Nikuska2406
03.03.12,22:03
Prajem dobrý večer vám všetkým .....toto je môj prvý príspevok a obraciam sa na vás s takou menšou/väčšou prosbou :) . Som ešte pomerne mladá (20r.) a aj napriek môjmu veku mam dosť veľké ťažkosti s chrbticou, preto som sa rozhodla pre dosť riskantný krok – Zmenšenie Prsníkov. Mam 171cm, 67kg a veľkosť podprsenky 75F :mee: . Dosť veľký problém mi robí výber plastického chirurga. Keďže je to na odporúčanie lekárov je tu taká možnosť, že mi to preplatí moja VZP. Ak sa už niekto z vás stretol s niečím podobným, rada by som si precitala vaše skúsenosti a rady....pred tým kým to podstúpim chcem byt poriadne informovaná :rolleyes:.....vopred ďakujem čawkooo
lujza.j
03.03.12,21:27
tiež má takú veľkosť, problémy s chrbticou ale operovať sa nedám, aj ked viem že by mi to poisťovňa pre dg preplatila.aspoň zatiaľ nie.
arizona
04.03.12,03:53
Zmenšenie poprsia
je považované za redukčnú mastoplastiku vtedy, ak je zo žľazového tela odstránené viacej než 500 g. Poisťovňa vám zákrok uhradí, ak budete mať naň odporúčanie od neurológa, ortopéda, alebo psychiatra. O tom, či máte tieto vyšetrenia absolvovať a či sa skutočne jedná o gigantomastiu, rozhodne plastický chirurg. Na základe výsledkov vyšetrení, potom písomne požiada revízneho lekára poisťovne o preplatenie zákroku. Zistite si, či klinika, ktorú ste si vybrali, má podpísanú zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou. Nie každá klinika túto zmluvu má podpísanú a existujú aj kliniky, ktoré majú podpísané zmluvy len s niektorými poisťovňami.
viac : http://www.estheticon.sk/zakroky/zmensenie-prsnikov


http://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#q=Zmen%C5%A1enie+prsn%C3%ADkov%2Cpoistovna&hl=sk&prmd=imvns&ei=EPVST9zYKNCM4gSJ3Mz1DQ&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=f3e248fa12dc2c53&biw=1138&bih=544&ion=1
alaya1
04.03.12,06:32
Moja kolegyna bola na zmenseni prsnikov a nevie si to vynachvalit, ze sa tak rozhodla. Bola v Kosiciach Saci- sukr,nemocnica, starostlivost si pochvalovala, vsetko jej preplatila ZP. Potom si rany pod prsnikmi osetrovala doporucenymi bylinnymi kremami. Krasne sa to zahojilo, nie je jazvy vidiet, lebo su hned pod prsnikmi.
lujza.j
04.03.12,08:07
Moja kolegyna bola na zmenseni prsnikov a nevie si to vynachvalit, ze sa tak rozhodla. Bola v Kosiciach Saci- sukr,nemocnica, starostlivost si pochvalovala, vsetko jej preplatila ZP. Potom si rany pod prsnikmi osetrovala doporucenymi bylinnymi kremami. Krasne sa to zahojilo, nie je jazvy vidiet, lebo su hned pod prsnikmi.
na koľko bola "vyradená" z normálneho fungovania?
Nikuska2406
04.03.12,17:21
Som nesmierne rada, že ste si prečítali môj príspevok. Ostáva mi jedna otázočka. Neviete mi povedať, medzi akými lekármi sa rozhodovala vaša kolegyňa a či ma tiež VZP. Asi budem drzá, ale nedali by ste mi na ňu kontakt, rada by som sa viac dozvedela o zákroku, ako postupovať atd.
alaya1
04.03.12,20:18
Myslim, ze staci, ak vam vas gynekolog da kontakty kde tieto zajkroky robia, ale ona bola v nemocnici v saci pri Kosiciach. Skuste sa tam informovat.
Petronela5
18.03.12,17:47
zdravim..kamaratka si to davala robit z rovnakych dovodov v 21 rokoch...a vysledok bol taky ze jej zmensene vydrzali cca 1 rok...a potom postupne doratsli na povodnu velkost...skus sa informovat ci nie je lspei pockat par rokov a potom si dat spravit tento zakrok...davala si to robit v petrzalke v lekarskej kozmetike...