zmifo
04.03.12,10:41
Prosim potrebujem pomoc a poradit.
Znicoho nic mi spomalil internet.Najskor som si myslel ze som len prekrocil data a ze mi ho spomalil orange no mam po fakturacnom obdoby a stale je pomali. Internet mam od orange, systémy Windows XP co s tym? Dakujem
jahoszmsk
04.03.12,10:42
vycisti si Pc napr. s Ccleaner, odmeraj si rychlost pripojenia napr. podla tejto (http://www.rychlost.sk/) stranky, porovnaj vysledky so zmluvou s Orange.
miroKam1978
04.03.12,14:44
ja by som este skusil funkciu "Bod obnovenia". Vrati to stav pocitaca do zelaneho datumu. Vyber datum kedy si pamatas ze ti internet este isiel v poriadku. Ak ani to nepomoze a chyba nie je na strane Orangu tak na 100% tvoj problem vyriesi preinstalacia systemu.
misoft
04.03.12,16:11
A) Prečistiť systém: CCleaner, kontrola na vírusy, malware a adware.
B) Pokiaľ si na WiFi - zistiť, či sa na teba "niekto nezavesil" - ak ideš cez router, kontrola, či kanál nie je "obsadený" (plný)
C) Po kontrolách zistiť rýchlosť pripojenia na speedtest.net (vyber si Bratislava) - môžeš vypnúť antivírus a firewall - ukáže skutočnú rýchlosť pripojenia (neboj sa, je to bezpečné)
Potom porovnaj s deklarovanou rýchlosťou. Zapnutie antivírusu viacmenej trochu spomaľuje pripojenia.
Ak nebude rýchlosť približne zhodná s deklarovanou (zmluvne) - informuj sa u providera (môže mať dočasne zníženú rýchlosť).
zmifo
05.03.12,10:53
Vdaka za rady. Vyskusal som vsetko, ale nepomohlo, no nakoniec som preinstaloval mozilu a to pomohlo. Pri opätovnom teste rychlosti bola rychlos raz taka ako pri prvom teste. Aj tak dakujem za rady
nunenko
05.03.12,10:59
úsmevné, ale milé...