Lucia_77
05.03.12,09:12
Dobrý den,

Keď zamestnanec pracuje 6 rokov na dobu neurčitú a ruší sa pracovný pomer daný zemestnávateľom z dôvodu rušenia pracovnej pozície, aký má zemestnanec nárok na odstupné?
Musí zamestnanec aj počas tejto výpovednej lehoty pracovať, keď to nemá ukotvené v pracovnej zmluve?
Aká suma prináleží zamestnancovi pri výpočte podpory, keď jeho hrubý mesačný príjem činí cca 1000 € za posledný rok a rok predtým (2010-2011) bol hrubý príjem cca 800€?
Po akú dobu má zamestnanec na túto podporu nárok?

ďakujem
Tweety
05.03.12,08:16
Dobrý den,

Keď zamestnanec pracuje 6 rokov na dobu neurčitú a ruší sa pracovný pomer daný zemestnávateľom z dôvodu rušenia pracovnej pozície, aký má zemestnanec nárok na odstupné? ÁNo, ak pred začiatkom VD požiada o skončenie PP dohodou. Jeho výška bude trojmesačná.
Musí zamestnanec aj počas tejto výpovednej lehoty pracovať, keď to nemá ukotvené v pracovnej zmluve? AK neodíde dohodou, VD musí odpracovať . Všetko záleží od dohody.
Aká suma prináleží zamestnancovi pri výpočte podpory, keď jeho hrubý mesačný príjem činí cca 1000 € za posledný rok a rok predtým (2010-2011) bol hrubý príjem cca 800€? Použiješ jeho priemerný plat za posledný kvartál.
Po akú dobu má zamestnanec na túto podporu nárok?

ďakujem
V texte.
cibka1
08.03.12,09:09
ja mám podobný prípad,
zamestnávateľ ruší moje pracovné miesto z dôvodu, že zrušuje firmu a nie je schopný ma ďalej vyplácať.
ako prebieha výpoveď aby som mala nárok na odstupné? (vo firme som pracovala 7 rokov):

- zamestnávateľ mi dal výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm b s dátumom v decembri 2011

- teraz som v trojmesačnej výpovednej lehote, ktorá mi začala plynúť dňom 1.1.2012 a skončí dňom 31.3.2012,
dohodu o skončení musím vypísať ja alebo zamestnávateľ podľa §60?, (lebo tak som to pochopila z jedného príspevku v inej téme, ak chcem dostať odstupné)
bude tam uvedené, že tie tri mesiace vo výpovednej lehote odpracujem, a patrí mi odstupné vo výške priem. mesačnej mzdy x 3?
s akým dátumom má byť vyhotovená dohoda?
cibka1
13.03.12,11:56
ja mám podobný prípad,
zamestnávateľ ruší moje pracovné miesto z dôvodu, že zrušuje firmu a nie je schopný ma ďalej vyplácať.
ako prebieha výpoveď aby som mala nárok na odstupné? (vo firme som pracovala 7 rokov):



- zamestnávateľ mi dal výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm b s dátumom v decembri 2011

- teraz som v trojmesačnej výpovednej lehote, ktorá mi začala plynúť dňom 1.1.2012 a skončí dňom 31.3.2012,
dohodu o skončení musím vypísať ja alebo zamestnávateľ podľa §60?, (lebo tak som to pochopila z jedného príspevku v inej téme, ak chcem dostať odstupné)
bude tam uvedené, že tie tri mesiace vo výpovednej lehote odpracujem, a patrí mi odstupné vo výške priem. mesačnej mzdy x 3?
s akým dátumom má byť vyhotovená dohoda?


prosím poradí mi niekto?
Stina
13.03.12,12:06
Dohodu bolo treba podpísať pred začatím plynutia VD. (dnes je 13.3. a VD končí 31.3.2012)
kvetinka2
13.03.12,21:32
Dobrý večer,prosím Vás mám 34 rokov a od 25 novembra do 24 februára som pracovala v jednej firme, odišla som v skúšobnej dobe. Prosím Vás koľko dní mám nárok na dovolenku?
Tweety
14.03.12,05:59
Dobrý večer,prosím Vás mám 34 rokov a od 25 novembra do 24 februára som pracovala v jednej firme, odišla som v skúšobnej dobe. Prosím Vás koľko dní mám nárok na dovolenku?

Za aké obdobie? 2011- ak si čas od vzniku PP odpracovala , dovolenka za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku
2012- rovnako 1/12