Turi83
05.03.12,15:55
Zdravim zvazujem o prietokovom ohrievaci vody Protherm Panda pog 19 do rodinneho domu, kvoli tomu ze v zime pouzivame bojler obojzivelnik cez tuhe palivo a v lete ked sa nekuri tak by sme pouzivali plynovy prietokovy (6 clenna rodina) viete mi niekto poradit ci tento prietokovy ohievac bude stacit iba cez leto ? dakujem
hugho
05.03.12,15:45
Prietokovy ohrievac pri takej spotrebe /6 ludi/ nestiha dodavat na viacero miest odberu....poznam z vlastnej skusenosti...vykriky zo sprchy s poziadavkou nepustat teplu vodu inde. Smerodajne je zistit mnozstvo 45 stupnovej vody v prietoku za 1 alebo 10 minut. Pod 10 l za minutu je takyto spotrebic vhodny len na jedno odberne miesto, uz len cas napustania 200 l vane je cas ktory mozem venovat aj venceniu psa. Kazdopadne by som to riesil zasobnikom a to aspon 120 litrovym.
Turi83
05.03.12,16:23
Myslim tne Protherm Panda Pog 19 ma 10 l
hugho
05.03.12,17:53
Vyrobca uvadza..

Průtok TV (při 30°C) (l/m)
11



to je veru malo, standardne sa uvadza vykon prietoku v 45°C, v tomto pripade je to max. 6l/min. Ja osobne mam v byte vykon zo zasobnika 23 l/min 45°C.
tienik
06.03.12,18:15
prietokovy ohrievac do RD je velmi zly napad. Ked uz, tak plynovy bojler.
radcaa
09.04.16,14:02
zdravím,
čítam príspevky o TN-C, TN-C-S sieťach...Potreboval by som poradiť, lebo chcem osadiť do záhradneho domčeka prietokový bojler 6,6 kW-3x400 (viď príloha). Mám tam systém TN-C , trojfázový (z rozvadazača-kde je elektromer- pri plote mi ide 4-pramenný kábel do skrinky-rozvadzača- v chatke)
Ten boiler má totiž svorkovnicu-iba 4 šroby- 3x fáza a jedno uzemnenie-viď obr.. Riskujem veľa, keď to zapojím tak, že tri fázy-L1,L2,L3 na príslušné šroby a na tú "zem"(zelenožltý pripojím z kábla vodič N)? Alebo ten zelenožltý mám pripojiť vyslovene na uzemnovací bod (tyč zarazená do zeme-robili pôvodne profíci) , ktorý mám k dispozícii pri chatke zo starého elmer. rozvádzača-ten nový elmer. rozvádzač je už teraz v plote pri ceste.
Alebo si nechať dorobiť na chatke systém TN-C-S.
Rozmýšlam nad tým, že keď boiler nemá svorkovnicu s 5-timi šrobami(3xfáza, N a PE-zem) či sa dá vôbec pripojiť na taký boiler nejaký prúdový chránič!
Ďakujem vopred za odpoveď. Neviem či som to napísal zrozumiteľne, tak sa ospravedlňujem...