Jankqo
06.03.12,17:41
Záver:V.s stav po pariálnej lézii ACL st.dáta, lézia predného rohu lat.menisku grade 3

dakujem za odpoved
Max Mann
06.03.12,19:46
vs- veľmi suspektný ( pravdepodobný) stav po čiastočnom poškodení predného skríženého väzu staršieho dáta, poškodenie predného rohu vonkajšieho menisku 3. stupňa - v podstate to znamená že ak sú aktuálne problémy s kolenom a máte permanentnú záťaž (športovanie, viac pohybu) bolo by vhodné to operačne napraviť ( odstránenie poškodenej časti menisku) .
Jankqo
06.03.12,20:10
dakujem za odpoved a vzhladomktomu ze aktivne sportujem by som si to chcel dat co najskor a co najlepsie do poriadku.....ale bolo mi povedane ze zle zatazujem nohu a ze cvikm by sa mala bolest odstranit(zatial nemam ziadne bloky len bolest pri zohýbaní a po zatazení/..a este ze po operacii mi bude lepsie ale ze neskor sa mi to znovu vrati a ze to bude este horsie...myslite ze to je naozaj tak?
Max Mann
06.03.12,20:26
adekvatnymi cvikmi si posinite svalstvo a tym spevnite koleno, meniskus ako taky sa bude optrebovavat stale, tazko povedat po akom case sa znovu objavia tazkosti (zavisi od zataze, prip, od nahleho neprimeraneho pohybu - uraz) predny skrizeny vaz sa taktiez moze poskodit viac, ale poznam ludi s uplnym pretrhnutim a funguju viac menej na 90-95% pri posilneni ostatnych vazov v kolene s primeranou zatazou. Doporucujem to konzultovat s s ortopedom so skusenostami so sportovcami.
nadaskat
07.03.12,11:54
Dobrý deň , mala som niečo podobné, ale ja som staršia a nie aktívny športovec, musela som ísť na artroskopiu, kde bol nález ešte horší ako na MR, meniskus je preč, museli mi "obrusiť "trochu chrupavku , lebo bola veľmi poškodená, a predný skrížený väz bol celý utrhnutý (tiež staršieho dáta ), ten mi myslím odstránili.Je to určite lepšie po operácii, koleno takmer nebolí (3 roky od operácie),ale nezohnem ho (nekľaknem si),robí mi problémy prejsť určitým sklonom terénu smerom dole a začal ma pobolievať bedrový klb. Príležitostne lyžujem (s ortézou ) a pravidelne chodím na bežiacom páse (s bandážou). Ja si myslím, že tej operácii sa netreba báť a potom určite to posilovanie svalstva.To je moja skúsenosť.
Jankqo
08.03.12,16:10
nadaskat tak to ste ma velmi nepotesili.....mozem sa spytat ako ste boli na tom pred artroskopiou?mali ste aj bloky?....lebo ja nemam bloky mna boli koleno z vnutornej strany ked ho zohnem a po zatazi (a poskodeni mam podla vysledkov vonkajsi meniskus a tam vobec bolest nepocitujem/ ... a ja by som chcel mat to koleno v takom stave aby som mohol aktívne hravat futbal co je pre mna dost dolezite
nadaskat
11.03.12,14:20
nie bloky som ani ja nemala, mňa pred operáciu bolelo tak podobne ako vás, a ešte ma tam dosť pichalo pri ceste smerom dole (schody ,svah...)
Ale nemyslím si že by sa to po operácií vrátilo alebo zhoršovalo,