osky
05.03.12,20:41
najde sa tu niekto kto tuto kuru vyskusal na vlastnej kozi.alebo niekto jeho znamy.uvitam kazdu skusenost.linky na web netreba,to som uz prestudovala.
Indeed
05.03.12,20:03
Myslím, že organizmus treba očisťovať POSTUPNE ,

drastické diety možu organizmus nenávratne poškodiť, hlavne ak po skončení diety sa ihned v plnom rozsahu prejde na predchádzajúce stravovacie návyky.
Jurivo
05.03.12,20:04
O Breussovej diéte som nepočul ale preštudoval som knihy od Dr. Normana Walkera (priekopník v liečení pomocou surových ovocných a zeleninových štiav).
Tu je link kde si môžete stiahnuť knihy v pdf formáte: http://sk2.goo.cz/download/index.htm
Mackovka
06.03.12,05:43
Tuto dietu vacsinou drzali ludia v hranicnej situacii, napriklad pri ochoreni na rakovinu. Tiez si myslim, ze to nie je bezna ocista. Naposledy o nej hovorila na webe jedna posluchacka na prednaske Henry Monforta, ked bol v Cechach. Skus si to pozriet.
2009
06.03.12,09:45
ludmilla
06.03.12,09:52
Osky, práve o nej čítam :) Keď som bola v službe rozprávala som sa s jednou pacientkou (s 11 kg myómom) písala som o nej v téme "Myóm na maternici" v príspevku č. 100. Ona túto kúru robila vždy na jar (aj kvôli svojmu myómu), povedala mi svoju skúsenosť, že podľa nej je vhodné túto kúru robiť 2 týždne a nie až tých 42 dní, pretože ku koncu sa vždy cítila veľmi zoslabnutá, tú poslednú pred operáciou musela úplne prerušiť, pretože jej telo to nezvládlo. Sama sa ešte s touto kúrou len zoznamujem.
osky
06.03.12,18:12
ja sa pytam prave koli rakovine,zalozila som temu.viem ze to nie je bezna jarna kura.preto ma zaujima,ci to niekou aj pomohlo s rakovinou.hladam vsetko mozne,co by mojmu ujovi pomohlo.
osky
06.03.12,18:12
Tuto dietu vacsinou drzali ludia v hranicnej situacii, napriklad pri ochoreni na rakovinu. Tiez si myslim, ze to nie je bezna ocista. Naposledy o nej hovorila na webe jedna posluchacka na prednaske Henry Monforta, ked bol v Cechach. Skus si to pozriet.

ale kde to najdem?
lujza.j
06.03.12,18:52
2009
07.03.12,01:48
ja sa pytam prave koli rakovine,zalozila som temu.viem ze to nie je bezna jarna kura.preto ma zaujima,ci to niekou aj pomohlo s rakovinou.hladam vsetko mozne,co by mojmu ujovi pomohlo.

Ak sa jedná o rakovinu bola by som opatrnejšia. Na internete nie sú iba pozitívne informácie. Ako prečistenie organizmu beriem a aj sama to vyskúšam nejakých 10 dní stačí. /Aj keď nepracujem manuálne v práci sa musím maximálne sústrediť a som tam niekedy aj 12 hodín denne/ Samozrejme buď do tej šťavy alebo pred vypitím si dám lyžičku olivového oleja s logických dôvodov. Aj ako radikálna diéta by to mohlo byť ak je človek zdravý, má pevnú vôľu a hlavne nenáročnú prácu. Ale na rovinu ak by malo moje dieťa rakovinu tak by som zaváhala a muselo by to byť pod kontrolou lekára:
Citujem: Breussova dieta

Breussova metoda je jednou z mnoha diet určených k léčbě rakoviny, a z nich je pravděpodobně nejabsurdnější. Breuss vyšel z představy, že lze nádor vyhladovět. Doporučil proto živit se po dobu 42 dnů jen zeleninovými šťávami. V zahraničí jde o metodu zcela okrajovou a ve většině publikací o metodách alternativní medicíny není ani zmiňována. Naproti tomu v České republice byla před několika léty intenzivně propagována a psalo se o ní snad ve všech médiích.

Hodnocení: Princip metody je mylný a nebezpečný. Nádor se totiž chová podobně jako plod matky, který dostává živiny z těla matky přednostně, takže dříve zemře pacient než jeho nádor. Organismus pacienta, trpícího rakovinou, potřebuje naopak bohatou výživu, která by předešla výraznému hubnutí, které onemocnění rakovinou provází. I druhý Breussův názor, že zeleninové šťávy mají protirakovinné působení, je mylný. Bylo sice prokázáno, že požívání většího množství zeleniny vede k pozitivnímu ovlivnění poškozených tělních buněk před rakovinným zvratem, avšak na buňky nádorové to již vliv nemá. Nádor vyhladovět nelze a po ukončení diety jeho růst pokračuje.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1189076262&heslo=Breussova dieta
kukučka
07.03.12,02:08
Pýtaš sa síce na Breussovu diétu, ale keď hľadáš pomoc tak si myslím, že by si mohla čítať aj o Germánskej Novej Medicíne.
alabut
07.03.12,04:40
Ved prave, kazdy sa spolieha na nejake vonkajsie ucinky, ale najvacsia sila sa skryva v nas samych. Ujo German, ktory vedecky spracoval aj vznik a pricinu rakoviny, sa prave orientuje na liecbu vlastnym pricinenim pod dohladom. Zaujimave, ze v konecnom dosledku to nemusi byt diplomovany medicinman, staci skolovany inzinier alebo rozumnejsi pastier. :-)
Mária Mojžišová
07.03.12,08:45
najde sa tu niekto kto tuto kuru vyskusal na vlastnej kozi.alebo niekto jeho znamy.uvitam kazdu skusenost.linky na web netreba,to som uz prestudovala.

Ja som túto kúru absolvovala pred 13-timi rokmi presne 42 dní. Aj vďaka tomuto som sa z choroby rakoviny 3.štádia s metastázami dostala. Potvrdzujem, že túto kúru kto chce absolvovať musí to sám chcieť,( nielen jeho príbuzní) , musí byť na to odhodlaný, vopred pripravený, musí mať silnú vôlu a odhodlanie vydržať. Preto aj ja považujem túto kúru za krajné riešenie a každý kto ju chce absolvovať si musí uvedomiť že je to na jeho vlastnú zodpovednosť. Pred začatím kúry doporučujem si zohnať a prečítať knižku od Rudolfa Breussa Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami. Prajem veľa síl a odhodlania.:) M.M.
Mária Mojžišová
07.03.12,08:54
najde sa tu niekto kto tuto kuru vyskusal na vlastnej kozi.alebo niekto jeho znamy.uvitam kazdu skusenost.linky na web netreba,to som uz prestudovala.

Ja som túto kúru absolvovala pred 13-timi rokmi presne 42 dní. Aj vďaka tomuto som sa z choroby rakoviny 3.štádia s metastázami dostala. Potvrdzujem, že túto kúru kto chce absolvovať musí to sám chcieť,( nielen jeho príbuzní) , musí byť na to odhodlaný, vopred pripravený, musí mať silnú vôlu a odhodlanie vydržať. Preto aj ja považujem túto kúru za krajné riešenie a každý kto ju chce absolvovať si musí uvedomiť že je to na jeho vlastnú zodpovednosť. Pred začatím kúry doporučujem si zohnať a prečítať knižku od Rudolfa Breussa Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami. Prajem veľa síl a odhodlania.:) M.M.
buchač
07.03.12,09:07
Ja som túto kúru absolvovala pred 13-timi rokmi presne 42 dní. Aj vďaka tomuto som sa z choroby rakoviny 3.štádia s metastázami dostala.
...konkrétnejšie , akej ...?????
Potvrdzujem, že túto kúru kto chce absolvovať musí to sám chcieť,( nielen jeho príbuzní) , musí byť na to odhodlaný, vopred pripravený, musí mať silnú vôlu a odhodlanie vydržať. Preto aj ja považujem túto kúru za krajné riešenie a každý kto ju chce absolvovať si musí uvedomiť že je to na jeho vlastnú zodpovednosť. Pred začatím kúry doporučujem si zohnať a prečítať knižku od Rudolfa Breussa Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami. Prajem veľa síl a odhodlania.:) M.M.
...a inak ???...viď

http://www.porada.sk/t189005-breussova-dieta.html#post2004579

...a opakujem , čo už bolo x - krát spomenuté .....je nutné podľa brať viacero aspektov , každý jedinec je iný ....konkrétne dg onko je podstatné...

Príkladne , pacient s Dg C07 , C 43 ....si môže dovoliť oveľa viac ako Dg C64 , C 22....

Môže byť odhodlaný psychicky aj na nemožné , ale ak raz telo nezvláda , nemá význam ......
E15
07.03.12,09:15
www.jurkovic.sk
korduľa
07.03.12,13:34
v mojom blizkom okoli boli dvaja ludia, ktori mali rakovinu - prve 7 rocne dievcatko - nador na mozgu, rodicia uz zo zufalstva skusali vsetko, nakoniec bola len na surovom ovoci a zelenine, bohuzial nepomohlo. ale dievcatko sa v podstate s tym nadorom narodilo.
druhy clovek bol 39 rocny muz, ktoremu zistili nador v zaludku a slezine, nuz jeho sposob zivota bol velmi devastujuci, dennodeny stres, praca 16 hodin denne, cigarety a pod. myslim, ze zmenu v sposobe zivota zacal riesit velmi neskoro, organicka strava, neskor uz len surova zelenina ovocie, vsetko bio. nepomohlo nic.
neviem ci poznate ale je jeden magazin : WM magazin je to take nekomercny casopis a nazory uplne ine ako v tom co nam tlacia do mozgov. v poslednom cisle bola spomenuta soda bikarbona v suvislosti s dobrymi vysledkami liecby rakoviny,
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=wm-magazin-c-122&cisloclanku=2012020002
Mária Mojžišová
07.03.12,13:53
Konkrétnejšie CA vaječníkov.
buchač
07.03.12,14:22
...a inak ???...viď

http://www.porada.sk/t189005-breussova-dieta.html#post2004579

...a opakujem , čo už bolo x - krát spomenuté .....je nutné podľa brať viacero aspektov , každý jedinec je iný ....konkrétne dg onko je podstatné...

Príkladne , pacient s Dg C07 , C 43 ....si môže dovoliť oveľa viac ako Dg C64 , C 22....

Môže byť odhodlaný psychicky aj na nemožné , ale ak raz telo nezvláda , nemá význam ......


Konkrétnejšie CA vaječníkov.

Diagnózy jednotlivých orgánov sú dôležité .....ešte raz podotýkam ......

Ja som mal hrubé črevo operované .....po prvej operácii ma rodina pomaly nepoznávala ...cca 30 kg dole ...
Teda , chcem tým povedať , že nie vždy sa dá diétovať - a tobôž už nie hocikedy ...

Aj keď môžem iba potvrdiť , že tieto plody ...cvikla , zelenina všeobecne , čierna redkvička , paradajky , čučoriedky , atď ..... som na kilá tlačil do hlavy ...
alabut
07.03.12,14:33
Mária Mojžišová
07.03.12,14:48
Súhlasím s tým, že Ca je veľa druhov nielen podľa toho ktorý orgán zasiahne ,ale aj podľa druhu agresivity-rýchlosti šírenia sa. Najhoršie však je keď sa človek dopredu vzdá . Nechcem hodnotiť ale som presvedčená že ak človek ochorie na takúto pliagu musí urobiť oveľa viac ako je Breussova kúra. Prečo som ja podstúpila Breussovu kúru bolo z jedného jediného dôvodu. Po operácii a následnej chemoterapii, ktorú som ani nedobrala pre zlý krvný obraz, som bola veľmi zatoxikovaná. Celé telo ma svrbelo, hrozne som sa škriabala a cítila som, že ak niečo s tým neurobím odídem z tohto sveta nie na rakovinu ale na otravu tela jedom z odpadu chemoterapie.
Indeed
07.03.12,14:52
a sme doma ,

to čo som sa ja dozvedel z netu mi dalo taký výsledok,že CHT je pre organizmus viacej škodlivá ako užitočná
buchač
07.03.12,16:08
Ja som túto kúru absolvovala pred 13-timi rokmi presne 42 dní. Aj vďaka tomuto som sa z choroby rakoviny 3.štádia s metastázami dostala. Potvrdzujem, že túto kúru kto chce absolvovať musí to sám chcieť,( nielen jeho príbuzní) , musí byť na to odhodlaný, vopred pripravený, musí mať silnú vôlu a odhodlanie vydržať. Preto aj ja považujem túto kúru za krajné riešenie a každý kto ju chce absolvovať si musí uvedomiť že je to na jeho vlastnú zodpovednosť. Pred začatím kúry doporučujem si zohnať a prečítať knižku od Rudolfa Breussa Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami. Prajem veľa síl a odhodlania.:) M.M.


Súhlasím s tým, že Ca je veľa druhov nielen podľa toho ktorý orgán zasiahne ,ale aj podľa druhu agresivity-rýchlosti šírenia sa. Najhoršie však je keď sa človek dopredu vzdá . Nechcem hodnotiť ale som presvedčená že ak človek ochorie na takúto pliagu musí urobiť oveľa viac ako je Breussova kúra. Prečo som ja podstúpila Breussovu kúru bolo z jedného jediného dôvodu. Po operácii a následnej chemoterapii, ktorú som ani nedobrala pre zlý krvný obraz, som bola veľmi zatoxikovaná. Celé telo ma svrbelo, hrozne som sa škriabala a cítila som, že ak niečo s tým neurobím odídem z tohto sveta nie na rakovinu ale na otravu tela jedom z odpadu chemoterapie.

...Mária ........tak teraz ako .....????

Lebo podľa prvého príspevku by nezainteresovaný mohol usúdiť , že IBA kúra spôsobila to uzdravenie .....
buchač
07.03.12,16:14
a sme doma ,

to čo som sa ja dozvedel z netu mi dalo taký výsledok,že CHT je pre organizmus viacej škodlivá ako užitočná

...prelúskaj viac , budeš múdrejší .....

Ale v krátkosti ........chemoterapia je samozrejme škodlivá , má vedľajšie účinky ...a festovné ....no účel chema je zneškodniť tie zlé buňky , tak sú tieto látky proste vyvíjané , nastavené ...
Po vybratí dávky/ok je potom samozrejmé , že sa organizmus musí ( mal by ) čím skôr zregenerovať tými rôznymi produktami prírody alebo aj vitamínmy v umelej podobe ...

No detox ako taký , okamžity ???...nejak nevidím dôvod ...
alabut
07.03.12,16:30
To znamena, ze chemo ma vysoku mieru vyliecenych pacientov? :-)
buchač
07.03.12,16:41
Dovolím si tvrdiť ( sice pohľad laika ) , že určite viac , ako nejaké tie diéty ...
Mária Mojžišová
07.03.12,17:24
Kúra pomohla k uzdraveniu. Avšak u mňa nielen kúra . V prvom rade boli to lekári čo ma v poslednej chvíli ešte zoperovali. Potom hneď nasadená chemoterapia aj keď nedobratá a museli mi dávať v nemocnici krv.Zároveň s chemoterapiou pomoc od už tu menovaného jedného lekára, ktorý liečil enzýmami.Za to mu veľká vďaka. Popri CHT mi injekčne pichal Norgu( na posilnenie imunity). Zmena duchovného myslenia,životného štýlu, autosugescia,každodenné cvičenie jogy, zmena stravovacích návykov a každodenné pitie čajov a štiav od Breussa. Ešte chcem povedať že počas kúry som si dávala každý deň klystýr a čistila si jazyk lyžicou. Počas kúry klystýrom vyšlo zo mňa najmenej pol kg odumretého tkaniva, podobné črevu, pospletaného do vrkoča. To by bola tá otrava tela. Som šťastná že žijem.
buchač
07.03.12,17:31
Mária ......nebudeme sa predsa vypravdovať ...mám za to , že nižšie uvedenú tému si ešte neobjavila ...skús teda prelúskať...;)

http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html
KatarinaNR
07.03.12,17:47
mňa čaká o necelé dva týždne gynekologická operácia cysty, tiež mám cystu v prsníku, na ktorú idem v máji po polroku na kontrolu. Po operácií o dva týždne by som chcela chvíľu prejsť na takú polosurovú stravu, to je hlavne ovocie, zelenina, občas nejaký syr, varené vajcia, jednoducho chcem očistiť a odľahčiť telo aby som naštartovala vlastné ozdravné procesy, nakoľko aj s imunitu mám problémy, aký máte názor na to, tí ktorí to možno skúsili?
kukučka
07.03.12,21:39
Ved prave, kazdy sa spolieha na nejake vonkajsie ucinky, ale najvacsia sila sa skryva v nas samych. Ujo German, ktory vedecky spracoval aj vznik a pricinu rakoviny, sa prave orientuje na liecbu vlastnym pricinenim pod dohladom. Zaujimave, ze v konecnom dosledku to nemusi byt diplomovany medicinman, staci skolovany inzinier alebo rozumnejsi pastier. :-)

nerozumiem tvojej poslednej vete, pretože Dr Ryke Geerd Hamer je lekár, veriaci človek

http://gnm.webnode.sk/ryke-geerd-hamer/
http://gnm.webnode.sk/prirodne-biologicke-zakony/

skôr než sa dáte operovať, prečítajte si toto:

pomoc na základe princípov GNM kontakt

http://gnm.webnode.sk/konzultacia-zdravotneho-stavu/

a ešte toto
http://www.osud.cz/novorocni-zdravice-dr-hammera-probudte-se-uz-konecne
alabut
08.03.12,05:11
... kukucka :-), ze je veriaci dopadol tak ako dopadol, veriaci sa mu pekne odvdacili. Ja si vsimam, ze vedecky popisal mechanizmus chorob. Na aplikaciu jeho prace uz netreba tak vysoku kvalifikaciu. Tak ako auto musi naprojektovat kolektiv odbornych pracovnikov, ne jeho vyrobu stacia menej odborni a soferovat zvladne aj pastier. :-)
Mária Mojžišová
08.03.12,06:11
To je všetko čo som chcela povedať. Nechcem otvárať pandorinu skrinku...Zdravím...
Mária Mojžišová
08.03.12,06:13
Tému som objavila ďakujem .
Mária Mojžišová
08.03.12,06:19
Mária ......nebudeme sa predsa vypravdovať ...mám za to , že nižšie uvedenú tému si ešte neobjavila ...skús teda prelúskať...;)

http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html
Tému som objavila, ďakujem, ale toto je všetko čo som chcela na Breussovu dietu napísať, pretože som ju absolvovala.
Mária Mojžišová
08.03.12,06:21
A čo váječníky sú vporiadku?
Mária Mojžišová
08.03.12,08:05
Držím palce .
KatarinaNR
08.03.12,08:41
Mária, pýtala si sa na vaječníky v predchádzajúcom príspevku. Zatiaľ neviem, idem o na budúci týždeň v nedeľu a v pondelok ma budú robiť, od piatka začínam túru predoperačných vyšetrení. Ako by toho nebolo dosť tak som musela v sobotu na zubnú pohotovosť, vytrhli mi zub, ale zdá sa mi, že aj ten mi robil šarapatu v tele, bola to už len v podstate kostra zubu, ani nervy tam už dlho neboli, a pri viróze, ktorú som mala teraz vyše mesiaca sa mi urobila uzlina, no a potom ten zub a presne nad uzlinou, ako vytrhli zapálený zub uzlina výrazne ustúpila, ale prvýkrát ma trhanie fakt bolelo, až sánku som cítila, to asi ten zápal, ale teda od soboty, kedy mi to vytrhli si musím dať každý deň ešte ibáč, tá rana dosť bolí. Takže na cystu ešte len idem, mám strach, bude mi smutno za malou mojou, ale prvé čo sa ma pýtala, že keď pôjdem do nemocnice, či prinesiem Táničku :-D veľmi by už chcela súrodenca. Tak potom dám vedieť ako tá laparoskopia prebiehala, lebo to trápia viac žien, tak aby vedeli.
ludmilla
08.03.12,09:51
Onkologickí pacienti sa boja o svoj život a preto ako sa hovorí "topiaci sa aj slamky chytá" - chcú niečo pre svoju záchranu aj sami podniknúť, je to pochopiteľné je to OK, iniciatíva je veľmi dobrá a pomáha hojiť.
Ale bohužiaľ túto výnimočnú situáciu nie zriedka zneužijú ľudia - samozvaní "liečitelia", ktorí budú presviedčať, že len toto je dobré. Ale človek je veľmi komplexný a rakoviny je veľa druhov, preto čo pomôže jednému druhému môže uškodiť.
Treba zostať reálny a kritický aj v tejto situácii, hovoriť so svojim onkológom o týchto úmysloch alternatívnej medicíny, prebrať to s ním a povedať si plusy aj mínusy. Alternatívna medicína sa dá použiť ako doplnková liečba aj v tejto oblasti existuje mnoho skúsených lekárov, ktorí vedia poradiť. Sama zo svojej praxe môžem použiť príklad: Pacient sa nám niekedy vracia z operačnej sály s ihlami v nose - túto akupunktúru používa náš anestézoilóg, aby sa pacienti lepšie prebúdzali z narkózy.
Myslím si osobne, že práve to rozdelenie na alternatívnu a klasickú medicínu nikomu nepomôže, pretože každý jeden onkológ berie svoje povolanie a svojich pacientov vážne a každého jedného pacienta vidí ako celého človeka a tak ho aj lieči.
Mária Mojžišová
08.03.12,14:09
Držím palčeky, a daj vedieť ako Ti to dopadlo.
Mária Mojžišová
08.03.12,16:15
Po prečítaní klobúk dolu pred Vami všetkými.
lapejko
08.04.15,20:23
mám známu obvodnú lekárku, ktorá toto absolvovala pred 22 rokmi po operácii a ožarovaní, dodržala 42 dní, vyzerala vraj ako z koncentráku - slová jej manžela, dnes je v poriadku, má pár rokov do dôchodku...
buchač
09.04.15,05:02
mám známu obvodnú lekárku, ktorá toto absolvovala pred 22 rokmi po operácii a ožarovaní, dodržala 42 dní, vyzerala vraj ako z koncentráku - slová jej manžela, dnes je v poriadku, má pár rokov do dôchodku...
Laci, Laci...

...absolvovala PO operácii a ožarovaní (konkrétnejšie čoho ?).
...Breus tvrdí ( s dôrazom na bod č.4), že:
1. Podstatou metody je "vyhladovění nádoru", respektive představa, že nádor žije jen z pevné složky potravy.
2.Během kúry nesmí být prováděna další onkologické intervence
3.Breussova terapie jde cestou, která by měla vést k posílení organizmu k sebeobraně a zásobení nezbytnými živinami
4. Nemocný smí vypít pouze 125 až 500 ml této šťávy za den...:eek::confused:
Podle Breusse prý za případné selhání může vždy nedodržení pravidel diety nebo kombinace diety s jinou terapií.
Terapeutický neúspěch diety, tedy zejm. smrt nemocného, je pak vykládána jako výlučná chyba nemocného, který nedodržel některé požadavky plynoucí z diety i po proběhlé kůře.
----------------------------------------------
Radšej nekomentujem.....
lapejko
24.04.15,15:30
nepamätám si celý príbeh, rozprávala mi to pred rokom, pamätám si hlavne ako ťažko sa vraj zháňali preklady Breussovej kúry naklepané na stroji...
Zuzulienka helca
20.05.15,17:23
Ja pijem breussovu kuru 17 den.neviem sa docitat,ako sa mam zacat stravovat po 42 dni. Vie mi niekto poradit?vdaka.
jeltur3
05.07.17,08:47
V Breussovej diéte je dodolené piť jablkovú štavu a pomarančovú štavu ? Nemôžem nájsť nikde postup na cibulovú polievku. Má s tým niekto skúsenosti? Vdaka
korela
05.07.17,10:41
Knihy vypredané, možno by sa dalo konzultovať s autorom článku, požiadať ..
http://www.ezopress.sk/2009/07/breussova-protirakovinova-kura/
jeltur3
05.07.17,10:46
neviem zistiť autora článku, iba anonym je tam uvedený. píše sa tam, že hypotenzia je kontraindikácia. takže ľudia s nízkym tlakom tú diétu nemôžu robiť?
korela
05.07.17,10:49
neviem zistiť autora článku, iba anonym je tam uvedený.
Preto som napísala, obrátiť sa na ich stránku a overiť si zároveň aj autora. A hľadať aj na cz stránkach, príp. iných.
Šťava jablková je tam spomínaná, prečítaj si všetko.
jeltur3
05.07.17,12:10
Ano pozerala som už nejaké stránky, ale hlavne ma zaujíma pečo je nízky tlak kontraindikácia. Robím túto kúru druhý deň, a je to dosť náročné, keď že mám nízky tlak.
korela
05.07.17,12:18
Ano pozerala som už nejaké stránky, ale hlavne ma zaujíma pečo je nízky tlak kontraindikácia. Robím túto kúru druhý deň, a je to dosť náročné, keď že mám nízky tlak.
O tejto diéte mám slabé vedomosti, držala som inú, ale ak si náhodou pila cviklovú šťavu, ona znižuje citeľne krvný tlak.
Ja som ju pila v množstve 2 Dl doobeda a 2 Dl poobede, ale vždy riedenú s vodou 1:1. Iba jednodruhové šťavy, ale pozor, neišlo o Breussa. Jeho pokyny nepoznám, iba viem, že cvikla znižuje tlak a pije sa pomaly, nie naraz.
Šťavy som striedala, najviac cvikla (4x do týžňa), potom zeler, petržlen, mrkva, každý deň iba jeden druh, všetky riedené vždy s vodou v pomere 1:1.
Napr. dcéra ju nemôže piť vôbec kvôli tlaku, a keď, tak menšie množstvo a tiež pomaly.