TomasHo
05.03.12,22:46
Zdravím všetkých. Potreboval by som poradiť so skladbou pultovej (plochej) strechy so sklonom 6 stupňov. Uvažovaná krytina je PVC (napr. Fatrafol 810 sivá). Východiská návrhu sú: čo najhrubšie zateplenie (do 40cm min. vlny), eliminácia tepelných mostov, blbovzdorná konštrukcia parozábrany (jednoliata, ľahko skontrolovateľná plocha bez zbytočných prestupov). Z rôznych zdrojov som sa dopracoval ku skladbe ako na priloženom obrázku.

Vidia na ňom experti z praxe nejaké záludnosti alebo vyslovené problémy?

Vopred vďaka.
220870
06.03.12,04:42
Nepíšete ,akú máte dĺžku krokiev.Na pultovú strechu je najlepší nosníkový krov.Pri takto komplikovanej skladbe určite lepšia a lacnejšia verzia.
https://picasaweb.google.com/107564108512268292937/PasivnyDom02#5513383121832902370
TomasHo
06.03.12,11:17
Ospravedlnujem sa, chybajuce udaje su: zastreseny priestor ma dlzku 12,75m, sirku 5,3m, s vyklenkom cca 2x2 metre, a krokvy su dlhe 7,5m (4 ks su dlhsie, 9,8m).

Z Vasho obrazku mi nie je celkom jasne, kam do toho priehradoveho krovu pride zateplenie. Oplati sa robit priehradovy krov aj pri hrubke zateplenia 36-40cm?

Ak ste ten krov robili vy, ozvete sa mi? Vdaka.
220870
06.03.12,17:41
Celý nosník bol zafúkaný izoláciou (Climatizer) 600mm.Bol to pasívny dom.Odporúčam aj vám ak ešte nemáte kúpený materiál nedávať krokvy ale nosníkový strop.Krokvy to neunesú.
Majo333
06.03.12,17:41
Zdravim,ja som robil klincovany veznikovy krov s rozponom 9m.Nechal som to zasypat celulozou 45cm.
TomasHo
07.03.12,05:59
To je zaujimave, vdaka za tipy. Neviem si predstavit, ze by priehrady a climatizer vysli lacnejsie, ale ok. Odporucili by ste nejakeho realizatora? BTW, nenapisal som to jasne, staci mi maximalne 40cm vlny, podla navrhnutej skladby je to 36cm.

Pri vsetkej ucte - krokvy 200x100 na vnutornom rozpone 5,2 metra neunesu co? dvojite latovanie, zaklop a 36cm vlny? Nechce sa mi tomu verit, ale necham to na posudenie statikovi. Do realizacie krovu este zostava nejaky cas.
220870
07.03.12,17:31
To je zaujimave, vdaka za tipy. Neviem si predstavit, ze by priehrady a climatizer vysli lacnejsie, ale ok. Odporucili by ste nejakeho realizatora? BTW, nenapisal som to jasne, staci mi maximalne 40cm vlny, podla navrhnutej skladby je to 36cm.

Pri vsetkej ucte - krokvy 200x100 na vnutornom rozpone 5,2 metra neunesu co? dvojite latovanie, zaklop a 36cm vlny? Nechce sa mi tomu verit, ale necham to na posudenie statikovi. Do realizacie krovu este zostava nejaky cas.
Ešte si tam prirátajte pol metra mokrého snehu.
TomasHo
05.08.12,10:47
AKTUALIZACIA: Takze statik prepocital krokvy, nakoniec sa pouzil rozmer 100x250. Krov je realizovany v skladbe tak, ako je v uvode. Ponaucenia z realizacie su nasledovne:
- nekupovat cerstve drevo
- pri takomto nizkom sklone (5 stupnov) dat pod podstresnu foliu (Tyvek) dalsi zaklop aspon z tenkych OSB (8mm). Stalo sa to, ze tepelna izolacia bola zospodu chytena len spagatmi, takze klesla, na podstresnej folii sa nazbierala voda a presakovala netesnostami (a miestami kde experti prichytili foliu spinkami).
- zospodu (pod tepelnou izolaciou) som dorabal zaklop z OSB dosiek 8mm, cim sa strop uplne zrovnal, na to som pripevnil celoplosnu parozabranu. Toto riesenie sa mi pozdava, aj ked krov predrazilo o par stovak.

Pokial by som robil priehradovy krov, vyslo by to asi viac, teraz ma cely krov (aj s PVC krytinou, izolaciou, odkvapmi a parozabranou) vysiel na 8100 eur (plocha cca 109m2, vnutorna cca 80m2).
funtasta
29.01.13,15:00
zaujala ma Vasa skladba pultovej strechy, planujem na dome nieco obdobne ale so sklonom 1-2° cize trochu menej ako Vy mohli by ste mi poradit par veci???
1-aku hrubku OSB ste pouzili pod fatrafol 18mm ci daco hrubsie 1 alebo 2 vrstvy???
2-ako nahusto ste dali latovanie zo 60mm dosiek pod tieto OSB dosky aby nevznikli priehlbiny respektive aky raster rostu ste pouzili
3.tie 25 cm vzsoke kliestiny ste kotvili do pomurnice ci napriamo do venca?
4. ako ste urobili veniec?? do sikma ste ho vyliali ci dako "schodovito" ci ste pomurnicu dali na dake stojky..
5. odvetravali ste nejak vzduchovu medzeru medzi OSB zaklopom a Tyvekom??

Dakujem s pozdravom Miro z