tie kvapky do nosa neustále je podľa mňa len zlozvyk, ktorý sa ťažko odstraňuje. Treba skúšať, čo pomôže- ovzdušie, vlhkosť, inhalácie, otužovanie.....