Mi3k
04.03.12,11:47
Dobrý deň.
Ako sa môže zakomponovať do darovacej zmluvy a čí vôbec da sa to že rodič dá prepísať dom na dcéru s tým že ho dochovajú, ale dcéra si dá ešte podmienku pr: pokiaľ nebude prispievať na domácnosť a najpodstatnejšie píjajúci chodievať domov a všetko kolo tej pálenky spojene dá sa to zakonponovat aby sa dal vyhodiť s domu po nedodržaní dohody a ako by sa to dalo dokázať ze neplatil a chodil píjajúci atd.

Otazka 2
Ked ma manzel dlhy a ich nesplaca prechadzaju dlhy na manzelku?Ked nechce manzelka aby presli dlhy nanu musi podpisat vecne bremeno?
jahoszmsk
04.03.12,10:52
nie som pravnik, ale v darovacej zmluve asi nemozu byt ziadne podmienky, napr. ze ked neprestane pit atd., ani v zavete nesmu byt podmienky, resp podmienky moze do darovacej zmluvy dat iba darca.
Mi3k
04.03.12,10:57
A da sa to inak ,,osetrit"
Ice dive
04.03.12,10:58
Dobrý deň.
Ako sa môže zakomponovať do darovacej zmluvy a čí vôbec da sa to že rodič dá prepísať dom na dcéru s tým že ho dochovajú, ale dcéra si dá ešte podmienku pr: pokiaľ nebude prispievať na domácnosť a najpodstatnejšie píjajúci chodievať domov a všetko kolo tej pálenky spojene dá sa to zakonponovat aby sa dal vyhodiť s domu po nedodržaní dohody a ako by sa to dalo dokázať ze neplatil a chodil píjajúci atd.

Otazka 2
Ked ma manzel dlhy a ich nesplaca prechadzaju dlhy na manzelku?Ked nechce manzelka aby presli dlhy nanu musi podpisat vecne bremeno?

darovanie je bezodplatné prenechanie veci, t.j. darca dáva obdarovaný príjima... spravidla sa môže dať do darovacej zmluvy podmienka doživotného užívania nehnuteľnosti... kde sa dá definovať či toto má byť bezodplatné resp. len doživotné užívanie, t.j. ten čo užíva doživotne nehnuteľnosť neznamená, že tam bude bývať zdarma, ale nebude sa podieľať na rekonštrukciách a pod...

to v akom stave sa chodí domov a kedy vyhodiť a kedy nie, sa do darovacej zmluvy zakomponovať nedá...

ak má manžel dlhy a nespláca ich, tak exekútor môže siahnuť aj na majetok, ktorý spadá do BSM t.j. aj na majetok ktorý vlastní manželka...
Ice dive
04.03.12,11:01
A da sa to inak ,,osetrit"

ad bývanie... ak bývate spolu pod jednou strechou, tak v normálnych rodinách doopatrovávaný rodičia občas prispejú, a dali Vám všetko čo mali aj tú strechu nad hlavou... tak prečo od nich drankať ďalšie peniaze...

ad pálenka... ak je niekto závislý na alkohole, jedná sa o chorubu, ktorú by mal v prvom rade chcieť riešiť sám, a zmluva prípadne iné podmienky mu pri tom nepomôžu...
Mi3k
04.03.12,11:06
A neexistuje nieco take ako ze manzelka sa nepodiela na jeho dlhoch, aby jej nemohli siahnut na majetok.


no a ked sa zakonponuje do tej darovacej zmluvy : dozivotneho uzivania ale pokial nebudes orispirvat ako to je stanovena tak v tompripade moze ho vyhodit ci ...
kozlíček
04.03.12,13:19
Dobrý deň.
Ako sa môže zakomponovať do darovacej zmluvy a čí vôbec da sa to že rodič dá prepísať dom na dcéru s tým že ho dochovajú, ale dcéra si dá ešte podmienku pr: pokiaľ nebude prispievať na domácnosť a najpodstatnejšie píjajúci chodievať domov a všetko kolo tej pálenky spojene dá sa to zakonponovat aby sa dal vyhodiť s domu po nedodržaní dohody a ako by sa to dalo dokázať ze neplatil a chodil píjajúci atd.

Otazka 2
Ked ma manzel dlhy a ich nesplaca prechadzaju dlhy na manzelku?Ked nechce manzelka aby presli dlhy nanu musi podpisat vecne bremeno?
Do darovacej zmluvy sa dá zakomponovať všeličo,len aby to malo trošku aj etiku.O tých dlhoch,to treba konkretizovať napr. z čoho vznikli atd....
Ice dive
04.03.12,15:39
A neexistuje nieco take ako ze manzelka sa nepodiela na jeho dlhoch, aby jej nemohli siahnut na majetok.


no a ked sa zakonponuje do tej darovacej zmluvy : dozivotneho uzivania ale pokial nebudes orispirvat ako to je stanovena tak v tompripade moze ho vyhodit ci ...

ak by to bolo v darovacej zmluve zakomponované takto, tak je to podmienka, ktorá robí darovaciu zmluvu neplatnú nakoľko darovanie je "bezodplatný právny úkon" darca dáva slobodne a bez nátlaku podľa svojho vedomia a svedomia a obdarovaný príjma... maximálne čo tam môže byť je doživotné užívacie právo... napr. aj darovacia zmluva, kde darca dáva, a očakáva, že obdarovaný ho v starobe dochová je neplatná lebo je darovanie podmienené dochovaním... ono sa to v podstate podľa morálneho hľadiska aj očakáva, že ak sa daruje, tak by mal obdarovaný dochovať...

ohľadom dlhov, treba rozlíšiť kedy a ako vznikli a či manželka o nich vedela alebo nie, taktiež ak dlžník vlastní danú nehnuteľnosť a chcete ju teraz prevádzať darovacou zmluvou, tak exekútor sa môže domáhať neplatnosti darovacej zmluvy, keďže sa môže dôvodne domievať, že nehnutenľnosť bola darovaná aby sa dlžník vyhol dlhom...
svetlik
04.03.12,15:44
Dobrý deň.
Ako sa môže zakomponovať do darovacej zmluvy a čí vôbec da sa to že rodič dá prepísať dom na dcéru s tým že ho dochovajú, ale dcéra si dá ešte podmienku pr: pokiaľ nebude prispievať na domácnosť a najpodstatnejšie píjajúci chodievať domov a všetko kolo tej pálenky spojene dá sa to zakonponovat aby sa dal vyhodiť s domu po nedodržaní dohody a ako by sa to dalo dokázať ze neplatil a chodil píjajúci atd.

Otazka 2
Ked ma manzel dlhy a ich nesplaca prechadzaju dlhy na manzelku?Ked nechce manzelka aby presli dlhy nanu musi podpisat vecne bremeno?


ad 1 zaopatrovacia zmluva

ad 2 do buducnosti rozdelit BSM,
dlhy ktore vznikli su vsak postihnutelne z majetku patriaceho do BSM