scooors
06.03.12,17:58
Zdravím , založil som si firmu ( stavebnú, nieje to však jej prioritná činost ) , chcem sa zaoberať výstavbou rodinných domov od základu,rekonštrukcie bytov,domov a iných objektov,zateplovanie rodinných domov,omietky,fasády,obklady,dlažby,zamková dlažba, nejaké tie terénne upravy atd... Partiu mám , zákazky by boli tiež ale teraz ma napadá otázka , ake náradie pokupovať predsa nemôžem chlapov poslať chodte spravit hento a toto a hento tamto ... Peniaze sú taktiež . Nejaké základné nástroje vŕtačky,kladiva, atd... Ide mi však o značku a kvalitu výrobcov. čo máte odskúšané aby som nekupoval zbytočné čereppy a potom aby som nevyhadzoval peniaze do luftu a buchal si hlavu o stenu a zase aby som nekupoval zbytočnosti lebo ja ked cosi vidim kupim si aj tu najk***tnejšiu vec na svete. Vdaka súrne :)
Indeed
06.03.12,17:12
Za chvíľu sa tu objaví "220870"

ten má stavebnú firmu, on ti poradí.
220870
06.03.12,17:37
Bohužiaľ toto je reálny obraz slovenského stavebníctva.
day
06.03.12,17:49
mate zamestnaneho neakeho odbrnika, majstra kto vam to bude viest? t.z. riadit prace, pracovne postupy, nakup a spracovanie materialov?
scooors
06.03.12,18:03
áno ľudí nato mám , avšak prisľúbil som im že im všetko zabezpečím .Nejde mi ošklbať nejakého človeka o pár stoviek € ale ide mi o meno , ktoré si(dúfam časom vybudujem) do riti všetci ste ostrí ale pozrite sa aj vy na seba v úplných začiatkoch , neverím ani jednému čo všetko vedel a vedel kam ma íst a co urobiť ... Chcem som len ľudsky poradiť a pomôcť ... Nič iné ...
day
06.03.12,18:06
ked ho mate, sadnite spolu do auta a nakupujte, on bude vediet najlepsie s cim sa mu dobre robi
scooors
06.03.12,18:10
Vieš ak ti mám pravdu povedať nechcel som byť až za takého tupca... Ide mi napr. Fakt základ ktorý mam nakupit , aké značky mam kupovat a ktoré mam naopak obchádzať .
day
06.03.12,18:18
neblazni, ty ked mas cloveka ktoremu doverujes - majstra, co musis mat, bez toho nezacinaj, sadnite si, definujte co chcete robit, naradie co k tomu potrebujete a kupujte

necuduj sa, v stavebnictve je vela fuserov a 220870 sa snazi pozdvihnut padnutu mienku o majstroch stavbaroch
scooors
06.03.12,18:28
Radsej by som ocakaval SS s instrukciami comu sa vyhnut a co kupit od neho ako takýto flame :D
day
06.03.12,18:47
co kupit od koho?
scooors
06.03.12,18:51
poradiť ktoré značky , aké veci asi zhruba nie presne proste co sa mi zíde pri rekonstrukcii,stavbe , (samozrejme ze nie zajtra pojdem postavit panelak.) ... ale ako vidím budem sa musieť spolahnut sam na seba :)
day
06.03.12,18:56
naradie profi (bosch, hilti, makita, dewalt, ... profi), stroje ti neporadim, neviem co chces vsetko robit, drobnosti a OPP toho je na kazdom rohu, zeleziarstva, rempo, prohand, ....
misomiso
06.03.12,19:05
Su aj pozicovne. Tazko budes moct mat vsetko, aj zabehane firmy si poziciavaju.

A necuduj sa, ze ta tu kolegovia maju za neschopneho amatera. Ako my mame vediet, na co sa chces specialozovat? Asi iny vercajk potrebujes na zamkovu dlazbu a iny na rezanie panelov. Ty sam musis vediet, ci chces mat miesacku, alebo si nechas vzdy dovist mixer...
day
06.03.12,19:10
napr.: ramirent (ten je na celom SK)
ciners
06.03.12,19:35
Pre toto som sa nikdy neodhodlal zakladat stavebnu firmu :D Stavbari urcite chapu, co tym myslim :)
scooors
06.03.12,19:40
No zo začiatku , sadrokartón , obklady , zamkova dlažba a také veci , postupne chcem prejsť aj na iné veci , nechcem všetko za jeden deň. Ale vdaka za každú radu :)
Indeed
07.03.12,03:57
ja by som kupil nejaký Flipper /rezačka na dlažbu/ jeden poriadný s čerpadlom a chladením vodou, ďalej menšie rezačky,také shitovejšie možu byť ,miešače na maltu elektrické, čo sa týka elektrického náradia tak by som kupoval nejakú strednú triedu pozeral by som na výkon čím väčší výkon,tým viac vydrží,

a pokiaľ by som mal kupiť náradie ktoré by som mal použíť tak 1x za mesiac,tak čím lacnejšie myslím tým nejakú karbobrúsku

ďalej treba mať dobrú dodávku aby si mohol voziť material aj chlapov a naradie a samozrejme náklady odpisovať /PHM/

ďalej asi podľa potreby , ale vždy podĺa zásady,že to náradie ,ktoré budem najviac používať tak čím trvácnejšie a kvalitnejšie

Z požičovne by som nebral nič, nebudem predsa podporovať nejakých vychcancov...
alltracboy
07.03.12,05:35
osobne si myslim, ze najvacsi stavebny boom je uz za nami. Ked neboli ludia na stavby domov tak to preto , ze sa robili dialnice. dovolim si odhadnut, ze tento rok sa iste veci zmenia.
Ferdosondo
07.03.12,05:38
Práveže bez kvalitnej uhlovej brúsky sa nezaobídeš, takmer pri každej práci. Pritom to nestojí veľa. Tu neušetríš, akurát stratíš, keď nebude čím robiť. Takisto treba dobré vŕtacie a sekacie kladivo, aku vŕtačku(Makita, Metabo Hilti Bosch). Treba aj kvalitné vodováhy napr. Sola, Horizont...
Požičovne použiť na vercajg, ktorý je drahý a využívaš ho len občas. Ja som naopak rád že existujú požičovne, lebo napr načo by mi bola "žaba" na hutnenie, keď ju použijem raz za rok?
Nekupuj rezačku na obklady a dlažbu za 30Eur. Cena dobrej rezačky začína pri 200Eurách.

Ale to hlavné. Ak chceš mať dobré meno ako píšeš potrebuješ kvalitných majstrov. A tu vidím problém. Pretože kto má dobrú robotu, tak má zákaziek habadej a nepotrebuje byť niekde zamestnaný.
Pikoška
07.03.12,05:41
áno ľudí nato mám , avšak prisľúbil som im že im všetko zabezpečím .Nejde mi ošklbať nejakého človeka o pár stoviek € ale ide mi o meno , ktoré si(dúfam časom vybudujem) do riti všetci ste ostrí ale pozrite sa aj vy na seba v úplných začiatkoch , neverím ani jednému čo všetko vedel a vedel kam ma íst a co urobiť ... Chcem som len ľudsky poradiť a pomôcť ... Nič iné ...
Do riti, ale však Ty si ešte ostrejší. Chceš rady zadara, a ešte vykrikuješ.:) Stavebná firma, ak ju chceš začať, vyžaduje vcelku slušne prepracovaný podnikateľský zámer. A splnomocneného zástupcu, ak nie si vybavený práve odbornosoťou v stavebníctve. Na každú stavbu, či rekonštrukciu, či len opravu potrebuješ zmluvu o dielo a rozpočet stavby. To teda znamená, že sa môžeš predzásobiť a potom nakupovať. A tak očakávam, že si prídeš vypýtať návrhy na všetky príslušné zmluvy, rozpočtára, stavbyvedúceho a účtovníka, čo vie tie stavby zaúčtovať. Si pre začiatok fakt dobrý. Aj šetrný. Aj vďačný. Tak sa pýtaj, som ekonóm investičiar, ja fakt pre Teba aj dušu hriešnu vypľujem.:) Práve som Ti ľudsky poradila a pomohla. Nič iné.;)
petermikuláš
07.03.12,15:15
scoors bez urážky, ale toto fakt nechápem, Vy zakladáte stavebnú firmu a neviete čo si máte kúpiť? Do frasa, ale veď to je rovnaká .ujovina, ako keď ja som pred rokmi otváral špecializovanú ambulanciu a pýtal by som sa na porade, že aké prístroje si do nej mám kúpiť. no ale do kelu veď keď otváram ambulanciu tak to musím vedieť a nie sa pýtať cudzích ľudí na porade. Veď kto už to má vedieť ak nie ten kto ide poskytovať konkrétne služby.
ciners
07.03.12,16:22
scoors bez urážky, ale toto fakt nechápem, Vy zakladáte stavebnú firmu a neviete čo si máte kúpiť? Do frasa, ale veď to je rovnaká .ujovina, ako keď ja som pred rokmi otváral špecializovanú ambulanciu a pýtal by som sa na porade, že aké prístroje si do nej mám kúpiť. no ale do kelu veď keď otváram ambulanciu tak to musím vedieť a nie sa pýtať cudzích ľudí na porade. Veď kto už to má vedieť ak nie ten kto ide poskytovať konkrétne služby.
Najhorsie je, ze tymto nijako nevies ako odbornik konkurovat. Lebo im nic nie je problem, vsetko je v pohode, kto ti da viac ako ja slubim, ze? :D Nemyslim konkretne zadavatela temy, aby sa neurazil.
chandler
07.03.12,18:25
scoors a preco stavebnu firmu, preco si neotvoris zubnu ambulanciu, alebo programatorsku firmu, v tom sa lepsie zaraba.
Oliwa
07.03.12,19:55
osobne si myslim, ze najvacsi stavebny boom je uz za nami. Ked neboli ludia na stavby domov tak to preto , ze sa robili dialnice. dovolim si odhadnut, ze tento rok sa iste veci zmenia.
To akože murári alebo sadrokartonisti stavali diaľnice...? :rolleyes::eek: To nemyslíš vážne...
Oliwa
07.03.12,20:04
Vieš ak ti mám pravdu povedať nechcel som byť až za takého tupca... Ide mi napr. Fakt základ ktorý mam nakupit , aké značky mam kupovat a ktoré mam naopak obchádzať .
Myslíš, že tá partia na to nepríde, kto im šéfuje?
Útočíš tu na chlapcov, že Ti nenapísali zoznam vecí, ktoré si máš kúpiť... A vraj sú všetci na Teba ostrí... A Ty si aký? S takýmto prístupom a slovníkom si asi ťažko vybuduješ dobré meno a získaš dôveru zákazníkov...
Sorry, ale máš zákazky a ešte nemáš ani náradie? Kvôli Tebe by som žiadala výnimku z reklamy na Porade, aby si zadal názov firmy, nech sa jej v živote širokým oblúkom vyhneme. Mala som raz už dočinenia s podobnými majstrami a stačilo. Tiež robili všetci všetko a tak to aj vyzeralo... Chlapík nemal problém trebárs kliešťami dotiahnuť novučičkú kúpeľnovú pákovú batériu a nechať na nej navždy škrabance, však nebola jeho... Lebo som nad ním práve nestála a nepodala mu kus nejakej handry...
Martin1310
07.03.12,20:18
Ježišmaria,ludkovia to si vážne myslíte že aby mohol mať stavebnú firmu musí byť odborník v stavebníctve?
To je blbosť v prvom rade potrebuje peniaze a práve tie zákazky. Edison tiež nebol elektrikár.
Oliwa
07.03.12,20:35
Ježišmaria,ludkovia to si vážne myslíte že aby mohol mať stavebnú firmu musí byť odborník v stavebníctve?
To je blbosť v prvom rade potrebuje peniaze a práve tie zákazky. Edison tiež nebol elektrikár.
mimotemy Ale svojich zamestnancov si starostlivo vyberal a jedným z nich bol Nicola Tesla... ;):)
day
08.03.12,04:44
prave o toho Teslu ide, ked ho nemas, stavbarinu nerob. ked sa nerozumies odboru, zostava ti verit len svojim ludom, zamestnancom, ked im veris zacni, ked nie ...
Indeed
08.03.12,05:49
Zdravím , založil som si firmu ( stavebnú, nieje to však jej prioritná činost ) , chcem sa zaoberať výstavbou rodinných domov od základu,rekonštrukcie bytov,domov a iných objektov,zateplovanie rodinných domov,omietky,fasády,obklady,dlažby,zamková dlažba, nejaké tie terénne upravy atd... Partiu mám , zákazky by boli tiež ale teraz ma napadá otázka , ake náradie pokupovať predsa nemôžem chlapov poslať chodte spravit hento a toto a hento tamto ... Peniaze sú taktiež . Nejaké základné nástroje vŕtačky,kladiva, atd... Ide mi však o značku a kvalitu výrobcov. čo máte odskúšané aby som nekupoval zbytočné čereppy a potom aby som nevyhadzoval peniaze do luftu a buchal si hlavu o stenu a zase aby som nekupoval zbytočnosti lebo ja ked cosi vidim kupim si aj tu najk***tnejšiu vec na svete. Vdaka súrne :)

Ja myslím, že vo zvýraznenom je podstata zadania témy,

dotyčný určite má predstavy a vie s čím robiť a čo na čo sa používa, ide mu len o to aby nakupil efektívne

aby svoje peniaze použil na naradie,ktoré mu bude dlho slúžiť,preto chcel doporučiť konkrétné typy a značky náradia .

Tak som tomu pochopil ja.

Treba len rozlúštiť zmysel písaného textu a nehľadať to čo v texte nie je.
Pikoška
08.03.12,06:02
Ja myslím, že vo zvýraznenom je podstata zadania témy,

dotyčný určite má predstavy a vie s čím robiť a čo na čo sa používa, ide mu len o to aby nakupil efektívne

aby svoje peniaze použil na naradie,ktoré mu bude dlho slúžiť,preto chcel doporučiť konkrétné typy a značky náradia .

Tak som tomu pochopil ja.

Treba len rozlúštiť zmysel písaného textu a nehľadať to čo v texte nie je.Takže podľa Teba nielen radiť, ale najskôr lúštiť. A potrebuje to všetko súrne. Nevieš mi teda súrne povedať, či ide opravovať cesty druhej triedy, či budovať diaľnice, alebo otepľovať domy? Aj vrták a vrták je rozdieľ. Treba vedieť na aký účel, či dierku bude použitý. To len tak na okraj.;)
Ferdosondo
08.03.12,06:38
Ježišmaria,ludkovia to si vážne myslíte že aby mohol mať stavebnú firmu musí byť odborník v stavebníctve?
To je blbosť v prvom rade potrebuje peniaze a práve tie zákazky. Edison tiež nebol elektrikár.
Na tomto názore niečo bude.
Mám zopár známych, ktorí vôbec nie sú stavbári a majú dlhodobo fungujúce stavebné firmy. Keď s nimi hodím reč na stavebnú tému, tak sa nestíham čudovať, aké nezmysly púšťajú do sveta. Tiež majú v tom hokej, akú značku náradia. Majú však zamestnancov, ktorí sú stavbári. Takto funguje podľa môjho odhadu 70% stavebných firiem.
Takisto majiteľ autoservisu nemusí byť automechanik. Majiteľ pekárne nemusí vedieť piecť chleba...
Ostatne jeden elektrikár sa živí spevom a každý mu hovorí spevák, alebo majstre.
kopretinka
08.03.12,06:43
Na tomto názore niečo bude.
Mám zopár známych, ktorí vôbec nie sú stavbári a majú dlhodobo fungujúce stavebné firmy. Keď s nimi hodím reč na stavebnú tému, tak sa nestíham čudovať, aké nezmysly púšťajú do sveta. Tiež majú v tom hokej, akú značku náradia. Majú však zamestnancov, ktorí sú stavbári. Takto funguje podľa môjho odhadu 70% stavebných firiem.
Takisto majiteľ autoservisu nemusí byť automechanik. Majiteľ pekárne nemusí vedieť piecť chleba...
Ostatne jeden elektrikár sa živí spevom a každý mu hovorí spevák, alebo majstre.
ale tento elektrikár svojím spevom nemôže nič pokaziť....na rozdiel od zadávateľa témy,ktorý,ak sa tomu nerozumie,môže pokaziť veľa...ak budemať takých zamestnancov,ako je on....
to s tým Gottom bol blbý príklad :D
misomiso
08.03.12,07:03
Ja myslím, že vo zvýraznenom je podstata zadania témy,

dotyčný určite má predstavy a vie s čím robiť a čo na čo sa používa, ide mu len o to aby nakupil efektívne

aby svoje peniaze použil na naradie,ktoré mu bude dlho slúžiť,preto chcel doporučiť konkrétné typy a značky náradia .

Tak som tomu pochopil ja.

Treba len rozlúštiť zmysel písaného textu a nehľadať to čo v texte nie je.

Ani v tomto sa neda poradit. Ak viem, ze budem nejaky pristroj pouzivat 2 x do roka, bud si ho poziciam, alebo kupim lacny. Ak ho budem pouzivat denne, kupim najlepsi. Kto z nas ma vediet, ako casto bude robit zamkovu dlazbu a ako casto bude rezat do paneov - napriklad?
ciners
08.03.12,07:29
Na tomto názore niečo bude.
Mám zopár známych, ktorí vôbec nie sú stavbári a majú dlhodobo fungujúce stavebné firmy. Keď s nimi hodím reč na stavebnú tému, tak sa nestíham čudovať, aké nezmysly púšťajú do sveta. Tiež majú v tom hokej, akú značku náradia. Majú však zamestnancov, ktorí sú stavbári. Takto funguje podľa môjho odhadu 70% stavebných firiem.
Takisto majiteľ autoservisu nemusí byť automechanik. Majiteľ pekárne nemusí vedieť piecť chleba...
Ostatne jeden elektrikár sa živí spevom a každý mu hovorí spevák, alebo majstre.

Samozrejma, ze nemusi byt z fachu. Ale to potom nestaci mat "chlapov", ale aj niekoho s patricnym vzdelanim, naprikald stavebnu priemyslovku, nemusi to byt clovek s 20 opravneniami a 6 titulmi :D
fabo123
08.03.12,14:42
skusim odpovedat , mam stavebnú firmu pár rokov tak ti poviem zo skúseností. Používam vo firme len dve značky el. náradia a to Hilti a De walt. Na ostatne zabudni. Meracie veci / vodováhy , metre / si kup SOLA / zabudni na Horizont /. Ja mám vo firme tri nove dodávky , každú som prerobil na pojazdnú dielnu s náradím , a partie čo s nimy jazdia tam maju všetko čo potrebujú.Laser si radšej požičaj , stojí dost / ja ich mám , vždy sa zídu / . Stačí ti takto poradit ???
srska
08.03.12,14:53
a ešte sa snaž zohnať takých ľudí aby ti polovičku toho čo kúpiš nerozkradli
fabo123
08.03.12,14:58
ja to riešim tak , že každý mesiac sa spraví pred výplatou kontrola náradia , čo chýba ide dole z výplaty. Ale na druhej strane náradie má vždy len tá istá partia. Nepožičiavajú si ho vo firme medzi sebov. Funguje to tak roky a nemajú s tým problém ani chlapi ani ja.
srska
08.03.12,15:05
#36 patrilo zadávateľovi
scooors
08.03.12,15:55
jedným slovom , konečne poriadny človek čo pochopil tomu , čo som chcel vedieť. Vdaka
day
08.03.12,20:29
jedným slovom , konečne poriadny človek čo pochopil tomu , čo som chcel vedieť. Vdaka

scors, ty potrebujes toho "Teslu", t.z. odbornika z fachu stavba, inak Ti nepomoze ani Robert Bosch osobne,
toho asi nemas, ked mas, tak mu nedoverujes, pripadne sa bojis, ze stratis autoritu, to su ale chyby.

ze sa nerozumies zisti ihned, ukaz mu, ze mu doverujes, zaplat ho a firma bude fungovat
lapejko
08.03.12,20:30
Zo začiatku som mal všetko od Boscha, pozáručný servis ma však vyšiel iba u tejto značky takmer na obstarávaciu cenu, osvedčil sa Protool /okružné a priamočiare píly, miešadlo a 150 uhlová brúska má ako jedna z mála vyvažovaciu jednotku a v kombinácii paradoxne s diamantom Bosch plus robí čisté rezy aj na leštenom grese./, potom Milwaukee /uťahovačky a ľahké sekacie kladivo/, kombinované kladivá a pištoľ na penu jedine Hilti, vodováhy Stabila, drobné elektrické náradie stačí Makita, rezáky na dlažbu Kaufmann, teplovzdušné pištole Steinel, ťažké búracie kladivo paradoxne stačí lacný Ferm s olejovou náplňou, ľahko servisovateľné...