terayon
04.03.12,17:38
aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
Tweety
04.03.12,16:41
aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
Prečo mať hneď čierne myšlienky. Pobolievanie žalúdka nie je nič výnimočné, stačí sa niečoho hltavo najesť, alebo mať stres a žalúdok bolí. Skús na pobolievanie mätový čaj, uvidíš bolestí ustúpia. Ak by neustúpili, alebo sa vystupňovali , pridalo sa k ním aj niečo iné, navštív lekára.
buchač
04.03.12,16:51
aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
...tieto príznaky , podotýkam , môžu - nemusia svedčiť o zlej činnosti pankreasu ...

Ťažoba na žalúdku ,grganie .......hm , nepíšeš síce o Tvojom zložení stravy ....no podľa svojich skúseností spred pár rokov vravím ...
Mne osobne pomohol Pancreolan forte ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Pancreolan+forte&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
pasuliatko
04.03.12,17:58
:D a podľa teba to hneď musí byť rakovina žalúdka? :D no prepáč...
Helicobakter pilori napr,gastritída......... a ďalšie bla bla bla..........
Jurivo
05.03.12,06:40
Na lačno pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou. Jesť 5-6x denne menšie porcie a dobre požuť. Sladiť a soliť čo najmenej. Na nejaký čas sa vyhýbať potravinám, ktoré nadúvajú (strukoviny, kapusta a pod.). Piť žalúdočný čaj, zázvorový čaj alebo mätový a repíkový (protizápalové účinky, podporuje chuť k jedlu a tvorbu žalúdočných štiav). Ak budú bolesti aj naďalej pretrvávať, navštíviť lekára.
petermikuláš
05.03.12,06:50
aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.

Pri Vašom veku a opísaných problémoch je takáto pravdepodobnosť takmer nula.
ludmilla
05.03.12,08:29
Tebou popísané ťažkosti sú netypické pre rakovinu žalúdka, práve ľudia s rakovinou žalúdka zvyčajne nepozorujú žiadne ťažkosti.
Žalúdok je kvôli svojej sliznici veľmi citlivý orgán, keď príde k nejakej nerovnováhe alebo poškodeniu sliznice prejaví sa to bolesťami, grganím, pálením záhy atď. treba jesť pomaly, dobre všetko prežuť! Keď problémy pretrvávajú ďalej, treba pozorovať, či majú súvis s určitými potravinami (ťažké mastné jedlá, huby, baklažán, bublinkové nápoje, ....), súvis so stresom, napätými situáciami a strachom.
Rovnako môže ísť o gastritídu, reflux, žlčníkové ťažkosti a rovnako aj psychické, všetko sú to len dohady, objasnenie lekárom je tá správna voľba, všetko ostatné je len v špekulatívnej rovine. Si mladý a život si máš užívať :)
Stanislav 1975
05.03.12,08:35
Všetkým mojím predrečníkom som dal užitočné- všetci majú pravdu- ničoho sa neboj, o nič nejde...

inak ja som mal v mojích rokoch od 16 r. do 23 r. inakšie bolesti žalúdka, že som týždeň na jar a na jeseň škrabal steny od bolesti a zvíjal sa jak hadík...- vredy som mal, tie boleli dosť...5 krát som ich dostal ale našťastie 6 krát sa mi vyliečili...-ten posledný krát sa už našťastie nevrátili...
petermikuláš
05.03.12,10:58
nenapísal by som to výstižnejšie, super
terayon
05.03.12,13:46
dakujem vam za odpovede ;) uz som objednany gastroenterologovi na buduci tyzden.

a este jedna otazka. ked je pri rakovine hrubeho creva taka tenka ceruzkova stolica tak je taka tenka stale, ci iba obcas?
Tweety
05.03.12,13:49
Tweety
05.03.12,13:52
Všetkým mojím predrečníkom som dal užitočné- všetci majú pravdu- ničoho sa neboj, o nič nejde...

inak ja som mal v mojích rokoch od 16 r. do 23 r. inakšie bolesti žalúdka, že som týždeň na jar a na jeseň škrabal steny od bolesti a zvíjal sa jak hadík...- vredy som mal, tie boleli dosť...5 krát som ich dostal ale našťastie 6 krát sa mi vyliečili...-ten posledný krát sa už našťastie nevrátili...
Stanko, akosi mi neide matematika. 5 si ich dostal a 6 krát sa vyliečili? Nemchápem.
Stanislav 1975
05.03.12,14:01
Stanko, akosi mi neide matematika. 5 si ich dostal a 6 krát sa vyliečili? Nemchápem.
hmhm :eek: a vieš že, akosi to ani ja nechápem? asi som napísal blbosť, čo?:D
Tweety
05.03.12,14:03
hmhm :eek: a vieš že, akosi to ani ja nechápem? asi som napísal blbosť, čo?:D
Myslela som, že chyba je na mojej strane. Ale to nič, hlavne, že si sa vystrábil. :)
pasuliatko
05.03.12,18:33
a čo takto ísť na gastro vyšetrenie?
ludmilla
06.03.12,10:50
Ceruzkovitá stolica a ešte "občasná" má veľmi jednoduché vysvetlenie - občas je stolica mäkká a preto je formou podobná ceruzke:). Tento názov sa používa, keď nastane v konečníku zúžené miesto - nádorom a stolica musí byť pasírovaná týmto úzkym priestorom.
Ceruzkovitá stolica v dnešných časoch je našťastie už skôr raritou, preto by sa ani tento názov nemal ani viac používať.
Mladý muž mám však iné podozrenie, nemáš skôr sklon k hypochondrii? alebo panickým atakom? To sú tiež vážne veci. Si veľmi mladý a mal by si sa venovať čítaniu inej literatúry. Porozmýšľaj a ak je to potrebné radšej vyhľadaj pomoc čím skôr a samozrejme zdravo ži, zdravo sa stravuj a rob si preventívne prehliadky.

Každý jeden telesný pocit môže byť interpretovaný ako symptóm choroby. Zrejme svojím surfovaním po internete, čítaním, návštevou lekára sa snažíš upokojiť a presvedčiť sa či tú chorobu máš. Čím častejšie to budeš robiť, tým kratšie bude trvať tvoje upokojenie, alebo surfovaním po internete budeš ešte napätejší ako predtým.
pasuliatko
06.03.12,11:26
čo ťa stále zaujíma tá rakovina?
petermikuláš
07.03.12,10:32
ale ste to super vystihli
petermikuláš
07.03.12,10:33
veru aj karcinofóbia je veľmi hnusná vec. Dokonca má v súčasnosti stúpajúcu incidenciu.
ludmilla
07.03.12,12:25
Presne tak. Stúpajúcu tendenciu má aj novodobý fenomén - kyberchondria, internet sa pre ľudí so sklonom k strachu stáva smutným zdrojom úzkosti. Väčšina ľudí sa radšej radí s MUDr. Googlom. Každý by si mal uvedomiť, že informácie nájdené na internete sú len informačné, v žiadnom prípade nenahradia vyšetrenie lekárom, každý kto sa snažíme na fórach aj tu na porade poradiť, vychádzame len z určitých údajov, ktoré človek, hľadajúci pomoc poskytne a ak sú náhodou neúplné alebo sa líšia od skutočnosti, tie rady potom nepomôžu, ale naopak môžu skôr uškodiť.
buchač
07.03.12,12:40
Presne tak. Stúpajúcu tendenciu má aj novodobý fenomén - kyberchondria, internet sa pre ľudí so sklonom k strachu stáva smutným zdrojom úzkosti. Väčšina ľudí sa radšej radí s MUDr. Googlom. Každý by si mal uvedomiť, že informácie nájdené na internete sú len informačné, v žiadnom prípade nenahradia vyšetrenie lekárom, každý kto sa snažíme na fórach aj tu na porade poradiť, vychádzame len z určitých údajov, ktoré človek, hľadajúci pomoc poskytne a ak sú náhodou neúplné alebo sa líšia od skutočnosti, tie rady potom nepomôžu, ale naopak môžu skôr uškodiť.
...tak veru , tak jesto ...
Petra Hanzelová
16.11.12,09:08
no ja si dovolujem oponovať..mne ako 31 ročnej zistili rakovinu žaludka...a mala som podobne príznaky ..vobec som neschudla..ešte aj onkomarkery a CT boli ok..až počas chirurgickemho odberu vzoriek prišli na to a ja som vstala bez žalúdka..hm