gbellini
04.03.12,12:23
Ahojte,
nevedel by mi niekto povedať ako to je pri dohode s odvodmi? môže a nemusí ich zamestnávateľ odvádzať? alebo sa pri dohode odvody neplatia? a platím si ich sám?
Ďakujem
Mila123
04.03.12,11:28
tebe ako ZC sa z dohody zráža iba preddavok na daň v závislosti na podpísanom/ nepodpísnom vyhlásení....
a ZĽ platí do SP iba 1.05% príspevok....
aký máš sociálny status?
joksi
05.03.12,05:36
Mila123, ak nastupujem na brigádu, je vhodné teda vypísať u firmy vyhlásenie a aký je rozdiel per mna ak ju budem resp nebudemmať podpísanú? teraz aj na dalsí rok pri danovom priznaní, prosím laicky, nevyznám sa

som na úrade práce, podpora mi skončila, mozem od 1.marca mat hmotnu nudzu ale budem mat radsej brigádu, mám ju podpísať? pri zárobku 139 brutto - max možný zárobok na ú.práce kedy sa mi vrátia € a kto? dakujem pekne
joksi
08.03.12,05:07
ahojte, nastúpil som na brigádu, ohlásil na úrade práce a zaniesol dohodu, firma zhotovila Dohodu o vykonaní práce, podľa paragrafu 226, je uvedená prac.úloha, rozsah hodín max 350 h ročne, prac. doba podla nariadenia vedúceho , odmena + nenárokovateľná zložka podľa hodnotenia,

dátum nástupu od/od 7.3 do 30.4/, skúšobná doba 3 dni a dohodnutá výpovedná lehota 1 deň - je vyznačené v poriadku?Ešte som sa s takouto dohodou nestretol a ak by som chcel skončiť skôr ako je uvedené - do konca apríla, treba dať písomne dohodu o ukončení či ako?
A ako je to s vyhlásením na zdanení príjmov? Mám o to tlačivo požiadať firmu kde brigádujem, dostanem potom viacej €?
vďaka
joksi
11.04.12,16:11
ahojte,

dostal som výpl.pásku za brigádu za marec, čistá mzda k výplate vychádza zhruba o 19 percent menej ako bolo na dohode písané - 4 € na dohode, hrubá mzda je tých 4 € a 3,24 € na páske ako čistá mzda, ak by som podpísal to vyhlásenie dostal by som len čistú mzdu tých 4 €?
Ak skončím brigádu tak dalsi rok mi pošlu potvrdenie o príjme a ja si rozdiel medzi 3,24 a 4 € na hodinu uplatním v danovom priznaní a to mi vrátia o rok, pochopil som správne?
Je možné vypísať tlačivo vyhlásenia na tento mesiac aby som dostal už len plnú sumu a tú si nebudem uplatnovať o rok v dan. priznaní?

ďakujem za info
KEJKA
11.04.12,16:27
ak si nepodpísal vyhlásenie, tak ti zrazili daň. Vyhlásenie si riešil predsa včas, tak si sa mohol zariadiť a podpísať.
vždy sa dohaduje odmena brutto, ak to chceš v čistom, tak pospíš vyhlásenie a v najbližšej výplate to dostaneš v čistom, ked máš menej ako nezdaniteľné minimum.
a správne, začiatkom roka 2013 si môžeš bud sám urobiť DPFO A a vrátia ti daň, alebo požiadaš o RZD a vráti ti daň zam-eľ.
joksi
11.04.12,20:51
ďakujem Kejka :)
Vyhlásenie som nepodpísal za mesiac Marec, je ho možné podpísať teraz za mesiac apríl a dostanem už za apríl v čistom a na daľší rok pri danovom priznaní mi vrátia len za marec? Zostávam u tej istej agentúry, aké je nezdanitelné minimum?

ďakujem a želám pekný zvyšok večera